• Кабинет
 • ПАНАНГІН таблетки (PANANGIN tablets)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті плівковою оболонкою флакон, № 50Ціни в аптеках
  Калію аспарагінат
  158 мг
  Магнію аспарагінат
  140 мг
  Допоміжні речовини: кремній колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, крохмаль картопляний, титану діокис, макрогол 6000, еутрагіт е.
  № UA/7315/01/01 від 01.08.2017
  A

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Іони калію і магнію як важливі внутрішньоклітинні катіони включаються в роботу ряду ферментів, у процес звʼязування макромолекул з субцелюлярними елементами і в механізм мʼязового скорочення на молекулярному рівні. Співвідношення поза- і внутрішньоклітинної концентрації іонів калію, кальцію, натрію і магнію впливає на скоротливу здатність міокарда. Аспартат як ендогенна речовина є переносником іонів калію та магнію, має виражений афінітет до клітин, його солі піддаються дисоціації лише незначною мірою. Внаслідок цього іони проникають у внутрішньоклітинний простір у вигляді комплексних сполук. Магнію аспартат та натрію аспартат покращують метаболізм міокарда. Недостатній вміст калію і магнію в організмі підвищує ризик розвитку АГ, атеросклеротичного ураження коронарних судин, порушень ритму серця, патології міокарда.

  Фармакокінетика. Магній. Загальний запас магнію в організмі людини масою тіла 70 кг становить в середньому 24 г (1000 ммоль); більше 60% магнію припадає на кісткову тканину і близько 40% — на скелетні мʼязи та інші тканини. Близько 1% загального запасу магнію в організмі знаходиться в позаклітинній рідині, переважно в сироватці крові. У здорових дорослих людей вміст магнію в сироватці крові перебуває в діапазоні 0,7‒1,10 ммоль/л.

  Рекомендована норма споживання магнію з їжею для чоловіків становить 350 мг/добу, для жінок — 280 мг/добу. Потреба в магнії підвищується під час вагітності та грудного вигодовування.

  Магній абсорбується зі ШКТ шляхом активного транспорту. Основним регулятором балансу магнію в організмі є нирки. 3‒5% іонізованого магнію виводиться нирками.

  Збільшення об’єму сечі (наприклад при терапії високоефективними петльовими діуретиками) призводить до підвищення екскреції іонізованого магнію. Якщо абсорбція магнію в тонкому кишечнику знижується, подальша гіпомагніємія призводить до зниження його екскреції (<0,5 ммоль /добу).

  Калій. Загальний запас калію в організмі людини масою тіла 70 кг становить в середньому 140 г (3570 ммоль). Загальний запас калію дещо менший у жінок, ніж у чоловіків, і незначною мірою знижується з віком. 2% загального запасу калію в організмі знаходиться поза клітинами, а решта 98% — всередині клітин.

  Оптимальна норма споживання калію з їжею становить 3‒4 г (75‒100 ммоль) на добу. Основний шлях виведення калію — нирковий (близько 90% калію виводиться нирками щодня). Решта 10% виводяться через ШКТ. Таким чином, нирки відповідають за довгостроковий гомеостаз калію, а також за вміст калію в сироватці крові. У короткостроковій перспективі вміст калію в крові також регулюється обміном калію між внутрішньоклітинним і позаклітинним простором.

  Показання ПАНАНГІН таблетки

  додаткова терапія при хронічних захворюваннях серця (при серцевій недостатності, у постінфарктний період), порушеннях ритму серця, насамперед при шлуночкових аритміях, за рекомендацією лікаря.

  Додаткова терапія при лікуванні препаратами наперстянки, за рекомендацією лікаря.

  Як доповнення до дієти для підвищення рівнів магнію і калію в організмі.

  Застосування ПАНАНГІН таблетки

  звичайна добова доза для дорослих становить 1‒2 таблетки 3 рази на добу. Дозу можна підвищувати до 3 таблеток 3 рази на добу. Шлунковий сік здатний знижувати ефективність препарату, тому рекомендується приймати таблетки після їди.

  Курс лікування визначає лікар.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

  Гостра та хронічна ниркова недостатність, хвороба Аддісона, атріовентрикулярна блокада III ступеня, кардіогенний шок (АТ <90 мм рт. ст.).

  Побічна дія

  з боку ШКТ: у разі застосування високих доз препарату може спостерігатися підвищення частоти випорожнень.

  За деякими даними, можуть виникати нудота, блювання і біль в животі.

  Особливості застосування

  Панангін як препарат, що містить калій і магній, необхідно з обережністю застосовувати у пацієнтів з міастенією гравіс; при станах, що можуть призводити до гіперкаліємії, таких як зниження функції нирок, гостра дегідратація, поширене пошкодження тканин, зокрема при тяжких опіках. У цієї категорії пацієнтів рекомендується регулярно визначати концентрацію електролітів у сироватці крові.

  Панангін, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, не слід призначати пацієнтам з гастродуоденальними виразками або обструкцією.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми. До теперішнього часу не повідомлялося про будь-який шкідливий вплив при застосуванні препарату у цієї категорії пацієнтів.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

  Діти. Не рекомендується застосування препарату у дітей через недостатній досвід застосування.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  тетрацикліни, які застосовують внутрішньо, солі заліза і натрію фторид гальмують всмоктування препарату зі ШКТ. При комбінованій терапії з вищезазначеними лікарськими засобами необхідна перерва не менше 3 год між прийомами. Одночасне застосування препарату з калійзберігаючими діуретиками та/або інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, блокаторами β-адренорецепторів, циклоспорином, гепарином, НПЗП підвищує ризик розвитку гіперкаліємії.

  Передозування

  випадки передозування невідомі.

  З огляду на здатність нирок виводити з організму велику кількість калію, підвищення дози препарату може призвести до гіперкаліємії, тільки якщо це повʼязано з гострим або вираженим порушенням виведення калію.

  Терапевтичний індекс магнію широкий, і за відсутності ниркової недостатності тяжкі побічні ефекти виникають вкрай рідко.

  Згідно з науковими даними, застосування препаратів магнію перорально може викликати незначні побічні ефекти, такі як діарея.

  Високі дози препарату Панангін, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, можуть спричинити підвищення частоти випорожнень через вміст магнію.

  У разі швидкого в/в введення можуть проявитися симптоми гіперкаліємії/гіпермагніємії.

  Симптоми гіперкаліємії: загальна слабкість, парестезії, брадикардія, параліч. Надзвичайно висока концентрація калію в плазмі крові може призвести до смерті внаслідок пригнічення серцевої діяльності, аритмії або зупинки серця.

  Симптоми гіпермагніємії: нудота, блювання, сонливість, гіпотензія, брадикардія, слабкість, невиразна мова, двоїння в очах. При дуже високих плазмових концентраціях магнію може розвинутися гіпорефлексія, параліч м’язів, зупинка дихання і зупинка серця.

  У разі передозування необхідно відмінити K+-, Mg2+-аспартат і рекомендується провести симптоматичне лікування (кальцію хлорид 100 мг/хв в/в, діаліз, якщо необхідно.).

  Умови зберігання

  при температурі не вище 25 ºС. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці.

  Актуальна інформація

  актуальність проблеми вивчення біологічної ролі калію та магнію, їх етіологічна та патогенетична роль як з наукової, так і з практичної точок зору безсумнівна. Дефіцит калію в організмі пов’язаний з такими причинами, як:

  — гіпомагніємія;

  — недостатнє надходження з продуктами харчування;

  — підвищене споживання натрію (у складі солі);

  — високі дози послаблювальних та сечогінних препаратів, адсорбентів;

  — діарея, блювання;

  — застосування високих доз глюкокортикоїдів протягом тривалого часу;

  — синдром Кушинга;

  — гіперальдостеронізм (як первинний, так і вторинний);

  — застійна серцева недостатність.

  Дефіцит магнію спостерігається при таких станах:

  — низьке споживання (при алкоголізмі, дієтах, великій кількості рафінованих продуктів у раціоні, а також при парентеральному харчуванні);

  — порушення всмоктування магнію в кишечнику (діарея, синдром мальабсорбції, ентеропатії запального характеру, синдром короткої кишки, споживання з їжею великої кількості жирів та кальцію);

  — ендокринна патологія (гіперальдостеронізм, гіперпаратиреоїдизм, гіпертиреоїдизм);

  — інтенсивне виведення (спостерігається при розладах ШКТ, хронічних захворюваннях нирок, цукровому діабеті, а також при застосуванні деяких протипухлинних препаратів).

  Часто відмічається поєднаний дефіцит калію та магнію, оскільки їх обмін взаємопов’язаний. А при їх одночасному введенні відмічається адитивний терапевтичний ефект, чим і обґрунтовується застосування Панангіну при низці захворювань, зокрема в кардіології, нефрології та ендокринології.

  Панангін: фізіологічне обґрунтування застосування

  Панангін — це препарат неспецифічної дії, в якому поєднані калієва та магнієва солі аспарагінової кислоти (інструкція МОЗ України).

  Метаболізм калію та магнію в організмі людини тісно пов’язаний. Дефіцит магнію може розвиватися паралельно та обтяжувати стани, пов’язані з дефіцитом калію. Ізольовані порушення калієвого балансу не призводять до вторинних порушень балансу магнію. Однак первинні порушення магнієвого балансу, зокрема його дефіцит, призводять до вторинного дефіциту калію. Причиною цього є нездатність клітини підтримувати нормальну внутрішньоклітинну концентрацію калію в результаті підвищення проникності клітинної мембрани для калію та інгібування Na-K-АТФази. Дефіцит калію та магнію може відмічатися у пацієнтів із хронічним алкоголізмом, захворюваннями серця, цукровим діабетом 2-го типу, генетично зумовленою нирковою втратою калію чи магнію (синдроми Гітельмана та Бартера), тяжким блюванням та діареєю, а також при прийомі деяких ліків. Тому комбіновані солі калію та магнію призначаються при ІХС (зокрема при стенокардії та постінфарктних станах), в якості профілактики та ад’ювантної терапії при серцевій аритмії (наприклад для попередження токсичних ефектів дигоксину) (Iezhitsa I.N., 2008).

  Цікаво, що аспарагінова кислота у складі Панангіну має певні імуномодулювальні властивості. У дослідженнях in vitro встановлено, що ця речовина індукує диференціацію кістковомозкових Т-попередників у Т-лімфоцити (Belokrylov G.A., 1986).

  Панангін: експериментальні дані

  В експерименті на гіпертрофованому міокарді було встановлено (Vishnevskii A.A., 2002), що Панангін чинить стимулювальний та поляризуючий ефекти на мембрану кардіоміоциту. Це означає покращення електрофізіологічних характеристик гіпертрофованого міокарда (електрична стабільність, тривалість періоду деполяризації та потенціал дії). Калію-магнію-аспарагінат чинить сприятливий вплив на кровопостачання міокарда. У дослідженні встановлено, що навіть на фоні медикаментозної стимуляції β-рецепторів його введення сприяє покращенню функції циклу бікарбонової кислоти, що проявляється стабілізацією рівня оксалат ацетону та зниженням екстракції лактату (Kuhn P., 1975).

  При моделюванні оклюзії лівої коронарної артерії було встановлено, що введення Панангіну в поєднанні з ізоптином сприяє підвищенню кровотоку по колатеральних судинах, що кровопостачають зону ішемії, збільшенню фракції серцевого викиду та зниженню периферичного опору (Trifonov S.A., 1982).

  В експерименті на тваринах була проведена оцінка стану міокарда при кардіоплегії, викликаній гіпотермією та введенням кардіоплегічного розчину калію. Після забезпечення стандартного штучного кровообігу був проведений забір мітохондрій з ендокарда, епікарда лівого шлуночка та міжшлуночкової перетинки. Доведено, що магній пригнічує нефосфорильоване споживання кисню мітохондріями та, відповідно, захищає функціональну ємність процесів мітохондріального фосфорилювання в умовах ішемії (Sunamori M., 1980). Встановлена також здатність калію-магнію-аспарагінату попереджувати індуковані реперфузією шлуночкові аритмії. В експерименті на кролях було доведено, що при введенні на етапі реперфузії препарат суттєво покращує такі показники ехоКГ, як інтервал Q–T, дисперсія трансмуральної реполяризації та потенціал дії (Pu J., 2008).

  Окрім того, поєднання аспарагінових солей калію та магнію сприяє підвищенню м’язової витривалості на 20–50% при довготривалих фізичних навантаженнях субмаксимальної інтенсивності (de Haan A., 1985), що робить препарат придатним для спортивної медицини. Експерименти на тваринах продемонстрували, що доповнення фізичного навантаження Панангіном сприяє збільшенню об’єму скелетних м’язів (порівняно з контрольною групою, в якій фізичні навантаження не супроводжувалися нутритивною підтримкою) за рахунок зміни об’ємної частки як міоцитів, так і капілярів. Відмічається ріст числа м’язових волокон за рахунок розщеплення гіпертрофованих волокон та формування нових клітин-сателітів, які перетворюються на міобласти. Окрім того, за рахунок відкриття резервних капілярів покращується кровопостачання м’язів (Кадыралиев Т.К., 2013).

  Панангін: досвід клінічного застосування

  Панангіну властиві такі нейропротекторні ефекти, як антиішемічний, антиконвульсивний та антиамнестичний. Ці ефекти зумовлюють призначення Панангіну при вторинному травматичному пошкодженні головного мозку (Belozertsev F.Iu., 2007).

  Препарати із калію та магнію аспарагінатом можуть значно покращувати стан при оксидативному стресі та зменшувати вираженість вільнорадикального пошкодження у пацієнтів з ІХС. Це доведено сліпим дослідженням, в яке були включені 98 пацієнтів зі стенокардією та аритмією внаслідок ІХС. Пацієнти були розділені на групу дослідження та групу контролю. Для оцінки їх стану використовувалися такі показники, як відновлений глутатіон, окиснений глутатіон, малоновий діальдегід та оксидовані ліпопротеїди низької щільності. Окрім того, стан пацієнтів оцінювали шляхом холтерівського добового моніторування серцевого ритму. У результаті дослідження було встановлено, що після 1 тиж прийому калію-магнію аспарагінату спостерігалося достовірне зростання рівня відновленого глутатіону та співвідношення відновленого глутатіону до окисненого. Окрім того, в експериментальній групі кількість екстрасистол знизилася на 86,5%, тоді як у контрольній групі цей показник знизився на 47,4% (Zhi Y., 2007). Антиаритмічна дія калію-магнію аспарагінату також проявляється й при його в/в введенні — вже через 1 год після його введення частота шлуночкових екстрасистол достовірно знижується, а максимальний ефект досягається через 6–7 год та триває до 10 год від початку терапії (Kuhn P., 1991).

  Антиаритмічна дія комбінації калію аспарагінату з магнію аспарагінатом використовується в кардіохірургії. Зокрема, при операції шунтування коронарних артерій з підключенням пацієнта до апарату штучного кровообігу препарати калію та магнію вводяться в оксигенатор. При цьому надається перевага комбінованим препаратам, оскільки вони забезпечують периферичну вазодилатацію, а калію хлорид викликає вазоконстрикцію. Калію-магнію аспарагінат знижує перфузійний тиск та системний судинний опір в інтервалі 1–5 хв (Spath P., 1989). Більше того, при застосуванні калієво-магнієвих препаратів середній час до зупинки серця скорочується з 62,5 до 47,5 хв; спонтанне відновлення серцевого ритму підвищується з 70 до 100%; знижується частота післяопераційної фібриляції передсердь та скорочується час потреби в штучній вентиляції легень (Ji B., 2006).

  У літературі описаний (He G., 2020) клінічний досвід корекції калієво-магнієвого дефіциту при синдромі Гітельмана. Синдром Гітельмана — це рідкісне аутосомно-рецесивне захворювання, викликане мутацією гену SLC-12A3. Патогенез захворювання пов’язаний із гіперальдостеронізмом та гіперренінемією, що індукують гіпокаліємічний метаболічний алкалоз (рівень калію в крові не перевищує 3,5 ммоль/л), гіпомагніємію (<0,7 ммоль/л) та гіпокальціурію. Серед симптомів переважають загальна кволість, слабкість у кінцівках та підвищений ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу. У такій ситуації терапія повинна включати застосування всередину препаратів з аспартатом калію та магнію, а також дотримання дієти з високим вмістом калію.

  Панангін у таблетках не рекомендовано призначати дітям через недостатню вивченість його ефектів та складність дозування (інструкція МОЗ України). У той же час Панангін у формі розчину для ін’єкцій включений навіть у протокол проведення парентерального харчування новонародженим (Ионов О.В., 2013), оскільки у новонароджених, особливо недоношених, потреба в калії та магнії зростає доволі швидко — вже на 3-тю-4-ту добу життя, а потреба ця не покривається через недостатність чи повну відсутність ентерального харчування.

  Описаний також великий досвід призначення Панангіну дітям із диспластичною патологією сполучної тканини. До неї належать дуже різноманітні прояви: короткозорість, скелетні деформації (лордоз, кіфоз, сколіоз), ураження серцево-судинної системи (аномально розташовані хорди, пролапс мітрального клапана). На фоні терапії Панангіном відмічаються клінічно значуще зниження частоти нейровегетативних порушень, покращення якості сну, а також покращення перебігу основного захворювання (ЕКГ та ехоКГ показники роботи серця) (Крючкова Т.А., 2013).

  У підлітковому віці також часто спостерігається як субклінічний, так і маніфестний дефіцит калію та магнію, які виявляються як кардіальними симптомами, так і психоемоційними розладами (астенічний, тривожно-депресивний та іпохондричний синдроми). Нейровегетативні ж розлади у підлітковому віці переважно мають характер симпатоадреналових кризів. Корекція калієво-магнієвої недостатності таблетованим Панангіном (у віці до 9 років — по 1 таблетці, 10–14 років — по 2 таблетки, після 15 років — 3 таблетки на добу) дозволяє досягти задовільного терапевтичного ефекту при відсутності значущої соматичної патології (Козловский А.А., 2013).

  Панангін у поєднанні з вітамінами та метаболічними препаратами призначають у комплексній терапії алкогольного абстинентного синдрому. Від підтримує серцево-судинну систему в умовах попередньої гіпокаліємії та гіпомагніємії (Курбангапиев Р.А., 2008).

  Висновок

  Панангін має широкий спектр кардіо-, ангіо- та церебропротекторних ефектів, завдяки чому він може розглядатися як стандартний компонент медикаментозних схем базисної терапії у пацієнтів із кардіальною патологією, цукровим діабетом та різноманітними проявами ендотеліальної дисфункції. У препарату достатня доказова база, яка обґрунтовує його застосування у програмах мінімізації ризику кардіальних ускладнень та довгострокової органопротекції.

  Діагнози, при яких застосовують ПАНАНГІН таблетки

  Дата додавання: 26.08.2020 р.
  © Компендиум 2020

  Інструкція

  Коментарі

  29.07.2020 11:32
  Стимулююча дія препаратів калію на натрійурез описана у 1935 р. (Rodan A.R., 2017). У подальших дослідженнях підтверджено, що гіпокаліемія призводить до затримки натрію та, відповідно, рідини у організмі. У одному із метааналізів (21 дослідження) було зафіксовано, що застосування високих доз калію сприяє зниженню АТ та серцево-судинного ризику (вирогідності розвитку несприятливих побічних реакцій з боку серцево-судинної системи, включаючи інфаркт міокарду) (Rodan A.R., 2017). У іншому дослідженні підтверджується, що недостатність калію сприяє розвитку АГ (Whelton P.K. 1997). У той же час, традиційна у європейських країнах їжа характеризується високим вмістом натрію та низьким — калію (Rodan A.R., 2017). Магній інший дуже важливий для підтримання гомеостазу у організмі мінерал. Він є кофактором більш ніж 300 ферментних реакцій та відіграє важливу роль у метаболізмі АТФ. Він також необхідний для синтезу РНК та ДНК, регуляції АТ, нервово-м'язевої провідності (Gröber U. et al., 2015). Панангін містить аспарагінат калію та магнію і може застосовуватись як для корекції дефіциту даних макроелементів, так і у якості додаткового препарату у лікуванні різних хронічних захворювань серцево-судинної системи.
  05.08.2020 2:44
  Калій та магній – два ключових мінерали, які забезпечують велику кількість функцій, пов’язаних із підтриманням та передачею потенціалу на міжклітинному рівні. Вони надходять з їжею, причому засвоюються дуже добре – наприклад, для калію ступінь засвоєння складає близько 90% від того, що надійшов із їжею. Вміст калію у різних рідинах організму (кров, міжклітинна або внутрішньоклітинна рідина) дуже важливий для практичної медицини, особливо у кардіології, оскільки калій виступає антагоністом натрію в механізмах підтримання судинного тонусу: він дозволяє знизити АТ, як систолічний, так і діастолічний, навіть в умовах гіпернатріемії. У нормі калій виводиться з організму в складі сечі та поту, однак патологічні його втрати можуть бути пов’язані з блюванням та діареєю при інфекційних захворюваннях, а також із вживанням алкоголю, кави та діуретиків. Магній же виступає в ролі регулятора, який підтримує належний рівень калію в клітинах (Вдовиченко В.П., 2016). У Панангіні калій та магній представлені у вигляді солей аспарагінової кислоти, яка проникає у внутрішньоклітинний простір та включається у процеси проміжного обміну речовин. Завдяки широкому терапевтичному діапазону магнію та здатності нирок виводити з організму надлишок калію, препарат має широкий спектр застосування.

  Додати свій

  Ціни на ПАНАНГІН таблетки в містах України

  Вінниця 139.11 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361125.99 грн./уп.

  Дніпро 138.91 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 123, тел.: +380676574941125.99 грн./уп.

  Житомир 134.61 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380981858362126.50 грн./уп.

  Запоріжжя 140.48 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Моторобудівників, 28, тел.: +380630308031129.95 грн./уп.

  Івано-Франківск 138.35 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987126.99 грн./уп.

  Київ 155.14 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Київ, вул. Ревуцького, 12А, тел.: +380981699878127.99 грн./уп.

  Кропивницький 136.76 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998128.95 грн./уп.

  Луцьк 142.61 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Ківерці, вул. Соборності, 12А115.30 грн./уп.

  Львів 141.1 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +380981625360125.50 грн./уп.

  Миколаїв 140.79 грн./уп.

  «D.S.» Мішково-Погорілове, вул. Мира, 17, тел.: +380800302060131.45 грн./уп.

  Одеса 146.04 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Лиманка, ж/м Радужный, 23, тел.: +380487107565125.45 грн./уп.

  Полтава 141.92 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370128.99 грн./уп.

  Рівне 139.62 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953127.99 грн./уп.

  Суми 136.99 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Героїв Крут, 76/3116.10 грн./уп.

  Тернопіль 140.73 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +380672404019127.99 грн./уп.

  Ужгород 135.56 грн./уп.

  «D.S.» Ужгород, вул. Грибоєдова, 20Б, тел.: +380800302060129.25 грн./уп.

  Харків 139.72 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Харків, просп. Героїв Сталінграду, 179, тел.: +380675233077119.80 грн./уп.

  Херсон 139.01 грн./уп.

  «АПТЕКА ТВОГО МІСТА» Херсон, просп. Ушакова, 79, тел.: +380634168034128.20 грн./уп.

  Хмельницький 139.54 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Хмельницький, вул. Зарічанська, 34, тел.: +380677078212129.99 грн./уп.

  Черкаси 136.75 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Теліги Олени, 1, тел.: +380472651276124.70 грн./уп.

  Чернігів 134.75 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430127.99 грн./уп.

  Чернівці 136.43 грн./уп.

  «D.S.» Чернівці, вул. Небесної Сотні, 11, тел.: +380800302060131.00 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko