Валідол® таблетки сублінгвальні 0,06 г блістер №10
діюча речовина: 1 таблетка містить розчин ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової (натуральний ментол — екстракт м’яти — 4,9%) — 0,06 г (60 мг);
допоміжні речовини: цукор подрібнений (пудра), кальцію стеарат.
Таблетки сублінгвальні.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоскоциліндричної форми з фаскою і рискою, білого або жовтувато-білого кольору, з характерним запахом ментолу. На поверхні таблеток допускаються сірі вкраплення і наліт порошку цукрової пудри.
Кардіологічні препарати. Код АТХ С01Е Х.
Фармакодинаміка.
Лікарський засіб виявляє заспокійливу дію на центральну нервову систему, а також спричиняє помірний рефлекторний судинорозширювальний (коронаролітичний) вплив шляхом рефлекторного подразнення чутливих нервових («холодових») рецепторів слизової оболонки ротової порожнини. Стимуляція рецепторів супроводжується індукцією вивільнення ендорфінів, енкефалінів, динорфінів та інших пептидів, гістаміну, кінінів, які відіграють важливу роль у зменшенні больової чутливості, нормалізації проникності судин і регуляції інших важливих механізмів функціонування серцево-судинної та нервової систем.
Фармакокінетика.
При сублінгвальному застосуванні Валідол® абсорбується зі слизової оболонки ротової порожнини. Терапевтичний ефект наступає приблизно через 5 хвилин.
Після всмоктування біотрансформується у печінці і видаляється із сечею у вигляді глюкуронідів.
- Напади стенокардії легкого ступеня тяжкості;
- морська та повітряна хвороби;
- істерія;
- невроз;
- головний біль, пов’язаний із прийомом нітратів.
Гіперчутливість до компонентів препарату. Виражена артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда.
Зменшує виразність головного болю, зумовленого прийомом нітратів. Потенціювання седативного та антигіпертензивного ефектів можливе при одночасному прийомі з іншими психотропними та антигіпертензивними засобами, опіоїдними анальгетиками, засобами для наркозу та алкоголем.
У випадках, коли біль у ділянці серця не минає після прийому препарату, необхідно обов’язково звернутися до лікаря для виключення гострого коронарного синдрому.
Лікарський засіб містить цукор, що слід враховувати пацієнтам, хворим на цукровий діабет.
Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.
Необхідна обережність у перші години після прийому препарату при роботі з транспортними засобами або при такій роботі, що вимагає підвищеної уваги, тому що можливе запаморочення, сонливість та зниження швидкості психомоторних реакцій.
Таблетки тримати у роті (під язиком) до повного розсмоктування.
Разова доза для дорослих становить 1–2 таблетки; добова доза — 2–4 таблетки.
При необхідності добову дозу можна збільшити. Максимальна добова доза — 600 мг.
Тривалість лікування — до 7 днів.
Досвіду застосування препарату для лікування дітей немає.
Симптоми: головний біль, нудота, збудження, порушення діяльності серця, зниження артеріального тиску, пригнічення центральної нервової системи.
Лікування: відміна препарату та симптоматичне лікування.
При тривалому прийомі зрідка можуть спостерігатися легка нудота, дискомфорт у животі, сльозотеча, запаморочення, короткочасна артеріальна гіпотензія, сонливість, які швидко минають самостійно.
Можливий розвиток алергічних реакцій, у тому числі набряку Квінке, кропив’янки, висипань, свербежу.
2 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 15 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
По 10 таблеток у блістері. По 1 або 5 блістерів у пачці.
По 10 таблеток у блістері без вкладання у пачку.
Без рецепта.
АТ «Фармак».
Україна, 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 74.