БРОМГЕКСИН 8 БЕРЛІН-ХЕМІ

Berlin-Chemie AG

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/о 8 мг блістер, №  25

Бромгексину гідрохлорид 8 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, цукроза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий, тальк, поліетиленгліколь 6000, повідон к 25, глюкозы раствор, воск карнаубский, титану діоксид (е171), барвник хіноліновий жовтий (е104).

№ UA/9663/01/01 від 03.07.2014 до 03.07.2019Без рецептуB

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить бромгексину гідрохлориду 8 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сахароза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий, тальк, поліетиленгліколь 6000, повідон К 25, глюкози розчин, віск карнаубський, титану діоксид (Е 171), барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: злегка опуклі з обох боків таблетки, вкриті оболонкою, від жовтого до зеленувато-жовтого кольору, з ядром майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Муколітичні засоби.

Код АТХ R05C B02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Бромгексин — це синтетичне похідне діючої речовини рослинного походження вазицину. Він чинить секретолітичну та секретомоторну дію у ділянці бронхіального тракту, у результаті чого збільшується бронхіальна секреція, понижується в'язкість слизу (мокротиння) та стимулюється активність миготливого епітелію, що сприяє просуванню слизу (мокротиння) дихальними шляхами.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування бромгексин практично повністю всмоктується, при цьому період напіввиведення становить приблизно 0,4 години. Ефект першого проходження становить приблизно 80%, при цьому утворюються біологічно активні метаболіти. Зв'язування з білками плазми крові становить 99%. Падіння рівню концентрації у плазмі крові є мультифазним. Період напіврозпаду, якій обмежує тривалість дії, становить близько 1 години. Кінцевий період напіввиведення — близько 16 годин. Це викликано перерозподілом невеликих кількостей бромгексину з тканин. Об’єм розподілу становить близько 7 л на 1 кг маси тіла. Бромгексин не накопичується. Бромгексин проникає крізь плаценту, у ліквор та у материнське молоко. Виводиться головним чином нирками у вигляді метаболітів. При гострих захворюваннях печінки можливе зменшення кліренсу активної речовини. При гострій нирковій недостатності не може бути виключена можливість збільшення періоду напіввиведення метаболітів бромгексину. У фізіологічних умовах у шлунку можливе нітрозування бромгексину.

Клінічні характеристики

Показання.

Секретолітична терапія при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що супроводжуються порушенням утворення і просування мокротиння.

Протипоказання.

Відома гіперчутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату. Бромгексин 8 Берлін-Хемі протипоказаний паціентам із спадковою непереносимістю галактози або фруктози, дефіцит лактази Лаппа, синдромом глюкозо — галактозної мальабсорбції чи недостатність сахарози- ізомальтози. Бромгексину 8 Берлін-Хемі не можна застосовувати пацієнтам із виразками у шлунку та дванадцятипалої кишки або пацієнта із виразковою хворобою в анамнезі, так як бромгексин може впливати на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Особливі заходи безпеки.

При появі вперше будь-яких порушень з боку шкіри або слизових оболонок під час застосування бромгексину гідрохлориду слід негайно припинити застосування препарату та проконсультуватись з лікарем (можливо, це початок розвитку таких тяжких ускладнень як синдром Стівенса-Джонсона або синдром Лайєлла). Препарат слід застосовувати з обережністю, якщо у хворого має місце порушення бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (первинна циліарна дискінезія). При порушенні функції нирок або тяжких захворюваннях печінки бромгексину гідрохлорид слід застосовувати з великою обережністю: у зменшених дозах або зі збільшеними інтервалами між застосуванням. При тяжкій нирковій недостатності слід очікувати акумуляції метаболітів бромгексину, що утворюються у печінці. У разі тривалої терапії препаратом рекомендується періодично контролювати функцію печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При комбінованому застосуванні Бромгексину 8 Берлін-Хемі та протикашльових засобів, що пригнічують кашльовий рефлекс, може виникнути загрозливий застій секрету. Тому слід ретельно зважити доцільність такої комбінації і бути особливо обережним при проведенні терапії. Одночасний прийом з антибіотиками (амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим, доксициклін), сульфаніламідними препаратами сприяє підвищенню їх концентрації у бронхіальному секреті. При одночасному застосуванні препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнювальної дії на слизову оболонку шлунка. Можливий одночасний прийом з бронходилятаторами.

Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю. До цього часу бромгексин при вагітності у клінічній практиці не застосовували, тому його слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Відсутні дані.

Спосіб застосування та дози

Таблетки, вкриті оболонкою, приймати після їди та запивати великою кількістю рідини.

Дорослі та діти віком від 14 років: по 1–2 таблетки вкритих оболонкою, 3 рази на добу, що відповідає 24–48 мг/добу бромгексину гідрохлориду.

Діти віком від 6 до 14 років, а також пацієнти з масою тіла менше 50 кг: по 1 таблетці, вкритій оболонкою, 3 рази на добу, що відповідає 24 мг/добу бромгексину гідрохлориду. Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від показань та динаміки розвитку захворювання, але вона не повинна перевищувати 4–5 діб без відповідної рекомендації лікаря. При наявності порушень функції нирок або тяжких захворювань печінки дозу препарату слід відповідно зменшити.

Діти. Бромгексин 8 Берлін-Хемі не призначений для застосування дітям віком до 6 років, у зв’язку з високим вмістом активної речовини.

Передозування

До цього часу, не було жодних повідомлень про випадки передозування що створили загрозу для життя людини. Було повідомлення про казуїстичний випадок передозування бромгексину гідрохлориду у дітей ясельного віку, у результаті чого у 4-ох із 25-ти дітей спостерігалося блювання, а у 3 дітей спостерігалось порушення свідомості, атаксія, диплопія, легкий метаболічний ацидоз та часте дихання. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації. Ніякої хронічної токсичної дії на людину не виявлено.

Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг функції серцево-судинної системи та за необхідності призначити симптоматичну терапію. У зв’язку з низькою токсичністю бромгексину проведення більш інвазивних заходів щодо зниження всмоктування препарату або з метою прискорення виведення бромгексину з організму в загальному випадку не показано. Більш того, враховуючи фармакокінетичні характеристики бромгексину (високий об’єм розподілу, повільний зворотний розподіл і високий рівень зв’язування з білками плазми), не слід очікувати значного підвищення швидкості виведення препарату при проведенні гемодіалізу або форсованого діурезу.

Оскільки у дітей старше двох років навіть при значному передозуванні препаратом очікується розвиток лише легких симптомів, заходи щодо зниження всмоктування і прискорення виведення бромгексину при прийомі доз аж до 80 мг бромгексину гідрохлориду (що відповідає 10 таблеткам по 8 мг) можна не проводити; відповідна межа у дітей молодше двох років становить 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

Побічні реакції

Загальні порушення. Дихальні розлади, запаморочення, респіраторний дістрес, головний біль, підвищення потовиділення, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові,

пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості (включаючи шкірний висип, еритематозні та уртикарні висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж).

Анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок.

Травний тракт. Нудота, біль у животі, блювання, діарея. Загострення виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

Порушення з боку шкіри. Cиндром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла.

Термін придатності

5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері; по 1 блістеру у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Кінцеве пакування, контроль та випуск серій.

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ/ BERLIN-CHEMIA AG.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Глінікер Вег 125, 12489, Берлін, Німеччина/ Glienicker Weg 125, 12489 Berlin, Germany.

Дата додавання: 22.01.2019 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на БРОМГЕКСИН 8 БЕРЛІН-ХЕМІ в містах України

Вінниця 26.36 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.1 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 28.62 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 24.65 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.55 грн./уп.
«САНІТАС» Житомир, вул. Покровська, 145, тел.: +380412463046

Запоріжжя 28.17 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.6 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Запоріжжя, вул. Сєдова, 1, тел.: +380612804403

Івано-Франківск 25.97 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.6 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380342591403

Київ 28.75 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.92 грн./уп.
«АПТЕКА 36,6» Київ, бульв. Кольцова Б., 14Е

Кропивницький 27.21 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Преображенська, 4А, тел.: +380503034110

Луцьк 26.62 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 27.74 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.7 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Городоцька, 159, тел.: +380322378795

Миколаїв 27.02 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.8 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 27.35 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 19.5 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Преображенська, 72, тел.: +380487101045

Полтава 25.91 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Кукоби Анатолія, 18А, тел.: +380730993149

Рівне 27.73 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380503097681

Суми 26.19 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +380542604070

Тернопіль 28.11 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 24.3 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685

Ужгород 29.37 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 25.54 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 24.7 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 26.6 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Олешки, вул. Житлоселище, 1, тел.: +380554246930

Хмельницький 29.62 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.6 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80

Черкаси 25.97 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.2 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Небесної Сотні, 35, тел.: +380472321822

Чернігів 26 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 22.6 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 27.24 грн./уп.

табл. в/о 8 мг блістер № 25, Berlin-Chemie AG ..... 23.2 грн./уп.
«АПТЕКА TAS» Чернівці, перехр. Героїв Майдану / Загула Дмитра, 9/2