• Кабинет
 • ЕНАТ 400 (ENAT 400)

  Склад і форма випуску

  капсули м'які 400 МО, № 30Ціни в аптеках
  Вітамін Е
  400 МО
  № UA/9439/01/01 від 12.08.2019
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Вітамін Е — жиророзчинний вітамін, який чинить значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гему і білків, проліферації клітин та в інших найважливіших процесах клітинного метаболізму. Вітамін Е покращує споживання тканинами кисню. Чинить ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

  Імуномодулюючий ефект вітаміну Е зумовлений стимуляцією Т-клітинного та гуморального імунітету.

  Токоферол є незамінним для нормальних репродуктивних процесів: запліднення, розвитку плода, формування та функціонування статевої системи.

  При дефіциті вітаміну Е розвивається гіпотонія та дистрофія скелетних м’язів, міокарда, підвищується проникність та ламкість капілярів, розвивається дегенерація фоторецепторів, яка спричиняє порушення зору. Відмічаються зниження статевої функції у чоловіків та порушення менструального циклу, схильність до викиднів у жінок.

  Дефіцит вітаміну Е може зумовити розвиток гемолітичної жовтяниці у новонароджених, а також синдром мальабсорбції, стеаторею.

  Фармакокінетика. Після всмоктування у кишечнику більша частина токоферолу потрапляє у лімфу та кров, швидко розподіляється у тканинах організму з переважним накопиченням у печінці, м’язах, жировій тканині. Найвища концентрація спостерігається у надниркових залозах, гіпофізі, статевих залозах, міокарді. Більша частина препарату виводиться з організму з сечею, частково — з жовчю.

  Показання ЕНАТ 400

  лікарський засіб застосовують у складі комплексної терапії для запобігання порушенням ембріонального розвитку плода, вегетативних розладів або як допоміжний засіб у гормональному лікуванні порушень менструального циклу.

  Атрофічні процеси в слизовій оболонці дихальних шляхів і травної системи. Застосовують як допоміжний засіб при нейросенсорних розладах слуху.

  Неврастенія при станах, що супроводжуються виснаженням, м’язова дистрофія та атрофія м’язів.

  Дегенеративні та проліферативні зміни у суглобах та фіброзній тканині хребта і великих суглобів; вторинна слабкість м’язів та міопатія при хронічному артриті, м’язова слабкість внаслідок частих рецидивів дискогенних блокад.

  Застосовують як допоміжний засіб при деяких ендокринних розладах та як лікувальний засіб у комбінації з вітаміном А при безплідді у чоловіків.

  Розлади харчування, синдром мальабсорбції, аліментарна анемія. Застосовують у складі терапії хронічного гепатиту.

  Застосовують як допоміжний засіб у лікуванні деяких випадків пародонтопатій.

  Пластична індурація пеніса, крауроз вульви, склеродермія, екзема, баланіт.

  Застосовують у складі антиоксидантної терапії.

  Застосування ЕНАТ 400

  вітамін Е призначати внутрішньо після їди, дозу підбирати індивідуально, залежно від виду захворювання, перебігу хвороби, стану пацієнта. Для досягнення призначеної дози слід застосовувати препарат у відповідному дозуванні. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи достатньою кількістю води.

  Дозування для дорослих. При порушеннях менструального циклу (як допоміжний засіб у складі поточної гормональної терапії): 300–400 МО через день, повторюючи 5 разів поспіль, починаючи з 17-го дня циклу.

  При розладах менструального циклу у молодих дівчат, до початку гормональної терапії: 100 МО 1–2 рази на добу протягом 2–3 міс.

  Для запобігання порушенням ембріонального розвитку плода: по 100–200 МО 1 раз на добу у І триместр вагітності.

  При ревматологічних захворюваннях: 100–300 МО щоденно протягом декількох тижнів.

  Неврастенія при станах, що супроводжуються виснаженням: 100 МО/добу.

  При м’язових дистрофіях: по 100 МО 1–2 рази на добу протягом 30–60 днів, повторний курс — через 2–3 міс.

  При судинних захворюваннях: 100 МО/добу.

  При ендокринних захворюваннях: приймають по 300–500 МО/добу.

  При аліментарній анемії: 300 МО на добу протягом 10 днів.

  При хронічних активних гепатитах: по 300 МО на добу протягом тривалого періоду.

  При парадонтопатіях: 200–300 МО/добу.

  При пластичній індурації пеніса: 300–400 МО/добу протягом декількох тижнів, потім за призначенням лікаря.

  При інших дерматологічних захворюваннях: 100–200 МО (або більше) на добу, дози та тривалість лікування визначає лікар.

  У складі антиоксидантної терапії: 200–400 МО 1–2 рази на добу.

  В інших випадках дози та тривалість лікування визначає лікар.

  Для дорослих разова середня доза становить 100 МО, найвища разова доза — 400 МО; середня добова доза становить 200 МО, найвища добова доза — 1000 МО .

  Протипоказання

  підвищена чутливість до діючої речовини та будь-яких компонентів лікарського засобу; кардіосклероз; гострий період інфаркту міокарда; тиреотоксикоз; гіпервітаміноз Е; підвищена чутливість до арахісу або сої.

  Побічна дія

  при дотриманні рекомендованих доз побічні ефекти, як правило, не виникають.

  У наведеній нижче таблиці підсумовані дані щодо побічних ефектів токоферолу, які розподілені на групи відповідно до термінології MedDRA із зазначенням частоти їхнього виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), частота невідома (неможливо визначити за наявними даними).

  Система органів Частота Побічна реакція
  З боку кровотворної системи Частота невідома Гіпотромбінемія*
  З боку нервової системи Частота невідома Зорові розлади*, запаморочення*, головний біль*
  Відхилення лабораторних показників Частота невідома Креатинурія*
  З боку ШКТ Частота невідома Розлади травлення*, нудота*, розвиток шлунково-кишкових кровотеч*, діарея*, біль у шлунку*
  З боку гепатобіліарної системи Частота невідома Збільшення печінки*
  Загальні розлади та реакції в місці введення препарату Частота невідома Підвищена втомлюваність*, слабкість*
  Алергічні реакції Частота невідома Алергічні реакції, включаючи шкірний висип, свербіж, почервоніння шкіри та підвищення температури тіла

  *При застосуванні у високих дозах 400–800 МО/добу протягом тривалого часу.

  Препарат містить олію соєву, що може спричинити алергічні реакції.

  Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливою процедурою. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про усі підозрювані побічні реакції у ДП «Державний експертний центр МОЗ України».

  Особливості застосування

  застосування високих доз вітаміну Е може посилити гіпотромбінемію, спричинену нестачею вітаміну К, тому необхідно контролювати час згортання крові.

  З обережністю застосовують препарат у пацієнтів з атеросклерозом, підвищеним ризиком виникнення тромбоемболії.

  Особливої обережності потребують пацієнти, схильні до розвитку креатинурії, підвищення активності креатинкінази, підвищення сироваткового рівня ХС, тромбофлебіту, тромбоемболії легеневої артерії та тромбозу.

  Рідко відмічаються креатинурія, підвищення активності креатинкінази, підвищення концентрації ХС, тромбофлебіт, тромбоемболія легеневої артерії та тромбоз у пацієнтів, схильних до цього. При бульозному епідермолізі у місцях, уражених алопецією, може почати рости волосся білого кольору.

  При застосуванні препарату необхідно дотримуватися дозування та тривалості курсу лікування, призначених лікарем, для запобігання передозуванню та виникненню гіпервітамінозу Е.

  Лікарський засіб містить соєву олію. Пацієнти з алергією на арахіс або сою не повинні застосовувати цей лікарський засіб.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми. Лікарський засіб можна застосовувати під контролем лікаря у рекомендованих дозах протягом періоду вагітності або годування грудьми.

  Препарат частково проникає крізь плацентарний бар’єр; вітамін Е потрапляє в організм плода, де його кількість становить 20–30% від концентрації вітаміну Е у плазмі крові матері.

  Вітамін Е проникає у грудне молоко.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. При застосуванні препарату можливе виникнення таких побічних реакцій, як зорові розлади та запаморочення. У таких випадках необхідно утримуватися від керування транспортними засобами або іншими механізмами.

  Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  залізо збільшує добову потребу у вітаміні Е. Було повідомлено, що вітамін Е збільшує схильність до кровотечі у пацієнтів з нестачею вітаміна К або тих, хто приймає антикоагулянти, тому рекомендується контролювати протромбіновий час і міжнародне нормалізоване відношення для того, щоб виявити всі зміни у гемостазі. Можлива корекція дози антикоагулянтів під час і після лікування вітаміном Е.

  Вітамін Е може підвищувати ризик тромбозу у пацієнтів, які приймають естрогени.

  Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).

  Вітамін Е посилює дію стероїдних засобів та НПЗП (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон); знижує токсичну дію серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D.

  Вітамін Е та його метаболіти чинять антагоністичну дію стосовно вітаміну К.

  Вітамін Е підвищує ефективність протиепілептичних лікарських засобів у хворих на епілепсію.

  Холестирамін, холестипол, мінеральні олії знижують всмоктування вітаміну Е.

  При прийомі високих доз вітаміну Е запаси вітаміну А в організмі можуть зменшуватися.

  Передозування

  симптоми. При прийомі високих доз вітаміну Е (400–800 МО/добу протягом тривалого часу) можливі зорові розлади, діарея, запаморочення, головний біль, нудота або спазми у животі, дуже сильна втомлюваність або слабкість.

  Дуже високі дози (понад 800 МО протягом тривалого часу) можуть провокувати кровотечі у пацієнтів з дефіцитом вітаміну К; вони можуть порушувати метаболізм гормонів щитовидної залози та підвищувати ризик виникнення тромбофлебіту та тромбоемболії у чутливих пацієнтів. Можливе підвищення активності креатинінкінази, концентрації ХС, ТГ у сироватці крові, збільшення вмісту естрогенів та андрогенів у сечі.

  Лікування. Лікування передозування полягає у виведенні вітаміну Е з організму та проведенні симптоматичної терапії.

  Умови зберігання

  в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

  Діагнози, при яких застосовують ЕНАТ 400

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ЕНАТ 400 в містах України

  Вінниця 223.7 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986198.99 грн./уп.

  Дніпро 212.5 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656185.95 грн./уп.

  Житомир 213.7 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380981858362194.99 грн./уп.

  Запоріжжя 211.63 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Гагаріна Юрія, 4, тел.: +380612607346195.30 грн./уп.

  Івано-Франківск 220.54 грн./уп.

  «МIСЬКА СIМЕЙНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Привокзальна, 9, тел.: +380342758002190.50 грн./уп.

  Київ 226.15 грн./уп.

  «РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Максимовича Михайла, 28Б, тел.: +380443550481168.00 грн./уп.

  Кропивницький 213.52 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Беляєва, 9, тел.: +380522569880185.95 грн./уп.

  Луцьк 217.18 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481180.95 грн./уп.

  Львів 230.4 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Мазепи, 10, тел.: +380677538543176.99 грн./уп.

  Миколаїв 217.63 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196181.95 грн./уп.

  Одеса 229.44 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Палія Семена, 72, тел.: +380487115400187.19 грн./уп.

  Полтава 209.63 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. 23-го Вересня, 11, тел.: +380532631211190.25 грн./уп.

  Рівне 221.13 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497179.95 грн./уп.

  Суми 215.88 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709199.99 грн./уп.

  Тернопіль 224.08 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685178.95 грн./уп.

  Ужгород 227.71 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 37Б, тел.: +380800302060209.25 грн./уп.

  Харків 217.92 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 88Б, тел.: +380577193058190.50 грн./уп.

  Херсон 214.12 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. 200 років Херсона, 20, тел.: +380552334421183.95 грн./уп.

  Хмельницький 223.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411180.95 грн./уп.

  Черкаси 213.27 грн./уп.

  «АПТЕКА 03» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +380472644678181.70 грн./уп.

  Чернігів 215.33 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430198.99 грн./уп.

  Чернівці 223.61 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11180.95 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko