ТРОМБОЦИД (THROMBOCID®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

гель 15 мг/г туба 40 г, № 1Ціни в аптеках
гель 15 мг/г туба 100 г, № 1Ціни в аптеках
Пентозану полісульфату натрієвої солі.............................. 15 мг/г
Допоміжні речовини: вода очищена, спирт изопропіловий, триетаноламін, карбомер, олія розмаринова, олія сосни гірської, олія меліси..
№ UA/9234/01/01 від 16.08.2019
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Системна дія пентозану полісульфату натрієвої солі на гемостаз відбувається в 3 етапи.

По-перше, препарат інгібує агрегацію тромбоцитів, індуковану колагеном або аденозиндифосфатом.

По-друге, пентозану полісульфату натрієва сіль впливає на згортання крові, головним чином завдяки AT III незалежному пригніченню фактора згортання крові Xa, взаємодіє з фактором VIIIa та інгібує активацію фактора V. На відміну від гепарину, препарат чинить незначну дію на активність тромбіну.

По-третє, пентозану полісульфату натрієва сіль впливає на фібриноліз: вона вивільняє t-PA із ендотелію, активує фактор XII і модифікує продукцію фібрину. Ці ефекти стимулюють вивільнення тромбіну.

Крім того, пентозану полісульфату натрієва сіль чинить системну дію на метаболізм жирів, вивільняючи ліпопротеїнліпазу з клітин ендотелію та печінки і знижуючи рівень загального ХС, загальних жирів і ТГ в крові.

Механізм дії гепариноїду, пентозану полісульфату натрієвої солі, порівнянний з механізмом дії гепарину та інших речовин, подібних до гепарину.

Пентозану полісульфату натрієва сіль в результаті місцевої дії посилює капілярний кровообіг в уражених тканинах завдяки фібринолітичній та антикоагулянтній активності. Пентозану полісульфату натрієва сіль чинить протизапальну дію, пригнічує гіалуронідазу, знижує підвищену проникність судин в уражених тканинах і зменшує набряк. Ефірні олії виявляють додатковий спазмолітичний ефект і полегшують біль в ураженій ділянці.

Фармакокінетика. Абсорбція. При п/ш введенні пентозану полісульфату натрієва сіль швидко і майже повністю всмоктується. Однак при дозі 75 мг лікарський засіб піддається досить інтенсивному ефекту першого проходження.

При пероральному застосуванні пентозану полісульфату натрієва сіль швидко всмоктується, але лише незначною мірою, і піддається інтенсивному ефекту першого проходження. Ступінь всмоктування 3,3–3,5% застосованої дози, що підвищується приблизно до 11% протягом тижня після багаторазового введення, був досягнутий при дозі 2–10 мг/кг 3Н-пентозану полісульфату натрієвої солі.

Розподіл. Дослідження на тваринах, яким в/в вводили 3Н-пентозану полісульфату натрієву сіль, показали, що препарат взаємодіє з епітеліальними клітинами сечостатевого тракту і збагачується епітелієм судинної системи. Cmax радіоактивності було виявлено в печінці і селезінці, тоді як в нирках, легенях, шкірі і кістковому мозку вони були набагато нижчими. Гістологічні дослідження підтвердили, що пентозану полісульфату натрієва сіль, подібно до гепарину, в основному поглинається клітинами ретикулогістіоцитарної системи. Гамма-сцинтиграфія, проведена добровольцям після введення 125І пентозану полісульфату натрієвої солі, підтвердила, що препарат накопичується в печінці та селезінці. Він має незначну спорідненість з еритроцитами і не може проникнути через плацентарний бар’єр.

Метаболізм. Пентозану полісульфату натрієва сіль метаболізується головним чином у печінці і селезінці, а також частково у нирках. Препарат спочатку десульфатується до пентозану й одночасно деполімеризується (в нирках) з утворенням низькомолекулярних фракцій пентозану полісульфату натрієвої солі, які також десульфатуються. І десульфатація, і деполімеризація є процесами, які можна насичувати шляхом підвищення дози.

Виведення. Через значну тропність в тканини, що накопичують пентозану полісульфату натрієву сіль, препарат спочатку дуже швидко виводиться з плазми крові. При в/в введенні в дозах 1–100 мг T½ збільшується з 7 до 55 хв з підвищенням насичення структур, що зберігають цю сполуку. Кінцевий T½ пентозану полісульфату натрієвої солі становить 24 год і не залежить від дози в клінічно значущому діапазоні доз.

Екскреція. Пентозану полісульфату натрієва сіль та її метаболіти виводяться головним чином нирками. Екскреція з жовчю має другорядне значення: після 30-хвилинної в/в інфузії 75 мг 3Н-пентозану полісульфату натрієвої солі було виявлено, що кумулятивна ниркова екскреція становить 27±3% введеної дози, тоді як кумулятивна калова екскреція становить всього 4±5%.

Ознаки, характерні для цього класу речовин. Фармакокінетика пентозану полісульфату натрієвої солі еквівалентна фармакокінетиці гепарину та інших відповідних лікарських засобів аналогічної хімічної будови і з кількісної точки зору. Тобто накопичення пентозану полісульфату натрієвої солі в епітеліальних клітинах судин і в ретикулогістіоцитарній системі є ознакою, характерною для цього класу речовин, а не тільки особливістю пентозану полісульфату натрієвої солі. Особливість пентозану полісульфату натрієвої солі відіграє ту ж ключову роль при застосуванні до гепарину та низькомолекулярних гепаринів.

Біодоступність. Внаслідок обширної метаболізації при першому проходженні рівень біодоступності пентозану полісульфату натрієвої солі є набагато нижчим рівня її абсорбції і становить близько 35% після п/ш введення 75 мг пентозану полісульфату натрієвої солі. Після багаторазового перорального прийому таблеток пентозану полісульфату натрієвої солі в дозі 700 мг/добу рівень біодоступності через її низький рівень абсорбції і обширну метаболізацію при першому проходженні спочатку становить всього близько 0,4% і збільшується приблизно до 3% протягом 2 тиж. Після зовнішнього застосування рівень біодоступності пентозану полісульфату натрієвої солі аналогічний такому при пероральному застосуванні.

ПОКАЗАННЯ

місцеве симптоматичне лікування поверхневих тромбофлебітів.

ЗАСТОСУВАННЯ

гель наносять тонким шаром на уражені місця і прилеглі до них ділянки, злегка втираючи, 3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування встановлюють індивідуально, залежно від стану хворого, перебігу хвороби та досягнутого ефекту.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до пентозану полісульфату натрієвої солі або будь-якого іншого компонента лікарського засобу.

ПОБІЧНА ДІЯ

оцінка побічних реакцій ґрунтується на таких показниках частоти: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до <1/10); нечасто (≥1/1000 до <1/100); рідко (≥1/10 000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10 000); невідомо (частоту неможливо оцінити на основі наявних даних).

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже рідко — пухирці у місцях застосування, шкірні реакції, такі як відчуття тепла, свербіж, почервоніння, набряк у місцях застосування.

Інші можливі побічні реакції: іноді можуть виникнути реакції гіперчутливості, сухість шкіри у місцях нанесення лікарського засобу.

Подібно до високо- та низькомолекулярних гепаринів, пентозану полісульфату натрієва сіль при в/в, п/ш або в/м застосуванні може призвести до розвитку гепаринасоційованої тромбоцитопенії, що не залежить від застосованої дози. Хоча ця побічна реакція не пов’язана із місцевим застосуванням лікарського засобу, при її розвитку слід звернутися до лікаря.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

лікарський засіб не слід наносити на відкриті рани.

З обережністю застосовувати особам літнього віку, особливо при одночасному прийомі інших лікарських засобів, зокрема тих, що впливають на процеси згортання крові.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. На сьогодні відсутня інформація або досвід застосування лікарського засобу у період вагітності або годування грудьми.

Пентозану полісульфату натрієва сіль не проникає через плацентарний бар’єр.

Дослідження, проведені на тваринах, не надали доказів ембріотоксичного або фетотоксичного ефектів. Однак лікарський засіб не слід застосовувати у період вагітності.

Невідомо, чи проникає пентозану полісульфату натрієва сіль у грудне молоко, тому лікарський засіб не слід застосовувати у період годування грудьми.

Діти. Препарат не рекомендовано застосовувати дітям віком до 16 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування лікарського засобу з гепарином або іншими антикоагулянтами може спричинити посилення їх антикоагулянтної дії.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми інтоксикації, спричиненої передозуванням. Дотепер жодного випадку передозування не відмічено.

Терапевтичні заходи у разі передозування. Антидотом пентозану полісульфату натрієвої солі є протаміну сульфат.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 11.01.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ТРОМБОЦИД в містах України

Вінниця 150.47 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 136.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986

Дніпро 150.09 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 132.95 грн./уп.
«» Дніпро, ж/м Тополь-3, 51

Житомир 144.47 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 137.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Шевченка Тараса, 12

Запоріжжя 149.38 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 129.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68

Івано-Франківск 153.65 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 141.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 21/2, тел.: +380682986871

Київ 162.42 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 129.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Перемоги, 91, тел.: +380444235549

Кропивницький 147.8 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 10, тел.: +380522378705

Луцьк 148.82 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 138.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022

Львів 162.35 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 139.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305

Миколаїв 149.91 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 137.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Миколаївська, 15, тел.: +380512214072

Одеса 158.39 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 140 грн./уп.
«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Одеса, вул. Героїв Крут, 17/1, тел.: +380482340200

Полтава 148.64 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 144.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +380532631263

Рівне 138.47 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 151.65 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 130.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709

Тернопіль 158.82 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 144.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +380672133178

Ужгород 145.81 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 135.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 149.99 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 144.97 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 155.62 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 148.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 140.97 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 134.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 145.98 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 131.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Рокоссовського, 37, тел.: +380462234204

Чернівці 156.75 грн./уп.

ТРОМБОЦИД гель 15 мг/г туба 40 г № 1, bene-Arzneimittel ..... 146.3 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 9, тел.: +380675233077

Developed by Maxim Levchenko