ДИКЛАК® (DICLAC®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ДИКЛАК®
таблетки кишково-розчинні 50 мг блістер, № 20В аптеку
Диклофенак натрій
50 мг
№ UA/9808/02/01 від 05.02.2019
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 75 мг ампула 3 мл, № 5В аптеку
Диклофенак натрій
75 мг
№ UA/1202/03/01 від 12.03.2015 до 12.03.2020
B За рецептом
ДИКЛАК® ID
таблетки з модифікованим вивільненням 75 мг блістер, № 20, 100В аптеку
Диклофенак натрій
75 мг
№ UA/9808/01/01 від 08.05.2019
B За рецептом
таблетки з модифікованим вивільненням 150 мг блістер, № 20, 100В аптеку
Диклофенак натрій
150 мг
№ UA/9808/01/02 від 08.05.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості

Диклофенак — НПЗП/протиревматичний препарат, який показав свою ефективність при інгібуванні синтезу простагландинів у звичайних експериментальних моделях тварин. У людини диклофенак зменшує запальний біль, набряк та лихоманку. Крім того, диклофенак пригнічує АДФ та індуковану колагеном агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетичні властивості.

Після перорального введення звичайних лікарських форм, покритих кишечником, диклофенак повністю розсмоктуєтьсяв ШКТ. Cmax в плазмі крові досягаються в залежності від тривалості шлункового проходу через 1-16 год, в середньому через 2-3 год. Після в/м введення Cmax в плазмі крові досягаються через 10-20 хв, після ректального введення приблизно через 30 хв. Перорально введений диклофенак зазнає значного ефекту першого проходу. Близько 30% активного інгредієнта виводиться з калом. Близько 70% усуваються після печінкового метаболізму (гідроксилювання та кон’югації), як фармакологічно неактивні метаболіти. Значно незалежний від функції печінки та нирок, Т½ становить приблизно 2 год. Зв’язування з білками плазми крові становить близько 99%.

Диклофенак був виявлений в низьких концентраціях (100 нг/мл) у молоці матері годуючої жінки. Розрахована кількість, яку дитина споживає під час пиття грудного молока, дорівнює добовій дозі 0,03 мг/кг маси тіла.

ПОКАЗАННЯ

Диклак, таблетки кишково-розчинні.

Симптоматичне лікування болю і запалення;

— гострий артрит (включаючи напад подагри);

— хронічний артрит, особливо при ревматоїдному артриті (хронічний поліартрит);

— анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева) та інші запальні ревматичні порушення хребта;

— подразнення артрозів та спондилоартрозів;

— запальні ревматичні захворювання м’яких тканин;

— хворобливе набряк або запалення після травми.

Оскільки активний інгредієнт диклофенак може вивільнятися з затримкою, це може призвести до більш пізнього початку дії. Тому таку лікарську форму (ЛФ) не слід застосовувати для початку лікування захворювань, що вимагають швидкого початку дії.

Диклак, р-н для ін’єкцій.

Симптоматичне лікування гострого сильного болю:

  • гострий артрит (включаючи атаку подагри);
  • хронічний артрит, особливо при ревматоїдному артриті (хронічний поліартрит);
  • анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева) та інші запальні ревматичні порушення хребта;
  • роздратованість дегенеративних розладів суглобів та хребта (артроз та спондилоартроз);
  • запальні ревматичні захворювання м’яких тканин;
  • хворобливе набрякання або запалення після травми.

Примітка:

Р-н для ін’єкцій призначається лише у тому випадку, якщо необхідний особливо швидкий початок дії, або прийом або введення у вигляді інших ЛФ неможливий. Як правило, лікування слід проводити лише як однократне введення для початку лікування.

Диклак ID.

Для короткочасного застосування (до 2 тижнів): симптоматичне лікування болю та запалення у разі артрозу.

ЗАСТОСУВАННЯ

Диклак, таблетки кишково-розчинні.

Рекомендований діапазон доз для дорослих становить від 50 мг до 150 мг натрію диклофенак на добу, розділений на 1-3 однократні дози.

При ревматичних захворюваннях може знадобитися застосування Діклаку протягом тривалого періоду часу.

Диклак, р-н для ін’єкцій.

Лікування повинно бути у вигляді однократної ін’єкції. Якщо подальша терапія здається необхідною, її слід проводити з пероральними або ректальними презентаціями. Загальна доза диклофенаку натрію у формі ін’єкції не повинна перевищуватися 150 мг на добу.

Діклак вводиться глибоко в/м.

Диклак ID.

Рекомендований діапазон доз для дорослих становить від 50 мг до 150 мг натрію диклофенак в день.

Діклак ID 75 мг

Дорослі отримують 1 таблетку з пролонгованим вивільненням (еквівалент 75 мг диклофенаку натрію). Протягом доби можна приймати 2 таблетки з пролонгованим вивільненням (еквівалент 150 мг натрію диклофенаку).

Діклак ID 150 мг

Дорослі отримують 1 таблетку з пролонгованим вивільненням (еквівалентна 150 мг натрію диклофенаку). Рекомендована доза відповідає максимальній добовій дозі та не повинна перевищуватися.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

— відомі реакції бронхоспазму, БА, риніту або кропив’янки після прийому АСК або інших НПЗП;

— порушення кровотворення;

— наявні або повторні пептичні виразки або крововиливи (щонайменше 2 різних епізоду перевіреної виразки або кровотечі);

— шлунково-кишкових кровотеч в анамнезі;

— цереброваскулярні або інші активні кровотечі;

— важка печінкова недостатність;

— важкі порушення функції нирок;

— відома серцева недостатність (NYHA II-IV), ІХС, захворювання периферичних артерій та/або цереброваскулярні захворювання;

— вагітність III триместр.

ПОБІЧНА ДІЯ

найбільш поширені побічні ефекти при терапії диклофенаком проявляються з боку ШКТ. Пептична виразка, перфорація або кровотеча, іноді з летальним випадком, особливо у пацієнтів літнього віку.

Інші побічні ефекти:

— нудота;

— блювота;

— діарея;

— метеоризм;

— запор;

— розлад шлунка;

— болі в животі;

— кривава блювота;

— виразковий стоматит;

— загострення виразкового коліту та хвороби Крона;

Клінічні дослідження та епідеміологічні дані постійно свідчать про підвищений ризик артеріальних тромботичних подій (наприклад, інфаркт міокарда або інсульту), особливо при застосуванні високих доз (150 мг на добу) та/або при тривалому застосуванні.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

уникати одночасного застосування препарату з системними НПЗП, включаючи селективні інгібітори ЦОГ-2.

Дотримуватися обережності при призначенні препарату особам похилого віку.

У хворих на БА, сезонний алергічний риніт, з поліпозом носу, ХОЗЛ частота виникнення побічних реакцій на НПЗП зростає.

При застосуванні всіх НПЗП зареєстровані випадки шлунково-кишкових кровотеч, утворення виразки або перфорації, тому слід з обережністю застосовувати препарат, а вразі появи шлунково-кишковії кровотечі або утворення виразки, застосування припинити.

Диклак необхідно з обережністю призначати хворим, в анамнезі яких є запальні захворювання кишечника, такі як хвороба Крона або неспецифічний виразковий коліт.

Призначати ЛЗ пацієнтам зі значними факторами ризику виникнення кардіоваскулярних явищ (наприклад АГ, гіперліпідемія, цукровий діабет) можна тільки після ретельної клінічної оцінки.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

інші НПЗП, включаючи саліцилати. Одночасне застосування декількох НПЗП може підвищити ризик виразки ШКТ та кровотечі через синергічний ефект.

Дигоксин, фенітоїн, літій. Одночасне застосування диклофенаку та дигоксину, фенітоїну або літію може збільшити концентрацію цих препаратів у крові.

Діуретики, інгібітори АПФ та антагоністи ангіотензину II. НПЗП можуть зменшувати вплив діуретиків та антигіпертензивних препаратів.

ЛЗ, які можуть викликати гіперкаліємію. Одночасне застосування з диклофенаку з діуретиками, що зберігають калій, циклоспорином, такролімусом або триметопримом можуть призвести до гіперкаліємії.

ГКС. Підвищений ризик виникнення побічних ефектів з боку ШКТ

Інгібітори тромбоцитарної агрегації та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (SSRI). Підвищений ризик шлунково-кишкових кровотеч та шлунково-кишкових побічних ефектів.

Метотрексат. Застосування диклофенаку протягом 24 год до або після введення метотрексату може призвести до підвищення концентрації метотрексату в крові та збільшення його токсичного ефекту.

Циклоспорин. Диклофенак може підвищити ниркову токсичність циклоспорину.

Антикоагулянти. НПЗП можуть підвищувати дію антикоагулянтів, таких як варфарин.

Протидіабетичні ЛЗ. В окремих випадках повідомлялося про вплив на рівень глюкози в крові (напр, гіперглікемію або гіпоглікемію) після введення диклофенаку.

Пробенецид. ЛЗ, що містять пробенецид, можуть затримувати елімінацію диклофенаку.

Потужні інгібітори CYP2C9. Слід дотримуватися обережності при одночасному введенні диклофенаку з потужними інгібіторами CYP2C9 (напр, вориконазол). Оскільки деградація диклофенаку інгібується, може спостерігатися значне збільшення експозиції та пікова концентрація диклофенаку в плазмі крові.

Хінолонові антибіотики. Повідомлялося про ізольовані церебральні судоми, можливо, внаслідок спільного введення хінолонів (наприклад, ципрофлоксацину, офлоксацину) та НПЗП.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми. Симптоми передозування можуть включати порушення ЦНС, такі як головний біль, запаморочення, сонливість, шум у вухах, судоми, гіпервентиляція, втрата свідомості, біль у животі, нудота, блювота та діарея. Крім того, можливі шлунково-кишкові кровотечі і дисфункція печінки та нирок. Це також може призвести до гіпотензії, пригнічення дихання та ціанозу. При значній інтоксикації можлива ГНН та пошкодження печінки.

Лікування гострих отруєнь НПЗП, включаючи диклофенак, складається в основному з допоміжних заходів та симптоматичної терапії. Специфічного антидоту не існує. Лікування ускладнень, таких як гіпотензія, ниркова недостатність, судоми, подразнення ШКТ та пригнічення дихання, є також симптоматичним.

Конкретні заходи, такі як форсований діурез, діаліз або гемоперфузія, навряд чи будуть корисними для виведення НПЗП, включаючи диклофенак, через їх високий ступінь зв’язування з білками плазми крові.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на ДИКЛАК® в містах України

Вінниця 98.46 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 87.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 92.94 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 81.15 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Дніпропетровськ, просп. Яворницького Дмитра, 72А, тел.: +380567785339

Житомир 96.2 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 89.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350

Запоріжжя 92.44 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 83.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 98.38 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 88.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 97.45 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 42.55 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Підвисоцького Професора, 4А, тел.: +380445284809

Кропивницький 98.09 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 90.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Преображенська, 84, тел.: +380522242597

Луцьк 97.93 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 86.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, просп. Соборності, 11А, тел.: +380948300443

Львів 100.81 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 74.3 грн./уп.
«ФАРМАТОН» Львів, вул. Дністровська, 17, тел.: +380322405747

Миколаїв 95.5 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 84.45 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Миколаїв, просп. Мира, 14Б, тел.: +380512567396

Одеса 98.97 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 67.7 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Говорова Маршала, 10/6, тел.: +380892501634

Полтава 94.15 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 86.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +380532631263

Рівне 96.84 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 90.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 93.89 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 85.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 100.6 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 90.45 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Тернопіль, вул. Чорновола В'ячеслава, 12, тел.: +380352523238

Ужгород 103.77 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 89.8 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, просп. Свободи, 3

Харків 96.76 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 86.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 97.33 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 87.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 103.02 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 91 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Хмельницький, вул. Свободи, 73, тел.: +380630355133

Черкаси 94.27 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 86.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 94.64 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 86.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +380462253352

Чернівці 102.54 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 90.45 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +380372573571

Developed by Maxim Levchenko