ДИКЛАК® (DICLAC®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ДИКЛАК®
таблетки кишково-розчинні 50 мг блістер, № 20Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
50 мг
№ UA/9808/02/01 від 05.02.2019
B За рецептом
розчин для ін'єкцій 75 мг ампула 3 мл, № 5Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
75 мг
№ UA/1202/03/01 від 12.03.2015 до 12.03.2020
B За рецептом
ДИКЛАК® ID
таблетки з модифікованим вивільненням 75 мг блістер, № 20, 100Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
75 мг
№ UA/9808/01/01 від 08.05.2019
B За рецептом
таблетки з модифікованим вивільненням 150 мг блістер, № 20, 100Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
150 мг
№ UA/9808/01/02 від 08.05.2019
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості

Диклофенак — НПЗП/протиревматичний препарат, який показав свою ефективність при інгібуванні синтезу простагландинів у звичайних експериментальних моделях тварин. У людини диклофенак зменшує запальний біль, набряк та лихоманку. Крім того, диклофенак пригнічує АДФ та індуковану колагеном агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетичні властивості.

Після перорального введення звичайних лікарських форм, покритих кишечником, диклофенак повністю розсмоктуєтьсяв ШКТ. Cmax в плазмі крові досягаються в залежності від тривалості шлункового проходу через 1-16 год, в середньому через 2-3 год. Після в/м введення Cmax в плазмі крові досягаються через 10-20 хв, після ректального введення приблизно через 30 хв. Перорально введений диклофенак зазнає значного ефекту першого проходу. Близько 30% активного інгредієнта виводиться з калом. Близько 70% усуваються після печінкового метаболізму (гідроксилювання та кон’югації), як фармакологічно неактивні метаболіти. Значно незалежний від функції печінки та нирок, Т½ становить приблизно 2 год. Зв’язування з білками плазми крові становить близько 99%.

Диклофенак був виявлений в низьких концентраціях (100 нг/мл) у молоці матері годуючої жінки. Розрахована кількість, яку дитина споживає під час пиття грудного молока, дорівнює добовій дозі 0,03 мг/кг маси тіла.

ПОКАЗАННЯ

Диклак, таблетки кишково-розчинні.

Симптоматичне лікування болю і запалення;

— гострий артрит (включаючи напад подагри);

— хронічний артрит, особливо при ревматоїдному артриті (хронічний поліартрит);

— анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева) та інші запальні ревматичні порушення хребта;

— подразнення артрозів та спондилоартрозів;

— запальні ревматичні захворювання м’яких тканин;

— хворобливе набряк або запалення після травми.

Оскільки активний інгредієнт диклофенак може вивільнятися з затримкою, це може призвести до більш пізнього початку дії. Тому таку лікарську форму (ЛФ) не слід застосовувати для початку лікування захворювань, що вимагають швидкого початку дії.

Диклак, р-н для ін’єкцій.

Симптоматичне лікування гострого сильного болю:

  • гострий артрит (включаючи атаку подагри);
  • хронічний артрит, особливо при ревматоїдному артриті (хронічний поліартрит);
  • анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева) та інші запальні ревматичні порушення хребта;
  • роздратованість дегенеративних розладів суглобів та хребта (артроз та спондилоартроз);
  • запальні ревматичні захворювання м’яких тканин;
  • хворобливе набрякання або запалення після травми.

Примітка:

Р-н для ін’єкцій призначається лише у тому випадку, якщо необхідний особливо швидкий початок дії, або прийом або введення у вигляді інших ЛФ неможливий. Як правило, лікування слід проводити лише як однократне введення для початку лікування.

Диклак ID.

Для короткочасного застосування (до 2 тижнів): симптоматичне лікування болю та запалення у разі артрозу.

ЗАСТОСУВАННЯ

Диклак, таблетки кишково-розчинні.

Рекомендований діапазон доз для дорослих становить від 50 мг до 150 мг натрію диклофенак на добу, розділений на 1-3 однократні дози.

При ревматичних захворюваннях може знадобитися застосування Діклаку протягом тривалого періоду часу.

Диклак, р-н для ін’єкцій.

Лікування повинно бути у вигляді однократної ін’єкції. Якщо подальша терапія здається необхідною, її слід проводити з пероральними або ректальними презентаціями. Загальна доза диклофенаку натрію у формі ін’єкції не повинна перевищуватися 150 мг на добу.

Діклак вводиться глибоко в/м.

Диклак ID.

Рекомендований діапазон доз для дорослих становить від 50 мг до 150 мг натрію диклофенак в день.

Діклак ID 75 мг

Дорослі отримують 1 таблетку з пролонгованим вивільненням (еквівалент 75 мг диклофенаку натрію). Протягом доби можна приймати 2 таблетки з пролонгованим вивільненням (еквівалент 150 мг натрію диклофенаку).

Діклак ID 150 мг

Дорослі отримують 1 таблетку з пролонгованим вивільненням (еквівалентна 150 мг натрію диклофенаку). Рекомендована доза відповідає максимальній добовій дозі та не повинна перевищуватися.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

— відомі реакції бронхоспазму, БА, риніту або кропив’янки після прийому АСК або інших НПЗП;

— порушення кровотворення;

— наявні або повторні пептичні виразки або крововиливи (щонайменше 2 різних епізоду перевіреної виразки або кровотечі);

— шлунково-кишкових кровотеч в анамнезі;

— цереброваскулярні або інші активні кровотечі;

— важка печінкова недостатність;

— важкі порушення функції нирок;

— відома серцева недостатність (NYHA II-IV), ІХС, захворювання периферичних артерій та/або цереброваскулярні захворювання;

— вагітність III триместр.

ПОБІЧНА ДІЯ

найбільш поширені побічні ефекти при терапії диклофенаком проявляються з боку ШКТ. Пептична виразка, перфорація або кровотеча, іноді з летальним випадком, особливо у пацієнтів літнього віку.

Інші побічні ефекти:

— нудота;

— блювота;

— діарея;

— метеоризм;

— запор;

— розлад шлунка;

— болі в животі;

— кривава блювота;

— виразковий стоматит;

— загострення виразкового коліту та хвороби Крона;

Клінічні дослідження та епідеміологічні дані постійно свідчать про підвищений ризик артеріальних тромботичних подій (наприклад, інфаркт міокарда або інсульту), особливо при застосуванні високих доз (150 мг на добу) та/або при тривалому застосуванні.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

уникати одночасного застосування препарату з системними НПЗП, включаючи селективні інгібітори ЦОГ-2.

Дотримуватися обережності при призначенні препарату особам похилого віку.

У хворих на БА, сезонний алергічний риніт, з поліпозом носу, ХОЗЛ частота виникнення побічних реакцій на НПЗП зростає.

При застосуванні всіх НПЗП зареєстровані випадки шлунково-кишкових кровотеч, утворення виразки або перфорації, тому слід з обережністю застосовувати препарат, а вразі появи шлунково-кишковії кровотечі або утворення виразки, застосування припинити.

Диклак необхідно з обережністю призначати хворим, в анамнезі яких є запальні захворювання кишечника, такі як хвороба Крона або неспецифічний виразковий коліт.

Призначати ЛЗ пацієнтам зі значними факторами ризику виникнення кардіоваскулярних явищ (наприклад АГ, гіперліпідемія, цукровий діабет) можна тільки після ретельної клінічної оцінки.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

інші НПЗП, включаючи саліцилати. Одночасне застосування декількох НПЗП може підвищити ризик виразки ШКТ та кровотечі через синергічний ефект.

Дигоксин, фенітоїн, літій. Одночасне застосування диклофенаку та дигоксину, фенітоїну або літію може збільшити концентрацію цих препаратів у крові.

Діуретики, інгібітори АПФ та антагоністи ангіотензину II. НПЗП можуть зменшувати вплив діуретиків та антигіпертензивних препаратів.

ЛЗ, які можуть викликати гіперкаліємію. Одночасне застосування з диклофенаку з діуретиками, що зберігають калій, циклоспорином, такролімусом або триметопримом можуть призвести до гіперкаліємії.

ГКС. Підвищений ризик виникнення побічних ефектів з боку ШКТ

Інгібітори тромбоцитарної агрегації та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (SSRI). Підвищений ризик шлунково-кишкових кровотеч та шлунково-кишкових побічних ефектів.

Метотрексат. Застосування диклофенаку протягом 24 год до або після введення метотрексату може призвести до підвищення концентрації метотрексату в крові та збільшення його токсичного ефекту.

Циклоспорин. Диклофенак може підвищити ниркову токсичність циклоспорину.

Антикоагулянти. НПЗП можуть підвищувати дію антикоагулянтів, таких як варфарин.

Протидіабетичні ЛЗ. В окремих випадках повідомлялося про вплив на рівень глюкози в крові (напр, гіперглікемію або гіпоглікемію) після введення диклофенаку.

Пробенецид. ЛЗ, що містять пробенецид, можуть затримувати елімінацію диклофенаку.

Потужні інгібітори CYP2C9. Слід дотримуватися обережності при одночасному введенні диклофенаку з потужними інгібіторами CYP2C9 (напр, вориконазол). Оскільки деградація диклофенаку інгібується, може спостерігатися значне збільшення експозиції та пікова концентрація диклофенаку в плазмі крові.

Хінолонові антибіотики. Повідомлялося про ізольовані церебральні судоми, можливо, внаслідок спільного введення хінолонів (наприклад, ципрофлоксацину, офлоксацину) та НПЗП.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми. Симптоми передозування можуть включати порушення ЦНС, такі як головний біль, запаморочення, сонливість, шум у вухах, судоми, гіпервентиляція, втрата свідомості, біль у животі, нудота, блювота та діарея. Крім того, можливі шлунково-кишкові кровотечі і дисфункція печінки та нирок. Це також може призвести до гіпотензії, пригнічення дихання та ціанозу. При значній інтоксикації можлива ГНН та пошкодження печінки.

Лікування гострих отруєнь НПЗП, включаючи диклофенак, складається в основному з допоміжних заходів та симптоматичної терапії. Специфічного антидоту не існує. Лікування ускладнень, таких як гіпотензія, ниркова недостатність, судоми, подразнення ШКТ та пригнічення дихання, є також симптоматичним.

Конкретні заходи, такі як форсований діурез, діаліз або гемоперфузія, навряд чи будуть корисними для виведення НПЗП, включаючи диклофенак, через їх високий ступінь зв’язування з білками плазми крові.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 13.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на ДИКЛАК® в містах України

Вінниця 90.55 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Пирогова, 9, тел.: +380800505911

Дніпро 88.84 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Дніпро, вул. Космічна, 13К, тел.: +380800505911

Житомир 83.73 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 75.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +380981699870

Запоріжжя 91.35 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 92.11 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380800505911

Київ 93.54 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 42.55 грн./уп.
«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Пироговського Олександра, 4, тел.: +380442758257

Кропивницький 89.88 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Кіровоград, вул. Преображенська, 16Р, тел.: +380800505911

Луцьк 94.21 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +380800505911

Львів 96.38 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 74.3 грн./уп.
«ФАРМАТОН» Львів, вул. Дністровська, 17, тел.: +380322405747

Миколаїв 92.02 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 93.88 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 67.7 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Одеса, вул. Говорова Маршала, 10/6, тел.: +380892501634

Полтава 85.63 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 89.19 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 75.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953

Суми 88.71 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911

Тернопіль 92.38 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Купчинского, 14В, тел.: +380800505911

Ужгород 97.31 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 75.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 83.54 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14

Херсон 91.28 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 75.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 93.34 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 88.31 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 77.5 грн./уп.
«ДОСВІД ДОВІРА ДОПОМОГА» Черкаси, вул. Добровольского, 5, тел.: +380800505911

Чернігів 85.32 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 98.19 грн./уп.

ДИКЛАК® р-н д/ін. 75 мг амп. 3 мл № 5, Sandoz ..... 81.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600

Developed by Maxim Levchenko