Ентеросгель Екстракапс капсули 0,32 г контурна чарункова упаковка №7
діюча речовина: ксерогель поліметилсилоксану;
1 капсула містить ксерогелю поліметилсилоксану 0,32 г;
допоміжні речовини: желатин, титану діоксид (Е 171).
Капсули для перорального застосування.
Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, корпус і кришечка білого кольору. Вміст капсул — порошок білого або майже білого кольору, без запаху.
Ентеросорбенти.
Код АТХ А07В С
Фармакодинаміка.
При внутрішньому застосуванні чинить детоксикаційну дію. Препарат ефективно адсорбує з вмісту кишечнику та крові (через мембрани капілярів ворсинок слизової оболонки кишечнику) середньомолекулярні токсичні речовини, продукти незавершеного метаболізму, сприяє виведенню інкорпорованих радіонуклідів. Ентеросгель ЕкстраКапс усуває прояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, печінки, нирок, нормалізує показники крові та сечі. Як ефективний детоксикант, Ентеросгель ЕкстраКапс сприяє підвищенню імунітету.
Фармакокінетика.
Препарат обволікає слизову оболонку шлунка та кишечнику, захищає її від ерозивних процесів. Не всмоктується з кишечнику.
У складі комплексної дезінтоксикаційної терапії при хронічній нирковій недостатності, спричиненій пієлонефритом, полікістозом нирок, нефролітіазом; при токсичному гепатиті, вірусному гепатиті А і В, гепатохолециститі, цирозі печінки та холестазі різної етіології, гастритах зі зниженою кислотністю, ентероколітах, колітах, діареї; при отруєнні алкоголем і наркотичними засобами; алергічних реакціях, шкірних захворюваннях (діатези, нейродерміти); при опіковій інтоксикації; гнійно-септичних процесах, що супроводжуються інтоксикацією; токсикозах вагітних першої половини вагітності; в комплексній терапії дисбактеріозу кишечнику.
Гостра кишкова непрохідність.
Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
За умови дотримання способу застосування (Ентеросгель ЕкстраКапс і лікарські засоби приймають окремо), препарат можна застосовувати в комплексній терапії з іншими лікарськими і профілактичними засобами, в тому числі з бактерійними препаратами (біфідум-, лактобактерії), фітопрепаратами, адаптогенами, імуномодуляторами. Не рекомендується одночасний прийом з препаратами, що відносяться до класу секвестрантів жовчних кислот, наприклад холестираміном, унаслідок посилення імовірності розвитку запорів.
Препарат не слід застосовувати разом з препаратами срібла.
Приймати препарат слід згідно з рекомендаціями, викладеними в даній інструкції.
Препарат застосовують у період вагітності або годування груддю. Слід обмежити застосування вагітним, які мають схильність до запорів.
Не впливає.
Застосовують внутрішньо по 1–2 капсули 2–3 рази на добу за 1,5–2 години до або через 2 години після їжі або прийому лікарських засобів, запиваючи достатньою кількістю води.
Для дорослих та дітей віком від 14 років разова доза препарату становить 1–2 капсули, добова — 6 капсул.
Для дітей віком від 6 до 14 років разова доза — 1 капсула, добова — 3 капсули.
Курс лікування — від 7 до 14 діб.
При тяжких формах захворювань протягом перших 3 діб застосовують подвійну разову дозу, а при хронічному перебігу хвороби (хронічна ниркова недостатність, цироз печінки) можливе більш тривале застосування препарату.
Препарат можна застосовувати дітям віком від 6 років. Для полегшення проковтування перед застосуванням можна попередньо розкрити капсулу (разова доза) та змішати її з невеликою кількістю рідини.
Перевищення максимальних разових доз не спричиняє побічних реакцій.
При перших прийомах препарату можливий короткочасний запор. Для його запобігання людям, схильним до запору, в перші два дні застосування препарату рекомендується очищувальна клізма на ніч або прийом послаблювальних засобів (лактулоза, пікосульфат натрію).
Можливі прояви індивідуальної непереносимості компонентів препарату.
3 роки.
В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС в недоступному для дітей місці.
По 7 капсул у блістері. По 1, 2 або 4 блістера вкладають у коробку з картону.
Без рецепта.
ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».
03680, Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3.
ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».