• Кабинет
 • ЕНКОРАТ ХРОНО (ENCORATE CHRONO)

  Склад і форма випуску

  таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою 200 мг стрип, № 30Ціни в аптеках
  Натрію вальпроат
  200 мг
  № UA/9200/01/01 від 14.11.2019 до 14.11.2024
  B За рецептом
  таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою 300 мг стрип, № 30Ціни в аптеках
  Натрію вальпроат
  300 мг
  № UA/9200/01/02 від 14.11.2019 до 14.11.2024
  B За рецептом
  таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою 500 мг стрип, № 30Ціни в аптеках
  Натрію вальпроат
  500 мг
  № UA/9200/01/03 від 14.11.2019 до 14.11.2024
  B За рецептом

  Інструкція

  ЕНКОРАТ ХРОНО (ЕNCORATE CHRONO)

  ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

  Затверджено МОЗ Украiни від 2019-11-14 р. № 2283. Р.п. № UA/9200/01/01, UA/9200/01/02, UA/9200/01/03

  Склад

  діючі речовини: 1 таблетка містить натрію вальпроату 133,5 мг та кислоти вальпроєвої

  58 мг, що відповідає 200 мг натрію вальпроату;

  1 таблетка містить натрію вальпроату 200 мг та кислоти вальпроєвої 87 мг, що відповідає 300 мг натрію вальпроату;

  1 таблетка містить натрію вальпроату 333 мг та кислоти вальпроєвої 145 мг, що відповідає 500 мг натрію вальпроату;

  допоміжні речовини: гіпромелоза, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, акрилатний сополімер, титану діоксид (Е 171), жовтий захід FCF (Е 110), поліетиленгліколь 6000.

  Лікарська форма

  Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії.

  Основні фізико-хімічні властивості:

  круглі, двоопуклі таблетки вкриті оболонкою оранжевого кольору, гладенькі з обох боків (200 мг, 300 мг);

  таблетки капсульної форми, вкриті оболонкою оранжевого кольору, гладенькі з обох боків (500 мг).

  Фармакотерапевтична група

  Протиепілептичні засоби.

  Код АТХ N03A G01.

  Фармакологічні властивості

  Фармакодинаміка.

  Фармакологічні ефекти вальпроату спрямовані переважно на центральну нервову систему.

  Препарат чинить протисудомну дію при різних видах судом у тварин та на різних типах епілепсії у людини.

  Дані експериментальних та клінічних досліджень вальпроату вказують на існування двох механізмів протисудомної дії препарату.

  Перший механізм — це прямий фармакологічний ефект, пов'язаний з концентрацією вальпроату у плазмі крові та головному мозку.

  Другий механізм, очевидно, є непрямим. Він, найімовірніше, пов'язаний з метаболітами вальпроату, що залишаються у мозку, або з модифікаціями нейромедіаторів, або з прямою дією на мембрану. Найімовірнішою є гіпотеза про те, що після застосування вальпроату підвищується рівень гаммааміномасляної кислоти (ГАМК).

  Вальпроат знижує тривалість проміжної фази сну та одночасно збільшує фазу повільно-хвильового сну.

  Фармакокінетика

  Під час різних фармакокінетичних досліджень вальпроату було доведено, що:

  • біодоступність вальпроату у крові при пероральному застосуванні становить приблизно 100%.

  Речовина в основному розподіляється у крові та позаклітинній рідині, що швидко оновлюється. Вальпроат проникає у спинномозкову рідину та головний мозок. Концентрація вальпроату у спинномозковій рідині близька до концентрації його вільної фракції у плазмі крові.

  • Період напіввиведення становить від 15 до 17 годин.

  Мінімальна концентрація препарату у плазмі крові, необхідна для досягнення терапевтичного ефекту, становить 40–50 мг/л. Ця концентрація може коливатися від 40 до 100 мг/л. Якщо необхідно досягти вищих концентрацій препарату у плазмі крові, то необхідно зважити очікувану користь та ризик появи небажаних явищ, зокрема дозозалежних. Однак якщо концентрації у плазмі крові залишаються вище 150 мг/л, необхідно зменшити дозу.

  • Рівноважна концентрація у плазмі крові досягається через 3–4 дні.
  • Зв'язування вальпроату з білками плазми крові є досить значним, дозозалежним та насичуваним.
  • Препарат виводиться переважно з сечею після його метаболізму шляхом зв'язування з глюкуроновою кислотою та бета-окиснення.
  • Молекулу вальпроату можна діалізувати, однак під час гемодіалізу виводиться тільки вільна фракція вальпроату (приблизно 10%).

  Вальпроат не спричиняє індукції ферментів, що входять до складу метаболічної системи цитохрому Р450. На відміну від інших протиепілептичних препаратів, вальпроат не прискорює ані власну біотрансформацію, ані біотрансформацію інших речовин, таких як естропрогестагени та пероральні антикоагулянти.

  Порівняно з формою вальпроату, вкритою кишковорозчинною оболонкою, форма з уповільненим вивільненням в еквівалентних дозах має такі характеристики:

  • відсутність часу затримки всмоктування після прийому;
  • подовжена абсорбція;
  • ідентична біодоступність;
  • нижче пік загальної та вільної концентрації у плазмі крові (Сmax) (зниження в Сmax становить близько 25%, але з відносно стабільною фазою плато, що досягається через 4–14 годин після прийому); у результаті після застосування 2 рази на добу однакової дози коливання концентрацій у плазмі крові зменшується наполовину; більш лінійна кореляція між дозами та концентрацією у плазмі крові (загальної та вільної речовини);
  • лінійніша кореляція між дозою та концентрацією у плазмі крові (загальної та вільної речовини).

  Клінічні характеристики

  Показання

  У дорослих: як монотерапія або у комбінації з іншими протиепілептичними препаратами:

  • для лікування генералізованих епілептичних нападів (клонічних, тонічних, тоніко-клонічних нападів, абсансів, міоклонічних та атонічних нападів); синдрому Леннокса-Гасто;
  • для лікування парціальних епілептичних нападів (парціальних нападів із вторинною генералізацією чи без).

  У дітей: як монотерапія або у комбінації з іншими протиепілептичними препаратами:

  • для лікування генералізованих епілептичних нападів (клонічних, тонічних, тоніко-клонічних нападів, абсансів, міоклонічних та атонічних нападів); синдрому Леннокса-Гасто;
  • для лікування парціальних епілептичних нападів (парціальних нападів із вторинною генералізацією чи без).

  Лікування маніакального синдрому при біполярних розладах.

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до вальпроату, дивальпроату, вальпроміду або до будь-якого з компонентів лікарського засобу в анамнезі.

  Гострий гепатит.

  Хронічний гепатит.

  Випадки гепатиту тяжкого ступеня в індивідуальному або сімейному анамнезі пацієнта, особливо спричинені лікарськими препаратами.

  Печінкова порфірія.

  Комбінація з мефлохіном та екстрактом звіробою (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Одночасне застосування з препаратами, що можуть спричиняти судоми або знижувати судомний поріг, слід враховувати або не рекомендувати, чи взагалі таке застосування має бути протипоказане, залежно від можливого ризику. До таких препаратів належить більшість антидепресантів (іміпраміни, селективні інгібітори захоплення серотоніну), нейролептики (фенотіазини та бутирофенони), мефлохін (див. нижче), хлорохін, бупропріон, трамадол.

  Протипоказані комбінації (див. розділ «Протипоказання»).

  З мефлохіном: ризик виникнення епілептичних нападів у хворих на епілепсію через посилення метаболізму вальпроєвої кислоти та конвульсантним ефектом мефлохіну.

  Звіробій звичайний: ризик зниження концентрації протисудомного препарату у плазмі крові та зменшення його ефективності.

  Комбінації, що не рекомендуються (див. розділ «Особливості застосування»).

  З ламотриджином: препарат послаблює метаболізм ламотриджину і майже вдвічі збільшує середній період напіввиведення ламотриджину. Ця взаємодія може призводити до посилення токсичної дії ламотриджину, зокрема до виникнення тяжких шкірних реакцій.

  Таким чином, рекомендується здійснювати клінічний моніторинг, а також у разі необхідності слід коригувати дози (зменшувати дозу ламотриджину).

  З карбапенемовими засобами (паніпенем, меропенем, іміпенем): повідомлялося про зменшення рівнів вальпроєвої кислоти у крові, коли її одночасно застосовувати з карбапенемовими засобами, у результаті чого рівні вальпроєвої кислоти протягом двох діб зменшуються на 60–100%, що іноді супроводжується судомами. У зв'язку зі швидким виникненням і обсягом зменшення одночасне застосування карбапенемових засобів у стабілізованих пацієнтів, які приймають вальпроєву кислоту, слід уникати (див. розділ «Особливості застосування»). Якщо лікування цими антибіотиками уникнути не можливо, то слід здійснювати ретельний моніторинг рівня препарату у крові.

  Комбінації, що потребують особливих застережень при застосуванні.

  З азтреонамом: ризик виникнення судом через зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові. Необхідний клінічний нагляд за станом хворого, визначення концентрацій препаратів у плазмі крові та, можливо, корекція дози протисудомного препарату під час лікування антибактеріальним препаратом та після його відміни.

  З карбамазепіном: збільшення концентрації активного метаболіту карбамазепіну у плазмі крові, поява ознак його передозування. Крім цього, зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові через посилення її метаболізму у печінці під дією карбамазепіну. При застосуванні обох протисудомних препаратів рекомендується клінічний нагляд за станом пацієнта, визначення концентрацій вальпроєвої кислоти та карбамазепіну у плазмі крові та корекція їхнього дозування.

  З фелбаматом: з іншого боку, поєднання фелбамату і вальпроату зменшує показник виведення вальпроєвої кислоти на 22–50%, і тому збільшує концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові. Вальпроєва кислота може зменшувати середній показник виведення фелбамату майже на 16%.

  Рекомендується клінічний нагляд за станом хворого, визначення концентрації фелбамату у плазмі крові та, можливо, корекція дози вальпроату під час лікування фелбаматом та після його відміни.

  З фенобарбіталом (та як екстраполяція з примідоном): підвищення концентрації фенобарбіталу у плазмі крові з ознаками передозування у зв'язку із пригніченням печінкового метаболізму, що найчастіше спостерігається у дітей. Крім цього, зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові через збільшення її метаболізму у печінці під дією фенобарбіталу або примідону. Рекомендується клінічний нагляд за станом пацієнта протягом перших 15 днів комбінованого лікування та негайне зменшення дози фенобарбіталу або примідону з появою ознак седації; зокрема визначення рівнів обох протиепілептичних препаратів у крові.

  З фенітоїном (та як екстраполяція фосфентоїн): зміна концентрації фенітоїну у плазмі крові. Крім того, існує ризик зниження концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові через посилення її метаболізму у печінці під дією фенітоїну.

  Рекомендується клінічний нагляд за станом хворого, визначення концентрацій обох протиепілептичних препаратів у плазмі крові та, можливо, корекція їхнього дозування.

  З топіраматом: ризик виникнення гіперамоніємії або енцефалопатії, що зазвичай пояснюються дією вальпроєвої кислоти, при одночасному застосуванні з топіраматом.

  Рекомендований посилений клінічний та лабораторний контроль на початку лікування та у випадку появи будь-яких симптомів, що можуть вказувати на виникнення цих явищ.

  З рифампіцином: ризик виникнення судом у зв'язку з прискоренням печінкового метаболізму вальпроату рифампіцином. Клінічний і лабораторний моніторинг, а також, можливо, коригування дози протисудомного засобу протягом лікування рифампіцином і після його припинення.

  З зидовудином: ризик посилення побічних дій зидовудину, зокрема гематологічних ефектів, у зв'язку з уповільненням його метаболізму вальпроєвою кислотою. Регулярний клінічний і лабораторний моніторинг. Для перевірки на предмет анемії протягом перших 2 місяців застосування цієї комбінації повинен виконуватися аналіз крові.

  Комбінації, що слід брати до уваги.

  З німодипіном (перорально, та як екстраполяція — парентерально): посилення гіпотензивного ефекту німодипіну через підвищення його концентрації у плазмі крові (зниження його метаболізму під дією вальпроату).

  Інші види взаємодії.

  Протиепілептичні препарати з пригнічувальними ферментативними ефектами (включаючи фенітоїн, фенобарбітал, карбамазепін) знижують сироваткову концентрацію вальпроєвої кислоти. Дози необхідно відкоригувати на основі клінічного ефекту та рівнів у крові у випадку комбінованої терапії.

  З циметидином та еритроміцином: підвищення сироваткових рівнів вальпроату як результат уповільнення печінкового метаболізму при одночасному застосуванні із циметидином та еритроміцином.

  З аспірином: у випадку супутнього застосування вальпроату та агентів з високим рівнем зв'язування з протеїнами плазми крові (аспірин) може виникнути підвищення вільного сироваткового рівня вальпроєвої кислоти.

  З літієм: препарат не впливає на рівні літію у сироватці крові.

  З пероральними контрацептивами: вальпроат не спричиняє індукції ферментів, тому він не знижує ефективності естроген-прогестагенів у жінок, які застосовують гормональні засоби контрацепції.

  Особливості застосування

  Застереження.

  Початок застосування протиепілептичного препарату іноді може супроводжуватися поновленням епілептичних нападів або виникненням тяжчих нападів чи розвитком у хворого нових типів нападів, незалежно від спонтанних флуктуацій, що спостерігаються при деяких епілептичних станах. У випадку застосування дивальпроату це насамперед стосується внесення змін у схему комбінованої терапії протиепілептичними препаратами або фармакокінетичної взаємодії (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»), токсичності (захворювань печінки або енцефалопатії — див. розділ «Побічні реакції») або передозування.

  В організмі людини діюча речовина препарату перетворюється на вальпроєву кислоту, тому не слід застосовувати одночасно інші препарати, що піддаються такій же трансформації, щоб уникнути передозування вальпроєвої кислоти (наприклад дивальпроат, вальпромід).

  Порушення функції печінки.

  Умови виникнення.

  Існують поодинокі повідомлення про тяжкі, а іноді й летальні випадки ураження печінки.

  Групу підвищеного ризику становлять немовлята та діти віком до 3 років із тяжкою епілепсією, особливо епілепсією, що пов'язана з ушкодженням головного мозку, затримкою психічного розвитку та/або вродженим метаболічним чи дегенеративним захворюванням нервової системи. У дітей віком від 3 років частота таких ускладнень значно зменшується та поступово знижується з віком.

  У переважній більшості випадків таке ушкодження печінки спостерігалося протягом перших 6 місяців лікування, зазвичай протягом 2–12 тижнів, та найчастіше при комплексній протиепілептичній терапії.

  Можливі ознаки.

  Рання діагностика ґрунтується переважно на клінічних симптомах. Насамперед слід брати до уваги два типи симптомів, що можуть передувати появі жовтяниці, особливо у пацієнтів групи ризику (див. «Умови виникнення»):

  • по-перше, загальні неспецифічні симптоми, такі як астенія, анорексія, підвищена втомлюваність, сонливість, які зазвичай виникають раптово та іноді супроводжуються багаторазовим блюванням і болем у животі;
  • по-друге, рецидив епілептичних нападів, незважаючи на належне дотримання курсу лікування.

  Рекомендується поінформувати пацієнта (а якщо це дитина, то її батьків) про те, що при появі таких клінічних симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Крім клінічного обстеження, необхідно невідкладно провести функціональні печінкові проби.

  Виявлення.

  Протягом перших 6 місяців лікування необхідно періодично перевіряти функцію печінки. Серед традиційних аналізів найважливішими є тести, що відображають білково-синтетичну функцію печінки, зокрема рівень протромбіну. При виявленні занадто низького рівня протромбіну, особливо якщо це супроводжується змінами в інших лабораторних показниках (значне зниження рівня фібриногену та факторів зсідання крові, підвищення рівня білірубіну та рівнів трансаміназ) лікування вальпроатом слід припинити. Як застережний захід слід припинити застосування похідних саліцилатів, якщо ці препарати призначені одночасно, оскільки вони використовують ті ж самі шляхи метаболізму.

  Панкреатит.

  Можливі випадки панкреатиту, що іноді закінчувалися летально. Ці випадки не залежать від віку хворого та тривалості лікування. Групу особливого ризику становлять діти молодшого віку.

  Панкреатит, що супроводжується негативними наслідками, найчастіше спостерігається у дітей молодшого віку або у пацієнтів із тяжкою епілепсією, ушкодженням головного мозку або у пацієнтів, які застосовують комплексну протиепілептичну терапію.

  Якщо панкреатит супроводжується печінковою недостатністю, ризик виникнення летальних випадків значно зростає.

  У випадку появи гострого болю у животі або таких ознак з боку шлунково-кишкового тракту як нудота, блювання і/або втрата апетиту, слід зважити можливість розвитку панкреатиту, у пацієнтів із підвищеними рівнями ферментів підшлункової залози показана відміна препарату, а також слід вжити належні альтернативні терапевтичні заходи.

  Жінки репродуктивного віку

  Цей лікарський засіб не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, якщо у цьому немає очевидної потреби (тобто в ситуаціях, коли інші засоби неефективні або не переносяться). Цю оцінку слід проводити до першого призначення препарату або тоді, коли жінка репродуктивного віку, яка проходить лікування із застосуванням вальпроату, планує завагітніти. Під час лікування жінки репродуктивного віку повинні вживати ефективних заходів контрацепції.

  Ризик суїциду

  Можливі схильність до суїциду і суїцидальної поведінки у пацієнтів, які проходять лікування із застосуванням протиепілептичних засобів за кількома показаннями. Мета-аналіз даних, отриманих у результаті рандомізованих контрольованих досліджень із застосуванням плацебо випробувань протиепілептичних засобів, також показав незначне підвищення ризику схильності до суїциду і суїцидальної поведінки. Причини цього ризику невідомі, а доступні дані не дають можливості виключити підвищення ризику через присутність натрію вальпроату.

  Таким чином, пацієнти повинні проходити ретельний моніторинг на предмет будь-яких ознак схильності до суїциду і суїцидальної поведінки, а також слід враховувати можливість належного лікування. Пацієнтам (і їхнім медичним кураторам) слід рекомендувати консультуватися з медичними працівниками у випадках виявлення ознак схильності до суїциду або суїцидальної поведінки.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  Не рекомендується застосовувати цей лікарський засіб разом із ламотриджином (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Одночасно застосовувати вальпроєву кислоту і карбапенемові засоби не рекомендується (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Запобіжні заходи при застосуванні.

  Лабораторне дослідження функції печінки слід проводити перед початком лікування (див. розділ «Протипоказання») та періодично протягом перших 6 місяців лікування, особливо у пацієнтів, які належать до групи ризику.

  При лікуванні цим препаратом, особливо на початку, як і при лікуванні іншими протиепілептичними засобами, може спостерігатися ізольоване та тимчасове помірне підвищення рівнів трансаміназ без будь-яких клінічних проявів.

  У цьому випадку рекомендується провести повне лабораторне обстеження (зокрема визначити рівень протромбіну) і, можливо, переглянути дозування препарату та провести повторні аналізи залежно від змін показників.

  У дітей віком до 3 років рекомендується застосовувати вальпроат винятково у вигляді монотерапії, попередньо ретельно зваживши терапевтичну користь від лікування та ризик ушкодження печінки і виникнення панкреатиту у пацієнтів, які належать до цієї вікової групи.

  Перед початком терапії або хірургічного втручання, а також у випадку появи спонтанних гематом чи кровотеч рекомендується провести аналіз крові (визначити формулу крові, включаючи визначення кількості тромбоцитів, час кровотечі та коагуляційні тести)

  (див. розділ «Побічні реакції»).

  У дітей слід уникати одночасного призначення похідних саліцилатів, оскільки при цьому зростає ризик виникнення гепатотоксичних явищ та кровотечі.

  У пацієнтів із нирковою недостатністю слід враховувати можливість підвищення концентрації вільної форми вальпроєвої кислоти у плазмі крові та відповідно зменшити дозу препарату.

  Цей лікарський засіб не рекомендується застосовувати пацієнтам із дефіцитом ферментів циклу сечовини. У таких хворих були описані випадки гіперамоніємії, що супроводжувалися ступором чи комою.

  У дітей із нез'ясованими симптомами з боку печінки та травного тракту (анорексія, блювання, випадки цитолізу), летаргією або комою в анамнезі, із затримкою розумового розвитку, у випадку летального наслідку немовляти або дитини у сімейному анамнезі до початку лікування вальпроатом необхідно провести дослідження метаболізму, особливо тест на амоніємію натщесерце та після прийому їжі.

  Хоча при лікуванні вальпроатом порушення функції імунної системи спостерігалося вкрай рідко, слід ретельно зважити потенційну користь від застосування вальпроату та потенційний ризик при призначенні препарату хворим на системний червоний вовчак.

  Перед початком лікування пацієнтів слід попередити про ризик збільшення маси тіла, а також вжити відповідних заходів, переважно дієтичного характеру, щоб звести це явище до мінімуму.

  Розпочинаючи лікування, необхідно переконатися у відсутності вагітності у жінок репродуктивного віку, а також у тому, що вони користувалися ефективними засобами контрацепції перед початком лікування (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

  Під час лікування вальпроатом вживати алкогольні напої не рекомендується.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність

  За наявними даними не рекомендується застосовувати вальпроат натрію під час усього періоду вагітності, а також жінкам репродуктивного віку, які не застосовують ефективні методи контрацепції.

  Ризик виникнення вроджених вад розвитку плода, спричинених вальпроатом натрію, у вагітних жінок, які приймають цей препарат, у 3–4 рази вищий, ніж серед загальної групи пацієнтів, у якій він становить 3%. Найчастіше спостерігаються вади, пов'язані із порушенням закриття ембріональної нервової трубки (приблизно 2–3%), лицьова дисморфія, щілини губи та піднебіння, краніостеноз, вади розвитку серця, нирок та органів сечостатевої системи, а також деформації кінцівок.

  Найважливішими факторами ризику виникнення подібних вроджених вад розвитку є прийом препарату у дозах, що перевищують 1000 мг на добу, та комбіноване застосування з іншими протисудомними засобами.

  Наявні епідеміологічні дані не вказують на зниження загального коефіцієнта розумового розвитку у дітей, матері яких приймали вальпроат натрію у період вагітності. Однак у цих дітей зафіксовано незначне уповільнення розвитку мовлення та/або значно частіше відвідання логопеда чи застосування коригувальних заходів. Крім цього, описано кілька випадків аутизму та пов'язаних із цим розладів у дітей, матері яких у період вагітності приймали вальпроат натрію. Необхідно проводити додаткові дослідження для того, щоб підтвердити або спростувати усі ці дані.

  Якщо жінка планує вагітність

  Якщо жінка планує вагітність, необхідно розглянути можливість застосування інших методів лікування.

  Якщо не можна уникнути застосування вальпроату натрію (або немає альтернативи), рекомендується приймати препарат у мінімальній ефективній добовій дозі та надавати перевагу застосуванню форм пролонгованої дії, а якщо це неможливо, то розподілити дозу на кілька прийомів, щоб уникнути досягнення максимальних концентрацій вальпроєвої кислоти у плазмі крові.

  До цього часу не отримано доказів, що підтверджують ефективність додаткового застосування фолієвої кислоти у жінок, які у період вагітності приймали вальпроат натрію. Однак, з урахуванням її позитивного впливу в інших клінічних ситуаціях фолієву кислоту можна призначати у дозі 5 мг на добу за 1 місяць до та протягом перших 2 місяців після зачаття. Незалежно від того, застосовує пацієнтка фолієву кислоту чи ні, спеціальне обстеження на наявність вад розвитку плода буде однаковим.

  У період вагітності

  Якщо немає іншої можливості, крім продовження лікування вальпроатом натрію (або не існує альтернативи), рекомендується приймати препарат у мінімальній ефективній добовій дозі та, по можливості, уникати доз, що перевищують 1000 мг на добу.

  Незалежно від того, приймає пацієнтка фолієву кислоту чи ні, спеціальне обстеження на наявність вад розвитку плода буде однаковим.

  Перед пологами

  У матерів перед пологами слід провести коагуляційні тести, зокрема визначити кількість тромбоцитів, рівень фібриногену у плазмі крові та час згортання крові (активований частковий тромбопластиновий час (аЧТЧ)).

  У новонароджених

  У новонароджених, матері яких приймали цей лікарський засіб у період вагітності, може виникати геморагічний синдром, не пов'язаний із дефіцитом вітаміну К.

  Нормальні показники гемостазу у матері не виключають можливості порушення гемостазу у новонародженого. Тому у новонародженого обов'язково визначають кількість тромбоцитів, рівень фібриногену у плазмі та аЧТЧ.

  Крім цього, повідомлялося про випадки гіпоглікемії у новонароджених протягом першого тижня життя.

  Годування груддю

  Екскреція вальпроату натрію із грудним молоком є досить низькою. Однак з урахуванням питань, що постають у зв'язку із наявними даними про уповільнення розвитку мовлення у немовлят, матері яких у період вагітності приймали цей препарат (див. вище), пацієнткам слід припинити годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Пацієнтів, які керують транспортними засобами та працюють із механізмами, слід попередити про небезпеку виникнення сонливості, особливо у разі комплексної протисудомної терапії або одночасного застосування інших медичних препаратів, що можуть посилювати сонливість.

  Спосіб застосування та дози

  Даний препарат з уповільненим вивільненням діючої речовини, що дозволяє зменшити максимальну концентрацію діючої речовини у плазмі крові та забезпечує більш рівномірні концентрації препарату у плазмі крові впродовж доби.

  Обираючи дозу, слід враховувати, що цей лікарський засіб слід призначати дорослим і дітям з масою тіла більше 17 кг.

  Дану лікарську форму не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років (існує ризик потрапляння у дихальні шляхи при ковтанні).

  Дозування.

  Лікування епілепсії. Початкова добова доза препарату зазвичай становить 10–15 мг/кг, потім її слід підвищити до досягнення оптимальної дози (див. «Початок лікування»).

  Середня добова доза становить 20–30 мг/кг. Однак, якщо епілепсія є неконтрольованою при таких дозах, їх можна збільшити при ретельному нагляді за станом пацієнта.

  Для дітей звичайна доза становить 30 мг/кг на добу.

  Для дорослих звичайна доза становить 20–30 мг/кг на добу.

  Для осіб літнього віку дозу слід встановлювати залежно від рівня контролю над епілепсією.

  Добову дозу визначають залежно від віку та маси тіла пацієнта, однак слід також враховувати широкий спектр індивідуальної чутливості до вальпроату.

  Не встановлено чіткої кореляції між добовою дозою, концентрацією препарату у сироватці крові та терапевтичним ефектом: дозу слід встановлювати на основі клінічної відповіді. Визначення концентрації вальпроєвої кислоти у плазмі крові може стати доповненням до клінічного нагляду у випадках, коли епілепсію не вдається адекватно контролювати або коли існує підозра на розвиток побічних ефектів. Діапазон терапевтично ефективних концентрацій вальпроату у плазмі крові зазвичай становить 40–100 мг/л (300–700 мкмоль/л).

  Лікування маніакального синдрому при біполярних розладах. Рекомендована початкова доза — 20 мг/кг/добу. Дозу можна коригувати залежно від індивідуальної клінічної відповіді. Максимальна доза не має перевищувати 3000 мг на добу. Рекомендована підтримуюча доза для лікування біполярних розладів — 1000–2000 мг на добу. Дози необхідно коригувати залежно від індивідуальної клінічної відповіді.

  Профілактичне лікування необхідно встановлювати індивідуально, розпочинати лікування з мінімально ефективної дози.

  Спосіб застосування.

  Приймати внутрішньо.

  Добову дозу слід приймати за 1 або 2 рази, бажано під час їди.

  Одноразовий прийом можливий у випадку добре контрольованої епілепсії.

  Таблетку слід ковтати цілою, не подрібнюючи та не розжовуючи її.

  Початок лікування.

  • При переході на Енкорат Хроно рекомендується зберігати добову дозу у пацієнтів, належний контроль над захворюванням у яких був досягнутий при застосуванні форм вальпроату із негайним вивільненням діючої речовини.
  • Якщо пацієнт вже отримує терапію та приймає інші протиепілептичні препарати, лікування вальпроатом слід розпочинати поступово, досягаючи оптимальної дози приблизно через 2 тижні, після чого, залежно від ефективності лікування, слід зменшити дози препаратів, що приймаються одночасно.
  • Якщо пацієнт не приймає будь-які інші протиепілептичні препарати, дозу слід збільшувати поступово з інтервалом у 2–3 доби, аби досягти оптимальної дози приблизно через 1 тиждень.
  • Якщо необхідно, то комбіноване лікування із застосуванням інших протиепілептичних препаратів слід розпочинати поступово (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

  Діти.

  Препарат призначати дітям з масою тіла понад 17 кг.

  Препарат не рекомендується застосовувати дітям з масою тіла менше 17 кг та дітям віком до 6 років (існує ризик потрапляння у дихальні шляхи при ковтанні).

  Передозування

  Клінічним проявом гострого масивного передозування є кома, більш або менш глибока, що супроводжується гіпотонією м'язів, гіпорефлексією, міозом, пригніченням дихання та явищами метаболічного ацидозу.

  Описані також кілька випадків підвищення внутрішньочерепного тиску, пов'язані із набряком головного мозку.

  Невідкладна допомога в умовах стаціонару повинна включати промивання шлунка, якщо є показання, підтримання ефективного діурезу, ретельний нагляд за станом серцево-судинної та дихальної системи. У дуже тяжких випадках слід проводити діаліз.

  Прогноз при передозуванні зазвичай сприятливий. Однак описані кілька випадків передозування з летальним наслідком.

  Побічні реакції

  Вроджені, сімейні і генетичні розлади: ризик тератогенних ефектів (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

  З боку крові і лімфатичної системи: можливі випадки дозозалежної тромбоцитопенії, що, як правило, проявляється систематично і без жодних клінічних наслідків; анемія, макроцитоз, лейкопенія, панцитопенія; аплазія червоного кісткового мозку або істинна еритроцитарна аплазія, агранулоцитоз.

  Для пацієнтів із асимптомною тромбоцитопенією, по можливості, показане просте зменшення дози препарату з урахуванням рівнів тромбоцитів і ступеня контролю захворювання, що, як правило, призводить до зникнення тромбоцитопенії.

  Повідомлялося про випадки зменшення рівнів фібриногену або збільшення тривалості часу кровотечі (особливо при застосуванні високих доз препарату) — як правило, без клінічних наслідків. Вальпроат інгібує другу фазу агрегації тромбоцитів.

  З боку нервової системи: тимчасові і/або дозозалежні побічні ефекти, як дрібноамплітудний постуральний тремор, сонливість; атаксія, екстрапірамідні порушення, що можуть бути необоротними, включаючи оборотний паркінсонізм; порушення когнітивної функції із поступовим виникненням і прогресуючим розвитком, що можуть прогресувати до повної деменції і які є оборотними, зникаючи після припинення лікування за період часу тривалістю від кількох тижнів до кількох місяців; сплутаність свідомості або судоми: при застосуванні вальпроату спостерігалося кілька випадків ступору або летаргії, що призводять до тимчасової коми (енцефалопатії), ізольованої або у поєднанні з парадоксальним посиленням судом, і які проходили після припинення лікування або зменшення дози препарату. Ці стани виникають при терапії кількома лікарськими засобами (зокрема фенобарбіталом або топіраматом) або після різкого підвищення дози вальпроату; ізольована і помірна гіперамоніємія без змін з боку показників функції печінки, особливо при терапії кількома лікарськими засобами, і це не повинно призводити до припинення лікування; головний біль.

  Повідомлялося про випадки гіперамоніємії, що супроводжувалася неврологічними симптомами (які навіть можуть прогресувати до розвитку коми), що вимагають додаткових аналізів (див. розділ «Особливості застосування»).

  З боку органів слуху і рівноваги: оборотна або необоротна втрата слуху.

  З боку травного тракту: на початку лікування в деяких осіб можуть мати місце розлади з боку травного тракту, у т.ч. нудота, блювання, біль у ділянці шлунка, діарея, які, як правило, зникають через кілька днів без припинення лікування; випадки розвитку панкреатиту, при яких вимагається рання відміна препарату. Наслідки можуть бути летальними (див. розділ «Особливості застосування»).

  З боку сечовидільної системи: ураження нирок, випадки енурезу і нетримання сечі, випадки оборотного синдрому Фанконі, але механізм виникнення досі невідомий.

  З боку шкіри і підшкірної клітковини: тимчасове і/або дозозалежне випадання волосся, шкірні висипання, включаючи екзантематозні висипання. Можливі випадки розвитку синдрому Лайєлла, синдрому Стівенса-Джонсона і мультиформної еритеми.

  Судинні розлади: васкуліт.

  Метаболічні та аліментарні розлади: гіпонатріємія, синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону (СНСАГ).

  Загальні розлади і реакції у місці введення: збільшення маси тіла. Збільшення маси тіла є фактором ризику розвитку синдрому полікістозу яєчників, тому масу тіла пацієнтів слід ретельно моніторувати (див. розділ «Особливості застосування»); периферичні набряки (нетяжкі).

  З боку імунної системи: ангіоневротичний набряк, синдром DRESS (медикаментозне висипання з еозинофілією і системними проявами [Drug Rash with Eosinophilia and Systemic Symptoms]) або синдром підвищеної чутливості до лікарського засобу.

  З боку гепатобіліарної системи: захворювання печінки (див. розділ «Особливості застосування»).

  З боку репродуктивної системи: аменорея, порушення менструального циклу; безпліддя чоловіків.

  З боку психіки: дезорієнтація.

  Допоміжна речовина жовтий захід FCF (E 110), що є у складі препарату, може спричиняти алергічні реакції.

  Термін придатності.

  3 роки.

  Умови зберігання

  Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  Таблетки по 200 мг: по 10 таблеток у стрипі, по 3 стрипи у картонній коробці.

  Таблетки по 300 мг або 500 мг: по 10 таблеток у стрипі, по 1 або по 3 стрипи у картонній коробці.

  Категорія відпуску

  За рецептом.

  Виробник

  Сан Фармасьютикал Індастріз Лтд.

  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

  Сурвей № 214, Гавернмент Індастріал Ерія, Фаза ІІ, Сільвасса — 396230 (У.Т. Дадра & Нагар Хавелі), Індія.

  Діагнози, при яких застосовують ЕНКОРАТ ХРОНО

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Ціни на ЕНКОРАТ ХРОНО в містах України

  Вінниця 214.31 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Пирогова, 17, тел.: +380432562322202.95 грн./уп.

  Дніпро 196.25 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Калинова, 3, тел.: +380563775570190.09 грн./уп.

  Київ 217.81 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. КОНДРАТЮКА ЮРІЯ, 4, тел.: +380630369399185.95 грн./уп.

  Луцьк 206.74 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022199.99 грн./уп.

  Львів 217.17 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. ШИРОКА, 64, тел.: +380978509025186.50 грн./уп.

  Одеса 207.81 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Корольова Академіка, 33, тел.: +380482359772207.81 грн./уп.

  Полтава 195.62 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370188.50 грн./уп.

  Суми 196.47 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055193.99 грн./уп.

  Тернопіль 192.47 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +380672133178190.99 грн./уп.

  Ужгород 217.96 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Корзо, 25, тел.: +380676713779211.99 грн./уп.

  Харків 207.6 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Тракторобудівників, 160, тел.: +380573641361207.60 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko