ВЕСТІНОРМ® таблетки

Фармак

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. 8 мг блістер, № 10, № 30

табл. 16 мг блістер, № 10, № 30, № 60

табл. 24 мг блістер, № 10, № 30, № 60

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-01-31 р. № 69. Р.п. № UA/6356/01/01, UA/6356/01/02, UA/6356/01/03

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад

діюча речовина: betahistine;

1 таблетка містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг або 16 мг, або 24 мг у перерахуванні на 100% суху речовину;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування вестибулярних порушень.

Код АТС

N07С А01.

Клінічні характеристики

Показання

Хвороба та синдром Меньєра, що характеризуються такими основними симптомами як запаморочення, що іноді супроводжується нудотою та блюванням, зниженням слуху (туговухістю), шумом у вухах.

Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини та до інших компонентів препарату. Феохромоцитома.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим внутрішньо. Добова доза становить 24–48 мг, рівномірно розподілена для прийому протягом доби.

Таблетки по 8 мг Таблетки по 16 мг Таблетки по 24 мг
1–2 таблетки 3 рази на добу ½-1 таблетка 3 рази на добу 1 таблетка 2 рази на добу

Таблетки приймають після їди, не розжовуючи.

Дозу і тривалість терапії визначає лікар індивідуально залежно від ефективності терапії. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після 2–3 тижнів лікування. Найкращі результати спостерігаються при прийомі препарату протягом кількох місяців. Якщо лікування призначити на початку захворювання, можна запобігти прогресуванню його і/або втраті слуху на пізніх стадіях.

Пацієнти літнього віку

Корекція дози для пацієнтів цієї групи не потрібна.

Ниркова недостатність

Корекція дози не потрібна.

Печінкова недостатність

Корекція дози не потрібна.

Побічні реакції

З боку травного тракту: часто — нудота, диспепсія; частота невідомаскарги на незначні розлади шлунка (блювання, біль у животі, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози.

З боку нервової системи: часто — головний біль.

З боку імунної системи: частота невідомареакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: частота невідомаспостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокрема ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

Передозування

При передозуванні можуть спостерігатися нудота, біль в животі, сонливість. Були повідомлення про появу судом та серцево-легеневих ускладнень при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо у поєднанні з передозуванням іншими препаратами.

Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Немає даних щодо застосування бетагістину вагітним. Препарат можна приймати тільки у разі крайньої необхідності і під безпосереднім наглядом лікаря.

Проникнення бетагістину в грудне молоко не вивчалося. Користь від застосування препарату визначають співвідношенням переваг годування груддю/потенційного ризику для дитини.

Діти.

Досвід застосування препарату для лікування дітей відсутній, тому не слід призначати його цій віковій категорії. 

Пацієнти з бронхіальною астмою, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі потребують ретельного медичного спостереження під час лікування Вестінормом®.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Бетагістин відповідно до даних клінічних досліджень, не має значного впливу або ефектів, що потенційно впливають на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

На основі даних дослідження in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому P450 in vivo.

Дані, отримані в умовах in vitro, свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують активність моноамінооксидази (МАО), у тому числі підтип В МАО (наприклад селегілін). Рекомендується виявляти обережність при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи вибірково підтип В МАО).

Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами може теоретично вплинути на ефективність одного з цих препаратів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Механізм дії бетагістину вивчений тільки частково. Існує кілька достовірних гіпотез, що підтверджують дані досліджень на тваринах та за участю людей.

Вплив бетагістину на гістамінергічну систему: встановлено, що бетагістин частково проявляє антагоністичну активність щодо Н1-рецепторів, а також антагоністичну активність щодо Н3-рецепторів гістаміну в нервовій тканині та проявляє незначну активність щодо Н2-рецепторів гістаміну. Бетагістин збільшує обмін та вивільнення гістаміну шляхом блокування пресинаптичних Н3-рецепторів та індукції процесу зниження кількості відповідних Н3-рецепторів.

Бетагістин може збільшити кровотік у кохлеарній зоні, а також у всьому головному мозку:

фармакологічні дослідження на тваринах продемонстрували покращення кровообігу в судинах stria vascularis внутрішнього вуха, можливо, за рахунок розслаблення прекапілярних сфінктерів у системі мікроциркуляції внутрішнього вуха. Бетагістин також виявив збільшення мозкового кровотоку у людини.

Бетагістин сприяє вестибулярній компенсації: бетагістин прискорює відновлення вестибулярної функції після однобічної нейректомії у тварин, прискорюючи і сприяючи центральній вестибулярній компенсації. Цей ефект характеризується посиленням регуляції обміну і вивільнення гістаміну та реалізується у результаті антагонізму H3-рецепторів. У людей під час лікування бетагістином також зменшувався час відновлення вестибулярної функції після нейректомії.

Бетагістин змінює активність нейронів у вестибулярних ядрах: було також встановлено, що бетагістин має дозозалежний інгібуючий вплив на генерацію пікових потенціалів у нейронах латеральних і медіальних вестибулярних ядер.

Фармакодинамічні властивості бетагістину, як це було показано на тваринах, можуть забезпечити позитивний терапевтичний ефект препарату у вестибулярній системі.

Ефективність бетагістину показали дослідження за участю пацієнтів з вестибулярним запамороченням і хворобою Меньєра, під час яких спостерігалося зменшення тяжкості та частоти нападів запаморочення.

Фармакокінетика.

Всмоктування

При пероральному введенні бетагістин швидко і практично повністю всмоктується у травному тракті. Після всмоктування препарат швидко і майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту 2-піридилоцтової кислоти. Рівень концентрації бетагістину у плазмі крові дуже низький.

Тому всі фармакокінетичні аналізи проводяться шляхом вимірювання концентрації метаболіту 2-піридилоцтової кислоти у плазмі крові і сечі.

При прийомі препарату з їжею максимальна його концентрація (Cmax) нижча, ніж при прийомі натще. При цьому повне усмоктування бетагістину ідентичне в обох випадках, що вказує на те, що прийом їжі лише уповільнює всмоктування препарату.

Розподіл

Відсоток бетагістину, що зв’язується з білками плазми крові, становить менше 5%.

Біотрансформація

Після всмоктування бетагістин швидко і майже повністю метаболізується в 2-піридилоцтову кислоту (яка не виявляє фармакологічної активності).

Після прийому бетагістину внутрішньо концентрація 2-піридилоцтової кислоти у плазмі крові (та в сечі) досягає свого максимуму через 1 годину після прийому препарату та зменшується з періодом напіввиведення близько 3,5 години.

Виведення

2-піридилоцтова кислота швидко виводиться із сечею. При прийомі препарату у дозуванні 8–48 мг близько 85% початкової дози виявляється в сечі. Виведення бетагістину нирками або з калом є незначним.

Лінійність

Швидкість відновлення залишається постійною при пероральному прийомі 8–48 мг препарату, що вказує на лінійність фармакокінетики бетагістину і дає змогу передбачати, що задіяний метаболічний шлях залишається неінтенсивним.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з плоскою поверхнею з рискою та фаскою, білого або майже білого кольору. На поверхні таблеток допускається мармуровість (для таблеток по 8 мг та 16 мг).

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. Таблетки по 8 мг. По 3 блістери у пачці.

Таблетки по 16 мг та 24 мг. По 3 або 6 блістерів у пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Фармак».

Місцезнаходження

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ВЕСТІНОРМ® таблетки в містах України

Вінниця 225.28 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 196.86 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, вул. Київська, 45, тел.: +380503016304

Дніпро 223.51 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Дніпропетровськ, просп. Яворницького Дмитра, 60Б, тел.: +380675604628

Житомир 208.40 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 194.16 грн./уп.
«» Житомир, перехр. Київська / Небесної сотні, 52/20

Запоріжжя 220.17 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Запоріжжя, вул. Європейська, 5А, тел.: +380612287050

Івано-Франківск 235.42 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Івано-Франківськ, вул. Гаркуши Іллі, 24, тел.: +380675604635

Київ 245.03 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 180.34 грн./уп.
«ГЕЛЕКСИ» Київ, вул. Єреванська, 7, тел.: +380442420807

Кропивницький 212.49 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 194.46 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Добровольского, 22Б

Луцьк 216.86 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 197.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 230.45 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 190.4 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380322645337

Миколаїв 219.39 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Миколаїв, вул. Чкалова, 91А, тел.: +380512769961

Одеса 225.78 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 200.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Глушка Академіка, 22, тел.: +380935043543

Полтава 236.40 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 196.32 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Європейська, 42

Рівне 220.26 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Рівне, вул. Князя Володимира, 109Б, тел.: +380362420455

Суми 210.20 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 193.98 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Суми, вул. Героїв Крут, 76/2

Тернопіль 229.43 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Тернопіль, вул. Текстильна, 28Ч, тел.: +380352561257

Ужгород 233.09 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 202.32 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 235.31 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 194.88 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, проїзд Стадіонний, 11/2

Херсон 203.41 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 194.16 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Антонівка, шосе Чорновола В'ячеслава, 30

Хмельницький 225.06 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 199.26 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380503433346

Черкаси 214.81 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Черкаси, вул. Дашковича Остафія, 19, тел.: +380472590164

Чернігів 213.17 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 202.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Доценка, 17, тел.: +380462606340

Чернівці 217.82 грн./уп.

ВЕСТІНОРМ® табл. 24 мг блістер № 60, Фармак ..... 195.96 грн./уп.
«АПТЕКА 24» Чернівці, вул. Головна, 200, тел.: +380372931378