ЗОЛОПЕНТ® (ZOLOPENT)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 20 мг блістер, № 14
Пантопразол
20 мг
№ UA/9814/01/02 від 08.05.2019
B За рецептом
таблетки, вкриті кишково-розчинною оболонкою 40 мг блістер, № 14, 30
Пантопразол
40 мг
№ UA/9814/01/01 від 08.05.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості

Пантопразол являє собою заміщений бензимідазол, який інгібує секрецію шлункової кислоти шляхом специфічної реакції з протонними насосами парієтальних клітин.

Пантопразол трансформується в активну форму у кислому середовищі парієтальних клітин та інгібує H+/K+ -АТФазу, т.з. кінцевий етап виробництва соляної кислоти в шлунку. Інгібування залежить від дози та впливає як на базальну, так і на стимульовану секрецію шлункової кислоти. У більшості пацієнтів полегшення симптомів досягається протягом 2 тиж.

За результатами експериментів на тваринах вплив довготривалого лікування пантопразолом, який перевищує 1 рік, не можна повністю виключити зміни ендокринних параметрів щитовидної залози.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання

Пантопразол швидко абсорбується. Cmax в плазмі крові приблизно 1-1,5 мкг/мл досягаються в середньому приблизно 2,0-2,5 год після введення та залишаються постійними навіть після багатократного введення.

Фармакокінетичні характеристики після однократного та багатократного дозування не відрізняються. Пантопразол має лінійну кінетику в діапазоні доз 10-80 мг після перорального або в/в введення.

Розподіл

Зв’язування пантопразолу з білками плазми крові становить близько 98%. Об’єм розподілу становить близько 0,15 л/кг.

Виведення

Пантопразол метаболізується майже виключно печінкою. Основна метаболізація включає деметилювання CYP2C19 з наступним сульфатуванням. Термінальний Т½ становить близько 1 год, кліренс становить близько 0,1 л/год/кг. Більшість метаболітів (близько 80%) виводиться нирками, решта — з калом. Як у плазмі крові, так і в сечі, основним метаболітом є сульфат-кон’югований десметилпантопразол. Т½ головного метаболіту (~1,5 год) трохи довше, ніж у пантопразолу.

ПОКАЗАННЯ

Золопент 20 мг

дорослі та діти віком від 12 років

Симптоматичне лікування ГЕРХ. Тривале лікування та профілактика рецидивів при рефлюксному езофагіті.

Дорослі

Профілактика гастродуоденальних виразок після застосування НПЗП, у пацієнтів, які потребують безперервного лікування цими препаратами.

Золопент 40 мг

дорослі та діти віком від 12 років

  • рефлюкс-езофагіт

Дорослі

  • ерадикація H. pylori у поєднанні з відповідними антибіотиками у пацієнтів з виразкою, викликаною H.pylori

  • виразка шлунка та дванадцятипалої кишки
  • синдром Золлінгера-Еллісона та інші порушення, пов’язані з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти.

ЗАСТОСУВАННЯ

Золопент 20 мг

Золопент 20 мг слід приймати за 1 год до їди, не розжовуючи і не подрібнювати, запиваючи водою.

Рекомендоване дозування

Дорослі та діти віком старше 12 років

Симптоматичне лікування ГЕРХ. Рекомендована доза — 20 мг (1 табл.) на добу.

Тривале лікування та профілактика рецидивів рефлюкс-езофагіту. Добова доза — 20 мг (1 табл). При загостренні захворювання дозу підвищують до 40 мг/сут. Після усунення рецидиву дозу знову можна зменшити до 20 мг/сут.

Дорослі

Профілактика виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, викликаної прийомом НПЗП у пацієнтів, які повинні застосовувати НПЗП тривалий час. Рекомендована доза становить 20 мг (1 табл.) на добу.

Золопент 40 мг

ГЕРХ.

1 таблетка 40 мг/добу.

Дорослі.

Ерадикація H.pylori у поєднанні з двома відповідними антибіотиками.

У H. pylori-позитивних пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки, ерадикація H. pylori повинна проводитися комбінованою терапією. Залежно від картини резистентності для ерадикації H. pylori рекомендуються наступні комбінації:

а) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 1000 мг амоксициліну + 2 рази на добу кларитроміцин 500 мг;

б) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 400-500 мг метронідазол (або 500 мг тинідазол) + 250-500 мг кларитроміцин 2 рази на добу;

c) 2 рази на добу 1 таблетка пантопразолу 40 мг + 2 рази на добу 1000 мг амоксицилін + 2 рази на добу 400-500 мг метронідазол (або тинідазол 500 мг).

У випадку комбінованої терапії для ерадикація інфекції H. pylori, другу таблетку пантопразолу 40 мг слід приймати за 1 год до вечері. Комбінована терапія зазвичай проводиться протягом 7 днів і може бути продовжена ще на 7 днів до загальної тривалості 2 тижні.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки.

1 таблетка пантопразолу 40 мг на добу. В окремих випадках можна ввести подвійну дозу (збільшити до 2 таблеток пантопразолу 40 мг на добу). Зазвичай дуоденальна виразка загоюється протягом 2 тижнів.

Синдром Золлінгера-Еллісона та інші порушення, пов’язані з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти.

Для тривалої терапії синдрому Золлінгера-Еллісона та інших станів, пов’язаних з патологічною гіперсекрецією шлункової кислоти, рекомендована початкова доза становить 80 мг (2 таблетки пантопразолу 40 мг) щодня. Згодом дозу можна регулювати індивідуально відповідно до значень секреції шлункової кислоти. Дозу, яка перевищує 80 мг на добу, слід розділити на 2.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до активної речовини, заміщених бензимідазолів, сої, арахісу або будь-яких допоміжних речовин.

ПОБІЧНА ДІЯ

агранулоцитоз, тромбоцитопенія, лейкопенія, панцитопенія, гіперчутливість, гіперліпідемія, підвищений рівень ліпідів (ТГ, ХС), гіпонатріємія, гіпомагнезіємія, гіпокальціємія, гіпокаліємія, порушення сну, депресія, дезорієнтація, галюцинації, головний біль, запаморочення дисгевзія, парестезія, затуманення зору/помутніння зору, діарея, нудота/блювота, здуття та відчуття переповнення, запор, сухість у роті, біль у животі та дискомфорт, підвищення рівня печінкових ферментів (трансаміназ, γ-GT), підвищення білірубіну, пошкодження клітин печінки, жовтяниця, печінкова недостатність, висип, сверблячка, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона; синдром Лайєлла, мультиформна еритема; світлочутливість, підгострий шкірний червоний вовчак, артралгія, міальгія, м’язові спазми, інтерстиціальний нефрит, гінекомастія, астенія, втома та дискомфорт, підвищення температури тіла, периферичні набряки.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

злоякісні захворювання шлунка. Введення пантопразолу може маскувати симптоми злоякісного шлункового захворювання, та не вірної інтерпретації діагнозу. Якщо виникають будь-які симптоми (наприклад, значне зниження ваги, повторна блювота, дисфагія, гематема, анемія або мелена), і якщо є в наявності або є підозра на виразку шлунка, слід виключити злоякісність.

Якщо симптоми зберігаються, незважаючи на адекватне лікування, слід розглянути додаткові обстеження.

Порушення функції печінки. У пацієнтів з важким ураженням печінки слід регулярно контролювати показники печінкових ферментів під час лікування пантопразолом, особливо під час тривалої терапії. Якщо кількість печінкових ферментів збільшуються, лікування слід припинити.

Одночасне використання інгібіторів протеази ВІЛ. Супутнє застосування пантопразолу з інгібіторами ВІЛ-протеази, поглинання яких залежить від кислого рН шлунка, наприклад, атазанавіру, не рекомендується через значно знижену їх біодоступність.

Бактеріальні шлунково-кишкові інфекції. Лікування пантопразолом може призвести до дещо підвищеного ризику бактеріальних шлунково-кишкових інфекцій, викликаних Salmonella та Campylobacter або C. difficile.

Пантопразол, як і всі ІПП, може збільшити кількість бактерій, які зазвичай знаходяться у верхніх відділах ШКТ.

Гіпомагніємія. Повідомлялося про важку гіпомагнезію у пацієнтів, які отримували ІПП, такі як пантопразол, принаймні протягом 3 міс, але в більшості випадків протягом 1 року.

Підгострий шкірний червоний вовчак (SCLE). ІПП були пов’язані з виникненням випадками SCLE. Якщо виникають пошкодження, особливо на ділянках шкіри, що знаходяться на сонці, а також при залученні артралгії, пацієнт повинен негайно звернутися до лікаря, який повинен розглянути питання про припинення прийому пантопразолу.

Переломи. ІПП, особливо при застосуванні у високих дозах і протягом тривалого періоду часу (>1 рік), можуть помірно збільшити ризик переломів стегна, зап’ястя і хребта, особливо у людей похилого віку або інших відомих факторів ризику.

Пацієнтів з ризиком остеопорозу слід лікувати відповідно до сучасних клінічних рекомендацій, вони повинні отримувати адекватні рівні вітаміну D і кальцію.

Вплив на лабораторні дослідження. Підвищені рівні хромограніну A (CgA) можуть впливати на діагностику нейроендокринних пухлин. Щоб уникнути цього ефекту, лікування пантопразолом слід припинити принаймні за 5 днів до вимірювання CgA.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

препарати з рН-залежною абсорбцією. Пантопразол може вплинути на всмоктування лікарських засобів, у яких рН шлунка є важливим фактором для пероральної доступності (наприклад, імідазоли, такі як кетоконазол, ітраконазол, позаконазол, та інші ЛЗ, таких як ерлотиніб).

Інгібітори протеази ВІЛ. При одночасному введенні пантопразолу з інгібіторами протеази ВІЛ, всмоктування останніх залежить відзначення рН.

Антикоагулянти (варфарин/фенпрокумон). Супутнє введення пантопразолу з варфарином або фенпрокумоном не впливає на фармакокінетику варфарину, фенпрокумону.

Метотрексат. При одночасному лікуванні високими дозами метотрексату (наприклад 300 мг) разом з ІПП, можливе збільшення рівнів метотрексату в крові.

Інші дослідження взаємодії. Пантопразол метаболізується ферментами системи цитохрому Р450 в печінці. Основний шлях метаболізму є деметилювання за допомогою CYP 2C19, або через окислення CYP 3A4. Не виявлено клінічних взаємодій з препаратами, які метаболізуються тією ж ферментною системою (карбамазепін, діазепам, глібенкламід, ніфедипін та оральні контрацептиви, що містить левоноргестрел та етинілестрадіол).

Лікарські засоби, які пригнічують або індукують CYP 2C19. Інгібітори CYP 2C19, такі як флувоксамін можуть збільшити системну концентрацію пантопразолу. Ферментні індуктори, що впливають на CYP 2C19 та CYP 3A4, такі як рифампіцин і звіробій (Hypericum звичайного) може привести до зниження плазмової концентрації ІПП.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми передозування у людини невідомі. Оскільки пантопразол в значній мірі зв’язується з білками плазми крові, він важко піддається діалізу.

У разі передозування з клінічними ознаками інтоксикації рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 26.09.2019 р. Версія для друку

Ціни на ЗОЛОПЕНТ® в містах України

Вінниця 157.35 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 157.83 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 130.6 грн./уп.
«АННУШКА» Дніпропетровськ, вул. Калинова, 40/42, тел.: +380677417751

Житомир 147.49 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 155.06 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 153.99 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 165.73 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 135.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Митрополита Андрія Шептицького, 24

Кропивницький 152.84 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Кіровоград, вул. Преображенська, 16Р, тел.: +380800505911

Луцьк 154.8 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 164.97 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 140.1 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 157.38 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 161.75 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 138.9 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 152.35 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 155.53 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 151 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 160.41 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 165.82 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 144.78 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 146.55 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066

Херсон 151.38 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, бульв. Мирний, 7, тел.: +380800505911

Хмельницький 164.85 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 152.35 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +380472663513

Чернігів 153 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 143.4 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, просп. Перемоги, 82, тел.: +380800505911

Чернівці 163.88 грн./уп.

ЗОЛОПЕНТ® табл. в/о кишково-розч. 40 мг блістер № 30, Кусум ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko