0
UA | RU

ЕНТЕРОСГЕЛЬ (ENTEROSGELUM)

Склад і форма випуску

Ентеросгель
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти70 г/100 г
Допоміжні речовини: вода очищена.
№ UA/4415/02/01 від 25.07.2017
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти70 г/100 г
Допоміжні речовини: вода очищена.
№ UA/4415/02/01 від 25.07.2017
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти70 г/100 г
Допоміжні речовини: вода очищена.
№ UA/4415/02/01 від 25.07.2017
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти70 %
Допоміжні речовини: вода очищена.
№ UA/4415/02/01 від 25.07.2017
Ентеросгель з солодким смаком
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти69,9 г/100 г
Допоміжні речовини: підсолоджувачі, вода очищена.
№ UA/4415/01/01 від 09.09.2020
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти69,9 г/100 г
Допоміжні речовини: підсолоджувачі, вода очищена.
№ UA/4415/01/01 від 09.09.2020
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти69,9 г/100 г
Допоміжні речовини: підсолоджувачі, вода очищена.
№ UA/4415/01/01 від 09.09.2020
РечовинаКількість
Гідрогель метилкремнієвої кислоти69,9 г/100 г
Допоміжні речовини: підсолоджувачі, вода очищена.
ЕНТЕРОСГЕЛЬ ЕКСТРАКАПС
капсули 0,32 г контурна чарункова упаковка № 7
капсули 0,32 г контурна чарункова упаковка № 14
РечовинаКількість
Ксерогель поліметилсілоксану0,32 г
№ UA/4415/03/01 від 25.07.2017
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Актуальна інформація

під терміном «ентеросорбція» зазвичай розуміють зв’язування різноманітних речовин, що у вільному вигляді містяться у просвіті ШКТ. Ентеросорбентом є препарат, що зв’язує різні молекули, але при цьому сам ніколи не абсорбується через слизову оболонку ШКТ, не потрапляє у кров та не піддається метаболізму (Howell C.A., 2019). Ентеросорбенти застосовують у різних клінічних ситуаціях, пов’язаних з екзо– чи ендогенною інтоксикацією, особливо якщо детоксикаційного потенціалу печінки та нирок недостатньо для отримання задовільного терапевтичного ефекту.

Як діє Ентеросгель?

Ентеросгель — це кишковий адсорбент для перорального застосування, препарат, що застосовується для зв’язування різноманітних субстанцій у просвіті кишки (Howell C.A., 2019). Діючою речовиною Ентеросгелю є метилкремнієва кислота, також відома як поліметилсилоксан. У пасті для перорального застосування метилкремнієва кислота представлена у вигляді гідрогелю (розчинна водяниста суспензія (Gun`ko V.M., 2007)), а в капсулах — у вигляді ксерогелю (речовина, що висушена до стану порошку (Gun`ko V.M., 2007)) (інструкція МОЗ України). Ентеросгель широко застосовується вже більше 30 років у країнах СНД у пацієнтів будь-якого віку — від новонароджених до осіб похилого віку — при широкому спектрі патологічних процесів: від кишкових інфекцій до лікування побічних ефектів хіміо- та променевої терапії. В Європі препарат належить до класу ІІа медичних засобів та рекомендується як засіб симптоматичної терапії гострих кишкових інфекцій чи хронічної діареї за наявності синдрому подразненої кишки (СПК) (Howell C.A., 2019).

За своєю хімічною структурою Ентеросгель є інертною кремнійорганічною сполукою (інструкція МОЗ України) — поліконденсатом метилсилоксану. Поліметилсилоксан утворює пористі мікроглобули, які утворюють більші гідрогелеві частинки у разі змішування з водою у пропорції 70/30. Аморфний гель при цьому утворює унікальну пористу структуру із площею поглинання 150–250 м2 на 1 г сухої речовини. Ентеросгель має унікальний профіль адсорбції, оскільки поглинає великі молекули (продукти незавершеного метаболізму, середньомолекулярні екзо- та ендотоксини), але при цьому менш активно адсорбує дрібні (наприклад молекули лікарських препаратів) (Howell C.A., 2019). Адсорбція відбувається не тільки у суспензії кишкового вмісту — препарат активно адсорбує токсини із крові завдяки достатній проникності мембрани капілярів кишкових ворсинок. Окрім того, він ефективно обволікає слизову оболонку ШКТ та перешкоджає розвитку ерозивних пошкоджень (інструкція МОЗ України).

Встановлено, що Ентеросгель ефективно адсорбує субодиницю В шига-токсину ІІ, токсин А та токсин В Clostridium difficile — екзотоксини, які найчастіше викликають діарею, а також жовчні кислоти (таурохолеву, глікохолеву, таурохенодеоксихолеву та глікохенодеоксихолеву) (Howell C.A., 2019).

Ентеросгель: досвід клінічного застосування

Ентеросгель показаний для симптоматичного лікування колітів, ентероколітів, діареї різної етіології, а також гастритів за умови зниження кислотопродукуючої функції (інструкція МОЗ України). Рекомендовано включати ентеросорбенти (зокрема Ентеросгель) у схеми лікування сальмонельозу та дизентерії Флекснера (Nikolaeva L.G., 1993). Дослідження на щурах показали, що препарат сприяє зниженню колонізації патогенами парієтального шару стінки тонкої кишки та посилює елімінацію патогена (Nikolaeva L.G., 1994). При цьому доведено, що застосування ентеросорбентів не пригнічує формування сироваткових імунних комплексів та не впливає на їхню фіксацію до специфічних антигенів (Nikolaeva L.G., 1993).

Питання лікування діареї дуже актуальні, оскільки, за даними ВООЗ та UNICEF, кожного року в світі реєструється до 2 млрд випадків цього захворювання, близько 1,9 млн осіб (переважно у країнах, що розвиваються) гинуть від кишкових інфекцій. Причому захворювання зазвичай має короткочасний характер та регресує протягом декількох днів, а основним методом лікування є адекватна регідратація. Однак у деяких випадках її виявляється недостатньо, а тяжкість стану зумовлює звернення хворих за медичною допомогою. Медикаментозна терапія кишкових інфекцій в багатьох країнах включає кишкові адсорбенти, зокрема Ентеросгель. І хоча в клінічній практиці він застосовується вже більш ніж 30 років, у Європі він став доступним з 2011 р. (Howell C.A., 2019).

Ефективність, переносимість та безпеку Ентеросгелю оцінювали в рандомізованому контрольованому багатоцентровому прагматичному дослідженні у порівнянні зі стандартною терапією. На відміну від багатьох інших лікарських засобів, Ентеросгель практично не порівнюють із плацебо — це пов’язано з його специфічними органолептичними властивостями та гелеподібною структурою, які складно імітувати. У результаті дослідження встановлено, що при включенні у схему Ентеросгелю тривалість захворювання від початку до останнього водянистого випорожнення становить 25,3 год порівняно з 38,4 год для контрольної групи (скорочення тривалості діарейного синдрому на 56%) (Howell C.A., 2019).

Ентеросгель рекомендовано застосовувати у комплексній терапії вірусних гепатитів А та В (інструкція МОЗ України). Доведено, що включення ентеросорбента в схему лікування показане при інтоксикаційному синдромі, що розвивається внаслідок печінкової недостатності, холестазу зі шкірним свербежем та симптомами алергії (Vozianova Zh.I., 1990). Виробник також рекомендує включати препарат у схеми лікування токсичного гепатиту, холециститу, цирозу печінки та холестазу різної етіології (інструкція МОЗ України). Ентеросгель адсорбує жовчні кислоти, що також можуть бути причиною хронічної діареї у пацієнтів із СПК (Howell C.A., 2019).

Описаний доволі цікавий досвід застосування Ентеросгелю в комплексній терапії міокардитів ревматичного та неревматичного походження. Додавання до звичайної лікувальної схеми ентеросорбентів та лазерного опромінення крові дозволяє знизити дозу НПЗП та сприяє швидшій реабілітації пацієнтів (Ovcharova A.P., 1999).

Виробник рекомендує використовувати Ентеросгель для симптоматичного лікування алергічних реакцій, діатезів та нейродермітів (інструкція МОЗ України), особливо якщо вони пов’язані з харчовою алергією. Препарат ефективно зв’язує алергени у просвіті ШКТ. Однак слід враховувати, що він також здатний адсорбувати антигістамінні препарати, які застосовували перорально. Наприклад встановлено, що зі стандартної дози цетиризину 10 мг Ентеросгель адсорбує 5,7 мг (Howell C.A., 2019), що може позначитися на терапевтичному ефекті.

У 1988–1989 рр. було проведене дослідження, в якому доведені безпека та протизапальна активність Ентеросгелю, що використовувався як засіб ентеральної детоксикації для лікування септичних форм гострого гематогенного остеомієліту у новонароджених (Khanes G.S., 1991).

Ентеросгель рекомендовано застосовувати при опіковій хворобі та гнійно-септичних процесах, що супроводжуються інтоксикацією (інструкція МОЗ України). В експерименті доведено (Pasechka N.V., 1996), що тяжка опікова травма супроводжується реактивними змінами у тонкій кишці: порушенням процесів мембранного травлення та абсорбції поживних речовин. Ентеросгель сприяє підвищенню активності лужної фосфатази та збільшенню кількості ендоцелюлярних везикул ворсинчастого епітелію, що є еквівалентом покращення процесів мембранного травлення та кишкової абсорбції. Також встановлено (Naida I.V., 1993), що опікова хвороба супроводжується змінами детоксикаційної функції печінки. Це виявляється зниженням активності мікросомальної гідроксилази та деметилази, а також зростанням активності амінотрансфераз. Терапія ентеросорбентами сприяє стабілізації мембран гепатоцитів та підвищенню активності монооксигеназної системи, завдяки чому активуються природні механізми детоксикації та репарації, та знижується загальна летальність. За даними дослідників (Naida I.V., 1994), введення Ентеросгелю у схему лікування осіб похилого чи старечого віку з опіковою хворобою сприяє більш легкому перебігу захворювання, прискоренню регенерації шкірного дефекту та скороченню тривалості перебування в стаціонарі.

Ентеросгель рекомендовано застосовувати для передопераційної підготовки пацієнтів з онкологічними захворюваннями ШКТ. Препарат виступає як профілактичний засіб гнійно-запальних ускладнень, а також сприяє зниженню рівня білірубіну при пухлинній обтураційній жовтяниці (Kaban O.P., 2001).

Поліметилсилоксан знайшов застосування в торакальній хірургії: при проведенні радикальних оперативних втручань з приводу раку легені сорбентом обробляють плевральну порожнину для профілактики післяопераційного адгезивного плевриту (Shevchenko A.I., 1998). Повний ефект при цьому досягається у 23% пацієнтів, а частковий — у 48%, причому як при радикальному оперативному втручанні, так і при експлоративній торакотомії (Shevchenko A.I., 1997). Також існує досвід успішного застосування Ентеросгелю в абдомінальній хірургії — для лікування гнійного перитоніту (Burdeniuk I.T., 1999).

Поєднання лізоциму з поліметилсилоксаном чинить позитивний ефект при лікуванні гнійних ран м’яких тканин (флегмони, абсцеси): нанесення такої комбінації на ранову поверхню сприяє очищенню її від некротичних мас, активує грануляцію та епітелізацію, що в цілому сприяє скороченню тривалості лікування на 3–5 днів (Timofeev A.A., 1990). Окрім того, суміш поліметисилоксану з фуразолідоном та метронідазолом рекомендовано вводити в періодонтальні кишені у пацієнтів із генералізованим пародонтитом. Це сприяє скороченню тривалості реактивного запального процесу, ранньому розвитку кісткової тканини та регенерації кістки (Borysenko A.V., 1998).

Ентеросгель включали до схеми лікування постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС — препарат сприяє інтенсифікації виведення радіоактивного цезію 137Cs з 17 до 40% протягом 20 днів (Stetsenko H.I., 1997).

Виробник також вказує на можливість застосування Ентеросгелю з метою дезінтоксикації при алкогольному чи наркотичному отруєнні, хронічній нирковій недостатності (як результат пієлонефриту, нефролітіазу, полікістозу нирок), а також у разі ранніх гестозів вагітних (інструкція МОЗ України).

Ентеросгель: особливості застосування

Ентеросгель дозволений до застосування у всіх категорій пацієнтів, включно із вагітними та новонародженими. Однак застосування препарату може бути обмежене при схильності пацієнта до закрепів, а також при гострій кишковій непрохідності (інструкція МОЗ України).

Курс лікування Ентеросгелем визначається поточною клінічною ситуацією. У разі необхідності допускається його тривале застосування (більше 1 міс) (інструкція МОЗ України).

Важливо, аби часовий інтервал між прийомом Ентеросгелю та інших препаратів, що приймаються всередину, становив не менше 2 год (інструкція МОЗ України).

Висновки

Ентеросгель є інертним ентеросорбентом, що не всмоктується в кров та не метаболізується в організмі людини. Він характеризується унікальними адсорбційними властивостями, безпечний, а його фізико-хімічні характеристики дозволяють застосовувати його навіть у новонароджених. Препарат активує детоксикаційну функцію печінки, оптимізує регенеративно-репаративний потенціал організму, а також добре поєднується із засобами підтримувальної терапії — про- та пребіотиками, імуномодуляторами, адаптогенами та фітопрепаратами (інструкція МОЗ України).

Інструкція МОЗ

Ентеросгель паста для перорального застосування, КРЕОМА-ФАРМ ПрАТ (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: 100 г пасти містить гідрогель метилкремнієвої кислоти 70 г;

допоміжні речовини: вода очищена.

Лікарська форма

Паста для перорального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідна пастоподібна маса білого кольору, без запаху.

Фармакотерапевтична група

Ентеросорбенти. Код АТХ А07В С.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Ентеросгель — інертна кремній-органічна сполука. При застосуванні проявляє сорбційну дію. Препарат ефективно адсорбує середньомолекулярні токсичні речовини екзо- та ендогенного походження, продукти незавершеного метаболізму, інкорпоровані радіонукліди та природним шляхом виводить їх з організму.

Ентеросгель усуває прояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, печінки, нирок, нормалізує показники крові та сечі.

Фармакокінетика.

Покриваючи слизову оболонку шлунка та кишечнику, Ентеросгель захищає її від ерозивних процесів, сприяє підвищенню локального імунітету.

Ентеросгель не всмоктується з кишечнику і не зазнає метаболічних або хімічних перетворень.

Клінічні характеристики

Показання

У складі комплексної дезінтоксикаційної терапії при хронічній нирковій недостатності; при токсичному гепатиті, вірусних гепатитах А, В, цирозі печінки та холестазі різної етіології; при ентероколітах, колітах, діареї, гастритах зі зниженою кислотністю, при отруєнні алкоголем і наркотичними засобами; при алергічних і шкірних захворюваннях (діатези, нейродерміти); при опіковій інтоксикації; гнійно-септичних та запальних процесах, які супроводжуються інтоксикацією; токсикозах вагітних першої половини вагітності, у комплексній терапії дисбактеріозу кишечнику.

Протипоказання

Гостра кишкова непрохідність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат може зменшувати дію інших лікарських засобів, які застосовуються разом з ним. Не рекомендується одночасний прийом з препаратами, що відносяться до класу секвестрантів жовчних кислот, наприклад холестираміном, унаслідок посилення імовірності розвитку запорів.

Препарат не слід застосовувати разом з препаратами срібла.

Особливості застосування

За умови дотримання способу застосування (Ентеросгель і лікарські засоби приймають з інтервалом 1,5–2 години), препарат можна застосовувати у комплексній терапії з іншими лікарськими і профілактичними засобами, у тому числі з пребіотиками та пробіотиками (біфідум-, лактобактерії), фітопрепаратами, адаптогенами, імуномодуляторами.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю. Слід обмежити застосування вагітним, які мають схильність до запорів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати внутрішньо 3 рази на добу за 1,5–2 години до або через 2 години після їди або прийому медикаментів, запиваючи достатньою кількістю води.

Для дорослих та дітей віком від 14 років разова доза препарату становить 15 г (столова ложка), добова доза — 45 г.

Для дітей від народження до 5 років: разова доза препарату становить 5 г (чайна ложка), добова — 15 г; від 5 до 14 років: разова доза — 10 г (десертна ложка), добова доза — 30 г.

Курс лікування — від 7 до 14 діб.

При тяжких формах захворювань протягом перших трьох діб можна застосовувати подвійну разову дозу, а при хронічному перебігу хвороби (хронічна ниркова недостатність) можливе більш тривале (до 1 місяця) застосування препарату.

Діти

Препарат можна застосовувати дітям від народження. Дітям віком до 2 років перед застосуванням разову дозу препарату можна змішувати з невеликою кількістю води.

Передозування

Випадків передозування не описано. При передозуванні можливе посилення побічних ефектів.

Побічні реакції

При прийомі препарату можливі диспепсичні явища. У перші дні прийому препарату можливий розвиток запору. Для його запобігання людям, схильним до запору, у перші два дні прийому препарату рекомендується очисна клізма на ніч або застосування проносних засобів (лактулоза, пікосульфат натрію).

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не більше 25 °С, не допускати заморожування. Після заморожування втрачає свої властивості. Після розкриття упаковки зберігати у тих же самих умовах у щільно закритій тарі.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 135 г або 270 г, або 405 г у контейнері; по 1 контейнеру в коробці з картону; по 15 г у пакеті; по 15 або 30 пакетів у коробці з картону; по 90 г або 225 г у тубі; по 1 тубі в коробці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3.

Ентеросгель з солодким смаком паста для перорального застосування, КРЕОМА-ФАРМ ПрАТ (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: 100 г містить гідрогелю метилкремнієвої кислоти — 69,9 г;

допоміжні речовини: сахарин натрію дигідрат, натрію цикламат, вода очищена.

Лікарська форма

Паста для перорального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідна пастоподібна маса білого кольору, без запаху.

Фармакотерапевтична група

Ентеросорбенти. Код АТХ А07В С.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Ентеросгель — інертна кремнієорганічна сполука. При застосуванні проявляє сорбційну дію. Лікарський засіб ефективно адсорбує середньомолекулярні токсичні речовини екзо- та ендогенного походження, продукти незавершеного метаболізму, інкорпоровані радіонукліди та природним шляхом виводить їх з організму. Ентеросгель усуває прояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, детоксикуючу функцію печінки, нирок, нормалізує показники крові та сечі.

Фармакокінетика.

Покриваючи слизову оболонку шлунка та кишечнику, Ентеросгель захищає її від ерозивних процесів, сприяє підвищенню локального імунітету. Ентеросгель не всмоктується з кишечнику і не зазнає метаболічних або хімічних перетворень.

Клінічні характеристики

Показання

Детоксикація організму при хронічній нирковій недостатності, спричиненій пієлонефритом, полікістозом нирок, нефролітіазом; при токсичному гепатиті, вірусному гепатиті А і В, холециститі, цирозі печінки, холестазі різної етіології, гастриті зі зниженою кислотністю, ентероколіті, коліті, діареї; при отруєнні алкоголем і наркотичними засобами; при алергічних реакціях, шкірних захворюваннях (діатези, нейродерміти); при опіковій хворобі; гнійно-септичних процесах; токсикозах першої половини вагітності; у комплексній терапії дисбіозу кишечнику.

Протипоказання

Гостра кишкова непрохідність. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат може зменшувати дію інших лікарських засобів, які застосовуються разом з ним. Не рекомендується одночасний прийом з препаратами, що належать до класу секвестрантів жовчних кислот, наприклад з холестираміном, оскільки збільшується імовірність розвитку закрепів.

Лікарський засіб не слід застосовувати разом з препаратами срібла.

Особливості застосування

Приймати препарат слід згідно з цією інструкцією. За умови дотримання способу застосування (Ентеросгель і інші лікарські засоби приймати з інтервалом 1,5–2 години), препарат можна застосовувати у комплексній терапії з іншими лікарськими і профілактичними засобами, у тому числі з пребіотиками та пробіотиками (біфідум-, лактобактерії), фітопрепаратами, адаптогенами, імуномодуляторами.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат можна застосовувати у період вагітності або годування груддю. Слід обмежити застосування вагітним, які мають схильність до запорів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Приймати всередину 2–3 рази на добу за 1,5–2 години до або через 2 години після їди чи застосування інших медикаментів, запиваючи достатньою кількістю води.

Для дорослих та дітей віком від 14 років разова доза препарату становить 15 г (столова ложка), добова — 45 г.

Для дітей від народження до 3 років разова доза препарату становить 5 г (чайна ложка), добова — 10 г; віком від 3 до 5 років — разова доза — 5 г, добова — 15 г; від 5 до 14 років — разова доза — 10 г (десертна ложка), добова — 30 г.

Курс лікування — від 7 до 14 діб. При тяжких формах захворювань протягом перших трьох діб застосовувати подвійну разову дозу, а при хронічному перебігу хвороби (хронічна ниркова недостатність, цироз печінки) можливе більш тривале застосування препарату.

Діти

Препарат можна застосовувати дітям від народження. Дітям віком до 2 років перед застосуванням разову дозу препарату можна змішати з невеликою кількістю води.

Передозування

Випадків передозування не описано. При передозуванні можливе посилення побічних ефектів.

Побічні реакції

При прийомі препарату можливі диспепсичні явища. У перші дні прийому препарату можливий розвиток запору. Для його запобігання людям, схильним до запору, у перші два дні прийому препарату рекомендується очисна клізма на ніч або застосування проносних засобів (лактулоза, пікосульфат натрію). Можливі реакції гіперчутливості. Можливі прояви індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не більше 25 °С, не допускати заморожування. Після відкриття упаковки зберігати у тих же самих умовах у щільно закритій тарі.

Упаковка

По 135 г, 270 г, 405 г у контейнері пластмасовому; по 1 контейнеру в коробці з картону; по 15 г у пакеті; по 10 або 20 пакетів у коробці з картону; по 90 г або 225 г у тубі; по 1 тубі в коробці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3.

ЕНТЕРОСГЕЛЬ ЕКСТРАКАПС капсули 0.32 г, КРЕОМА-ФАРМ ПрАТ (Україна, Київ)

Склад

діюча речовина: ксерогель поліметилсилоксану;

1 капсула містить ксерогелю поліметилсилоксану 0,32 г;

допоміжні речовини: желатин, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма

Капсули для перорального застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, корпус і кришечка білого кольору. Вміст капсул — порошок білого або майже білого кольору, без запаху.

Фармакотерапевтична група

Ентеросорбенти.

Код АТХ А07В С

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

При внутрішньому застосуванні чинить детоксикаційну дію. Препарат ефективно адсорбує з вмісту кишечнику та крові (через мембрани капілярів ворсинок слизової оболонки кишечнику) середньомолекулярні токсичні речовини, продукти незавершеного метаболізму, сприяє виведенню інкорпорованих радіонуклідів. Ентеросгель ЕкстраКапс усуває прояви токсикозу, покращує функцію кишечнику, печінки, нирок, нормалізує показники крові та сечі. Як ефективний детоксикант, Ентеросгель ЕкстраКапс сприяє підвищенню імунітету.

Фармакокінетика.

Препарат обволікає слизову оболонку шлунка та кишечнику, захищає її від ерозивних процесів. Не всмоктується з кишечнику.

Клінічні характеристики

Показання

У складі комплексної дезінтоксикаційної терапії при хронічній нирковій недостатності, спричиненій пієлонефритом, полікістозом нирок, нефролітіазом; при токсичному гепатиті, вірусному гепатиті А і В, гепатохолециститі, цирозі печінки та холестазі різної етіології, гастритах зі зниженою кислотністю, ентероколітах, колітах, діареї; при отруєнні алкоголем і наркотичними засобами; алергічних реакціях, шкірних захворюваннях (діатези, нейродерміти); при опіковій інтоксикації; гнійно-септичних процесах, що супроводжуються інтоксикацією; токсикозах вагітних першої половини вагітності; в комплексній терапії дисбактеріозу кишечнику.

Протипоказання

Гостра кишкова непрохідність.

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

За умови дотримання способу застосування (Ентеросгель ЕкстраКапс і лікарські засоби приймають окремо), препарат можна застосовувати в комплексній терапії з іншими лікарськими і профілактичними засобами, в тому числі з бактерійними препаратами (біфідум-, лактобактерії), фітопрепаратами, адаптогенами, імуномодуляторами. Не рекомендується одночасний прийом з препаратами, що відносяться до класу секвестрантів жовчних кислот, наприклад холестираміном, унаслідок посилення імовірності розвитку запорів.

Препарат не слід застосовувати разом з препаратами срібла.

Особливості застосування.

Приймати препарат слід згідно з рекомендаціями, викладеними в даній інструкції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат застосовують у період вагітності або годування груддю. Слід обмежити застосування вагітним, які мають схильність до запорів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовують внутрішньо по 1–2 капсули 2–3 рази на добу за 1,5–2 години до або через 2 години після їжі або прийому лікарських засобів, запиваючи достатньою кількістю води.

Для дорослих та дітей віком від 14 років разова доза препарату становить 1–2 капсули, добова — 6 капсул.

Для дітей віком від 6 до 14 років разова доза — 1 капсула, добова — 3 капсули.

Курс лікування — від 7 до 14 діб.

При тяжких формах захворювань протягом перших 3 діб застосовують подвійну разову дозу, а при хронічному перебігу хвороби (хронічна ниркова недостатність, цироз печінки) можливе більш тривале застосування препарату.

Діти.

Препарат можна застосовувати дітям віком від 6 років. Для полегшення проковтування перед застосуванням можна попередньо розкрити капсулу (разова доза) та змішати її з невеликою кількістю рідини.

Передозування

Перевищення максимальних разових доз не спричиняє побічних реакцій.

Побічні реакції

При перших прийомах препарату можливий короткочасний запор. Для його запобігання людям, схильним до запору, в перші два дні застосування препарату рекомендується очищувальна клізма на ніч або прийом послаблювальних засобів (лактулоза, пікосульфат натрію).

Можливі прояви індивідуальної непереносимості компонентів препарату.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 7 капсул у блістері. По 1, 2 або 4 блістера вкладають у коробку з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

03680, Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3.

Заявник

ПрАТ «ЕОФ «КРЕОМА-ФАРМ».

Місцезнаходження заявника та його адреса місця провадження діяльності

03680, Україна, м. Київ, вул. Радищева, 3.

Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують ЕНТЕРОСГЕЛЬ

Алергічна кропив'янка МКХ L50.0
Алергічний контактний дерматит, викликаний харчовими продуктами при їх контакті зі шкірою МКХ L23.6
Алергічний контактний дерматит, причина не уточнена МКХ L23.9
Алергічний контактний дерматит, спричинений іншими речовинами МКХ L23.8
Алергічний контактний дерматит, спричинений іншими хімічними речовинами МКХ L23.5
Аскаридоз МКХ B77.9
Атопічний дерматит неуточнений МКХ L20.9
Блювання вагітних легке або помірне МКХ O21.0
Гострий дерматит МКХ L30.9
Інший гастроентерит і коліт інфекційного походження МКХ A09.0
Інші порушення обміну білірубіну МКХ E80.6
Кишкові захворювання (захворювання кишечнику) МКХ K52.9
Кропив'янка МКХ L50.9
Монетоподібна екзема МКХ L30.0
Неспецифічний реактивний гепатит МКХ K75.2
Нудота і блювання МКХ R11
Опісторхоз МКХ B66.0
Синдром роздратованого кишечнику з діареєю МКХ K58.0
Функціональна діарея МКХ K59.1
Хронічний вірусний гепатит B без дельта-агента МКХ B18.1

Коментарі

Алексей Музыченко 29.07.2020 12:00

В справочнику «Компендіум» 2017 року по препарату ЕНТЕРОСГЕЛЬ (ENTEROSGELUM) була представлена наступна інформація

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ:

фармакодинамічні параметри. Ентеросгель — кремнійорганічний препарат, призначений для виведення токсичних речовин з організму, корекції мікробіоценозу кишечнику і відновлення епітелію слизових оболонок ШКТ.
Сорбційно-детоксикаційні властивості препарату Ентеросгель обумовлені наявністю пористої глобулярної структури (переважно з порами середнього діаметру) — це дозволяє зв’язувати і виводити токсичні речовини з молекулярною масою 70–1000 Да (продукти розпаду білка, білірубін, холестерин, сечовину, креатинін).
Ентеросгель зв’язує і виводить із ШКТ патогенні мікроорганізми, продукти їхньої життєдіяльності і розпаду. Адгезії піддаються грампозитивні і грамнегативні мікроби, гриби роду Candida, при цьому препарат не адгезує і не пригнічує сапрофітну мікрофлору кишечнику, що сприяє нормалізації кишечного мікробіоценозу. Ентеросгель також зв’язує і виводить віруси (ротавірус і ряд інших).
Ентеросгель пригнічує ендотоксинову агресію (яка ускладнює перебіг багатьох патологічних процесів) шляхом зменшення рівня ліпополісахаридів грамнегативних бактерій.
Завдяки сорбції токсичних метаболітів і токсичних продуктів життєдіяльності мікрофлори, що ушкоджують епітелій ШКТ, а також обволікаючій і регенераторній дії Ентеросгель сприяє відновленню слизової оболонки і підвищує імунний захист епітеліального бар’єру кишечнику: в його просвіті збільшується рівень імуноглобуліну А, який відповідає за місцевий імунітет і оберігає слизові поверхні від проникнення мікроорганізмів.
Внаслідок ефектів Ентеросгелю нормалізуються процеси травлення, функціональний стан ШКТ та імунної системи, це сприяє швидкій ліквідації клінічної симптоматики і покращує прогноз захворювання.
Фармакокінетичні параметри. Ентеросгель має високу біо- та гемосумісність, при вживанні не пошкоджує слизову оболонку ШКТ, таким чином не порушує пристінкове травлення.
Не абсорбується з кишечнику, не піддається метаболізму або змінам хімічної структури. Легко виводиться з організму.
Ентеросгель не виводить мікроелементи та інші важливі для організму речовини.

ПОКАЗАННЯ:

як складова дезінтоксикаційного лікування (захворювання гепатобіліарної системи, ШКТ, алергії, дерматологічна патологія, токсикоз вагітних, опіки та запальні процеси з інтоксикацією, отруєння етанолом або наркотичними речовинами).

ЗАСТОСУВАННЯ:

per os за 1,5–2 год до прийому їжі або через 2 год після, запити достатнім об’ємом води.
Тривалість терапії — 7–14 днів. Курс може бути подовжений до 1 міс у пацієнтів із хронічною патологією.
На старті терапії при тяжкому перебігу хвороби у перші 3 доби допустиме застосування подвійної разової дози.
Ентеросгель та Ентеросгель з солодким смаком
Тричі на добу. У дітей молодше 2 років разову дозу допустимо змішати з невеликим об’ємом води.
Дози:
діти у віці >14 років і дорослі: разова — 15 г, добова —45 г;
діти у віці 5–14 років: разова — 10 г, добова — 30 г;
діти у віці <5 років: разова — 5 г, добова — 15 г).
Ентеросгель ЕкстраКапс
Дози:
діти у віці >14 років і дорослі: разова — 1–2 капсули, добова — 6 капсул;
діти у віці 6–14 років: разова — 1 капсули, добова — 3 капсули.

ПРОТИПОКАЗАННЯ:

гострий ілеус.
Ентеросгель з солодким смаком та Ентеросгель ЕкстраКапс також — гіперчутливість до складових препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ:

диспепсія; запор (на початку прийому).

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ:

необхідне дотримуватися інтервалу 1,5–2 год до чи після застосування інших лікарських препаратів.
Можливе застосування вагітним (обмежують в осіб, схильних до запорів) та в період годування грудьми.
Не чинить впливу на можливість керувати транспортним засобом або роботи з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ:

не застосовують сумісно з препаратами срібла та секвестрантами жовчних кислот.
Ймовірне зменшення ефекту інших препаратів, застосовуваних сумісно з Ентеросгелем.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ:

не виявлено. Ймовірне підсилення вираженості побічних ефектів.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ:

в місці, недоступному для дітей, при температурі ≤25 °С, не заморожувати.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ:

Додати свій

Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko