ДЕКСАЛГІН®/ДЕКСАЛГИН® САШЕ (DEXALGIN®/DEXALGIN® SACHET)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ДЕКСАЛГІН®
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 25 мг блістер, № 10, 30Ціни в аптеках
Декскетопрофен
25 мг
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмалгліколят, гліцерину дистеарат, гіпромеллоза, титану діоксид (е171), поліетиленгліколь 6000, пропіленгліколь.
№ UA/9258/01/01 від 11.01.2019
B За рецептом
ДЕКСАЛГІН® САШЕ
гранули для орального розчину 25 мг пакет, № 10, 30Ціни в аптеках
Декскетопрофен
25 мг
Допоміжні речовини: амонію гліциризат, неогесперидину дигідрохалькон, хіноліновий жовтий (е 104), ароматизатор лимонний, сахароза з кремнію діоксидом колоїдним безводним.
№ UA/9258/02/01 від 01.10.2015 до 01.10.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні властивості

Декскетопрофен трометамол це трометамольна сіль S-(+)-2-(3-бензоилфенил) пропіонової кислоти, є знеболюючим, протизапальним та жарознижувальним ЛЗ, що належить до групи нестероїдних анальгетиків/антиревматиків.

Механізм дії. Механізм дії нестероїдних анальгетиків/протизапальних засобів заснований на зниженні синтезу простагландинів шляхом інгібування системи ЦОГ. Зокрема, існує інгібування перетворення арахідонової кислоти в циклічні ендопероксиди PGG2 та PGH2, з яких утворюються простагландини PGE1, PGE2, PGF2a, PGD2, а також простациклін (PGI2) та тромбоксани (TxA2 та TxB2). Крім того, інгібування синтезу простагландинів може впливати на інші медіатори запалення, такі як кініни, і таким чином виробляти непрямий ефект, який був би адитивним до прямого ефекту.

Фармакодинамічні ефекти. У тварин та людей декскетопрофен трометамол інгібує ізоферменти ЦОГ-1 та ЦОГ-2.

Клінічна ефективність та безпека. Клінічні дослідження на різних моделях болю показали, що декскетопрофен має ефективний аналгетичний ефект. У різних дослідженнях знеболюючий ефект відбувався через 30 хвилин після прийому. Тривалість знеболюючого ефекту склала від 4 до 6 годин.

Фармакокінетичні властивості

Поглинання. Після перорального введення декскетопрофена трометамолу Cmax досягається в середньому 30 хв (15-60 хв). Коли декскетопрофен приймають з їжею, значення AUC не змінюються, але значення Cmax зменшуються, а швидкість абсорбції зменшується (збільшується tmax).

Розподіл. Розподіл та Т½ декскетопрофена становлять 0,35 та 1,65 год відповідно. Як і інші речовини з високим зв’язуванням з білками плазми крові (99%), середній об’єм розподілу менше 0,25 л/кг.

Біотрансформація та елімінація. Після введення декскетопрофена трометамолу в сечі виявляється тільки S-(+) енантіомер, з якого можна зробити висновок, що інверсія в R-(-) енантіомеру у людини не відбувається.

Виведення декскетопрофена відбувається головним чином шляхом глюкуронідації з подальшою екскрецією нирками.

ПОКАЗАННЯ

короткочасне симптоматичне лікування гострого болю легкої та помірної інтенсивності, наприклад гострий біль в м’язах, менструальних болях та зубному болі.

ЗАСТОСУВАННЯ

для дорослих. Залежно від типу та інтенсивності болю, рекомендована доза становить 12,5 мг кожні 4 до 6 год або 25 мг кожні 8 год. Загальна добова доза не повинна перевищувати 75 мг.

Побічні реакції можуть бути зменшені, використовуючи найнижчу ефективну дозу за найкоротший період, необхідний для контролю симптомів.

ЛЗ не призначений для тривалої терапії. Лікування повинно бути обмежене часом появи симптомів.

Люди похилого віку Для пацієнтів похилого віку рекомендується розпочати лікування з меншим рівнем дози (загальна добова доза 50 мг). Якщо добре переноситься, дозу можна збільшити до звичайної дози.

Печінкова недостатність Пацієнти з легким та помірним порушенням функції печінки повинні починати лікування в меншій дозі (загальна добова доза 50 мг). ЛЗ не використовувати у пацієнтів з важкою печінковою недостатністю.

Ниркова недостатність Початкова доза у пацієнтів з помірною функцією нирок (кліренс креатиніну 60-89 мл/хв) повинна бути зменшена до загальної добової дози 50 мг. ЛЗ не застосовувати у пацієнтів з помірною та важкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну ≤59 мл/хв).

Діти та підлітки. Застосування ЛЗ у дітей та підлітків не вивчено.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— підвищена чутливість до активної речовини, інших нестероїдних анальгетиків/протизапальних препаратів (НПЗП) або будь-яких допоміжних речовин.

— пацієнти, у яких препарати з подібними ефектами (наприклад, АСК або інші НПЗП) викликають нападів БА, бронхоспазму, гострого риніту або викликають носові поліпи, кропив’янку або ангіоневротичний набряк.

— пацієнти з шлунково-кишковими кровотечами або перфорацією в анамнезі, пов’язаними з прийомом НПЗП.

— пацієнти з активною пептичною виразкою/шлунково-кишковими кровотечами або у пацієнти з шлунково-кишковою кровотечею, виразкою або перфорацією в анамнезі.

— пацієнти з хронічною диспепсією.

— пацієнти з другими активними кровотечами.

— пацієнти з хворобою Крона або виразковим колітом.

— пацієнти з важкою серцевою недостатністю.

— пацієнти з помірною та тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну ≤59 мл/хв).

— пацієнти з важкою печінковою недостатністю (показник Child-Pugh 10–15).

— пацієнти з геморагічним діатезом або іншими коагулопатіями.

— пацієнти з важкою дегідратацією яка викликана, наприклад, блювотою, діареєю або неадекватним прийомом рідини.

— ІІІ триместр вагітності та під час грудного вигодовування.

ПОБІЧНА ДІЯ

нейтропенія, тромбоцитопенія, головний біль, запаморочення, безсоння, сонливість, парестезії, шум у вухах, нечіткий зір, відчуття жару, гіперемія шкірних покривів, екстрасистолія, підвищення АТ, тахікардія, зниження АТ, брадіпное, бронхоспазм, задишка, нудота, блювота, абдомінальний біль, диспепсія, діарея, запор, сухість у роті, метеоризм, ерозивно-виразкові ураження ШКТ, кровотеча з виразки або її перфорація, анорексія, ураження підшлункової залози, підвищення активності печінкових ферментів (у т.ч. АсАТ і АлАТ), жовтяниця, ураження печінки, поліурія, нефрит або нефротичний синдром, порушення менструального циклу (у жінок), минущі порушення функції передміхурової залози при тривалому застосуванні (у чоловіків), біль в спині, м’язовий спазм, утруднення рухів у суглобах, дерматит, висип, кропив’янка, висип, пітливість, тяжкі шкірні реакції (синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла), ангіоневротичний набряк, алергічний дерматит, фотосенсибілізація, гіперглікемія, гіпоглікемія, гіпертригліцеридемія, кетонурия, протеїнурія, лихоманка, стомлюваність, анафілактичний шок, набряк обличчя, асептичний менінгіт (у пацієнтів з системний червоним вовчаком/змішаними захворюваннями сполучної тканини, гематологічними порушеннями (пурпура, апластична та гемолітична анемії)), агранулоцитоз та гіпоплазія кісткового мозку.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

за пацієнтами з порушеннями з боку ШКТ або шлунково-кишковими захворюваннями в анамнезі необхідний ретельний нагляд.

Одночасне застосування декскетопрофену та низькомолекулярного гепарину в профілактичних дозах в післяопераційному періоді не змінює показники згортання. Проте, при одночасному застосуванні препарату з іншими ЛЗ, що впливають на згортання крові, необхідний ретельний медичний контроль системи згортання крові.

Як і інші НПЗП Дексалгін може призводити до підвищення концентрації креатиніну та азоту в плазмі крові.

Як і в разі застосування інших НПЗП, на фоні терапії препаратом Дексалгін може спостерігатися невелике тимчасове підвищення деяких печінкових показників, а також значне підвищення активності АсАТ і АлАТ в плазмі крові.

Як і інші НПЗП, декскетопрофен може маскувати симптоми інфекційних захворювань.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

небажані комбінації

З іншими НПЗП, включаючи високі дози саліцилатів (більше 3 г / добу) — ризик виникнення шлунково-кишкових кровотеч та виразок.

З пероральними антикоагулянтами, гепарином, в дозах, які перевищують профілактичні, та тиклопідином — підвищення ризику виникнення кровотеч.

З препаратами літію: — підвищення концентрації літію в крові, аж до токсичної.

З метотрексатом у високих дозах (15 мг/тиж. та більше) _ підвищення гематологічної токсичності метотрексату

З сульфонамідами — ризик посилення токсичної дії цих препаратів.

Комбінації, що вимагають обережності

З діуретиками, інгібіторами АПФ: — ризиком розвитку UYY у зневоднених пацієнтів.

З метотрексатом в низьких дозах (менше 15 мг/тиждень) — підвищення гематологічної токсичності метотрексату

З інгібіторами зворотного захоплення серотоніну — підвищення ризику розвитку ШКТ-кровотеч.

З пентоксифиллином — підвищення ризику розвитку кровотеч.

З зидовудином — ризик посилення токсичної дії на еритроцити.

З похідними сульфонілсечовини — НПЗП можуть посилювати гіпоглікемічну дію сульфонілсечовини.

Комбінації, які необхідно брати до уваги

З β-адреноблокаторами — НПЗП можуть зменшувати гіпотензивний ефект β-блокаторів.

З циклоспорином та такролімусом — НПЗП можуть збільшувати нефротоксичність.

З тромболитиками — підвищений ризик розвитку кровотеч.

З пробенецидом — концентрації НПЗП в плазмі крові можуть підвищуватися.

З серцевими глікозидами — НПЗЗ можуть підвищувати концентрацію глікозидів в плазмі крові.

З хинолонами — високий ризик розвитку судом при застосуванні НПЗП на тлі терапії хінолонами в високих дозах.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми передозування невідомі. Можливі гастроінтестинальні (блювота, втрата апетиту, болі в животі) та неврологічні порушення (сонливість, запаморочення, дезорієнтація, головний біль), які були зареєстровані у порівнянних препаратах.

У разі випадкового або навмисного передозування слід негайно розпочати симптоматичну терапію відповідно до клінічного стану пацієнта. Якщо дорослим або дитиною було прийнято більше 5 мг/кг маси тіла, активоване вугілля слід назначити протягом першої години після прийому препарату.

Декскетопрофен виводиться за добомогою діалізу.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 09.12.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на ДЕКСАЛГІН®/ДЕКСАЛГИН® САШЕ в містах України

Вінниця 91.04 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 77.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361

Дніпро 89.7 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Тітова, 30, тел.: +380563721615

Житомир 84.06 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 89.75 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Моторобудівників, 28, тел.: +380630308031

Івано-Франківск 92.3 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 79.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744

Київ 99.46 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 74.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Драгоманова, 2, тел.: +380442239551

Кропивницький 87 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кіровоград, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 91.06 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 78.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 100.19 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 78.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305

Миколаїв 94.17 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 94.6 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 80.5 грн./уп.
«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10, тел.: +380487473236

Полтава 89.61 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 80.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370

Рівне 91.46 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 77.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953

Суми 87.33 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 78.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 96, тел.: +380542640163

Тернопіль 95.5 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 78.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +380672404019

Ужгород 102.9 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 86.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 85.06 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 75.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Людвіга Свободи, 31, тел.: +380730924586

Херсон 87.89 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 99.64 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 82.9 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 89.11 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 80.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 355/4, тел.: +380472735357

Чернігів 89.35 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 78.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 98.91 грн./уп.

ДЕКСАЛГІН® табл. в/плівк. обол. 25 мг блістер № 10, Menarini International Operations Luxemburg S.A. ..... 76.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Чернівці, просп. Незалежності, 91, тел.: +380676944731

Developed by Maxim Levchenko