0
UA | RU

ЕСЛОТИН (ESLOTIN)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Дезлоратадин5 мг
Допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, дигідрат; тальк; крохмаль кукурудзяний; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат;
плівкове покриття: Opadry II Blue 85F20400 (спирт полівініловий, поліетиленгліколь (макрогол), титану діоксид (Е171), тальк, індигокармін (E132))..
№ UA/16357/01/01 від 13.10.2017 до 13.10.2022
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Дезлоратадин є селективним блокатором периферичних гістамінових H1-рецепторів, який не спричиняє седативного ефекту. Дезлоратадин — первинний активний метаболіт лоратадину.

Після перорального прийому дезлоратадин селективно блокує периферичні H1-гістамінові рецептори і не проникає через ГЕБ.

Численні дослідження показали, що, крім антигістамінної активності, дезлоратадин чинить протиалергічну та протизапальну дію. Встановлено, що дезлоратадин пригнічує каскад різних реакцій, які лежать в основі розвитку алергічного запалення. Це проявлялося пригніченням виділення прозапальних цитокінів, таких як IL-4, IL-6, IL-8 і IL-13, з мастоцитів/базофілів людини, а також пригніченням експресії молекул адгезії, таких як P-селектин. Клінічна значущість цих спостережень ще вимагає підтвердження.

У дослідженнях високих доз, в яких дезлоратадин вводили щодня в дозі до 20 мг протягом 14 днів, статистично значущі зміни з боку серцево-судинної системи не виявлено.

Дезлоратадин не проникає в ЦНС і не впливає на психомоторну функцію.

У пацієнтів з алергічним ринітом дезлоратадин ефективно усуває такі симптоми, як чхання, виділення з носа і свербіж, а також подразнення очей, сльозотеча і почервоніння, свербіж піднебіння. Препарат ефективно контролює симптоми протягом 24 год.

Фармакокінетика. Концентрація дезлоратадину в плазмі крові можна визначити через 30 хв після введення. Дезлоратадин добре абсорбується, Cmax досягається приблизно через 3 год; T½ становить близько 27 год. Ступінь кумуляції дезлоратадину відповідала його T½ (близько 27 год) і частоті застосування 1 раз на добу. Біодоступність дезлоратадину була пропорційна дозі в діапазоні 5–20 мг. Дезлоратадин помірно зв’язується з білками плазми крові (83–87%). При застосуванні дози дезлоратадину (5–20 мг) 1 раз на добу протягом 14 днів ознак клінічно значущої кумуляції препарату не виявлено.

Їжа (жирний висококалорійний сніданок) або грейпфрутовий сік не впливають на фармакокінетику дезлоратадину.

Показання ЕСЛОТИН

усунення симптомів, пов’язаних з:

• алергічним ринітом (чхання, виділення з носа, свербіж, набряк і закладеність носа, а також свербіж та почервоніння очей, сльозотеча, свербіж піднебіння і кашель);

• кропив’янкою (свербіж, висип).

Застосування ЕСЛОТИН

дорослим і підліткам (віком старше 12 років): 1 таблетка 1 раз на добу незалежно від прийому їжі для усунення симптомів, асоційованих з алергічним ринітом (включаючи інтермітуючий або персистуючий алергічний риніт і кропив’янку).

Лікування інтермітуючого алергічного риніту здійснюється до усунення симптомів і може бути відновлено при їх повторній появі (наявність симптомів більше 4 днів на тиждень і більше 4 тиж); можна пропонувати пацієнтам тривале лікування протягом періоду дії алергену.

Діти. Ефективність та безпечність препарату для дітей у віці до 12 років не встановлені.

Протипоказання

підвищена чутливість до активної речовини або будь-якого допоміжної речовини препарату.

Побічна дія

побічні ефекти, про які повідомлялося в постмаркетинговий період, наведені в таблиці. Частота визначається як дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10 000 до <1/1000 ), дуже рідко (<1/10 000) або частота невідома (неможливо встановити за наявними даними).

Система, орган, клас Частота Реакція
Психічні розлади Дуже рідкісні

Частота невідома

Галюцинації

Агресія, ненормальна поведінка

Розлади нервової

системи

Часто

Дуже рідкісні

Головний біль

Запаморочення, сонливість, безсоння, психомоторна гіперактивність, судоми

Порушення з боку серця Дуже рідкісні

Частота невідома

Тахікардія, сильне серцебиття

Подовження інтервалу QT

Порушення з боку ШКТ Часто

Дуже рідкісні

Сухість у роті

Біль у животі, нудота, блювання, диспепсія, діарея

Порушення з боку гепатобіліарної

системи

Дуже рідкісні

Частота невідома

Збільшення рівня ферментів печінки, підвищений білірубін, гепатит

Жовтяниця

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини Частота невідома Фотосенсибілізація
Порушення з боку скелетно-м’язової

системи та сполучної тканини

Дуже рідкісні Міалгія
Загальні порушення Часто

Дуже рідкісні

Частота невідома

Стомлюваність

Реакції гіперчутливості (такі як анафілаксія, набряк Квінке, задишка, свербіж, висипання та кропив’янка)

Астенія

Особливості застосування

хворим з нирковою недостатністю високого ступеня тяжкості прийом дезлоратадину слід здійснювати під контролем лікаря.

Препарат слід застосовувати з обережністю пацієнтам з наявністю судом в особистому та родинному анамнезі, особливо дітям. У разі розвитку судом слід розглянути питання про припинення застосування препарату.

Застосування в період вагітності або годування грудьми. Дезлоратадин не продемонстрував тератогенности в дослідженнях на тваринах. Безпека застосування препарату в період вагітності не встановлена, тому застосування препарату в період вагітності не рекомендується.

Дезлоратадин проникає в грудне молоко, тому застосування препарату в період годування грудьми не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Існують дані, що в дослідженнях здатності керувати транспортними засобами погіршення стану у пацієнтів, які отримували дезлоратадин, не виявлено. Однак пацієнтів слід поінформувати, що в дуже рідкісних випадках деякі люди відчувають сонливість, що може вплинути на їх здатність керувати транспортними засобами і працювати зі складною технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні дезлоратадину з еритроміцином або кетоконазолом клінічно значущих взаємодій не відзначено. Дезлоратадин не посилює негативний вплив етанолу на психомоторну функцію. Однак спостерігалися випадки непереносимості алкоголю та алкогольна інтоксикація під час застосування дезлоратадину. Тому необхідно бути обережним при застосуванні алкоголю у період лікування препаратом.

Передозування

в разі передозування застосовувати стандартні заходи для виведення неабсорбованої активної речовини. Рекомендується симптоматичне і підтримувальне лікування. Існують дані, що в клінічних дослідженнях, в яких дезлоратадин вводили в дозах 45 мг (що в 9 разів перевищує рекомендовані), клінічно значущих небажаних реакцій не виявлено. Дезлоратадин не виводиться шляхом гемодіалізу; можливість його виведення при діалізі не встановлена.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C в сухому місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 12.06.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують ЕСЛОТИН

Алергічна кропив'янка МКХ L50.0
Алергічний контактний дерматит, викликаний косметичними засобами МКХ L23.2
Алергічний контактний дерматит, спричинений іншими речовинами МКХ L23.8
Алергічний риніт МКХ J30.4
Атопічний дерматит неуточнений МКХ L20.9
Гонококові інфекції нижніх відділів сечостатевого тракту без абсцедування періуретральних або придаткових залоз МКХ A54.0
Дисгідроз [помфолікс] МКХ L30.1
Епідермофітія пахова МКХ B35.6
Захворювання носа МКХ J01.9
Інша кропив'янка МКХ L50.8
Інший себорейний дерматит МКХ L21.8
Інший червоний плоский лишай МКХ L43.8
Інші форми герпетичних інфекцій МКХ B00.8
Кандидоз шкіри і нігтів МКХ B37.2
Мікоз тулуба МКХ B35.4
Монетоподібна екзема МКХ L30.0
Піодермія МКХ L08.0
Простий подразнювальний контактний дерматит, викликаний мийними засобами МКХ L24.0
Рожевий лишай (Жибера) МКХ L42
Сифіліс (Luis) МКХ A53.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko