АЦЦ® ГАРЯЧИЙ НАПІЙ МЕД ЛИМОН (ACC® HOT DRINK HONEY AND LEMON)

Состав и форма выпуска

порошок для орального розчину 200 мг пакетик, № 20Ціни в аптеках
Ацетилцистеїн....................................................... 200 мг
Допоміжні речовини: сахароза, кислота аскорбінова, сахарин натрію, лимонна смакова добавка, медова смакова добавка..
№ UA/6568/02/02 від 30.05.2019
B
порошок для орального розчину 600 мг пакетик, № 6Ціни в аптеках
Ацетилцистеїн....................................................... 600 мг
Допоміжні речовини: сахароза, кислота аскорбінова, сахарин натрію, лимонна смакова добавка, медова смакова добавка..
№ UA/6568/02/01 від 30.05.2019
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ацетилцистеїн (АЦЦ) — муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння та зменшення в’язкості слизу і сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність за наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, що зумовлено зв’язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, їх знешкодженням. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону — важливого фактора внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного та ендогенного походження, але й від ряду цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати його при передозуванні парацетамолу.

Фармакокінетика. Після перорального застосування ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і піддається метаболізму у печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину і надалі — змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька — близько 10%. Cmax у плазмі крові досягається через 1–3 год після прийому. Зв’язування з білками плазми крові — близько 50%. Ацетилцистеїн виділяється нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

T½ визначається головним чином швидкою біотрансформацією у печінці і становить близько 1 год. У разі зниження функції печінки T½ подовжується до 8 год.

Показання АЦЦ ГАРЯЧИЙ НАПІЙ МЕД ЛИМОН

лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Застосування АЦЦ ГАРЯЧИЙ НАПІЙ МЕД ЛИМОН

дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 400–600 мг ацетилцистеїну на добу, розподілені на 1–3  прийоми.

Дітям віком 6–14 років призначати по 400–600 мг/добу, розподілені на 2–3 прийоми.

Дітям віком 2–6 років призначати по 200–400 мг/добу, розподілені на 2 прийоми.

Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити при помішуванні в ½ склянки холодної води, потім додати гарячу, але не киплячу воду до повної склянки. Перемішати та випити рідину якнайшвидше після її охолодження до прийнятної температури. Послідовність розчинення порошку (спочатку додається холодна вода, а потім гаряча) не має змінюватися. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеїн застосовувати 4–5 днів.

Протипоказання

підвищена чутливість до ацетилцистеїну або інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, тяжке загострення БА.

Побічна дія

для опису частоти побічних ефектів використовують таку класифікацію: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100, <1/10), нечасто (≥1/1000, <1/100), рідко (≥1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000).

З боку серцево-судинної системи: нечасто — тахікардія, артеріальна гіпотензія.

З боку нервової системи: нечасто — головний біль.

З боку шкіри: нечасто — алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, екзантема, екзема, висип, ангіоневротичний набряк).

З боку органа слуху: нечасто — дзвін у вухах.

З боку дихальної системи: рідко — диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів із гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з БА), ринорея.

З боку травного тракту: нечасто — печія, диспепсія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея, неприємний запах з рота.

Загальні розлади: нечасто — лихоманка.

Повідомляли про окремі тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса — Джонсона і Лайєлла). При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомляли про виникнення кровотеч, що найчастіше були пов’язані з розвитком реакцій гіперчутливості. Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження цьому немає. Дуже рідко повідомляли про набряк Квінке, набряк обличчя, випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть анафілактичний шок.

Особливості застосування

є окремі повідомлення про тяжкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса — Джонсона і Лайєлла) при прийомі ацетилцистеїну, тому в разі виникнення змін з боку шкіри або слизових оболонок слід негайно припинити застосування препарату і проконсультуватися з лікарем щодо подальшого його прийому.

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо в разі одночасного прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Ацетилцистеїн впливає на метаболізм гістаміну, тому не слід призначати довготривалу терапію пацієнтам із непереносимістю гістаміну, оскільки це може призвести до появи симптомів непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Слід з обережністю призначати ацетилцистеїн хворим на БА через можливий розвиток бронхоспазму. При висипанні вмісту пакетика у посуд під час приготування розчину порошок може потрапляти у повітря та подразнювати слизову оболонку носа, внаслідок чого може виникнути рефлекторний бронхоспазм. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити.

Пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм, особливо у дітей віком до 2 років. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Препарат містить сахарозу, тому його не слід призначати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози, дефіцитом сахарази-ізомальтази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Інформація для хворих на цукровий діабет

1 пакетик порошку (200 мг ацетилцистеїну) містить 2,5 г сахарози (0,21 хлібних одиниць).

1 пакетик порошку (600 мг ацетилцистеїну) містить 2 г сахарози (0,17 хлібних одиниць).

Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки в разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Діти

Порошок по 200 мг: застосовувати у дітей віком від 2 років.

Порошок по 600 мг: застосовувати у дітей віком від 14 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

дослідження взаємодії проводили тільки за участю дорослих.

Застосування разом із ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення вираженості кашльового рефлексу.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів повинен становити не менше ніж 2 год. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

Не рекомендується розчиняти ацетилцистеїн в одній склянці з іншими препаратами.

При одночасному прийомі нітрогліцерину та ацетилцистеїну виявлені значна артеріальна гіпотензія і значне розширення скроневої артерії. При необхідності одночасного застосування нітрогліцерину та ацетилцистеїну у пацієнтів слід контролювати артеріальну гіпотензію, яка може мати тяжкий характер, також слід попередити пацієнтів про можливість виникнення головного болю.

Ацетилцистеїн зменшує вираженість гепатотоксичної дії парацетамолу.

Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками.

Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.

Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

Вплив на лабораторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та визначення кетонових тіл у сечі.

Передозування

немає даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну.

Добровольці приймали 11,6 г ацетилцистеїну на добу протягом 3 міс без виникнення будь-яких серйозних побічних ефектів. Пероральні дози до 500 мг ацетилцистеїну/кг маси тіла/добу переносилися без жодних симптомів інтоксикації.

Симптоми: нудота, блювання, діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.

Терапія: лікування симптоматичне.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °C.

Діагнози, при яких застосовують АЦЦ ГАРЯЧИЙ НАПІЙ МЕД ЛИМОН

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція МОЗ

Ціни на АЦЦ ГАРЯЧИЙ НАПІЙ МЕД ЛИМОН в містах України

Вінниця 193.57 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Юності, 20/73, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Дніпро 186.64 грн./уп.

«НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Дніпро, вул. Березинська, 28, тел.: +380633606807174.00 грн./уп.

Житомир 189.11 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Запоріжжя 191.3 грн./уп.

«НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Запоріжжя, вул. Патріотична, 56Б, тел.: +380661366020166.40 грн./уп.

Івано-Франківск 190.59 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 10, тел.: +380342752215183.00 грн./уп.

Київ 208.9 грн./уп.

«ФАРМАЦІЯ» Київ, вул. Кубанської України, 10, тел.: +380445196498148.99 грн./уп.

Кропивницький 193.54 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кропивницький, вул. Полтавська, 81А, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Луцьк 193.72 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Луцьк, просп. Грушевського, 22Б, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Львів 195.78 грн./уп.

«ПУЛЬС» Львів, вул. Садова, 2А, тел.: +380322453431170.22 грн./уп.

Миколаїв 198.01 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Одеса 206.43 грн./уп.

«АПТЕКА ВІД СКЛАДУ» Одеса, вул. Героїв Крут, 17А, тел.: +380487505044180.30 грн./уп.

Полтава 188.3 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Великотирнівська, 35/2, тел.: +380532611201182.95 грн./уп.

Рівне 193.86 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Суми 189.45 грн./уп.

«АПТЕКА ПРАНА» Суми, вул. Кондратьєва Герасима, 181, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Тернопіль 194.82 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Тернопіль, пл. Перемоги, 4Б, тел.: +380352550230183.25 грн./уп.

Ужгород 191.88 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Минайська, 34, тел.: +380312224778185.37 грн./уп.

Харків 187.97 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Перемоги, 73В, тел.: +380573382003183.15 грн./уп.

Херсон 191.39 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Хмельницький 194.03 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Довженка Олександра, 7/1, тел.: +380800505911184.20 грн./уп.

Черкаси 191.39 грн./уп.

«» Черкаси, вул. Чіковані, 23/1, тел.: +380472644678175.50 грн./уп.

Чернігів 187.66 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернігів, вул. 77-ї Гвардійської Дивізії, 1В, тел.: +380462942135183.05 грн./уп.

Чернівці 191.14 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +380372573571184.05 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko