• Кабинет
 • ПІАРОН (PIARON)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті оболонкою 500 мг, № 10, 20Ціни в аптеках
  Парацетамол
  500 мг
  Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, повідон к90, тальк, opadry 31g58920 белый.
  № UA/9270/01/01 від 11.01.2019
  B
  суспензія оральна 120 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
  Парацетамол
  120 мг/5 мл
  № UA/9270/02/01 від 11.08.2020
  B

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Піарон містить парацетамол — анальгетик і антипіретик (знеболювальний і жарознижувальний засіб). Механізм його дії пов’язаний з інгібуванням синтезу простагландинів. Це інгібування, однак, селективне.

  Фармакокінетика. Парацетамол швидко та майже повністю абсорбується у ШКТ. Препарат починає розпадатися через 5 хв після прийому та визначається у плазмі крові вже через 10 хв. Сmax у плазмі крові досягається через 30–60 хв. Т½ становить 1–4 год. Рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму. Зв’язування з білками плазми крові варіабельне; 20–30% може зв’язуватися при концентраціях, що виникають під час гострої інтоксикації. Виводиться переважно нирками у формі кон’югованих метаболітів.

  Показання ПІАРОН

  таблетки. Головний біль, включаючи мігрень та головний біль напруження, зубний біль, біль у спині, ревматичний біль, біль у м’язах, періодичний біль у жінок, помірний біль при артритах; зменшення вираженості гарячки та болю при застуді та грипі.

  Суспензія. Біль під час прорізування зубів, зубний біль, біль у горлі, гарячка при застуді, грипі та дитячих інфекціях, таких як вітрянка, коклюш, кір, паротит (свинка).

  Препарат також рекомендований для лікування поствакцинальної гіпертермії у немовлят віком 2–3 міс.

  Застосування ПІАРОН

  таблетки

  Препарат призначений для перорального прийому.

  Вік пацієнта Разова доза Кратність прийому Максимальна добова доза Тривалість лікування (без консультації лікаря)
  Дорослі та діти віком від 16 років 1–2 таблетки До 4 разів на добу за необхідності* 8 таблеток (4000 мг) До 3 днів
  Діти віком 10–15 років 1 таблетка До 4 разів на добу за необхідності* 4 таблетки (2000 мг) До 3 днів

  *Інтервал між прийомами має становити не менше 4 год.

  Не перевищувати рекомендовану дозу.

  Слід застосовувати найнижчу дозу препарату, необхідну для отримання лікувального ефекту. Тривалість лікування визначає лікар.

  Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.

  Діти. Не рекомендується застосовувати у дітей віком до 10 років.

  Суспензія. Піарон суспензія призначений для лікування дітей віком від 2 міс до 12 років.

  Препарат призначений тільки для перорального прийому.

  Препарат рекомендований для застосування в педіатрії. Доза парацетамолу залежить від віку дитини.

  Прийом препарату можна повторювати кожні 4–6 год за необхідності. Не приймати більше 4 доз на добу. Не приймати частіше ніж через 4 год.

  Максимальний термін застосування препарату без рекомендації лікаря — 3 дні.

  Для дітей віком 2–3 міс. Маса тіла дитини має бути більше 4 кг. Для симптоматичного лікування реакцій на вакцинацію застосовувати разову дозу 2,5 мл суспензії. У разі необхідності дозу можна прийняти повторно, але не раніше ніж через 4–6 год. Більше 2 доз не давати. Якщо температура тіла дитини не знижується після повторної дози, слід звернутися до лікаря. Подальше застосування препарату у дітей вказаного віку можливе лише під наглядом лікаря.

  Дітям віком від 3 міс до 12 років. У таблиці знайти дозу, що відповідає віку дитини.

  Таблиця дозування суспензії парацетамолу 120 мг/5 мл дітям:

  Вік дитини Доза (мл суспензії)
  2–3 міс

  3–6 міс

  6–24 міс

  2–4 роки

  4–8 років

  8–10 років

  10–12 років

  2,5 мл

  2,5 мл

  5 мл

  7,5 мл

  10 мл

  15 мл

  20 мл

  Діти. Не рекомендується застосовувати препарат у дітей віком до 2 міс.

  Застосовувати у дітей віком від 2 міс до 12 років.

  Протипоказання

  гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

  Тяжкі порушення функції нирок або/та печінки, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія.

  Пацієнти з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози.

  Таблетки. Дитячий вік до 10 років.

  Суспензія оральна. Дитячий вік до 2 міс.

  Побічна дія

  з боку імунної системи: анафілаксія, реакції гіперчутливості, включаючи шкірний свербіж, висипання на шкірі та слизових оболонках (зазвичай генералізовані висипання, еритематозні, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром Стівенса — Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лаєлла).

  З боку травної системи: нудота, біль в епігастрії.

  З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.

  З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія, агранулоцитоз, анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), гемолітична анемія, синці або кровотеча.

  З боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗП.

  З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, зазвичай без розвитку жовтяниці.

  Особливості застосування

  необхідно порадитися з лікарем щодо можливості застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функції нирок і печінки. Перед застосуванням препарату необхідно порадитися з лікарем, якщо пацієнт застосовує варфарин або подібні препарати, які виявляють антикоагулянтний ефект.

  Слід враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки підвищується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.

  Пацієнтам, які приймають анальгетики кожного дня при артритах легкої форми, необхідно проконсультуватися з лікарем.

  У пацієнтів з тяжкими інфекціями, такими як сепсис, які супроводжуються зниженням рівня глутатіону, при прийомі парацетамолу підвищується ризик виникнення метаболічного ацидозу. Симптомами метаболічного ацидозу є глибоке, прискорене або утруднене дихання, нудота, блювання, втрата апетиту. Слід негайно звернутися до лікаря в разі появи цих симптомів.

  Не перевищувати зазначених доз.

  Не приймати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.

  Якщо симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.

  Якщо головний біль стає постійним, слід звернутися до лікаря.

  Препарат у формі таблеток містить лактозу. Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, перш ніж приймати лікарський засіб слід ретельно зважити співвідношення користі/ризику.

  Суспензія містить сорбіт та мальтит рідкий. Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, перш ніж приймати лікарський засіб слід ретельно зважити співвідношення користі/ризику.

  Застосування у період вагітності та годування груддю. Дослідження не виявили будь-якого ризику для людини щодо внутрішньоутробного розвитку плода, процесу вагітності, лактації або для дітей, яких годують груддю, проте перед застосуванням препарату під час вагітності необхідно проконсультуватися з лікарем та дотримуватися рекомендованого способу застосування та доз.

  Парацетамол долає плацентарний бар’єр та проникає у грудне молоко.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  швидкість всмоктування парацетамолу може підвищуватися при одночасному застосуванні метоклопраміду та домперидону і знижуватися при застосуванні колестираміну. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може посилюватися при одночасному тривалому застосуванні парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту. Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.

  Антисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), які стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатоксичними засобами підвищується токсичний вплив препарату на печінку. Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатоксичного синдрому. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

  Не застосовувати одночасно з алкоголем.

  Передозування

  ураження печінки можливе у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли дозу препарату більше 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбітоном, фенітоїном, примідоном, рифампіцином, звіробоєм або іншими лікарськими засобами, що індукують ферменти печінки; регулярний прийом надмірних кількостей етанолу; глутатіонова кахексія, розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голодування, кахексія) застосування 5 г або більше парацетамолу може призвести до ураження печінки.

  Симптоми передозування в перші 24 год: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Симптоми ураження печінки можуть стати явними через 12–48 год після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати до енцефалопатії, крововиливів, гіпоглікемії, набряку мозку та летального наслідку. Гостра ниркова недостатність із гострим некрозом канальців може проявлятися сильним поперековим болем, гематурією, протеїнурією і розвинутися навіть за відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначалися також серцева аритмія та панкреатит.

  При тривалому застосуванні препарату у високих дозах з боку органів кровотворення може розвинутися апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі високих доз з боку ЦНС — запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи — нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз).

  При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити в лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням, або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів. Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята в межах 1 год. Концентрацію парацетамолу у плазмі крові слід вимірювати через 4 год або пізніше після прийому (більш ранні концентрації є не достовірними). Лікування N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 год після прийому парацетамолу, але його максимальний захисний ефект проявляється при його застосуванні протягом 8 год після передозування. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. У разі необхідності пацієнту слід (рекомендується) в/в вводити N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. За відсутності блювання може бути застосовано метіонін перорально як відповідна альтернатива у віддалених районах поза лікарнею.

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 °C.

  Діагнози, при яких застосовують ПІАРОН

  Дата додавання: 20.08.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на ПІАРОН в містах України

  Вінниця 30.5 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Вінниця, пл. Привокзальна, 1, тел.: +38098169159229.50 грн./уп.

  Дніпро 30.82 грн./уп.

  «ЛІНДА-ФАРМ» Дніпро, вул. Караваева, 68, тел.: +38050480821130.30 грн./уп.

  Житомир 29.81 грн./уп.

  «САНІТАС» Житомир, вул. Київська, 7/4, тел.: +38041241317429.96 грн./уп.

  Івано-Франківск 29.75 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +38067312474426.50 грн./уп.

  Київ 30.1 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Київ, просп. Перемоги, 100А26.99 грн./уп.

  Кропивницький 28.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, вул. Яновського, 112, тел.: +38067694473228.99 грн./уп.

  Луцьк 28.02 грн./уп.

  «ЕКО АПТЕКА» Луцьк, просп. Грушевського, 19, тел.: +38050426400626.66 грн./уп.

  Львів 30.93 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +38098162536025.99 грн./уп.

  Миколаїв 30.04 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Миколаїв, вул. Космонавтів, 68/1, тел.: +38067802397930.04 грн./уп.

  Одеса 31.58 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Одеса, вул. Преображенська, 33, тел.: +38067694477630.04 грн./уп.

  Полтава 25.94 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037025.94 грн./уп.

  Рівне 28.18 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Ювілейна, 15, тел.: +38050375587326.66 грн./уп.

  Суми 29.64 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +38068298689126.50 грн./уп.

  Тернопіль 27.59 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Шептицького, 1, тел.: +38067429273726.99 грн./уп.

  Ужгород 29.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +38067671377929.99 грн./уп.

  Харків 31.73 грн./уп.

  «СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, просп. Московський, 259, тел.: +38057341612728.70 грн./уп.

  Херсон 30.82 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, просп. Ушакова, 56, тел.: +38067429283829.99 грн./уп.

  Хмельницький 29.97 грн./уп.

  «РІВНЕЛІКИ» Хмельницький, вул. Купріна, 59, тел.: +38050378779127.84 грн./уп.

  Черкаси 29.99 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Менделєєва, 3, тел.: +38067694475029.99 грн./уп.

  Чернігів 30.19 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 103, тел.: +38067771380330.50 грн./уп.

  Чернівці 31.15 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +38067670869030.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko