• Кабинет
 • ГАЛАРА (GALARA)

  Склад і форма випуску

  капсули тверді 75 мг блістер, № 14Ціни в аптеках
  Прегабалін
  75 мг
  № UA/16529/01/01 від 11.01.2018 до 11.01.2023
  B За рецептом
  капсули тверді 150 мг блістер, № 14Ціни в аптеках
  Прегабалін
  150 мг
  1 капсула тверда містить прегабаліну 75 мг або 150 мг.
  Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна тип 102, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат; капсула (корпус та кришечка): титану діоксид (E171), оксид заліза червоний (Е172), желатин..
  № UA/16529/01/02 від 11.01.2018 до 11.01.2023
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Діюча речовина прегабалін є аналогом гамма-аміномасляної кислоти ((S)-3-(амінометил)-5-метилгексанова кислота).

  Механізм дії. Прегабалін зв’язується з допоміжною субодиницею (α2-δ-білок) потенціалзалежних кальцієвих каналів у ЦНС, потужно заміщуючи в експерименті [3H]-габапентин.

  Фармакокінетика. Фармакокінетичні показники прегабаліну подібні у здорових добровольців, пацієнтів з епілепсією, які застосовують протиепілептичні препарати, і пацієнтів із хронічним болем.

  Абсорбція. Прегабалін швидко всмоктується при пероральному введенні натще та досягає Cmax у плазмі крові протягом 1 год після разового та багаторазового застосування. Розрахована біодоступність прегабаліну при пероральному застосуванні становить 90% і більше та не залежить від дози. Після повторного застосування рівноважний стан досягається через 24–48 год. Ступінь абсорбції прегабаліну знижується при одночасному прийомі з їжею, у результаті чого Cmax зменшується приблизно на 25–30%, а час досягнення максимальної концентрації (tmax) зменшується приблизно на 2,5 год. Однак застосування прегабаліну одночасно з їжею не мало клінічно значущого впливу на об’єм його абсорбції.

  Розподіл. Прегабалін легко проникає крізь ГЕБ у тварин, а також крізь плаценту у тварин та виділяється в молоко у період лактації. У людини умовний обсяг розподілу прегабаліну після перорального введення становить близько 0,56 л/кг. Прегабалін не зв’язується з білками плазми крові.

  Метаболізм. У людини прегабалін зазнає незначного метаболізму. Після введення дози радіоактивно міченого прегабаліну приблизно 98% радіоактивності виводиться з сечею у вигляді незміненого препарату. N-метильований дериват прегабаліну (основний метаболіт прегабаліну, що визначається у сечі) становив 0,9% від введеної дози.

  Виведення. Прегабалін виводиться із системного кровообігу головним чином за рахунок екскреції нирками у вигляді незміненого препарату. Середній T½ прегабаліну дорівнює 6,3 год. Плазмовий та нирковий кліренс прегабаліну прямо пропорційні кліренсу креатиніну. Пацієнтам з порушенням функції нирок або яким проводять гемодіаліз, необхідно коригувати дозу препарату.

  Лінійність/нелінійність. Фармакокінетика прегабаліну є лінійною для всього рекомендованого інтервалу доз. Міжсуб’єктна фармакокінетична варіабельність для прегабаліну є низькою (<20%). Фармакокінетика багаторазових доз є передбачуваною на підставі даних разового дозування. Таким чином, немає потреби у моніторингу концентрацій прегабаліну в плазмі крові.

  Фармакокінетика в окремих групах пацієнтів

  Стать. Відсутній клінічно значимий вплив статі на концентрації прегабаліну в плазмі крові.

  Порушення функції нирок. Кліренс прегабаліну прямо пропорційний кліренсу креатиніну. Крім того, прегабалін ефективно видаляється з плазми крові при гемодіалізі (після 4 год гемодіалізу концентрації прегабаліну в плазмі крові знижуються приблизно на 50%). Оскільки нирки є основним шляхом виведення препарату, пацієнтам з порушенням функції нирок необхідно знижувати дозу препарату, а після гемодіалізу — приймати додаткову дозу.

  Порушення функції печінки. Спеціальні фармакокінетичні дослідження за участю пацієнтів з порушенням функції печінки не проводилися. Оскільки прегабалін не зазнає істотного метаболізму та виводиться переважно у вигляді незміненого препарату з сечею, то малоймовірно, щоб порушення функції печінки могло впливати на концентрації прегабаліну в плазмі крові.

  Показання ГАЛАРА

  нейропатичний біль. Препарат Галара призначають для лікування нейропатичного болю у дорослих при ушкодженні периферичної та ЦНС.

  Епілепсія. Препарат Галара призначають як додаткову терапію парціальних судомних нападів із вторинною генералізацією або без такої у дорослих.

  Генералізований тривожний розлад. Препарат Галара призначають для лікування генералізованого тривожного розладу у дорослих.

  Фіброміалгія.

  Застосування ГАЛАРА

  дози. Дози можуть змінюватися в межах 150–600 мг/добу. Дозу розділяють на 2 або 3 прийоми.

  Нейропатичний біль. Лікування прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг/добу, розділеної на 2 прийоми. Залежно від ефективності та переносимості препарату в окремого пацієнта дозу можна підвищити до 300 мг/добу через 3–7 днів лікування, а за потреби — до максимальної дози 600 мг/добу ще через 7 днів.

  Епілепсія. Лікування прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг/добу, розділеної на 2 або 3 прийоми. Залежно від ефективності та переносимості препарату в окремого пацієнта дозу можна підвищити до 300 мг/добу після першого тижня прийому. Ще через 1 тиж дозу можна підвищити до максимальної — 600 мг/добу.

  Генералізований тривожний розлад. Доза, яку розділяють на 2 або 3 прийоми, може змінюватися в межах 150–600 мг/добу. Періодично слід переоцінювати необхідність продовження лікування.

  Лікування прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг/добу. Залежно від ефективності та переносимості препарату окремим пацієнтам дозу можна підвищити до 300 мг/добу після першого тижня прийому. Після ще 1 тиж прийому дозу можна підвищити до 450 мг/добу. Ще через 1 тиж дозу можна підвищити до максимальної — 600 мг/добу.

  Фіброміалгія. Звичайно доза препарату для більшості пацієнтів становить 300–450 мг/добу за 2 прийоми. Прийом препарату слід починати з дози 75 мг 2 рази на добу (150 мг/добу), яку можна підвищувати залежно від ефективності та переносимості до 150 мг 2 рази на добу (300 мг/добу) протягом 1 тиж. Пацієнтам, для яких дозування 300 мг/добу недостатньо ефективне, дозу можна підвищити до 225 мг 2 рази на добу (450 мг/добу). Хоча існує дослідження застосування дози 600 мг/добу, доказів того, що застосування цієї дози буде мати додаткову перевагу, немає; також така доза мала гіршу переносимість. Через дозозалежні побічні реакції застосування доз вище 450 мг/добу не рекомендується.

  Припинення лікування прегабаліном. Відповідно до сучасної клінічної практики, припиняти лікування прегабаліном рекомендується поступово, протягом щонайменше 1 тиж незалежно від показань.

  Пацієнти з нирковою недостатністю. Прегабалін виводиться з системного кровообігу у незміненому вигляді переважно за рахунок екскреції нирками. Оскільки кліренс прегабаліну прямо пропорційний кліренсу креатиніну, зниження дози пацієнтам з порушеною функцією нирок слід проводити індивідуально, як зазначено в табл. 1, відповідно до кліренсу креатиніну (CLcr), визначеного за формулою:

  Прегабалін ефективно видаляється з плазми крові за допомогою гемодіалізу (50% препарату протягом 4 год). Для пацієнтів на гемодіалізі добову дозу прегабаліну слід підбирати відповідно до функції нирок. Крім добової дози, одразу після кожної 4-годинної процедури гемодіалізу необхідно застосовувати додаткову дозу препарату (див. табл. 1).

  Таблиця 1. Корекція дози прегабаліну відповідно до функції нирок

  Кліренс креатиніну (CLcr), (мл/хв) Загальна добова доза прегабаліну* Режим дозування
  Початкова доза (мг/добу) Максимальна доза (мг/добу)
  ≥60 150 600 2 або 3 раза на добу
  ≥30–<60 75 300 2 або 3 раза на добу
  ≥15–<30 25–50 150 1 або 2 раза на добу
  <15 25 75 1 раз на добу
  Додаткова доза після гемодіалізу (мг)
    25 100 Одноразово

  *Загальну добову дозу (мг/добу) слід розділити на кількість прийомів відповідно до режиму дозування, щоб отримати мг/дозу.

  Пацієнти з печінковою недостатністю. Для пацієнтів з печінковою недостатністю необхідності в корекції дози немає.

  Застосування у пацієнтів літнього віку (понад 65 років). Для пацієнтів літнього віку через погіршення функції нирок може бути потрібним зниження дози прегабаліну.

  Спосіб застосування. Препарат Галара приймають незалежно від їди. Препарат Галара призначений виключно для перорального застосування.

  Діти. Безпека та ефективність застосування препарату Галара у дітей (віком до 18 років) не були встановлені. Даних немає.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до діючої речовини або будь-яких допоміжних речовин.

  Побічна дія

  найчастішими проявами побічної дії, через які лікування із застосуванням прегабаліну було припинене, були запаморочення та сонливість.

  У табл. 2 наведено побічні реакції за системами органів та частотою [дуже часті (≥1/10); часті (від ≥1/100 до <1/10); нечасті (від ≥1/1000 до <1/100); поодинокі (від ≥1/10 000 до <1/1000); рідкісні (<1/10 000), частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними)]. У кожній групі за частотою виникнення побічні реакції подано в порядку зменшення тяжкості.

  Зазначені побічні реакції також можуть бути пов’язані з перебігом основного захворювання та/або супутнім застосуванням інших лікарських засобів.

  Під час лікування нейропатичного болю центрального походження внаслідок ушкодження спинного мозку частота виникнення побічних реакцій загалом, побічних реакцій з боку ЦНС, особливо сонливості, була підвищеною.

  Таблиця 2

  Частота;

  система органів

  Побічні реакції на препарат
  Інфекції та інвазії
  Часті Назофарингіт
  Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи
  Нечасті Нейтропенія
  Порушення з боку імунної системи
  Нечасті Гіперчутливість
  Поодинокі Ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, анафілактоїдні реакції
  Порушення обміну речовин, метаболізму
  Часті Підвищений апетит
  Нечасті Втрата апетиту, гіпоглікемія
  З боку психіки
  Часті Ейфорійний настрій, сплутаність свідомості, дратівливість, зниження лібідо, дезорієнтація, безсоння
  Нечасті Галюцинації, панічні атаки, збудження, неспокій, депресія, пригнічений настрій, піднесений настрій, агресія, зміни настрою, деперсоналізація, утруднений добір слів, патологічні сновидіння, посилення лібідо, аноргазмія, апатія
  Поодинокі Розгальмовування
  З боку нервової системи
  Дуже часті Запаморочення, сонливість, головний біль
  Часті Атаксія, порушення координації, тремор, дизартрія, погіршення пам’яті, порушення уваги, парестезії, седативний ефект, порушення рівноваги, летаргія
  Нечасті Синкопе, ступор, міоклонія, втрата свідомості, психомоторна гіперактивність, агевзія, дискінезія, постуральне запаморочення, інтенційний тремор, ністагм, порушення когнітивних функцій, порушення психіки, порушення мовлення, гіпорефлексія, гіпестезія, амнезія, гіперестезія, відчуття печіння, загальне нездужання, апатія, навколоротова парестезія, міоклонус
  Поодинокі Судоми, гіпокінезія, паросмія, дисграфія, гіпалгезія, залежність, манія, мозочковий синдром, синдром зубчастого колеса, кома, делірій, енцефалопатія, екстрапірамідний синдром, синдром Гійєна — Барре, інтракраніальна гіпертензія, маніакальні реакції, параноїдні реакції, розлади сну
  З боку органа зору
  Часті Нечіткість зору, диплопія, кон’юнктивіт
  Нечасті Втрата периферичного зору, порушення зору, набряк очей, дефект поля зору, погіршення гостроти зору, біль в очах, астенопія, фотопсія, сухість очей, посилена сльозотеча, подразнення очей, порушення акомодації, блефарит, крововилив в очне яблуко, світлочутливість, набряк сітківки
  Поодинокі Втрата зору, кератит, осцилопсія, зміна зорового сприйняття глибини, мідріаз, страбізм, яскравість зору, анізокорія, виразки рогівки, екзофтальм, параліч очного м’яза, ірит, кератокон’юнктивіт, міоз, нічна сліпота, офтальмоплегія, атрофія зорового нерва, набряк диска зорового нерва, птоз, увеїт
  З боку органів слуху та вестибулярного апарату
  Часті Вертиго
  Нечасті Гіперакузія
  З боку серця
  Нечасті Тахікардія, AV-блокада I ступеня, синусова брадикардія, застійна серцева недостатність
  Поодинокі Подовження інтервалу Q–T, синусова тахікардія, синусова аритмія
  Судинні розлади
  Нечасті Артеріальна гіпотензія, АГ, припливи, гіперемія, відчуття холоду у кінцівках
  З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння
  Часті Фаринголарингеальний біль
  Нечасті Задишка, носова кровотеча, кашель, закладеність носа, риніт, хропіння, сухість слизової оболонки носа
  Поодинокі Набряк легень, стиснення в горлі, ларингоспазм, апное, ателектаз, бронхіоліт, гикавка, фіброз легенів, позіхання
  З боку травної системи
  Часті Блювання, нудота, сухість у роті, запор, діарея, метеоризм, здуття живота, гастроентерит
  Нечасті Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, надмірне слиновиділення, оральна гіпестезія, холецистит, холелітіаз, коліт, шлунково-кишкові кровотечі, мелена, набряк язика, ректальна кровотеча
  Поодинокі Асцит, панкреатит, дисфагія, афтозний стоматит, виразка стравоходу, періодонтальні абсцеси
  З боку шкіри і підшкірної тканини
  Часті Пролежні
  Нечасті Папульозне висипання, кропив’янка, гіпергідроз, свербіж, алопеція, сухість шкіри, екзема, гірсутизм, виразки шкіри, везикулобульозний висип
  Поодинокі Синдром Стівенса – Джонсона, холодний піт, ексфоліативний дерматит, ліхеноїдний дерматит, меланоз, розлади з боку нігтів, петехіальний висип, пурпура, пустулярний висип, атрофія шкіри, некроз шкіри, шкірні та підшкірні вузлики
  З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини
  Часті Судоми м’язів, артралгія, біль у спині, біль у кінцівках, спазм у шийному відділі
  Нечасті Посіпування м’язів, набряк суглобів, міалгія, ригідність м’язів, біль у шиї
  Поодинокі Рабдоміоліз
  З боку сечовидільної системи
  Нечасті Нетримання сечі, дизурія, альбумінурія, гематурія, утворення каменів у нирках, нефрит
  Поодинокі Ниркова недостатність, олігурія, затримка сечовипускання, гостра ниркова недостатність, гломерулонефрит, пієлонефрит
  З боку репродуктивної системи та молочних залоз
  Часті Еректильна дисфункція, імпотенція
  Нечасті Затримка еякуляції, сексуальна дисфункція, лейкорея, менорагія, метрорагія, дисменорея, біль у молочних залозах
  Поодинокі Аменорея, виділення з молочних залоз, збільшення молочних залоз, цервіцит, баланіт, епідидиміт, гінекомастія
  Загальні розлади
  Часті Порушення ходи, падіння, відчуття сп’яніння, підвищена втомлюваність, незвичайні відчуття, периферичні набряки, набряки
  Нечасті Генералізований набряк, набряк обличчя, відчуття стиснення у грудях, біль, жар, відчуття спраги, озноб, загальна слабкість, відчуття нездужання, абсцес, запалення жирової тканини, реакції фоточутливості
  Поодинокі Гранульома, умисне заподіяння шкоди, заочеревинний фіброз, шок
  Дослідження
  Часті Збільшення маси тіла
  Нечасті Підвищення рівня КФК, АлАТ, АсАТ, глюкози у крові, зменшення кількості тромбоцитів, підвищення рівня креатиніну у крові, зменшення вмісту калію у крові, зменшення маси тіла
  Поодинокі Зниження рівня лейкоцитів у крові

  У деяких пацієнтів спостерігалися симптоми відміни після припинення коротко- або довгострокового лікування прегабаліном. Повідомлялося про такі явища: безсоння, головний біль, нудота, тривожність, діарея, грипоподібний синдром, судоми, нервозність, депресія, біль, гіпергідроз та запаморочення. Цю інформацію слід повідомити пацієнту перед початком лікування.

  Дані щодо відміни прегабаліну після тривалого застосування вказують на те, що частота виникнення та ступінь тяжкості симптомів відміни можуть бути дозозалежними.

  Особливості застосування

  пацієнти з цукровим діабетом. Як показує сучасна клінічна практика, деякі пацієнти з цукровим діабетом, маса тіла яких збільшилася під час застосування прегабаліну, можуть потребувати корекції дози гіпоглікемічних лікарських засобів.

  Реакції гіперчутливості. Повідомлялося про розвиток реакцій гіперчутливості, зокрема ангіоневротичного набряку. За наявності таких симптомів ангіоневротичного набряку, як набряк обличчя, періоральний набряк або набряк верхніх дихальних шляхів, слід негайно припинити застосування прегабаліну.

  Запаморочення, сонливість, втрата свідомості, сплутаність свідомості та порушення психіки. Застосування прегабаліну супроводжувалося появою запаморочення та сонливості, що підвищує ризик виникнення травматичних випадків (падінь) у пацієнтів літнього віку. Повідомлялося про втрату свідомості, сплутаність свідомості, а також порушення психіки. Тому пацієнтам слід порадити бути обережними, доки їм не стануть відомі можливі впливи лікарського засобу.

  Розлади зору. Повідомлялося про побічні реакції з боку органа зору, зокрема втрату зору, нечіткість зору або інші зміни гостроти зору, багато з яких були тимчасовими. Припинення застосування прегабаліну може сприяти зникненню або зменшенню цих симптомів з боку органа зору.

  Ниркова недостатність. Повідомлялося про випадки ниркової недостатності. Іноді цей ефект був оборотним після припинення застосування прегабаліну.

  Відміна супутніх протиепілептичних лікарських засобів. Даних щодо відміни супутніх протиепілептичних препаратів після досягнення контролю над судомами в результаті додавання до лікування прегабаліну недостатньо, щоб перейти до монотерапії прегабаліном.

  Симптоми відміни. У деяких пацієнтів спостерігалися симптоми відміни після припинення коротко- або довгострокового лікування прегабаліном. Повідомлялося про такі явища: безсоння, головний біль, нудота, тривожність, діарея, грипоподібний синдром, нервозність, депресія, біль, судоми, гіпергідроз і запаморочення. Цю інформацію слід повідомити пацієнту перед початком лікування.

  Судоми, зокрема епілептичний статус та великі судомні напади, можуть виникати під час лікування прегабаліном або невдовзі після припинення його застосування.

  Дані щодо відміни прегабаліну після тривалого застосування свідчать, що частота виникнення та ступінь тяжкості симптомів відміни можуть залежати від дози.

  Застійна серцева недостатність. Повідомлялося про застійну серцеву недостатність у деяких пацієнтів, які приймали прегабалін. Така реакція здебільшого спостерігалася під час лікування прегабаліном нейропатичного болю у пацієнтів літнього віку з серцево-судинними порушеннями. Слід з обережністю застосовувати прегабалін таким пацієнтам. При припиненні застосування прегабаліну це явище може зникнути.

  Лікування нейропатичного болю центрального походження внаслідок ушкодження спинного мозку. Під час лікування нейропатичного болю центрального походження внаслідок ушкодження спинного мозку частота виникнення побічних реакцій загалом, побічних реакцій з боку ЦНС та особливо сонливості була підвищеною. Це може бути пов’язано з адитивною дією супутніх лікарських засобів (наприклад антиспастичних препаратів), що необхідні для лікування цього стану. Цю обставину слід взяти до уваги при призначенні прегабаліну таким пацієнтам.

  Суїцидальне мислення та поведінка. Повідомлялося про випадки суїцидального мислення та поведінки у пацієнтів, які отримували лікування протиепілептичними препаратами з приводу певних показань. Метааналіз рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень протиепілептичних препаратів також показав незначне підвищення ризику появи суїцидального мислення та поведінки. Механізм виникнення цього ризику невідомий, а доступні дані не виключають можливості його існування у разі застосування прегабаліну.

  Тому необхідно ретельно спостерігати за пацієнтами щодо появи ознак суїцидального мислення і поведінки та призначати відповідне лікування у разі їх виникнення. Пацієнти (та особи, що доглядають за ними) повинні звернутися за медичною допомогою у разі появи ознак суїцидального мислення або поведінки.

  Погіршення функції нижніх відділів ШКТ. Повідомлялося про явища, пов’язані з погіршенням функції нижніх відділів ШКТ (такі як непрохідність кишечнику, паралітична непрохідність кишечнику, запор) внаслідок прийому прегабаліну разом з лікарськими засобами, що можуть спричинити запори, наприклад опіоїдними анальгетиками. При комбінованому застосуванні прегабаліну та опіоїдів слід вжити заходів для профілактики запорів (особливо у жінок та пацієнтів літнього віку).

  Адиктивний потенціал. Реєструвалися випадки зловживання. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з наркотичною залежністю в анамнезі. Слід спостерігати за пацієнтами щодо виникнення симптомів залежності від прегабаліну.

  Енцефалопатія. Випадки енцефалопатії виникали переважно у пацієнтів із супутніми захворюваннями, що можуть викликати енцефалопатію.

  Пацієнти літнього віку (понад 65 років). Кліренс прегабаліну має тенденцію до зниження з віком. Це зниження кліренсу прегабаліну після перорального застосування узгоджується зі зниженням кліренсу креатиніну, пов’язаного зі збільшенням віку. Пацієнти з порушеннями функції нирок, пов’язаними з віком, можуть потребувати зниження дози прегабаліну (див. ЗАСТОСУВАННЯ, табл. 1). У пацієнтів літнього віку можливе більш часте виникнення таких побічних реакцій, як запаморочення, сплутаність свідомості, тремор, порушення координації, летаргія.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми

  Жінки репродуктивного віку/засоби контрацепції для жінок та чоловіків. Оскільки потенційний ризик для людини невідомий, жінкам репродуктивного віку, слід використовувати ефективні засоби контрацепції.

  Вагітність. Немає достовірних даних щодо застосування прегабаліну у вагітних.

  Дослідження на тваринах свідчили про репродуктивну токсичність. Потенційний ризик для людини невідомий.

  Препарат не слід застосовувати в період вагітності, за винятком окремих випадків, коли користь для вагітної явно перевищує можливий ризик для плода.

  Годування грудьми. Невідомо, чи прегабалін екскретується у грудне молоко людини. Проте прегабалін було виявлено в молоці щурів. Тому не рекомендується годувати дитину грудьми в період лікування прегабаліном.

  Репродуктивна функція. Немає клінічних відомостей щодо впливу прегабаліну на репродуктивну функцію жінок.

  Не виявлено впливу прегабаліну на рухливість сперматозоїдів у здорових добровольців чоловічої статі у дозі 600 мг/добу протягом 3-місячного лікування.

  Дослідження фертильності продемонструвало наявність негативного впливу на репродуктивну функцію самок щурів та наявність негативного впливу на репродуктивну функцію та розвиток самців щурів. Клінічна значущість цих результатів невідома.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Препарат може мати незначний або помірний вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. Препарат може викликати запаморочення та сонливість і може впливати на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. Тому пацієнтам слід рекомендувати утримуватися від керування транспортними засобами, роботи зі складною технікою чи від іншої потенційно небезпечної діяльності доти, доки не стане відомо, чи цей лікарський засіб впливає на їхню здатність до такої діяльності.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  оскільки прегабалін переважно екскретується в незміненому вигляді з сечею, зазнає незначного метаболізму в організмі людини (<2% дози виділяється із сечею у вигляді метаболітів), не інгібує in vitro метаболізм інших препаратів та не зв’язується з білками плазми крові, то малоймовірно, що прегабалін може спричиняти фармакокінетичну взаємодію або бути об’єктом такої взаємодії.

  Дослідження in vivo та популяційний фармакокінетичний аналіз. У дослідженнях in vivo не спостерігали значущої клінічної фармакокінетичної взаємодії між прегабаліном та фенітоїном, карбамазепіном, вальпроєвою кислотою, ламотриджином, габапентином, лоразепамом, оксикодоном чи етанолом. Популяційний фармакокінетичний аналіз показав, що пероральні протидіабетичні засоби, діуретики, інсулін, фенобарбітал, тіагабін та топірамат не мають клінічно значущого впливу на кліренс прегабаліну.

  Пероральні контрацептиви, норетистерон та/або етинілестрадіол. Одночасне застосування прегабаліну з пероральними контрацептивами, норетистероном та/або етинілестрадіолом не впливає на фармакокінетику рівноважного стану жодного з препаратів.

  Лікарські засоби, що впливають на ЦНС. Прегабалін може потенціювати ефект етанолу та лоразепаму. Відомо, що введення багаторазових пероральних доз прегабаліну з оксикодоном, лоразепамом або етанолом не призводило до клінічно значущого впливу на функцію дихання. Повідомлялося про виникнення дихальної недостатності та коми у пацієнтів, які приймали прегабалін разом з іншими лікарськими засобами, що пригнічують функцію ЦНС. Прегабалін, ймовірно, посилює порушення когнітивних та основних рухових функцій, спричинені застосуванням оксикодону.

  Взаємодія у пацієнтів літнього віку. Спеціальні дослідження фармакодинамічної взаємодії за участю добровольців літнього віку не проводилися.

  Передозування

  найчастішими відміченими побічними реакціями у разі передозування прегабаліну були сонливість, сплутаність свідомості, збудження та неспокій.

  Зрідка повідомлялося про випадки коми.

  Лікування передозування прегабаліну полягає у загальних підтримувальних заходах та, за потреби, може включати гемодіаліз.

  Умови зберігання

  за температури не вище 25 °С.

  Діагнози, при яких застосовують ГАЛАРА

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ГАЛАРА в містах України

  Вінниця 149.74 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303138.95 грн./уп.

  Дніпро 149.94 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Янтарна, 79, тел.: +380567240380143.95 грн./уп.

  Житомир 149.09 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045137.95 грн./уп.

  Запоріжжя 169.5 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Запоріжжя, просп. Металургів, 14, тел.: +380677403198162.50 грн./уп.

  Івано-Франківск 150.85 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987142.50 грн./уп.

  Київ 149.82 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Ревуцького, 12А, тел.: +380981699878139.50 грн./уп.

  Кропивницький 146.33 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425142.95 грн./уп.

  Львів 163.48 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305134.50 грн./уп.

  Миколаїв 144.44 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903142.95 грн./уп.

  Одеса 167.98 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 31, тел.: +380487363906145.95 грн./уп.

  Полтава 144.13 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370138.99 грн./уп.

  Рівне 157.17 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953139.99 грн./уп.

  Суми 149.74 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +380682986891142.50 грн./уп.

  Тернопіль 161.77 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +380674292737139.99 грн./уп.

  Харків 154 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14139.99 грн./уп.

  Херсон 148.22 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Комкова, 92, тел.: +380552453900146.95 грн./уп.

  Хмельницький 163.13 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252142.99 грн./уп.

  Черкаси 156.76 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 355/4, тел.: +380472735357145.95 грн./уп.

  Чернігів 145.13 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430143.50 грн./уп.

  Чернівці 164.86 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11143.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko