ТІВОРТІН® (TIVORTIN)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ТІВОРТІН®
розчин для інфузій 42 мг/мл пляшка 100 мл в пачці, № 1
Аргініну гідрохлорид
42 мг/мл
Допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.
№ UA/8954/01/01 від 22.10.2018
B За рецептом
ТІВОРТІН® АСПАРТАТ
розчин оральний 200 мг/мл флакон 100 мл з мірною ложкою, № 1
L-аргінину аспартат
200 мг/мл
Допоміжні речовини: сорбіт (e 420), натрію сахаринат (е 954), метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), ароматизатор харчовий "карамель", вода очищена.
розчин оральний 200 мг/мл флакон 200 мл з мірною ложкою, № 1
L-аргінину аспартат
200 мг/мл
Допоміжні речовини: сорбіт (e 420), натрію сахаринат (е 954), метилпарагідроксибензоат (е 218), пропілпарагидроксібензоат (е 216), ароматизатор харчовий "карамель", вода очищена.
№ UA/9941/01/01 від 02.10.2019
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамика. Аргінін (α-аміно-δ-гуанідіновалеріановая кислота) — амінокислота, яка відноситься до класу умовно незамінних амінокислот і є активним і різностороннім клітинним регулятором багаточисельних життєво важливих функцій організму, надає важливі в критичному стані організму протекторні ефекти.

Аргінін має антигіпоксичну, мембраностабілізуючу, цітопротекторним, антиоксидантну, дезінтоксикаційну дію, проявляється як активний регулятор проміжного обміну і процесів енергозабезпечення, відіграє певну роль у підтриманні гормонального балансу в організмі. Відомо, що аргінін підвищує вміст в крові інсуліну, глюкагону, СТГ і пролактину, бере участь в синтезі проліну, поліамінів, агматину, включається в процеси фібріногеноліза, сперматогенезу, володіє мембранодеполярізірующім дією.

Аргінін є субстратом для NО-синтази — ферменту, який каталізує синтез оксиду азоту в ендотеліоцитах. Препарат активує гуанілатциклазу і підвищує рівень цГМФ в ендотелії судин, знижує активацію і адгезію лейкоцитів і тромбоцитів до ендотелію судин, пригнічує синтез протеїнів адгезії VCAM-1 і MCP-1, запобігаючи таким чином утворенню і розвитку атеросклеротичних бляшок, пригнічує синтез ендотеліну-1, який є потужним вазоконстрикторів і стимулятором проліферації і міграції гладком’язових клітин судинної стінки. Аргінін пригнічує також синтез асиметричного діметіларгініна — потужного ендогенного стимулятора оксидативного стресу. Препарат стимулює діяльність вилочкової залози, яка продукує Т-клітини, регулює вміст глюкози в крові під час фізичного навантаження. Надає кислотоутворюючу дію і сприяє корекції кислотно-лужної рівноваги.

Аргінін є одним з основних субстратів в циклі синтезу сечовини в печінці. Гіпоамоніємічні ефект реалізується шляхом активації перетворення аміаку в сечовину. Здійснює гепатопротекторну дію завдяки антиоксидантній, антигипоксической і мембраностабілізуючої активності, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.

Тівортін чинить антигіпоксичну, цитопротекторну, антиоксидантну, дезінтоксикаційну, мембраностабілізувальну дію. Бере участь у процесах енергозабезпечення організму, знижує активацію та адгезію лейкоцитів і тромбоцитів до ендотелію судин, запобігаючи утворенню і розвитку атеросклеротичних бляшок, включається у процеси фібриногенолізу, сперматоґенезу.

Препарат чинить помірну анаболічну дію, стимулює діяльність вилочкової залози, сприяє синтезу інсуліну і регулює вміст глюкози в крові під час фізичного навантаження, сприяє корекції кислотно-лужної рівноваги.

Фармакокінетика. При безперервної в/в інфузії Cmax аргініну в плазмі крові спостерігається через 20-30 хв від початку введення. Аргінін проникає через плацентарний бар’єр, фільтрується в ниркових клубочках, однак практично повністю реабсорбується в ниркових канальцях.

Фармакокінетику розчину для перорального застосування не дослідили.

ПОКАЗАННЯ

атеросклероз судин серця і головного мозку, атеросклероз периферичних судин, в тому числі з проявами переміжної кульгавості, діабетична ангіопатія, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, стани після перенесених гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу, миокардиопатия, хронічна серцева недостатність, гіперхолестеринемія, стенокардія, ХОЗЛ, інтерстиціальна пневмонія, ідіопатична легенева гіпертензія, хронічна постемболіческая легенева гіпертензія, гострий і хронічний гепатит різної етіології, ги ераммоніемія, гіпоксичні стани, астенічні стани в процесі реконвалесценції, в тому числі після інфекційних захворювань та оперативних втручань, метаболічний алкалоз, зниження функції вилочкової залози, затримка розвитку плода і прееклампсія.

ЗАСТОСУВАННЯ

Тівортін р-р для інфузій вводиться в/в крапельно зі швидкістю 10 крапель за хвилину в перші 10-15 хв, потім швидкість введення можна збільшити до 30 крапель на хвилину.

Добова доза препарату — 100 мл розчину.

У випадку тяжких розладів кровообігу в центральних і периферичних судинах, при виражених явищах інтоксикації, гіпоксії, астенічних станах доза препарату може бути підвищена до 200 мл/добу (по 100 мл 2 рази на добу).

Максимальна швидкість введення інфузійного розчину не повинна перевищувати 20 ммоль/год.

Для дітей у віці до 12 років доза препарату становить 5-10 мл/кг/сут.

Для лікування метаболічного алкалозу доза може бути розрахована наступним чином:

Аргініну гідрохлорид (ммоль) ‧ 0,3 ‧ кг маси тіла/надлишок лугу (Ве) (ммоль/л).

Ведення слід починати з половини розрахованої дози. Додаткова корекція повинна проводитися після отримання результатів відновленого кислотно-лужного балансу.

Тівортін аспартат застосовувати внутрішньо, під час прийому їжі.

Ішемічна хвороба серця, атеросклероз судин серця і головного мозку, атеросклероз периферичних судин, діабетична ангіопатія — по 5 мл (1 мірна ложка — 1 г препарату) 3–8 разів на добу.

Гіперхолестеринемія, стан після гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу, артеріальна гіпертензія — 5 мл 3–6 разів на добу.

ХОЗЛ, інтерстиціальна пневмонія, ідіопатична легенева гіпертензія, хронічна постемболічна легенева гіпертензія — 5 мл 3–6 разів на добу.

Гострий та хронічний гепатит різної етіології, печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, спричинена гіперамоніємією, — 5 мл 3–6 разів на добу.

Гіпоксичний та астенічний стан, імунокорекція при зниженні функції вилочкової залози — по 5 мл 4–8 разів на добу.

Максимальна добова доза — 8 г. Тривалість курсу лікування — 8–15 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість, тяжкі порушення функції нирок, гіперхлоремічний ацидоз, алергічні реакції в анамнезі, застосування калійзберігаючих діуретиків, а також спіронолактону.

ПОБІЧНА ДІЯ

після застосування перорального розчину рідко виникають відчуття легкого дискомфорту в шлунку і кишечнику, нудота, які зникають самостійно.

Після в/в введення можливі: головний біль, відчуття жару, флебіт у місці введення, рідко — алергічні реакції.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

обережно слід застосовувати при порушеннях обміну електролітів, захворюваннях нирок. При застосуванні препарату необхідно дотримуватися збалансованого режиму сну і відпочинку, відмовитися від алкоголю, нікотину та психостимуляторів. Якщо на тлі прийому препарату збільшується вираженість симптомів астенії, лікування необхідно відмінити.

У пацієнтів з нирковою недостатністю перед початком інфузії слід перевірити діурез та рівень калію в плазмі крові, оскільки препарат може сприяти розвитку гіперкаліємії.

З обережністю призначати при порушенні функції ендокринних залоз, препарат може стимулювати секрецію інсуліну і гормону росту.

Діти. Препарат застосовують у дітей у віці старше 3 років.

Застосування у період вагітності та годування груддю. Препарат проникає через плаценту, тому у період вагітності його можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування аминофиллина з аргініном може супроводжуватися підвищенням вмісту інсуліну в крові.

Аргінін може викликати виражену та стійку гіперкаліємію на тлі печінкової недостатності у хворих, які приймають або приймали спіронолактон. Попереднє застосування калійзберігаючих діуретиків також може сприяти підвищенню концентрації калію в плазмі крові.

Аргінін несумісний з тіопенталом.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: реакції підвищеної чутливості, гіпоглікемічні стани.

При в/в введенні розчину можливі ниркова недостатность, гіпоглікемія, метаболічний ацидоз.

Лікування. У разі наявностi зазначених явищ необхідно припинити прийом препарату.

При пероральному застосуванні показано промивання шлунка, прийом сорбентів. Для усунення реакції підвищеної чутливості проводять десенсибілізуючу терапію.

При в/в введенні слід проводити моніторинг фізіологічних реакцій і підтримку життєво важливих функцій організму. При необхідності — введення ощелачивающих засобів і діуретиків (салуретиків), кристалоїдних розчинів (0,9% р-р NaCl, 5% розчин глюкози).

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

в сухому, захищеному від світла місці при температурі 15-25 °С.

Термін придатності після розкриття флакона Тівортін аспартат — 14 діб. Не заморожувати!

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 18.10.2019 р. Версія для друку

Ціни на ТІВОРТІН® в містах України

Вінниця 104.01 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 93.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 109.03 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.05 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 9, тел.: +380567851342

Житомир 101.99 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 96.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Шухевича Романа, 9, тел.: +380412555057

Запоріжжя 107.44 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 91.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 98.99 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.15 грн./уп.
«D.S.» Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 221, тел.: +380800302060

Київ 111.95 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 80 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, пров. Лабораторний, 18, тел.: +380442298957

Кропивницький 103.26 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 95.96 грн./уп.
«ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС» Кіровоград, вул. Короленко, 56, тел.: +380522279448

Луцьк 100.94 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.15 грн./уп.
«D.S.» Луцьк, вул. Станіславського, 50, тел.: +380800302060

Львів 100.5 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 87.8 грн./уп.
«D.S.» Львів, вул. Шевченка Тараса, 17, тел.: +380800302060

Миколаїв 102.59 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 72 грн./уп.
«FARMACIA» Миколаїв, просп. Мира, 72/3, тел.: +380512532016

Одеса 107.83 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 72 грн./уп.
«АПТЕКА ГАЄВСЬКОГО» Одеса, пров. Семафорний, 4, тел.: +380487054003

Полтава 106.01 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 103.73 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.15 грн./уп.
«D.S.» Рівне, вул. Курчатова Академіка, 9, тел.: +380800302060

Суми 102.31 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 104.45 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 90.9 грн./уп.
«D.S.» Тернопіль, вул. Карпенко, 10, тел.: +380800302060

Ужгород 98.88 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.15 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Заньковецької, 77, тел.: +380800302060

Харків 100.85 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 92.97 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380

Херсон 102.18 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 95.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +380552334421

Хмельницький 96.57 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 83 грн./уп.
«М.Т.К.» Хмельницький, пров. Проскурівський, 1, тел.: +380382720063

Черкаси 104.25 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 93.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гоголя, 290, тел.: +380472320035

Чернігів 106.35 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 96.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Преображенська, 2, тел.: +380462676814

Чернівці 98.09 грн./уп.

ТІВОРТІН® р-н д/інф. 42 мг/мл пляшка 100 мл № 1, Юрия-Фарм ..... 89.15 грн./уп.
«D.S.» Чернівці, вул. Головна, 75, тел.: +380800302060

Developed by Maxim Levchenko