УМКАЛОР® (UMCKALOR)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин оральний флакон 20 мл, № 1Ціни в аптеках
розчин оральний флакон 50 мл, № 1Ціни в аптеках
1 г розчину містить 800 мг екстракту з коренів Pelargonium sidoides (пеларгонії очиткової) (1:8‒10), екстрагент: етанол 11% (м/м).
Допоміжна речовина: гліцерин 85%..
№ UA/6691/01/01 від 16.08.2017
C
сироп флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
100 г сиропу (93,985 мл) містять 0,25060г екстракту рідкого з коріння пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (EPs® 7630) (1:8‒10) висушеного (екстрагент ― етанол 11% (м/м)).
Допоміжні речовини: мальтодекстрин, ксиліт, гліцерин 85%, кислота лимонна безводна, калію сорбат, ксантанова камедь, вода очищена..
№ UA/6691/02/01 від 06.03.2015 до 06.03.2020
C
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 20 мг блістер, № 15, 30Ціни в аптеках
1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 20 мг екстракту рідкого з коріння пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (EPs® 7630) (1:8‒10), висушеного (екстрагент: етанол 11% (м/м)).
Допоміжні речовини: мальтодекстрин, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза 5МПа, макрогол 1500, заліза оксид жовтий (Е172), заліза оксид червоний (Е172), титану діоксид (Е171), тальк, симетикон, метилцелюлоза, кислота сорбінова..
№ UA/6691/03/01 від 06.03.2015 до 06.03.2020
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Таблетки, розчин для пероральногот застосування.

Препарат містить екстракт із коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides), батьківщиною якої є Південна Африка.

У дослідженнях на тваринах, після внутрішнього застосування екстракту, у мишей спостерігалось пригнічення хвороби (неспецифічних симптомів хвороби в контексті інфекції) та антиоксидантні властивості.

В тестах in vitro було підтверджено такі ефекти препарату Умкалор:

стимуляція неспецифічних захисних механізмів:

— стимуляція частоти скорочення миготливого епітелію;

— модуляція синтезу інтерферону і прозапальних цитокінів;

— стимулювання активності NK-клітин;

— стимуляція фагоцитів, експресія адгезії молекул, хемотаксис;

антимікробні ефекти:

— помірні прямі антибактеріальні та антивірусні властивості;

— зростання/інгібування адгезії А-стрептококів до десквамативних/живих епітеліальних клітин;

— інгібування бета-лактамази;

цитопротекторні властивості:

— пригнічення лейкоцитарної еластази людини;

— антиоксидантні властивості.

Сироп. Препарат містить екстракт із коренів Pelargonium sidoides, який стимулює неспецифічні захисні механізми організму, має антимікробні ефекти та помірні прямі антибактеріальні та антивірусні властивості, а також цитопротекторні властивості.

Фармакокінетика. Таблетки, сироп. Препарат — комплексна суміш багатьох компонентів, яка в цілому розглядається як активна речовина. Даних про фармакокінетику препарату поки що немає.

Розчин для пероральногот застосування. Даних про фармакокінетику препарату поки що немає.

ПОКАЗАННЯ

гострі та хронічні інфекції дихальних шляхів і ЛОР-органів (бронхіт, синусит, тонзилярна ангіна, ринофарингіт).

ЗАСТОСУВАННЯ

розчин для перорального застосування. Р-н слід приймати з невеликою кількістю рідини за 30 хв до вживання їжі вранці, вдень і ввечері.

У гострій стадії захворювання зазвичай призначають: дорослим і дітям віком від 12 років — по 30 крапель 3 рази на добу; дітям віком 6–12 років — по 20 крапель 3 рази на добу; дітям віком 1–6 років — по 10 крапель 3 рази на добу.

Для профілактики рецидивів і подальшого лікування хронічних захворювань дорослим і дітям віком від 12 років призначають по 10–20 крапель препарату 3 рази на добу.

Середня тривалість курсу лікування гострого захворювання і профілактики рецидивів становить 7–10 днів. Флакон тримати вертикально, у разі необхідності злегка постукувати по його дну.

Сироп. Дорослим і дітям віком від 12 років — по 7,5 мл сиропу 3 рази на день.

Дітям віком 6–12 років — по 5 мл сиропу 3 рази на день.

Дітям віком 1–5 років — по 2,5 мл сиропу 3 рази на день.

Сироп слід приймати внутрішньо 3 рази на добу вранці, вдень і ввечері. Після зникнення симптомів рекомендується продовжити лікування протягом декількох днів для запобігання рецидиву.

Таблетки. Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1 таблетці 3 рази на добу (вранці, вдень і ввечері); дітям віком 6–12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу (вранці та ввечері).

Умкалор рекомендується приймати не розжовуючи, з невеликою кількістю рідини.

Крім того, з метою запобігання рецидиву лікування рекомендується продовжувати ще кілька днів після зникнення симптомів захворювання. Середня тривалість курсу лікування — 7–10 днів.

Загальна тривалість лікування не повинна перевищувати 3 тиж.

Якщо ж, незважаючи на дотримання призначеного дозування, покращання стану не виявлено, пацієнту слід повідомити про це лікаря.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

розчин для перорального застосування. Підвищена чутливість до компонентів препарату; підвищена схильність до кровотеч, прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові; тяжкі захворювання печінки і нирок (через відсутність достатнього досвіду застосування цього лікарського засобу у подібних випадках).

Таблетки, сироп. Гіперчутливість до компонентів препарату, підвищена схильність до кровотеч або прийом лікарських засобів, які уповільнюють процес згортання крові. Тяжкі захворювання печінки і нирок (з огляду на відсутність достатнього досвіду застосування цього лікарського засобу в подібних випадках).

ПОБІЧНА ДІЯ

розчин для перорального застосування.

З боку травного тракту: розлади травного тракту (у тому числі біль у шлунку, печія, нудота, діарея), слабка кровотеча ясен.

З боку дихальної системи: слабкі носові кровотечі.

З боку шкіри/імунної системи: реакції гіперчутливості (у тому числі висип на шкірі, кропив’янка, свербіж шкіри і слизових оболонок). У вкрай поодиноких випадках можливі тяжкі реакції гіперчутливості з набряком обличчя, задишкою і зниженням АТ).

З боку гепатобіліарної системи: підвищення показників функції печінки. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не виявлений.

Сироп.

З боку травної системи: розлади шлунково-кишкового тракту: біль у шлунку, печія, діарея; слабка кровотеча ясен.

З боку дихальної системи: слабкі носові кровотечі.

З боку шкіри та підшкірних тканин/імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення показників функції печінки. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не був встановлений.

У разі появи побічних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Таблетки. Шлунково-кишкові розлади: нечасто — розлади шлунково-кишкового тракту; рідко — слабка кровотеча ясен.

Дихальні, торакальні та медіастинальні розлади: рідко — слабкі носові кровотечі.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин/розлади імунної системи: рідко — реакції гіперчутливості.

Розлади з боку гепатобіліарної системи: дуже рідко — підвищення показників печінки. Причинно-наслідковий зв’язок між підвищенням цих показників і застосуванням препарату не був продемонстрований.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

якщо симптоми захворювання не зникають протягом 1 тиж, підвищена температура тіла зберігається понад 3 доби або загальний стан погіршується, а також при порушенні функції печінки різного походження, задишці або кров’янистому мокротинні рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не рекомендується приймати препарат у період вагітності або годування груддю через недостатній клінічний досвід його застосування у цій групі пацієнтів.

Діти. Розчин для перорального застосування, сироп. Досвід застосування препарату дітям віком до 1  року відсутній, тому Умкалор можна призначати дітям віком від 1 року.

Застосування препарату Умкалор для лікування дітей молодшого віку (від 1 до 6 років) рекомендується під наглядом лікаря.

Сироп. Умкалор не рекомендований для застосування дітям віком до 1 року через недостатність даних його безпеки та ефективності у наданої групи пацієнтів.

Таблетки призначають дітям віком від 6 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Вплив при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не вивчався, але слід враховувати, що розчин для перорального застосування містить 12 об.% етанолу.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

дотепер повідомлень про це немає.

Через можливу дію препарату на параметри згортання крові не виключена ймовірність того, що при одночасному застосуванні він може впливати на дію таких непрямих антикоагулянтів, як варфарин. При проведенні плацебо-контрольованого подвійного сліпого клінічного дослідження за участю здорових добровольців не виявлено взаємодії препарату із пеніциліном V.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

розчин для перорального застосування, сироп. Дотепер повідомлень про випадки передозування не надходило. Можливе посилення побічних реакцій.

Таблетки. Дотепер повідомлень про випадки передозування не надходило.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

розчин для перорального застосування. При температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці. Термін придатності після відкриття флакону — 6 міс.

Сироп. Не потребує особливих умов зберігання. Термін придатності після відкриття флакону — 6 міс.

Таблетки. Не потребують особливих умов зберігання.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 11.01.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на УМКАЛОР® в містах України

Вінниця 170.03 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 148.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986

Дніпро 167.13 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 148 грн./уп.
«НЕ ХВОРІЙ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 102, тел.: +380930049211

Житомир 160.88 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 166.48 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 143.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Моторобудівників, 28, тел.: +380630308031

Івано-Франківск 171.92 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 100

Київ 180.42 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Київ, бульв. Дружби Народів, 25А, тел.: +380442213308

Кропивницький 164.13 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 148.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 175.21 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.5 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Грушевського, 16, тел.: +380503754998

Львів 181.05 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 150.7 грн./уп.
«РЕЦЕПТІКА» Львів, вул. Франка Івана, 37, тел.: +380675233077

Миколаїв 176.23 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 158.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Центральний, 149, тел.: +380512551781

Одеса 179.98 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Одеса, просп. Шевченка Тараса, 17, тел.: +380633130225

Полтава 163.42 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 145.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 174.59 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 151.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Ювілейна, 11, тел.: +380362622017

Суми 165 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 148.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709

Тернопіль 171.72 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 9

Ужгород 182.32 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 163.23 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.66 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Валентинівська, 35/81, тел.: +380633432133

Херсон 166.12 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 152.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 175.44 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 153.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, шосе Старокостянтинівське, 17/1, тел.: +380981697933

Черкаси 162.87 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 148.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 163.6 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Гагаріна Юрія, 11, тел.: +380462609948

Чернівці 178.57 грн./уп.

УМКАЛОР® р-н орал. фл. 20 мл № 1, DHU ..... 152.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko