МЕМАТОН IC (MEMATON IC)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 10 мг блістер, № 30
Мемантин
10 мг
№ UA/16535/01/01 від 11.01.2018 до 11.01.2023
B За рецептом
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 20 мг блістер, № 30
Мемантин
20 мг
№ UA/16535/01/02 від 11.01.2018 до 11.01.2023
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка властивості. Мемантин є потенціалзалежні неконкурентним антагоністом NMDA-рецепторів з помірним аффинитетом до них. Він модулює дію підвищеного вмісту глутамату, який може призводити до нейрональної дисфункції.

Фармакокінетичні властивості.

Поглинання. Мемантин має абсолютну біодоступність близько 100%. tmax становить від 3 до 8 год. Немає жодних доказів того, що їжа впливає на поглинання мемантину.

Розподіл. Добові дози 20 мг призводять до стабільних концентрацій мемантину в плазмі крові в діапазоні від 70 до 150 нг/мл (0,5-1 мкмоль) з великими міжіндивідуальними коливаннями. Об’єм розподілу становить приблизно 10 л/кг. Близько 45% мемантину зв’язується з білками плазми крові.

Біотрансформація. У людини близько 80% мемантинових речовин присутні в крові у вигляді первинної речовина.

Основними метаболітами в організмі людини є N-3,5-диметил-глутантан, суміш ізомерів 4- та 6-гідрокси-мемантину і 1-нітрозо-3,5-диметил-адамантан. Жоден з цих метаболітів не проявляє активності як антагоніст NMDA. Дослідження in vitro не виявили каталітичного метаболізму цитохрому Р 450.

Виведення. Мемантин виводиться моно-експоненціально з кінцевим t½ від 60 до 100 год. У суб’єктів з нормальною функцією нирок визначали загальний кліренс 170 мл/хв/1,73 м2. Частина загального ниркового кліренсу досягається шляхом трубочкової секреції.

У нирках також відбувається канальцева реабсорбція, яка, ймовірно, опосередковується катіонними транспортними білками. Для лужної сечі швидкість виведення мемантину з нирок може бути зменшена в 7–9 разів.

Лужний рН сечі може бути викликаний фундаментальними змінами в дієті.

ПОКАЗАННЯ

деменція типу Альцгеймера помірного та тяжкого ступеня.

ЗАСТОСУВАННЯ

всередину, 1 раз на добу та завжди в один і той же час, незалежно від прийому їжі.

Лікування мемантином слід починати і проводити під наглядом лікаря, який має досвід постановки діагнозу і лікування деменції при хворобі Альцгеймера. Діагноз повинен бути встановлений відповідно до діючих рекомендацій.

Лікування слід починати тільки в тому випадку, якщо особа, яка здійснює постійний догляд за пацієнтом, буде регулярно контролювати прийом препарату.

Переносимість та дозування мемантина необхідно регулярно переглядати, бажано протягом перших 3 міс від початку терапії. По закінченні цього періоду клінічну ефективність мемантину і переносимість пацієнтом лікування слід регулярно переглядати відповідно до чинних клінічними рекомендаціями. Підтримуючу терапію можна продовжувати невизначено довго при наявності позитивного ефекту терапії і хорошою переносимості лікування.

Прийом мемантину слід припинити за відсутності позитивного терапевтичного ефекту або непереносимості пацієнтом лікування.

дорослі

Титрування дози. Максимальна добова доза — 20 мг/добу. З метою зменшення ризику виникнення небажаних реакцій доза препарату титрується шляхом її послідовного збільшення на 5 мг щотижня протягом перших 3 тижнів: протягом 1-го тижня терапії (з 1-го по 7-й) пацієнт повинен приймати мемантін в дозі 5 мг/добу, протягом 2-го тижня (з 8-го по 14-й) — в дозі 10 мг/добу, протягом 3-й тижнів (з 15-го по 21-й) — в дозі 15 мг/добу. Починаючи з 4-го тижня пацієнтові призначають прийом мемантина в дозі 20 мг/добу. Рекомендована підтримуюча доза — 20 мг/добу.

Особливі групи пацієнтів

Похилий вік (старше 65 років). Корекція дози не потрібна. За даними клінічних досліджень, рекомендована добова доза для літніх пацієнтів становить 20 мг/сут.

Порушення функції нирок. У пацієнтів з Cl креатиніну 50-80 мл/хв корекція дози не потрібна. Для хворих з помірною нирковою недостатністю (Cl креатиніну 30-49 мл/хв) рекомендована добова доза — 10 мг/добу. При гарній переносимості цієї дози протягом 7 днів її можна збільшити до 20 мг/сут в відповідно до стандартної схеми титрування. У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (Cl креатиніну 5-29 мл/хв) добова доза не повинна перевищувати 10 мг/сут.

Порушення функції печінки. У пацієнтів з легким та помірним порушенням функції печінки (клас А і клас В за шкалою Чайлд-П’ю) корекція дози не потрібна. Даних щодо застосування мемантину у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції печінки немає, тому призначення мемантину таким пацієнтам не рекомендується.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • підвищена чутливість компонентів препарату;
  • дефіцит лактази, непереносимість лактози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції;
  • вагітність;
  • період грудного годування;
  • вік до 18 років (ефективність та безпека не встановлені).

ПОБІЧНА ДІЯ

інфекційні та паразитарні захворювання: грибкова інфекція;

з боку імунної системи: підвищена чутливість до компонентів препарату;

порушення психіки: сонливість, сплутаність свідомості, галлюцінаціі, психотические реакціі;

з боку нервової системи: запаморочення, порушення рівноваги, порушення ходи, судоми;

з боку серцево-судинної системи: підвищення АТ, венозний тромбоз/тромбоемболія;

з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: задишка;

з боку ШКТ: запор, нудота, блювота, панкреатит;

з боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищені показники печінкових проб, гепатит;

загальні реакції: головний біль, втома.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам з тиреотоксикозом, епілепсією, схильність до розвитку судом (в т.ч. в анамнезі), при одночасному застосуванні інших антагоністів NMDA-рецепторів (амантадин, кетамін, декстрометорфан), наявності факторів, що підвищують рН сечі (різка зміна дієти, наприклад перехід на вегетаріанство, прийом антацидів), при нирковому канальцевому ацидозі, при важктх інфекціях сечовивідних шляхів, викликані бактеріями роду Proteus, при інфаркту міокарда (в анамнезі), при серцевій недостатністі III-IV функціонального класу (за класифікацією NYHA), при неконтрольованій АГ, при нирковій або печінковій недостатністі.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

механізм дії передбачає посилення ефектів леводопи, агоністів дофамінових рецепторів та антихолінергічних ЛЗ в разі їх застосування одночасно з NMDA-антагоністами, такими як мемантін.

При одночасному застосуванні з барбітуратами або нейролептиками дію останніх може зменшуватися.

Одночасне застосування мемантину з спазмолітиками, дантроленом або баклофеном може змінювати їх дію та потребувати підбору дози.

Слід уникати одночасного призначення мемантину з амантадином через ризик розвитку фармакотоксичного психозу. Обидві речовини є хімічно спорідненими NMDA-антагоністами. Те ж саме відноситься до кетаміну та декстрометорфану. В літературі також є один опублікований звіт про можливий ризик комбінованого застосування мемантину і фенітоїну.

Інші діючі речовини, такі як циметидин, ранітидин, прокаїнамід, хінідин, хінін та нікотин, які використовують ту ж саму систему транспорту катіонів в нирках, що і амантадин, можливо, можуть взаємодіяти з мемантином, створюючи потенційний ризик підвищення концентрації в плазмі крові.

Існує ймовірність зниження рівня гідрохлоротіазиду в плазмі крові при одночасному прийомі з мемантином.

У післяреєстраційному період були зареєстровані поодинокі випадки підвищення МНО у пацієнтів, які одночасно отримували лікування варфарином. Незважаючи на те що причинно-наслідковий зв’язок встановлена не була, у пацієнтів, які одночасно приймають оральні антикоагулянти, рекомендується проводити ретельний контроль ПВ або МНО.

У фармакокінетичних дослідженнях однократної дози у молодих здорових добровольців не спостерігалося жодних взаємодій мемантина з глібенкламідом/метформіном або донепезилом.

У клінічному дослідженні за участю молодих здорових добровольців не було виявлено жодного значимого впливу мемантина на фармакокінетику галантаміну.

Мемантин не пригнічує активність CYP1A2, CYP2А6, CYP2С9, CYP2D6, CYP2Е1, CYP3А, флавін-монооксигенази, епоксідгідролази і сульфатами in vitro.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: при відносно великому передозуванні (200 мг однократно або 105 мг/добу протягом 3 днів) відзначалася підвищена стомлюваність, слабкість та/або діарея або симптоми були відсутні. У разі передозування у дозі менше 140 мг однократно або прийому невідомої дози у пацієнтів спостерігалися побічні реакції з боку ЦНС (сплутаність свідомості, гіперсомнія, сонливість, запаморочення, збудження, агресія, галюцинації, порушення ходи) та/або з боку ШКТ (блювота, діарея).

Лікування: симптоматичне. Необхідне проведення стандартних лікувальних заходів, спрямованих на виведення речовини з шлунка, наприклад промивання шлунка, призначення активованого вугілля, підкислення сечі, можна проводити форсований діурез. Специфічного антидоту немає.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 15.10.2019 р. Версія для друку

Ціни на МЕМАТОН IC в містах України

Вінниця 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Вінниця, вул. Антонова, 40А, тел.: +380432605106

Дніпро 119.34 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Дніпропетровськ, бульв. Слави, 40, тел.: +380567940024

Запоріжжя 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 135.11 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 131.6 грн./уп.
«СІТІ-ФАРМ» Київ, вул. Забіли Віктора, 5, тел.: +380991979297

Львів 129.78 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Львів, вул. Удатного, 5, тел.: +380675680684

Миколаїв 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 120.35 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 120.35 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Полтава, вул. Дмітрієва Миколи, 6Д, тел.: +380532625085

Рівне 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Тернопіль 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Харків 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Харків, вул. Полтавський шлях, 53/55, тел.: +380577284145

Херсон 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Херсон, пл. Привокзальна, 1, тел.: +380552701250

Черкаси 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернівці 112.9 грн./уп.

МЕМАТОН IC табл. в/плівк. обол. 10 мг блістер № 30, ИнтерХим ..... 112.9 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378

Developed by Maxim Levchenko