КСИЛО-ТЕВА (XYLO-TEVA)

Склад і форма випуску

спрей назальний, розчин 0,5 мг/мл флакон скляний з дозатором 10 мл у картонній коробці, № 1
Ксилометазоліну гідрохлорид
0,5 мг/мл
№ UA/8161/01/01 від 27.07.2018
спрей назальний, розчин 1 мг/мл флакон скляний з дозатором 10 мл у картонній коробці, № 1
Ксилометазоліну гідрохлорид
1 мг/мл
№ UA/8161/01/02 від 27.07.2018

Фармакологічні властивості

Ксилометазоліну гідрохлорид, похідне імідазолу, є симпатоміметичною діючою речовиною з α-адренергічною дією. Препарат призначений для назального застосування. Звужує кровоносні судини, тим самим усуває набряк слизової оболонки в носі та ділянці носоглотки. Полегшує дихання через ніс під час застуди та риніту. Дія препарату відчувається через кілька хвилин і продовжується протягом 10 год. Препарат не послаблює функцію війчастого епітелію.

При місцевому застосуванні рівень діючої речовини в плазмі крові низький та не визначається сучасними методами аналізу.

Показання КСИЛО-ТЕВА

симптоматичне лікування ринітів різного походження.

Дренаж виділень при захворюваннях навколоносових пазух.

Як допоміжний засіб при комбінованій терапії середнього отиту для зменшення вираженості набряку слизової оболонки порожнини носа.

При діагностичних втручаннях (риноскопії).

Застосування КСИЛО-ТЕВА

якщо не призначено інакше, дітям віком від 2 до 6 років призначати 1 впорскування препарату Ксило-Тева 0,5 мг/мл назального спрея в кожний носовий хід до 3 разів на добу. Дітям віком від 6 років і дорослим призначати 1 впорскування препарату Ксило-Тева 1 мг/мл назального спрея в кожний носовий хід до 3 разів на добу.

Термін лікування — 3–5 днів, окрім випадків, коли це рекомендовано лікарем.

Повторне застосування слід розпочинати лише після перерви на кілька днів та після консультації з лікарем.

Тривалість лікування у дітей визначає лікар індивідуально.

У випадку хронічного нежитю дані лікарські засоби можна застосовувати лише під контролем лікаря через небезпеку виникнення атрофії слизової оболонки носа.

Як застосовувати спрей. Зняти захисний ковпачок. Перед тим як використовувати перший раз, струсити флакон кілька разів, поки його вміст не стане однорідним. При повторному використанні дозований спрей уже готовий до застосування. Ввести наконечник флакона в носовий хід і сильно натиснути один раз на основу дозатора; витягнути наконечник, не припиняючи натискання. Необхідно обережно вдихнути через ніс, щоб забезпечити оптимальний розподіл спрея в носовій порожнині. Після використання закрити флакон захисним ковпачком.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату.

Закритокутова (застійна) глаукома.

Сухе запалення слизової оболонки носа (сухий риніт) або атрофічний риніт.

Транссфеноїдальна гіпофізектомія або інші хірургічні втручання на твердій мозковій оболонці.

Гострі коронарні захворювання.

Коронарна астма.

Гіпертиреоз.

Супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тиж після припинення їх застосування.

Побічна дія

з боку органів дихання, грудної клітки та середостіння: тимчасові слабкі ознаки подразнення (відчуття печіння або сухості слизової оболонки носа), особливо у чутливих пацієнтів; реактивна гіперемія; носова кровотеча; чхання.

Тривале або часте застосування вищих доз ксилометазоліну гідрохлориду може викликати відчуття пекучості, поколювання, свербежу, чутливості, сухості або подразнення слизової оболонки носа, а також реактивну закладеність та медикаментозний риніт. Цей ефект може виникати вже через 7 днів лікування та після тривалого застосування може призводити до необоротного пошкодження слизової оболонки носа з утворенням корости (сухого риніту).

Відзначалося повернення закладеності носа після припинення лікування, зокрема після тривалого застосування ксилометазоліну.

З боку психіки: нервовість, безсоння, сонливість.

З боку нервової системи: головний біль, підвищена втомлюваність, збудження, запаморочення, галюцинації (переважно у дітей).

З боку органа зору: тимчасове порушення зору.

З боку ШКТ: нудота.

З боку кістково-мʼязової системи та сполучної тканини: судоми (переважно у дітей).

З боку серцево-судинної системи: системні ефекти симпатоміметиків (відчуття прискореного серцебиття, тахікардія, підвищення АТ), аритмія.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, висипання на шкірі, свербіж.

Особливості застосування

при місцевому застосуванні ксилометазоліну гідрохлориду системне всмоктування мінімальне, однак препарат Ксило-Тева слід застосовувати лише після ретельної оцінки користі/ризику у пацієнтів з:

– тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад ІХС, АГ);

– феохромоцитомою;

– порушеннями метаболізму (наприклад з цукровим діабетом);

– утрудненим сечовипусканням;

– захворюваннями щитовидної залози;

– гіперплазією передміхурової залози;

– порфірією;

– сильно вираженою реакцією на симпатоміметичні засоби, такою як безсоння, запаморочення.

Препарат слід з обережністю застосовувати у пацієнтів, які при застосуванні адренергічних препаратів мають виражені реакції, що проявляються у вигляді тремтіння, серцевої аритмії, підвищення АТ. У хворих із синдромом подовженого інтервалу Q–T, які застосовували ксилометазолін, можуть відзначати підвищений ризик серйозних шлуночкових аритмій.

Як і інші вазоконстрикторні препарати місцевого застосування, не слід приймати препарат Ксило-Тева довше 1 тиж, наприклад при хронічній застуді, якщо немає інших вказівок лікаря, оскільки це може спричинити реактивну гіперемію і хронічний набряк слизової оболонки носа (медикаментозний риніт), а зрештою — призвести до атрофії слизової оболонки носа та озени.

Не перевищувати рекомендовану дозу, особливо дітям і пацієнтам літнього віку.

У легких випадках можна припинити застосування симпатоміметичних лікарських засобів спочатку в один носовий хід, а після зменшення ускладнень продовжити лікування, застосовуючи препарат в інший носовий хід, щоб зберегти носове дихання хоча б наполовину.

Спортсмени. Застосування препарату Ксило-Тева можна обмежити для деяких категорій спортсменів, оскільки ксилометазоліну гідрохлорид належить до групи заборонених препаратів (тобто стимуляторів, окрім похідних імідазолу для зовнішнього застосування).

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Клінічні дослідження застосування препарату Ксило-Тева в період вагітності не проводилися. Та, беручи до уваги вазоконстрикторні властивості препарату, не рекомендується застосовувати цей препарат у вагітних.

Препарат не слід застосовувати в період годування грудьми, оскільки невідомо, чи проникає діюча речовина в грудне молоко.

Фертильність. Належні дані щодо впливу препарату на фертильність відсутні. Оскільки системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду дуже низька, імовірність впливу на фертильність дуже низька.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Зазвичай препарат Ксило-Тева не впливає на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами при застосуванні в рекомендованих дозах, але слід враховувати ймовірність виникнення побічних реакцій з боку ЦНС, серцево-судинної системи та зору.

Діти. Ксило-Тева, спрей назальний, р-н 0,5 мг/мл, призначений для застосування у дітей віком від 2 до 6 років.

Ксило-Тева, спрей назальний, розчин 1 мг/мл, призначений для застосування у дітей віком від 6 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

якщо приймати препарат згідно з інструкцією, будь-яка системна дія буде незначною. Але потенційна системна дія препарату Ксило-Тева може підсилитися, особливо при перевищенні встановленої дози, якщо одночасно приймати трициклічні або чотирициклічні антидепресанти, симпатоміметичні засоби чи інші препарати, які потенційно можуть підвищувати АТ. Це може призвести до посилення симпатоміметичного ефекту ксилометазоліну і тому не рекомендується.

Ксилометазолін може потенціювати дію інгібіторів МАО та індукувати гіпертензивний криз. Не застосовувати ксилометазолін у пацієнтів, які приймають або приймали інгібітори МАО протягом останніх 2 тиж.

Передозування

симптоми. При назальному застосуванні системний вплив малоймовірний завдяки локальному звуженню судин, що пригнічує всмоктування. У разі системного всмоктування можна очікувати, що ксилометазолін як агоніст α2-адренорецепторів чинитиме вплив, подібний до клонідину: нетривале підвищення АТ з подальшою, більш тривалою артеріальною гіпотензією та седацією.

Симптоми інтоксикації похідними імідазолу можуть бути клінічно нечіткими, оскільки періоди стимуляції можуть чергуватися з періодами депресії ЦНС та серцево-судинної системи.

До симптомів стимуляції ЦНС належать тривожність, збудження, галюцинації та судоми.

Симптоми депресії ЦНС включають зниження температури тіла, летаргію, сонливість та кому.

Можливі також прояви таких симптомів: міоз, мідріаз, спітніння, нудота, блювання, ціаноз, гарячка, блідість шкірних покривів, тахікардія, пальпітація, брадикардія, зупинка серця, АГ, шокоподібна гіпотензія, набряк легенів, порушення дихання, атаксія та апное.

Передозування, особливо у дітей, може призвести до значного впливу на ЦНС, викликаючи спазми, кому, брадикардію, апное та АГ, що може змінитися на артеріальну гіпотензію.

Лікування. Тяжке передозування вимагатиме лікування у стаціонарі. Оскільки ксилометазоліну гідрохлорид швидко всмоктується, слід негайно застосувати активоване вугілля (адсорбент), натрію сульфат (проносне) чи вдатися до промивання шлунка (для великих кількостей). Зниження АТ можна досягти за допомогою неселективних блокаторів α-адренорецепторів. Судинозвужувальні препарати протипоказані. Специфічного антидоту не існує. Лікування симптоматичне. При брадикардії можна застосовувати атропін. У разі необхідності застосовують жарознижувальні та протисудомні препарати, а також штучне кисневе дихання.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2019

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують КСИЛО-ТЕВА

Інший гострий синусит МКХ J01.8

Рекомендовані аналоги КСИЛО-ТЕВА:

ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНІ КРАПЛІ
Stada
ГРИППОСТАД РИНО
краплі назальні, розчин 0,1 % флакон 10 мл, № 1
ГРИППОСТАД® РИНО 0,1% НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ
ГРИППОСТАД РИНО
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ЕВКАБАЛ® КРАПЛІ
esparma
ЕВКАБАЛ
краплі 0,1 % флакон 10 мл, № 1
ЕВКАБАЛ® КРАПЛІ ДЛЯ ДІТЕЙ
ЕВКАБАЛ
краплі 0,05 % флакон 10 мл, № 1
ЕВКАБАЛ® СПРЕЙ
ЕВКАБАЛ
розчин назальний 0,1 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ЕВКАЗОЛІН АКВА спрей
Фармак
ЕВКАЗОЛІН АКВА спрей
спрей назальний 1 мг/г флакон 10 г, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Евкаспрей
Сперко Україна
Евкаспрей
спрей назальний 1 мг/мл контейнер з пробкою-розпилювачем 10 мл з контролем розкриття, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ЕВКАФІЛІПТ КСИЛО
Червона зірка
ЕВКАФІЛІПТ КСИЛО
спрей назальний дозований 0,1 % флакон полімерний 10 мл з розпилювачем назальним, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Мераліс адванс
Jadran - Galenski Laboratorij d.d.
спрей назальний, розчин 0,05 % флакон з дозуючим пристроєм 10 мл, № 1
Мераліс адванс
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон з дозуючим пристроєм 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
МЕРАЛІС
Jadran - Galenski Laboratorij d.d.
МЕРАЛІС
спрей назальний 0,05 % флакон з дозуючим пристроєм 10 мл, № 1
МЕРАЛІС
спрей назальний 0,1 % флакон з дозуючим пристроєм 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
МУЛЬТИГРИП НАЗАЛЬ
Delta Medical Promotions AG
спрей назальний, розчин 0,05 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
МУЛЬТИГРИП НАЗАЛЬ
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
Delta Medical
краплі назальні, розчин 0,05 % флакон 10 мл з назальним аплікатором, № 1
Delta Medical
МУЛЬТИГРИП НАЗАЛЬ
краплі назальні, розчин 0,1 % флакон 10 мл з назальним аплікатором, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ОТРИВІН
GSK Consumer Healthcare
краплі назальні 0,05 % флакон з кришкою-піпеткою 10 мл, № 1
краплі назальні 0,1 % флакон з кришкою-піпеткою 10 мл, № 1
спрей назальний дозований 0,1 % флакон 10 мл, № 1
ОТРИВІН ЕКСТРА
GSK Consumer Healthcare
спрей назальний дозований флакон з дозуючим пристроєм 10 мл, № 1
ОТРИВІН З МЕНТОЛОМ ТА ЕВКАЛІПТОМ
GSK Consumer Healthcare
спрей назальний дозований 0,1 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
СПРЕЙ НАЗАЛЬНИЙ ОТРИВІН НАТУРАЛЬНИЙ З ЭВКАЛІПТОМ
Novartis Consumer Health SA
спрей назальний 20 мл, № 1
сольові розчини для промивання носа
РІНАЗАЛ
Дарниця ФФ
РІНАЗАЛ
краплі назальні 1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
спрей назальний дозований 0,5 мг/мл флакон 10 мл, № 1
спрей назальний дозований 1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
Рінотайсс
Naturwaren
Рінотайсс
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон з розпилювачем 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
СНУП 0,05%
Stada
СНУП 0,05%
спрей назальний 0,05 % флакон 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
СНУП 0,1%
Stada
СНУП 0,1%
спрей назальний 0,1 % флакон 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ТИЗИН КСИЛО спрей
МакНіл Продактс Лімітед
ТИЗИН КСИЛО спрей
спрей назальний, розчин 0,05 % флакон 10 мл, № 1
спрей назальний, розчин 0,1 % флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ФАРМАЗОЛІН З М'ЯТОЮ ТА ЕВКАЛІПТОМ
Фармак
ФАРМАЗОЛІН З М'ЯТОЮ ТА ЕВКАЛІПТОМ
спрей назальний, розчин 1 мг/мл флакон 10 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа
ФАРМАЗОЛІН Н
Фармак
ФАРМАЗОЛІН Н
спрей назальний 1 мг/мл флакон 15 мл, № 1
протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування у разі захворювань порожнини носа

Ціни на КСИЛО-ТЕВА в містах України

Вінниця 72.68 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298651.80 грн./уп.

Дніпро 71.9 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 72А, тел.: +38056778533952.70 грн./уп.

Житомир 68.38 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, просп. Мира, 8, тел.: +38041255510259.50 грн./уп.

Запоріжжя 72.12 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Запоріжжя, вул. Перемоги, 30, тел.: +38094936983060.36 грн./уп.

Івано-Франківск 64.27 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +38034275800257.65 грн./уп.

Київ 69.25 грн./уп.

«ФАРМАЦІЯ» Київ, шосе Харківське, 144В, тел.: +38044563085654.76 грн./уп.

Кропивницький 68.15 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +38052259699859.50 грн./уп.

Луцьк 64.66 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Грушевського, 2859.57 грн./уп.

Львів 70.04 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Симоненка Василя, 7, тел.: +38032234097158.90 грн./уп.

Миколаїв 67.75 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 69А/2, тел.: +38051258451255.88 грн./уп.

Одеса 68.07 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Філатова Академіка, 86, тел.: +38048748823253.70 грн./уп.

Полтава 67.49 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037048.90 грн./уп.

Рівне 63.73 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Дубенська, 7, тел.: +38036262814459.50 грн./уп.

Суми 63.9 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 122, тел.: +38063362572559.50 грн./уп.

Тернопіль 64.88 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +38067213317849.73 грн./уп.

Ужгород 66.46 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 353.70 грн./уп.

Харків 67.72 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Харків, шосе Салтівське, 262Б, тел.: +38057711974057.80 грн./уп.

Херсон 68.18 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Херсон, вул. 49-ї Гвардійської Дивізії, 10, тел.: +38055243005057.75 грн./уп.

Хмельницький 65.65 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +38068296125247.82 грн./уп.

Черкаси 68.15 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Черкаси, вул. Добровольского, 15, тел.: +38047273034953.15 грн./уп.

Чернігів 67.69 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернігів, вул. 1-го Травня, 167, тел.: +38046260150157.40 грн./уп.

Чернівці 69.04 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477760.90 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko