СИНУФОРТЕ®

Егіс

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ліофіл. пор. д/інтраназ. заст. 0,05 г фл., з розч. в амп. 5 мл, № 1

Порошок ліофілізов. соку та водного екстракту свіжих бульб цикламену європейського 0,05 г

№  UA/6478/01/01 з 08.11.2017 Без рецепту C

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Синуфорте — препарат рослинного походження для лікування запальних захворювань навколоносових пазух та порожнини носа. Препарат впливає на чутливі рецептори трійчастого нерва в ділянці середнього носового ходу і викликає рефлекторну секрецію у слизовій оболонці порожнини носа і навколоносових пазух. Стимульована гіперсекреція супроводжується зміною реологічних властивостей секрету і нормалізацією його в’язкості. Рефлекторна гіперсекреція в комбінації з протинабряковою дією препарату призводить до евакуації секрету з синусів в носоглотку і забезпечує фізіологічний дренаж всіх синусів одночасно. Препарат сприяє відновленню мукоциліарного транспорту в порожнині носа і навколоносових пазухах за рахунок посилення присутності в поверхневому шарі слизу рідкої частини секрету. Сінуфорте підсилює мікроциркуляцію крові в слизовій оболонці носа і навколоносових пазух. Це пов’язано з тим, що парасимпатична стимуляція, яка активує секрецію, також викликає вазодилатацію судин, що постачають залози.

Посилена рефлекторна секреція у вигляді серозно-мукозних виділень виявляється через декілька хвилин і може тривати 30–120 хв залежно від індивідуальних особливостей організму.

ПОКАЗАННЯ

комплексна терапія гострих і хронічних синуситів: гайморити, фронтити, етмоїдити і сфеноїдити (в разі гнійних синуситів, перебіг яких супроводжується явищами генералізації інфекції та/або орбітальних ускладнень, Сінуфорте слід застосовувати тільки в комбінації з антибіотиками; комплексна терапія риносинуситів, що супроводжуються ексудативними середніми отитами; період ранньої післяопераційної реабілітації після ендоскопічних оперативних втручань на навколоносових пазухах.

ЗАСТОСУВАННЯ

при натисканні розпилювач-дозатор розпилює 0,13 мл (2–3 краплі) препарату, що становить разову дозу. Вища добова доза препарату становить 0,26 мл. Готовий розчин містить 35 доз препарату.

Послідовність дій при застосуванні препарату

1. Відкрутити ковпачок флакону з препаратом та вийняти пробку.

2. Розкрити флакон розчинника, відламати верхню частину.

3. Повністю влити вміст розчинника у флакон з препаратом.

4. Накрутити розпилювач-дозатор на флакон та збовтати до повного розчинення препарату.

5. Зняти захисний ковпачок з розпилювача-дозатора.

6. Провести 2–3 пробних розпилювання в повітря.

7. При вертикальному положенні голови вводять розпилювач-дозатор у кожний носовий хід, затримують дихання та проводять розпорошення одним натисканням.

Приготований вищевказаним способом препарат вводиться 1 раз на добу шляхом одноразового розпилення в кожний носовий хід.

Препарат рекомендується використовувати щодня, при необхідності допускається його застосування через день.

Тривалість одного курсу лікування — 12–16 днів при введенні препарату через день або 6–8 днів при щоденному застосуванні.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

— підвищена чутливість до компонентів препарату;

— поліпозні риносинусити;

— кісти навколоносових пазух.

ПОБІЧНА ДІЯ

можлива поява відчуття легкого або помірного печіння в носовій порожнині, слюно- та/або сльозотечі у відповідь на роздратування чутливих рецепторів трійчастого нерва. В окремих випадках можуть виникнути почервоніння обличчя, нетривалий головний біль у лобній ділянці або з’явитися забарвлене в блідо-рожевий колір виділення з носа в результаті капілярного діапедезу. Перелічені вище короткочасні фізіологічні реакції підтверджують рефлекторний механізм дії препарату і не потребують припинення лікування.

Можливі алергічні реакції (в тому числі шкірний висип, задишка та ін.). У цих випадках рекомендується припинити прийом препарату і звернутися до фахівця.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при використанні слід уникати попадання Синуфорте в очі в зв’язку з наявністю подразнювальної дії препарату на слизову оболонку ока і можливим розвитком явищ гострого кон’юнктивіту. Під час введення препарату рекомендується затримати дихання.

Безпосереднє розпорошення препарату слід здійснювати одним натисканням при вертикальному положенні голови.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

необхідно утриматися від попереднього введення, а також одночасного застосування місцевих анестетиків та/або місцевих деконгестантів через можливі порушення механізму дії препарату Синуфорте.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

в даний час про випадки передозування препарату Синуфорте не повідомлялося. Перевищення разової дози не призводить до підвищення лікувального ефекту і може викликати відчуття сильного печіння і біль в носоглотці.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С. Свіжоприготовлений розчин зберігати при температурі від 2–8 °С не більше 15 днів.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 12.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій