УМКАЛОР® (UMCKALOR)

Склад і форма випуску

розчин оральний флакон 20 мл, № 1Ціни в аптеках
розчин оральний флакон 50 мл, № 1Ціни в аптеках
1 г розчину містить 800 мг екстракту з коренів Pelargonium sidoides (пеларгонії очиткової) (1:8‒10), екстрагент: етанол 11% (м/м).
Допоміжна речовина: гліцерин 85%..
№ UA/6691/01/01 від 16.08.2017
C
сироп флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
100 г сиропу (93,985 мл) містять 0,2506 г екстракту рідкого з коріння пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (EPs® 7630) (1:8‒10) висушеного (екстрагент ― етанол 11% (м/м)).
Допоміжні речовини: мальтодекстрин, ксиліт, гліцерин 85%, кислота лимонна безводна, калію сорбат, ксантанова камедь, вода очищена..
№ UA/6691/02/01 від 02.04.2020
C
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 20 мг блістер, № 15, 30Ціни в аптеках
1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 20 мг екстракту рідкого з коріння пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (EPs® 7630) (1:8‒10), висушеного (екстрагент: етанол 11% (м/м)).
Допоміжні речовини: мальтодекстрин, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза 5МПа, макрогол 1500, заліза оксид жовтий (Е172), заліза оксид червоний (Е172), титану діоксид (Е171), тальк, симетикон, метилцелюлоза, кислота сорбінова..
№ UA/6691/03/01 від 02.04.2020
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Таблетки, р-н для перорального застосування.

Препарат містить екстракт із коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides), батьківщиною якої є Південна Африка.

У дослідженнях на тваринах, після внутрішнього застосування екстракту, у мишей було продемонстровано полегшення перебігу хвороби (неспецифічних симптомів хвороби в контексті інфекції) та антиоксидантні властивості.

В тестах in vitro було підтверджено такі ефекти препарату Умкалор:

стимуляція неспецифічних захисних механізмів:

— стимуляція частоти скорочення миготливого епітелію;

— модуляція синтезу інтерферону і прозапальних цитокінів;

— стимулювання активності NK-клітин;

— стимуляція фагоцитів, експресія адгезії молекул, хемотаксис;

антимікробні ефекти:

— помірні прямі антибактеріальні та антивірусні властивості;

— зростання/інгібування адгезії А-стрептококів до десквамативних/живих епітеліальних клітин;

— інгібування бета-лактамази;

цитопротекторні властивості:

— пригнічення лейкоцитарної еластази людини;

— антиоксидантні властивості.

Сироп. Препарат містить екстракт із коренів Pelargonium sidoides, який стимулює неспецифічні захисні механізми організму, має антимікробні ефекти та помірні прямі антибактеріальні та антивірусні властивості, а також цитопротекторні властивості.

Фармакокінетика. Даних про фармакокінетику препарату поки що немає.

Показання УМКАЛОР

гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт).

Застосування УМКАЛОР

р-н для перорального застосування. Р-н слід приймати з невеликою кількістю рідини за 30 хв до вживання їжі вранці, вдень і ввечері.

У гострій стадії захворювання зазвичай призначають: дорослим і дітям віком від 12 років — по 30 крапель 3 рази на добу; дітям віком 6–12 років — по 20 крапель 3 рази на добу; дітям віком 1–6 років — по 10 крапель 3 рази на добу.

Для профілактики рецидивів і подальшого лікування хронічних захворювань дорослим і дітям віком від 12 років призначають по 10–20 крапель препарату 3 рази на добу.

Середня тривалість курсу лікування гострого захворювання і профілактики рецидивів становить 7–10 днів. Флакон тримати вертикально, у разі необхідності злегка постукувати по його дну.

Сироп. Дорослим і дітям віком від 12 років — по 7,5 мл сиропу 3 рази на добу.

Дітям віком 6–12 років — по 5 мл сиропу 3 рази на добу.

Дітям віком 1–5 років — по 2,5 мл сиропу 3 рази на добу.

Сироп слід приймати внутрішньо 3 рази на добу (вранці, вдень і ввечері). Після зникнення симптомів рекомендується продовжити лікування протягом декількох днів для запобігання рецидиву.

Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 3 тиж.

Якщо симптоми зберігаються довше 1 тиж без покращення стану під час застосування препарату, слід проконсультуватися з лікарем.

Таблетки. Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1 таблетці 3 рази на добу (вранці, в обід і ввечері); дітям віком 6–12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці та ввечері).

Умкалор рекомендується приймати не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини.

Крім того, з метою запобігання рецидиву лікування рекомендується продовжувати ще кілька днів після зникнення симптомів захворювання. Середня тривалість курсу лікування — 7–10 днів.

Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 3 тиж.

Якщо симптоми зберігаються довше 1 тиж без покращення стану під час застосування препарату, слід проконсультуватися з лікарем.

Протипоказання

гіперчутливість до компонентів препарату, підвищена схильність до кровотеч або прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові. Тяжкі захворювання печінки і нирок.

Побічна дія

р-н для перорального застосування.

З боку травного тракту: розлади травного тракту (у тому числі біль у шлунку, печія, нудота, діарея), слабка кровотеча ясен.

З боку дихальної системи: слабкі носові кровотечі.

З боку шкіри/імунної системи: реакції гіперчутливості (у тому числі висип на шкірі, кропив’янка, свербіж шкіри і слизових оболонок). У вкрай поодиноких випадках можливі тяжкі реакції гіперчутливості з набряком обличчя, задишкою і зниженням АТ).

З боку гепатобіліарної системи: підвищення показників функції печінки. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не виявлений.

Таблетки, сироп. Побічні реакції, про які повідомлялося під час застосування лікарського засобу, наведені нижче за системами та класами органів та за частотою виникнення: дуже часто (≥1/10), часто (від ≥1/100 до <1/10), нечасто (від ≥1/1000 до ≤1/100), рідко (від ≥1/10 000 до ≤1/1000), дуже рідко (≤1/10 000), невідомо (неможливо встановити на підставі наявних даних).

Шлунково-кишкові розлади: нечасто — розлади ШКТ (біль у животі, печія, нудота, діарея); рідко — слабка кровотеча ясен.

З боку дихальної системи: рідко — слабкі носові кровотечі.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин/розлади імунної системи: рідко — реакції гіперчутливості (висип, кропив’янка, свербіж); дуже рідко — тяжкі алергічні реакції (набряк обличчя, задишка, зниження АТ).

З боку гепатобіліарної системи: дуже рідко — порушення функції печінки різного походження, в тому числі підвищення рівня печінкових ферментів. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не продемонстрований.

У разі виявлення будь-яких побічних реакцій необхідно припинити застосування лікарського засобу та звернутися за консультацією до лікаря.

Особливості застосування

якщо симптоми захворювання не зникають протягом 1 тиж, підвищена температура тіла зберігається кілька днів або спостерігаються задишка та кров’янисте мокротиння, при застосуванні сиропу також — порушення функції печінки різного походження, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Надходили повідомлення про порушення функції печінки різного походження у зв’язку з прийомом препаратів, що містять екстракти пеларгонії очиткової.

У випадку виникнення симптомів порушення функції печінки необхідно негайно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Якщо у пацієнта встановлено непереносимість деяких цукрів, слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати Умкалор, таблетки.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Не рекомендується приймати препарат у період вагітності або годування грудьми через недостатній клінічний досвід його застосування у цій групі пацієнтів.

Таблетки. Дані про вплив на фертильність відсутні.

Діти. Р-н для перорального застосування, сироп. Досвід застосування препарату дітям віком до 1  року відсутній, тому Умкалор можна призначати дітям віком від 1 року.

Застосування препарату Умкалор для лікування дітей молодшого віку (від 1 до 6 років) рекомендується під наглядом лікаря.

Сироп. Умкалор не рекомендований для застосування дітям віком до 1 року через недостатність даних його безпеки та ефективності у цій групі пацієнтів.

Таблетки призначають дітям віком від 6 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами

Таблетки, сироп. Немає жодних досліджень впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Р-н для перорального застосування. Вплив при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не вивчався, але слід враховувати, що р-н для перорального застосування містить 12 об.% етанолу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дотепер повідомлень про це немає.

Через можливу дію препарату на параметри згортання крові не виключена ймовірність того, що при одночасному застосуванні він може впливати на дію таких непрямих антикоагулянтів, як варфарин. При проведенні плацебо-контрольованого подвійного сліпого клінічного дослідження за участю здорових добровольців не виявлено взаємодії препарату із пеніциліном V.

Передозування

р-н для перорального застосування, сироп. Дотепер повідомлень про випадки передозування не надходило. Можливе посилення побічних реакцій.

Таблетки. Дотепер повідомлень про випадки передозування не надходило.

Умови зберігання

р-н для перорального застосування. При температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Термін придатності після відкриття флакону — 6 міс.

Сироп. Не потребує особливих умов зберігання. Термін придатності після відкриття флакону — 6 міс.

Таблетки. Не потребують особливих умов зберігання.

Діагнози, при яких застосовують УМКАЛОР

Аденовірусна інфекція МКХ B34.0
Бронхіт МКХ J40
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий бронхіоліт МКХ J21.9
Гострий бронхіт МКХ J20.9
Гострий ларингіт МКХ J04.0
Гострий назофарингіт МКХ J00
Гострий риносинусит МКХ J01.8
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострий фарингіт, спричинений іншими уточненими збудниками МКХ J02.8
Гострий фаринготонзиліт МКХ J03.9
Катаральний риніт МКХ J00
Ларинготрахеїт МКХ J04.2
Ларингофарингіт МКХ J06.0
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Дата додавання: 18.01.2021 р.
© Компендіум 2020

Інструкція

Ціни на УМКАЛОР в містах України

Вінниця 168.85 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303142.90 грн./уп.

Дніпро 158.22 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Артековська, 19, тел.: +380673347350141.90 грн./уп.

Житомир 162.78 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045139.90 грн./уп.

Запоріжжя 156.74 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128143.90 грн./уп.

Івано-Франківск 164.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623145.90 грн./уп.

Київ 171.31 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Срібнокільська, 11139.90 грн./уп.

Кропивницький 157.93 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, перехр. Героїв України / Жадова Генерала, 24/27143.90 грн./уп.

Луцьк 173.22 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022146.99 грн./уп.

Львів 166.84 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Сихівська, 8, тел.: +380674395112137.99 грн./уп.

Миколаїв 167.6 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903145.90 грн./уп.

Одеса 168.88 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пантелеймонівська, 70142.90 грн./уп.

Полтава 158.07 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Степового Фронту, 48, тел.: +380532631263145.90 грн./уп.

Рівне 167.97 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953146.50 грн./уп.

Суми 157.72 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055140.90 грн./уп.

Тернопіль 165.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Тарнавського Генерала, 32143.90 грн./уп.

Ужгород 161.51 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752157.39 грн./уп.

Харків 166.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479143.90 грн./уп.

Херсон 171.12 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Котляревського, 78, тел.: +380676402585156.42 грн./уп.

Хмельницький 167.12 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 37/3, тел.: +380630269254149.90 грн./уп.

Черкаси 163.06 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +380677426104143.50 грн./уп.

Чернігів 156.62 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Козацька, 3А, тел.: +380462605142142.90 грн./уп.

Чернівці 164.34 грн./уп.

«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернівці, пл. Центральна, 5, тел.: +380630355113152.50 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko