0
UA | RU

Ацик® крем (Acic® cream)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Ацикловір5 %
Допоміжні речовини: стеарилполіоксилгліцерид, діметикон 350, спирт цетіловий, парафін м'який білий, олія мінеральна, пропіленгліколь, вода очищена.
Ацикловір.............................................................. 5 %
Допоміжні речовини: стеарилполіоксилгліцерид, діметикон 350, спирт цетиловий, парафін білий м’який, олія мінеральна, пропіленгліколь, вода очищена..
№ UA/9433/02/01 від 12.08.2019
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ацикловір — противірусний препарат, який виявляє високу активність in vitro проти вірусу простого герпесу I та II типів. Токсична дія щодо клітин організму господаря мінімальна. Проникаючи у клітини, інфіковані вірусом герпесу, ацикловір фосфорилюється з утворенням активної сполуки — трифосфату ацикловіру. Перший етап цього процесу залежить від наявності вірусокодованої тимідинкінази. Трифосфат ацикловіру діє як інгібітор та субстрат для вірусної ДНК-полімерази, запобігаючи подальшому синтезу вірусної ДНК, не впливаючи на звичайні клітинні процеси.

Фармакокінетика. Фармакокінетичні дослідження показали мінімальний рівень системної абсорбції ацикловіру після повторного місцевого застосування крему.

Показання Ацик крем

лікування інфекцій губ та обличчя, спричинених вірусом простого герпесу (Herpes labialis).

Застосування Ацик крем

препарат призначений лише для зовнішнього застосування.

Дорослим та дітям віком від 12 років: наносити крем 5 разів на добу приблизно з 4-годинними інтервалами, за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якнайшвидше на початку інфекції, найкраще — під час продромального періоду або на стадії еритеми. Можна почати лікування і на пізніх стадіях — папули або пухира.

Лікування триває щонайменше 4 дні. Якщо загоєння не відбулося, можна продовжити лікування до 10 днів. Якщо симптоми захворювання не зникають після 10 днів лікування, хворому необхідно звернутися до лікаря.

Для нанесення достатньої кількості крему на всі уражені ділянки шкіри рекомендується застосовувати ватні палички. Ацик крем слід наносити на видимі інфіковані ділянки тіла (герпес, набряк, еритему), охоплюючи прилеглу ділянку. При нанесенні крему руками слід вимити руки до та після використання крему та уникати зайвого тертя або торкання рушником уражених ділянок, щоб запобігти загостренню або передачі інфекції.

Для досягнення найкращого успіху лікування крем слід застосовувати вже при появі перших ознак інфекції герпесу (печіння, свербіж, відчуття стягнення і почервоніння). Віростатичне лікування із застосуванням крему Ацик недоцільне, коли шкірні покриви вкриваються кіркою.

Протипоказання

гіперчутливість до ацикловіру, валацикловіру, пропіленгліколю або інших компонентів крему.

Побічна дія

з боку імунної системи: дуже рідко (<1/10 000) — реакції негайної гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк та кропив’янку.

З боку шкіри та сполучних тканин: нечасто (≥1/1000 – <1/100) — тимчасовий гострий або пекучий біль після нанесення крему, помірне висушування та лущення шкіри, свербіж; рідко (≥1/10 000 – <1/1000) — еритема, контактний дерматит після нанесення крему (при проведенні випробувань чутливості показано, що ці випадки найчастіше були пов’язані з компонентами кремової основи, а не з ацикловіром).

Особливості застосування

крем слід застосовувати лише для лікування герпесу на губах та обличчі. Не рекомендується наносити крем на слизові оболонки ротової порожнини, очей та застосовувати його для лікування генітального герпесу. Слід уникати випадкового потрапляння крему в очі.

Особи з особливо тяжкими та повторюваними проявами Herpes labialis, потребують консультації лікаря. Хворих на герпес потрібно застерегти від контактної передачі вірусу іншим людям, особливо за наявності відкритих уражень (наприклад мити руки до та після використання крему). Не рекомендується застосовувати у пацієнтів з імунодефіцитом. Такі особи потребують консультації лікаря щодо лікування будь-якої інфекції.

Лікарський засіб містить пропіленгліколь, який може спричинити подразнення шкіри, та спирт цетиловий, який може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит).

Після відкриття туби крем використати протягом 36 міс. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітним та жінкам, які годують груддю, препарат рекомендується застосовувати тільки тоді, коли користь, на думку лікаря, перевищує ризик. Слід враховувати, що системне проникнення ацикловіру після зовнішнього нанесення крему дуже низьке.

У процесі клінічних досліджень застосування ацикловіру у препаратах будь-якого складу не призводило до збільшення вад розвитку плода.

Деякі клінічні дані свідчать, що ацикловір проникає у грудне молоко при його застосуванні у формі крему. Проте кількість ацикловіру, що може потрапити в організм немовляти при годуванні груддю після нанесення даного препарату, незначна.

Дані щодо впливу ацикловіру на фертильність жінок відсутні. У процесі клінічних досліджень показано, що ацикловір після застосування перорально не чинить клінічно значущого впливу на фертильність чоловіків. Так, при застосуванні ацикловіру перорально чоловіками у дозі, що не перевищувала 1 г/добу протягом періоду до 6 міс, не відмічений клінічно значущий вплив на кількість сперматозоїдів, їх рухливість або морфологію.

Діти. Даних щодо безпеки застосування препарату у дітей віком до 12 років недостатньо, тому рекомендується застосовувати його у дітей віком від 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Даних немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

взаємодії не виявлено.

Передозування

при випадковому пероральному або місцевому застосуванні всього вмісту тюбика крему несприятливої дії не виявлено через мінімальний системний вплив. У разі підозри на передозування необхідно звернутися за медичною допомогою.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 22.10.2021 р.
© Компендіум 2021

Діагнози, при яких застосовують Ацик крем

Аногенітальна герпетична інфекція неуточнена МКХ A60.9
Герпес вагітних МКХ O26.4
Герпетична інфекція МКХ B00.9
Герпетичний везикулярний дерматит МКХ B00.1
Герпетичні інфекції статевих органів і сечостатевого тракту МКХ A60.0
Дисемінований оперізуючий лишай МКХ B02.7
Інші форми герпетичних інфекцій МКХ B00.8
Невралгія після оперізуючого лишаю (постгерпетична) МКХ G53.0
Оперізуючий лишай без ускладнень МКХ B02.9
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko