ДИКЛАК® ГЕЛЬ/ДИКЛАК® ЛИПОГЕЛЬ (DICLAC® GEL/DICLAC® LIPOGEL)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ДИКЛАК® ГЕЛЬ
гель 5 % туба 50 г, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
50 мг/г
Допоміжні речовини: спирт изопропіловий, вода очищена, макрогол-7-гліцерол кокоат, гіпромеллоза.
гель 5 % туба 100 г, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрій
50 мг/г
Допоміжні речовини: спирт изопропіловий, вода очищена, макрогол-7-гліцерол кокоат, гіпромеллоза, ароматизатор олія "bouquet" wn 4507.
№ UA/8908/01/01 від 17.10.2019
B
ДИКЛАК® ЛІПОГЕЛЬ
гель 1 % туба 50 г, № 1Ціни в аптеках
Диклофенак натрію
10 мг/г
Допоміжні речовини: rrr-а-токоферол, карбомер, децил олеат, 2-октилдодеканол, лецитин, розчин аміаку 10%, динатрію едетат, ароматизатор vert de creme, ізопропанол, вода очищена.
№ UA/0981/02/01 від 12.05.2017
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Диклак Гель/Диклак Ліпогель — НПЗП для зовнішнього застосування групи похідних фенілоцтової кислоти. Препарат має виражені місцеві протиревматичні, знеболювальні та протизапальні властивості, що зумовлено пригніченням синтезу простагландинів — медіаторів болю та запалення.

При запаленні, спричиненому травмами або ревматичними захворюваннями, Диклак Гель/Диклак Ліпогель зумовлює зменшення вираженості болю, набряку тканин та скорочення періоду поновлення функцій ушкоджених суглобів, зв’язок, сухожиль і м’язів.

Фармакокінетика. Диклофенак натрію повільно та частково абсорбується з поверхні шкіри. Кількість диклофенаку, яка всмоктується через шкіру, пропорційна до площі його нанесення і залежить як від загальної застосованої дози препарату, так і від ступеня гідратації шкіри. Cmax у плазмі крові досягається через 6–9 год. Після внутрішнього застосування Cmax у плазмі крові досягається приблизно через 1–2 год. Середній час утримання діючої речовини в системній циркуляції —близько 9 год, що значно довше порівняно з 1–2 год після внутрішнього застосування.

Диклофенак накопичується у шкірі, яка слугує резервуаром, з якого відбувається поступове вивільнення речовини у прилеглі тканини. Звідти диклофенак переважно надходить у глибші запалені тканини, такі як суглоби, де продовжує діяти й визначається в концентраціях до 20 разів вищих, ніж у плазмі крові.

Метаболізм та виведення препарату після нанесення на шкіру аналогічні таким після системного застосування. Диклофенак та його метаболіти виводяться переважно із сечею. Загальний системний плазмовий кліренс диклофенаку становить 263±56 мл/хв, а кінцевий T½ у середньому — 1–3 год. Диклофенак зв’язується з білками плазми крові на 99%. Після швидкого метаболізму в печінці (гідроксилювання і зв’язування з глюкуроновою кислотою) ⅔ речовини виділяється нирками й 1/3 − з жовчю.

При нирковій або печінковій недостатності метаболізм та виведення з організму диклофенаку не змінюються.

ПОКАЗАННЯ

місцеве лікування болю та запалення суглобів, м’язів, зв’язок та сухожиль ревматичного або травматичного походження.

ЗАСТОСУВАННЯ

у дорослих та дітей віком від 14 років Диклак Ліпогель застосовувати 3–4 рази на добу. Кількість препарату, що застосовується, залежить від розміру ураженої зони (так, 2–4 г, що за розміром відповідає розміру вишні або волоського горіха, достатньо для нанесення на ділянку площею 400–800 см2). Гель наносити тонким шаром і злегка втирати у шкіру. Не слід застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку.

Після аплікації препарату необхідно вимити руки, окрім тих випадків, коли саме ця ділянка підлягає лікуванню.

Тривалість терапії залежить від показань та ефективності лікування.

Препарат не слід застосовувати довше 14 днів поспіль при ушкодженнях або ревматизмі м’яких тканин та 21 дня при болю в суглобах артритного походження, якщо інше не рекомендовано лікарем.

Необхідно звернутися за консультацією лікаря, якщо вираженість симптомів захворювання не зменшується або збільшується після 7 днів лікування.

Диклак Гель застосовувати 3–4 рази на добу, злегка втираючи у шкіру. Кількість препарату, яка застосовується, залежить від розміру ураженої зони (так, 2–4 г гелю, що за об’ємом відповідає розміру вишні або волоського горіха, достатньо для нанесення на ділянку площею 400–800 см2).

Після аплікації препарату необхідно вимити руки, окрім тих випадків, коли саме ця ділянка підлягає лікуванню.

Тривалість терапії залежить від характеру захворювання та ефективності лікування.

Препарат не слід застосовувати довше 14 днів поспіль.

У разі застосування препарату не за призначенням лікаря необхідно звернутися до нього за консультацією, якщо після 7 днів лікування стан пацієнта не покращився або погіршився.

Пацієнти літнього віку (понад 65 років). Немає жодних підстав вважати, що пацієнти літнього віку потребують спеціального підбору дози або в них можуть виникнути побічні реакції, відмінні від інших пацієнтів.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Немає жодних підстав вважати, що пацієнти з нирковою недостатністю потребують спеціального підбору дози.

Пацієнти з печінковою недостатністю. Немає жодних підстав вважати, що пацієнти з печінковою недостатністю потребують спеціального підбору дози.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до диклофенаку або НПЗП, ізопропілового спирту або інших компонентів лікарського засобу. Наявність в анамнезі нападів БА, кропив’янки, гострого риніту, назальних поліпів, ангіоедеми, зумовлених застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП. Останній триместр вагітності. Дитячий вік.

ПОБІЧНА ДІЯ

Диклак Гель/Диклак Ліпогель зазвичай добре переноситься. Небажані реакції включають легкі тимчасові реакції на шкірі в місці нанесення. У рідкісних випадках можуть відмічатися алергічні реакції.

Оцінка побічних реакцій наведена за частотою проявів: дуже поширені (≥1/10), поширені (≥1/100, ≤1/10), непоширені (≥1/1000, ≤1/100), рідко поширені (≥1/10 000, ≤1/1000), дуже рідко поширені (<1/10 000).

Інфекції та інвазії: дуже рідко поширені — пустульозний висип.

З боку шкіри: непоширені — висип, свербіж, почервоніння, екзема, екзантема, еритема, печіння, поява набряків і везикул, папули, пустули, лущення і сухість шкіри, дерматит (у тому числі контактний дерматит); рідко поширені — бульозний дерматит; дуже рідко поширені — реакції світлочутливості, генералізований шкірний висип, відчуття печіння шкіри.

З боку імунної системи: дуже рідко поширені — реакції підвищеної чутливості (у тому числі кропив’янка), ангіоневротичний набряк обличчя, задишка.

З боку дихальної системи: дуже рідко поширені — БА.

З боку травної системи побічні реакції виникають дуже рідко після місцевого застосування препаратів, які містять диклофенак.

При застосуванні гелю у високих дозах або його нанесенні на великі ділянки шкіри не можна виключити можливості виникнення системних побічних реакцій, а також реакцій гіперчутливості у формі ангіоедеми, диспное.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

з обережністю слід застосовувати препарат з пероральними НПЗП.

Імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні диклофенаку є незначною порівняно із застосуванням його пероральних форм, але вона не виключається при застосуванні препарату на відносно великих ділянках шкіри впродовж тривалого часу.

Диклак Гель/Диклак Ліпогель рекомендується наносити тільки на інтактні ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на запалену, поранену або інфіковану шкіру. Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками. Препарат не застосовувати внутрішньо.

При появі будь-якого шкірного висипу лікування препаратом слід припинити. Застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку не рекомендується, але допускається його застосування під неоклюзійну пов’язку. У разі розтягнення зв’язок уражену ділянку можна перев’язати бинтом.

Не наносити на відкриті рани або інфіковану шкіру, а також на ділянки шкіри, уражені екземою, або на слизові оболонки.

Диклак Гель/Диклак Ліпогель містить ізопропіловий спирт, який може спричинити легке локалізоване подразнення шкіри.

Через можливість виникнення світлочутливості необхідно уникати дії прямих сонячних променів та візитів до солярію протягом лікування та 2 тиж після припинення лікування.

Застосування в період вагітності або годування груддю. Клінічний досвід застосування диклофенаку у вагітних обмежений. Як і інші НПЗП, препарат протипоказаний у III триместр вагітності у зв’язку з можливістю розвитку слабкості родової діяльності, можливим подовженням часу кровотечі, порушенням функції нирок плода з подальшим маловоддям та/або розвитком серцево-легеневої токсичності з передчасним закриттям артеріальної протоки та легеневою гіпертензією. Застосування препарату протягом перших двох триместрів вагітності допускається, тільки якщо очікувана користь переважає потенційний ризик для плода. При цьому жінкам, які планують вагітність, та протягом перших двох триместрів вагітності рекомендується знизити дозу до мінімально можливого рівня та скоротити термін лікування.

Невідомо, чи виділяється диклофенак при зовнішньому застосуванні в грудне молоко, тому застосування лікарського засобу Диклак Гель/Диклак Ліпогель у період годування груддю допускається, тільки якщо очікувана користь, на думку лікаря, переважає над потенційним ризиком для немовляти. За наявності вагомих підстав для застосування препарату в період годування груддю гель не слід наносити на молочні залози або великі ділянки шкіри та не слід застосовувати в більшій кількості або впродовж більш тривалого часу, ніж рекомендується.

Фертильність. Немає доступних даних щодо впливу диклофенаку при місцевому застосуванні на фертильність людини.

Діти. Рекомендації щодо дозування та терапевтичні показання до застосування лікарського засобу Диклак Гель у дітей відсутні. Диклак Ліпогель не застосовувати у дітей віком до 14 років. При застосуванні лікарського засобу у дітей віком від 14 років довше 7 днів або якщо симптоми захворювання посилюються, необхідно звернутися за консультацією лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

оскільки системна абсорбція диклофенаку внаслідок місцевого застосування препарату дуже низька, виникнення взаємодій малоймовірне.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

передозування малоймовірне у зв’язку з низькою абсорбцією диклофенаку в системний кровотік при місцевому застосуванні. У разі випадкового проковтування слід враховувати, що 1 туба препарату Диклак Гель по 100 г містить еквівалент 1 г диклофенаку натрію; при цьому можливий розвиток системних побічних реакцій.

У разі випадкового проковтування препарату слід одразу спорожнити шлунок та застосувати адсорбент. Показано симптоматичне лікування із застосуванням терапевтичних заходів, яких вживають при отруєнні НПЗП.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 25.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ДИКЛАК® ГЕЛЬ/ДИКЛАК® ЛИПОГЕЛЬ в містах України

Вінниця 157.48 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 137.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986

Дніпро 153.9 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 138.1 грн./уп.
«НЕ ХВОРІЙ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 102, тел.: +380930049211

Житомир 147.95 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 154.32 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 158.78 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 140.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744

Київ 164.95 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 144.23 грн./уп.
«ЕКСПРЕС» Київ, вул. Багговутівська, 17/21

Кропивницький 151.47 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 137.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 163.32 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 142.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022

Львів 166.64 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 137.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305

Миколаїв 158.07 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 142.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +380630231669

Одеса 164.01 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 142.1 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Одеса, перехр. Новосельского / Торговая, 54/38

Полтава 151.94 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 139.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370

Рівне 160 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 143.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195

Суми 151.76 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 139.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709

Тернопіль 159.83 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 143.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +380672133178

Ужгород 165.64 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 150.31 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066

Херсон 155.21 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 162.21 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 139.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252

Черкаси 150.55 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 138.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 149.93 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 137.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 165.48 грн./уп.

ДИКЛАК® ГЕЛЬ гель 5 % туба 50 г № 1, Sandoz ..... 139.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Чернівці, просп. Незалежності, 91, тел.: +380676944731

Developed by Maxim Levchenko