• Кабинет
 • ВЕСТІНОРМ® (VESTINORM)

  Склад і форма випуску

  таблетки 8 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
  № UA/6356/01/01 від 31.01.2017
  B За рецептом
  таблетки 16 мг блістер, № 30, 60Ціни в аптеках
  № UA/6356/01/02 від 31.01.2017
  B За рецептом
  таблетки 24 мг блістер, № 30, 60Ціни в аптеках
  1 таблетка містить бетагістину дигідрохлориду 8 мг або 16 мг, або 24 мг у перерахуванні на 100 % суху речовину;
  допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон, магнію стеарат..
  № UA/6356/01/03 від 31.01.2017
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка.

  Механізм дії бетагістину вивчений лише частково. Існує декілька достовірних гіпотез, які були підтверджені даними досліджень, проведеними на тваринах та з участю людей.

  Вплив бетагістину на гістамінергічну систему.

  Встановлено, що бетагістин частково проявляє агоністичну активність щодо Н1-рецепторів, а також антагоністичну активність щодо Н3-рецепторів гістаміну у нервовій тканині та має незначну активність щодо Н2-рецепторів гістаміну. Бетагістин збільшує обмін та вивільнення гістаміну шляхом блокування пресинаптичних Н3-рецепторів та індукції процесу зниження кількості відповідних Н3-рецепторів.

  Бетагістин може збільшувати кровотік у кохлеарній зоні, а також у всьому головному мозку.

  Фармакологічні дослідження на тваринах продемонстрували покращення кровообігу в судинах stria vascularis внутрішнього вуха, можливо, за рахунок розслаблення прекапілярних сфінктерів у системі мікроциркуляції внутрішнього вуха. Бетагістин також продемонстрував збільшення мозкового кровотоку в організмі людини.

  Бетагістин сприяє вестибулярній компенсації.

  Бетагістин прискорює відновлення вестибулярної функції після однобічної нейректомії у тварин, стимулюючи і сприяючи процесу центральної вестибулярної компенсації. Цей ефект характеризується посиленням регуляції обміну і вивільнення гістаміну та реалізується в результаті антагонізму H3-рецепторів. У людей під час лікування бетагістином також зменшувався час відновлення вестибулярної функції після нейректомії.

  Бетагістин змінює активність нейронів у вестибулярних ядрах.

  Було також встановлено, що бетагістин має дозозалежний інгібуючий вплив на генерацію пікових потенціалів у нейронах латеральних і медіальних вестибулярних ядер.

  Фармакодинамічні властивості бетагістину, як це було показано у тварин, можуть забезпечити позитивний терапевтичний ефект препарату у вестибулярній системі.

  Ефективність бетагістину була показана під час досліджень у пацієнтів з вестибулярним запамороченням та хворобою Меньєра, що було продемонстровано шляхом зменшення тяжкості та частоти нападів запаморочення.

  Фармакокінетика.

  Всмоктування.

  При пероральному введенні бетагістин швидко і практично повністю всмоктується в усіх відділах шлунково-кишкового тракту. Після всмоктування препарат швидко і майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту 2-піридилоцтової кислоти. Рівень концентрації бетагістину у плазмі крові дуже низький. Тому всі фармакокінетичні аналізи проводяться шляхом вимірювання концентрації метаболіту 2-піридилоцтової кислоти у плазмі і сечі.

  При прийомі препарату з їжею максимальна концентрація (Cmax) препарату нижча, ніж при прийомі натще. При цьому повне всмоктування бетагістину ідентичне в обох випадках, що вказує на те, що прийом їжі лише уповільнює процес всмоктування препарату.

  Розподіл.

  Відсоток бетагістину, що зв’язується з білками плазми крові, становить менше 5%.

  Біотрансформація.

  Після всмоктування бетагістин швидко і майже повністю метаболізується в 2-піридилоцтову кислоту (яка не має фармакологічної активності).

  Після прийому бетагістину всередину концентрація 2-піридилоцтової кислоти у плазмі крові (та в сечі) досягає свого максимуму через 1 годину після прийому препарату та зменшується з періодом напіввиведення близько 3,5 години.

  Виведення.

  2-піридилоцтова кислота швидко виводиться з сечею. При прийомі препарату в дозуванні 8 — 48 мг близько 85% початкової дози виявляється в сечі. Виведення бетагістину нирками або з калом є незначним.

  Лінійність.

  Швидкість відновлення залишається постійною при пероральному прийомі 8 -48 мг препарату, вказуючи на лінійність фармакокінетики бетагістину, і дає можливість припустити, що задіяний метаболічний шлях є ненасичуваним.

  Показання ВЕСТІНОРМ

  хвороба і синдром Меньєра, які характеризуються трьома основними симптомами:

  – запамороченням, що іноді супроводжується нудотою і блюванням;

  – зниженням слуху (туговухістю);

  – шумом у вухах.

  Симптоматичне лікування вестибулярного запаморочення різного походження.

  Застосування ВЕСТІНОРМ

  Добова доза для дорослих становить 24–48 мг, рівномірно розподілена для прийому протягом доби.

  Таблетки по 8 мг Таблетки по 16 мг Таблетки по 24 мг
  1–2 таблетки

  3 рази на добу

  ½–1 таблетка

  3 рази на добу

  1 таблетка

  2 рази на добу

  Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від ефекту. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після 2-3 тижнів лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців. Існують дані про те, що призначення лікування на початку захворювання запобігає його прогресуванню та/або втраті слуху на пізніх стадіях.

  Пацієнти літнього віку

  Хоча на даний час дані клінічних досліджень у цій групі пацієнтів обмежені, широкий досвід застосування препарату у післяреєстраційному періоді припускає, що корекція дози для цієї категорії пацієнтів не потрібна.

  Ниркова недостатність

  У цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводили, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування корекція дози не потрібна.

  Печінкова недостатність

  У цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводили, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування корекція дози не потрібна.

  Діти. У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату Вестінорм®, його не рекомендується призначати дітям (віком до 18 років).

  Протипоказання

  гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату. Феохромоцитома.

  Побічна дія

  з боку шлунково-кишкового тракту: нудота та диспепсія, скарги на незначні розлади шлунка (блювання, гастроінтестинальний біль, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози.

  З боку нервової системи: головний біль.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія.

  З боку шкіри і підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокрема ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

  Особливості застосування

  під час лікування препаратом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів з бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі.

  Рекомендується з обережністю застосовувати для лікування у пацієнтів з виразковою хворобою (в т.ч. в анамнезі), оскільки періодично виникають випадки диспепсії у пацієнтів які приймають бетагістин.

  Слід з обережністю призначати бетагістин пацієнтам з наявною кропив’янкою, висипом або алергічним ринітом, оскільки можливо наростання цих симптомів.

  Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з тяжкою гіпотензією.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Вагітність. Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину вагітним жінкам.

  Результати досліджень на тваринах є недостатніми для оцінки прямого чи непрямого впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Бетагістин не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків безперечної потреби.

  Період годування груддю. Невідомо, чи проникає бетагістин у грудне молоко людини. Дослідження на тваринах щодо проникнення бетагістину в молоко не проводили. Бетагістин не слід застосовувати в період годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Запаморочення, зниження слуху, шум у вухах пов’язані з синдромом Меньєра можуть негативно впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Бетагістин згідно з даними клінічних досліджень, не чинить значного впливу або ефектів, які потенційно впливають на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  дослідження in vivo, спрямовані на вивчення взаємодії з іншими лікарськими засобами, не проводили. З огляду на дані дослідження in vitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому P450 in vivo.

  Дані, отримані в умовах in vitro, свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують активність моноаміноксидази (МАО), у тому числі підтипу В МАО (наприклад селегіліном). Рекомендується дотримуватися обережності при одночасному застосуванні бетагістину та інгібіторів МАО (включаючи вибірково підтип В МАО).

  Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами теоретично може вплинути на ефективність одного з цих препаратів.

  Передозування

  відомо кілька випадків передозування препарату. У деяких пацієнтів спостерігалися легкі та середнього ступеня тяжкості симптоми при прийомі в дозі до 640 мг (нудота, сонливість, біль у животі). Іншими симптомами передозування були блювота, диспепсія, атаксія і судоми. Серйозніші ускладнення (конвульсії, ускладнення з боку серця і легень) спостерігалися при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо з одночасним передозуванням іншими лікарськими засобами.

  Лікування: промивання шлунка і симптоматична терапія рекомендовані протягом однієї години після прийому препарату.

  Умови зберігання

  у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують ВЕСТІНОРМ

  Дата додавання: 15.09.2020 р.
  © Компендиум 2018

  Рекомендовані аналоги ВЕСТІНОРМ:

  Інструкція

  Ціни на ВЕСТІНОРМ в містах України

  Вінниця 278.56 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361244.99 грн./уп.

  Дніпро 261.18 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, 42, тел.: +380563725331246.31 грн./уп.

  Житомир 270.17 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +380412430045244.95 грн./уп.

  Запоріжжя 261.35 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 34246.99 грн./уп.

  Івано-Франківск 273.85 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +380672132987242.99 грн./уп.

  Київ 263.96 грн./уп.

  «РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Максимовича Михайла, 28Б, тел.: +380443550481234.00 грн./уп.

  Кропивницький 265.14 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Кропивницький, перехр. Великовисківський / Вокзальна, 1/103, тел.: +380678251124247.99 грн./уп.

  Луцьк 277.19 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Луцьк, просп. Відродження, 26А, тел.: +380676532022247.99 грн./уп.

  Львів 285.64 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +380981625360243.99 грн./уп.

  Миколаїв 275.31 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Велика Морська, 70/3244.00 грн./уп.

  Одеса 275.14 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Ільфа і Петрова, 11А, тел.: +380487886012247.15 грн./уп.

  Полтава 266.2 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370246.99 грн./уп.

  Рівне 279.4 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953247.99 грн./уп.

  Суми 264.4 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Суми, просп. Курський, 115, тел.: +380682986891245.99 грн./уп.

  Тернопіль 278.07 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +380672404019247.99 грн./уп.

  Ужгород 290.86 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752250.61 грн./уп.

  Харків 264.1 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, шосе Салтівське, 262250.61 грн./уп.

  Херсон 274.37 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948259.95 грн./уп.

  Хмельницький 280.68 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845238.95 грн./уп.

  Черкаси 268.7 грн./уп.

  «МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 335, тел.: +380472736729241.00 грн./уп.

  Чернігів 264.04 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430245.99 грн./уп.

  Чернівці 275.42 грн./уп.

  «D.S.» Чернівці, вул. Героїв Майдану, 85, тел.: +380800302060231.25 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko