БЕРЛІПРИЛ® (BERLIPRIL®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

БЕРЛІПРИЛ® 5
таблетки 5 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
Еналаприлу малеат
5 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий, желатин, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, крахмалгліколят натрію типу а.
№ UA/7553/01/03 від 14.11.2019
B За рецептом
БЕРЛІПРИЛ® 10
таблетки 10 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
Еналаприлу малеат
10 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий, крахмалгліколят натрію типу а, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, заліза оксид коричневий (е172).
№ UA/7553/01/01 від 06.03.2018
B За рецептом
БЕРЛІПРИЛ® 20
таблетки 20 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
Еналаприлу малеат
20 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію карбонат легкий, крахмалгліколят натрію типу а, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, заліза оксид червоний (е 172).
№ UA/7553/01/02 від 06.03.2018
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Еналаприл малеат являє собою малеатну сіль еналаприлу, похідне 2-х амінокислот, L-аланіну та L-проліну. АПФ являє собою пептидилдипептидазу, яка каталізує перетворення ангіотензину I в судинозвужувальну діючу речовину ангіотензин II. Після поглинання еналаприлу малеат гідролізується до еналаприлату, який інгібує АПФ. Інгібування АПФ викликає зниження рівня ангіотензину II в плазмі крові. Це призводить до підвищення активності реніну в плазмі крові та зниження секреції альдостерону.

ACE ідентичний кіназі II. Отже, можливо, що беналаприл також інгібує деградацію брадикініну, високо вазодепресорного пептиду. Роль цього механізму в терапевтичних ефектах еналаприлу малеату залишається неясною.

Механізм дії

Механізм зниження АТ беналаприлу пояснюється головним чином інгібуванням ренін-ангіотензин-альдостеронової системи; однак, еналаприлу малеат проявляє антигіпертензивний ефект навіть у пацієнтів з низьким рівнем реніну.

Фармакодинамічні ефекти. Застосування бенапраліну у хворих на гіпертонічну хворобу призводить до зниження АТ при в положенні лежачи або стоячи, без значного зростання серцевого ритму.

Симптоматична ортостатична гіпотензія рідко виникає.

Фармакокінетика.

Поглинання. Еналаприл малеат швидко всмоктується після перорального введення, досягаючи Cmax в плазмі крові протягом 1 год. Після перорального прийому еналаприлу малеату в таблетованій формі поглинання становить приблизно 60% на основі відновлення сечі. Швидкість абсорбції після перорального введення еналаприлу не впливає на присутність їжі в ШКТ.

При поглинанні, перорально прийом еналаприлу малеат швидко швидко гідролізується до еналаприлата, потужного інгібітора АПФ. Пікові концентрації еналаприлату в плазмі крові досягаються приблизно через 4 год після перорального введення таблетки еналаприлу малеату. Т½ еналаприлату після перорального багатократного введення становить 11 год.

Розподіл. У діапазоні терапевтично значущих концентрацій, зв’язування з білками плазми крові еналаприлату становить не більше 60%.

Біотрансформація. Крім трансформації в еналаприлат, немає інших ознак значного метаболізму еналаприлу малеату.

Виведення. Екскреція еналаприлату переважно є нирковою. У вигляді еналаприлату виводиться близько 40% дози, у незмінений формі — близько 20%.

ПОКАЗАННЯ

  • лікування АГ;
  • лікування симптоматичної серцевої недостатності;
  • профілактика симптоматичної серцевої недостатності у пацієнтів з асимптоматичною дисфункцією лівого шлуночка (фракція викиду лівого шлуночка [LVEF] ≤35%).

ЗАСТОСУВАННЯ

АГ. Початкова доза — від 5 мг до максимальних 20 мг малеату еналаприлу, залежно від тяжкості перебігу АГ та стану пацієнта Препарат застосовується 1 раз на добу При легкій формі АГ рекомендована початкова доза становить 5-10 мг Пацієнти з сильно активованою ренін-ангіотензин-альдостерон системою (напр. нирковою гіпертензією, з порушенням водно-сольового балансу, декомпенсацією серця або важкою формою АГ) можуть зазнати надмірне зниження АТ на початку терапії Ці пацієнти повинні починатися з дози 5 мг або меншої дози та під наглядом лікаря.

Підтримуюча доза — 20 мг на добу Максимальна підтримуюча доза — 40 мг на добу.

Серцева недостатність/безсимптомна дисфункція лівого шлуночка. У пацієнтів із симптоматичною серцевою недостатністю або безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка початкова доза становить 2,5 мг еналаприлу малєату Терапію слід починати під ретельним медичним наглядом для визначення початкового впливу препарату на АТ Якщо симптоматична гіпотензія не розвивається після початку терапії еналаприлом малеату при серцевій недостатності, дозу слід поступово збільшувати до звичайної підтримуючої дози 20 мг Підтримуюча доза може бути надана у вигляді однократної дози або розділена на 2, залежно від переносимості. Таке титрування дози має відбуватися протягом 2 — 4 тижнів Максимальна доза 40 мг на добу ділиться на 2 дози

Рекомендоване титрування дози для пацієнтів з серцевою недостатністю/безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка.

Перший тиждень — 1-3-й день по 2,5 мг/добу, на 4-7-й день по 5 мг/добу в 2 прийоми.

Другий тиждень — 10 мг/добу в 1 або 2 прийоми.

Третій та четвертий тиждень — 20 мг/добу в 1 або 2 прийоми.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів цього ЛЗ або іншого інгібітора АПФ;
  • анамнез ангіоневротичного набряку, викликаний попередньою терапією інгібітором АПФ;
  • спадковий або ідіопатичний ангіоневротичний набряк;
  • I та II триместр вагітності;
  • супутнє введення препарату з ЛЗ, що містять аліскірен, пацієнтам з цукровим діабетом або порушеннями функції нирок (ШКФ <60 мл/хв/1,73 м2).

ПОБІЧНА ДІЯ

при застосуванні препарату за призначенням та в низьких дозах, інгібітори АПФ, такі як еналаприл, вважаються добре переносимими Більшість побічних ефектів пов’язані з уповільненням та накопиченням брадикініну Це може викликати типовий сухий кашель Також повідомлялось про респіраторні інфекції, скарги з боку ШКТ, погіршення зору, порушення функції нирок, висип на шкірі, запаморочення, порушення смаку, головний біль, нудоту, бронхіт та підвищену втомлюваність У рідкісних випадках (частота 0,1-0,2%) може виникнути ангіоневротичний набряк.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

симптоматична гіпотензія. При неускладненій АГ рідко спостерігається симптоматична гіпотензія У пацієнтів з АГ можлива симптоматична гіпотензія, якщо є втрата рідини, напр. через діуретичну терапію, дієту з низьким вмістом солі, діаліз, діарею або блювоту.

Стеноз аортального або мітрального клапана/гіпертрофічна кардіоміопатія

Інгібітори АПФ, як і всі судинорозширювальні засоби, слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з обструкцією клапанів лівого шлуночка та обструкцією відтоку. Слід уникати кардіогенного шоку та гемодинамічно значущої обструкції.

Порушення функції нирок. У пацієнтів з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну <80 мл/хв) початкову дозу еналаприлу малеата слід коригувати відповідно до кліренсу креатиніну пацієнта.

Реноваскулярна гіпертензія. Пацієнти з двостороннім стенозом ниркової артерії або артеріальним стенозом з однією функціональною ниркою мають особливий ризик розвитку гіпотензії або ниркової недостатності при терапії інгібіторами АПФ.

Печінкова недостатність. Рідко спостерігається синдром, який починається з холестатичної жовтяниці або гепатиту, і прогресує до миттєвого некрозу печінки (іноді з летальним результатом).

Нейтропенія/агранулоцитоз. Як повідомляється, під час терапії інгібіторами АПФ, можливе виникнення нейтропенії/агранулоцитоз, тромбоцитопенія та анемія.

Гіперчутливість/ангіоневротичний. Повідомлялося про ангіодему, яка може відбутися в будь-який час під час терапії.

Існує підвищений ризик розвитку ангіоневротичного набряку при одночасниму застосувані інгібіторів АПФ та:

— інгібітори mTOR (наприклад, сиролімус, еверолімус, темсиролімус);

— альтеплаза (тромболітична терапія).

Цукровий діабет Супутнє застосування еналаприлу та аліскірена протипоказано пацієнтам із цукровим діабетом

Кашель Повідомлялося про кашель у зв’язку з використанням інгібіторів АПФ Як правило, кашель стійкий і припиняється після припинення терапії.

Гіперкаліємія. Підвищення концентрації калію в плазмі крові спостерігалося у деяких пацієнтів під час терапії інгібіторами АПФ, включаючи еналаприлу малеат Факторами ризику розвитку гіперкаліємії є:

— ниркова недостатність, погіршення функції нирок;

— вік (>70 років);

— цукровий діабет;

— гіпоальдостеронізм;

— дегідратація, гостра декомпенсація серця, метаболічний ацидоз;

— одночасне застосування діуретиків, що зберігають калій (наприклад, спіронолактон, еплеренон, триамтерен або амілорид), добавки калію або продукти, що містять калійні солі, або інші агенти, що можуть підвищувати рівень калію в плазмі крові (наприклад, гепарин, ко-тримоксазол, сульфаметоксазол).

Літій. Комбінація літію та еналаприлу малеату, як правило, не рекомендується

Лікування інгібіторами АПФ не слід починати в період вагітності.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

еналаприл не слід застосовувати разом з калійзберігаючими діуретиками, напр. спіронолактон, амілорид та триамтерен, як комбінація, призведуть до підвищених рівнів калію в плазмі крові Якщо рівень калію збільшується, ефект серцевих глікозидів, таких як дигитоксин або дигоксин, знижується.

НПЗП, такі як напр. ібупрофен, диклофенак, АСК та напроксен можуть зменшити гіпотензивний ефект еналаприлу Тому комбіноване споживання вимагає контролю АТ.

Одночасне введення імунодепресантів, алопуринолу, глюкокортикоїдів або прокаїнамід підвищує ризик зміни клітин крові Якщо ці комбінації неминучі, необхідно регулярно проводити аналіз крові.

Оскільки інгібітори АПФ сприяють виникненню алергічних реакцій, при їх прийомі не слід проводити гіпосенсибілізацію (імунотерапію)

Еналаприл також може затримати елімінацію літію, що може призвести до побічних ефектів від підвищених рівнів в плазмі крові при одночасному застосуванні.

Коли еналаприл поєднується з пероральними гіпоглікемізуючими засобами або інсуліном. Контроль глюкози в крові повинен регулярно проводитися.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

дані щодо передозування у людей обмежені Найбільш яскравими ознаками передозування є важка гіпотензія із супутньою блокадою ренін-ангіотензинової системи та ступором Інші симптоми, пов’язані з передозуванням інгібіторами АПФ, можуть включати недостатність кровообігу, втрату електроліту, ниркову недостатність, гіпервентиляцію, тахікардію, серцебиття, брадикардію, запаморочення, тривогу та кашель.

Після прийому еналаприлу малеата 300 мг та 440 мг відповідно 100 та 200 разів вище концентрації еналаприлата в плазмі, ніж у терапевтичних дозах Для лікування передозування рекомендується в/в вливання сольового розчину Лікування інфузією ангіотензину II та/або в/в вливання катехоламіну також може бути розглянуте Якщо таблетки були прийняті нещодавно, необхідно вжити заходів для усунення еналаприлу малеату (наприклад, блювота, промивання шлунка, використання адсорбентів або сульфату натрію) Еналаприлат може бути видалений з кровообігу гемодіалізом При рефрактерній брадикардії показаний кардіостимулятор. Необхідно постійно контролювати життєві параметри, концентрацію електроліту та креатиніну в плазмі крові.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25-30 °C.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 28.11.2019 р. Версія для друку

© Компендиум 2019

Ціни на БЕРЛІПРИЛ® в містах України

Вінниця 51.07 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Вінниця, вул. Зодчих, 2, тел.: +380639794976

Дніпро 50.97 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 47.5 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, пл. Соборна, 4, тел.: +380563702492

Житомир 49.3 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 45.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 50.45 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 51.7 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Івано-Франківськ, вул. Довженка Олександра, 21Б, тел.: +380930902851

Київ 51.49 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Київ, просп. Броварський, 18Д, тел.: +380933380962

Кропивницький 50.73 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.42 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кіровоград, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 52.65 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 48.6 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +380800505911

Львів 51.82 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Львів, вул. Патона, 37, тел.: +380633112329

Миколаїв 51.93 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 47.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 51.82 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Одеса, вул. Грушевського Михайла, 39/4, тел.: +380487357053

Полтава 50.21 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 45.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +380631867592

Рівне 51.68 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Рівне, вул. Гагаріна Юрія, 26, тел.: +380362460980

Суми 51.51 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +380542604070

Тернопіль 51.07 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Тернопіль, вул. Руська, 40, тел.: +380934727822

Ужгород 53.25 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 45.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Линтура, 15

Харків 50.6 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.75 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 14

Херсон 51.54 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 49.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Алешки, вул. Житлоселище, 1, тел.: +380554246930

Хмельницький 52.19 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Хмельницький, вул. Свободи, 73, тел.: +380630355133

Черкаси 50.51 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.25 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 50.68 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.42 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 52.54 грн./уп.

БЕРЛІПРИЛ® 10 табл. 10 мг блістер № 30, Menarini Group ..... 46.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko