• Кабинет
 • МУКОФАЛЬК АПЕЛЬСИН (MUCOFALK ORANGE)

  Склад і форма випуску

  гранули пакетик 5 г, № 20Ціни в аптеках
  Ispaghula husk (лузга насіння подорожника Plantago ovata Forssk.)
  3,25 г
  Допоміжні речовини: цукроза, декстрин, кислота лимонна безводна, натрію алгінат, натрію цитрат, натрію хлорид, натрію сахарин, ароматизатор апельсиновий.
  № UA/6104/01/01 від 05.12.2018
  C

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка. Активним інгредієнтом є лушпиння насіння подорожника, що складається з епідермісу та прилеглих зруйнованих шарів, знятих з висушеного зрілого насіння Plantago ovata Forssk. (Plantago ispaghula Roxb.). Лушпиння насіння подорожника особливо багате на аліментарні волокна та слиз, вміст слизу в ньому є набагато більшим, ніж у інших видів Plantago.

  Діюча речовина препарату поглинає кількість води, яка приблизно у 40 разів перевищує її власну масу. Вона складається на 85% з водорозчинних волокон та є частково ферментативною (in vitro 72% ― неущільнений залишок) і діє шляхом гідратації випорожнення.

  Рухливість кишечнику та швидкість транзиту можуть бути модифіковані завдяки лушпинню насіння, що спричиняє механічне розширення стінок кишки. Це відбувається внаслідок збільшення об’єму кишечнику та зниження в’язкості люмінесцентного вмісту через поглинання води.

  Якщо приймати препарат з великою кількістю рідини, лушпиння насіння збільшує об’єм кишкового вмісту завдяки високим наповнювальним властивостям і, як наслідок, подразнювальне розтягнення, що викликає дефекацію. У свою чергу, набрякла маса слизових форм утворює змащувальний шар, що полегшує транзит кишкового вмісту.

  Початок дії. Лушпиння насіння подорожника зазвичай діє як проносний засіб протягом 12‒24 год після одноразового введення. Іноді максимальний ефект досягається лише через 2‒3 дні.

  Показання МУКОФАЛЬК АПЕЛЬСИН

  хронічні запори;

  захворювання, при яких бажаним є м’яке полегшене випорожнення кишечнику, наприклад тріщини заднього проходу, геморой, а також стан після оперативного втручання у ділянці прямої кишки;

  синдром подразненого кишечнику.

  Застосування МУКОФАЛЬК АПЕЛЬСИН

  якщо не призначено інше, слід дотримуватися зазначених нижче рекомендацій щодо застосування, інакше Мукофальк Апельсин не буде чинити терапевтичної дії.

  При хронічних запорах та захворюваннях, при яких бажаним є полегшене випорожнення кишечнику, дорослим та дітям віком від 12 років застосовувати внутрішньо по 1 пакетику (5 г) препарату Мукофальк Апельсин 2‒3 рази на добу після розмішування в достатній кількості рідини (щонайменше 150 мл на один пакетик).

  Якщо препарат призначений як допоміжний засіб при діареї або синдромі подразненого кишечнику, або при гіперхолестеринемії, застосовувати по 1 пакетику (5 г), розчиненому в достатній кількості рідини (щонайменше 150 мл на один пакетик), 2‒6 разів на добу.

  Якщо у пацієнта тривалий запор та нерегулярні випорожнення, які спостерігаються більше ніж 3 доби, або діарея, що триває більше 2 діб та супроводжується домішками крові або підвищенням температури тіла, необхідно проконсультуватися з лікарем.

  Рекомендації щодо застосування:

  1. Ніколи не застосовувати цей препарат у сухому вигляді, тому що це може спричинити утруднення при ковтанні.

  2. Висипати гранули з пакетика у порожню склянку.

  3. Повільно наповнити склянку холодною водою (як мінімум 150 мл).

  4. Перемішати за допомогою ложки та, переконавшись, що не залишилося грудочок, негайно випити. Не приймати лежачи або безпосередньо перед сном!

  5. Потім випити ще одну склянку води.

  Ефект від застосування препарату Мукофальк Апельсин, як правило, спостерігається через 12‒24 год після прийому.

  Приймати Мукофальк Апельсин слід протягом дня принаймні за півгодини до або після прийому інших ліків.

  Якщо пацієнт забув прийняти препарат, необхідно продовжувати лікування відповідно до рекомендацій щодо дозування, але не підвищувати дозу.

  Перш ніж перервати або припинити лікування, бажано порадитися з лікарем.

  Протипоказання

  відома реакція гіперчутливості на Ispaghula (Plantago, Psyllium), а також підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату;

  будь-яка раптова зміна у роботі кишечнику, що триває понад 2 тиж;

  прийом проносного засобу з відсутністю дефекації;

  ректальні кровотечі невідомої етіології;

  утруднене ковтання або інші проблеми з горлом або ковтанням;

  стеноз стравоходу, серцевого отвору стравоходу або інших відділів ШКТ;

  ризик розвитку або існуюча кишкова непрохідність (ілеус) або мегаколон; параліч кишечнику.

  Побічна дія

  можливі метеоризм і відчуття переповненості кишечнику, але зазвичай вони зникають у процесі подальшого лікування.

  Можливі здуття черевної порожнини та проблеми з випорожненням, також існує небезпека появи кишкової непрохідності або непрохідності стравоходу, особливо при прийомі недостатньої кількості рідини.

  Лушпиння насіння подорожника містить алергени, які можуть спричинити реакцію гіперчутливості через пероральне введення або контакт зі шкірою. Симптоми реакцій гіперчутливості можуть включати риніт, кон’юнктивіт, бронхоспазм та іноді анафілактичний шок. Також повідомлялося про шкірні реакції, такі як екзантема та свербіж.

  Частота даних побічних ефектів невідома.

  Особливості застосування

  Мукофальк Апельсин не можна приймати лежачи або безпосередньо перед сном.

  При застосуванні препарату Мукофальк Апельсин необхідно забезпечити прийом достатньої кількості рідини, як мінімум 150 мл води на 1 пакетик.

  При прийомі недостатньої кількості рідини агенти, що утворюють об’ємні речовини, можуть викликати обструкцію горла та стравоходу із задишкою та кишковою непрохідністю. Симптомами можуть бути біль у грудях, блювання або утруднення при ковтанні чи диханні.

  Ковтання гранул сухими може призвести до труднощів при ковтанні та задишки.

  При діареї найважливішим аспектом лікування є відновлення електролітного балансу.

  Мукофальк Апельсин не слід приймати пацієнтам з проблемами випорожнення та такими симптомами, як біль у животі, нудота та блювання. Ці симптоми можуть бути ознаками наявної або можливої кишкової непрохідності.

  Пацієнти, які приймають Мукофальк Апельсин для лікування хронічного запору, повинні припинити лікування препаратом та звернутися до лікаря при появі болю в ділянці черевної порожнини або неоднорідності консистенції калових мас.

  Ослаблені хворі та пацієнти літнього віку повинні перебувати під наглядом протягом лікування.

  Мукофальк Апельсин містить сахарозу; тому лікарський засіб не слід застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози, синдромом мальабсорбції глюкози-галактози або вродженою недостатністю сахарази-ізомальтази.

  Одна доза препарату Мукофальк Апельсин (5 г) містить 0,5 г сахарози (цукор) і 3,07 ккал (12,86 кДж), що еквівалентно 0,064 обмінної вуглеводневої одиниці.

  Одна доза препарату Мукофальк Апельсин (5 г) містить 3,9 ммоль (90 мг) натрію. Це треба враховувати пацієнтам, які дотримуються низьконатрієвої/низькосольової дієти.

  Застосування у період вагітності або годування грудьми. Немає протипоказань щодо застосування препарату Мукофальк Апельсин у період вагітності або годування грудьми.

  Є лише обмежені дані (менше ніж 300 вагітностей) щодо застосування препарату під час вагітності. Дослідження на тваринах є недостатніми для висновків щодо репродуктивної токсичності.

  Застосування препарату в період вагітності та годування грудьми можливе у разі необхідності або відсутності ефекту від зміни харчового раціону. Необхідно проводити процедуру очищення кишечнику перед застосуванням інших проносних засобів.

  Діти. Мукофальк Апельсин не застосовувати дітям віком до 12 років через недостатній досвід застосування препарату пацієнтам цієї вікової групи.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. Не спостерігалося будь-якого впливу на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  між прийомом препарату Мукофальк Апельсин та інших ліків потрібно робити перерву приблизно 30‒60 хв, оскільки поглинання в кишечнику інших препаратів, які пацієнт приймає одночасно, таких як мінерали (наприклад кальцій, залізо, цинк), вітаміни (вітамін В12), літій, серцеві глікозиди, кумарини і карбамазепін, може бути сповільнено.

  Наповнювачі та препарати, що інгібують природну перистальтику кишечнику (наприклад лоперамід, настоянка опіуму), не можна застосовувати одночасно з цим лікарським засобом, оскільки може розвинутися непрохідність кишечнику.

  Хворим на цукровий діабет при одночасному застосуванні Мукофальк Апельсин може бути потрібне регулювання антидіабетичного лікування. Можливе послаблення ефекту тиреоїдних гормонів, навіть якщо їх застосовувати не одночасно.

  Передозування

  якщо пацієнт прийняв вищу, ніж рекомендовано, дозу препарату, то можуть з’явитися такі побічні ефекти, як абдомінальний біль, метеоризм або може посилитися відчуття переповненості кишечнику. Перш за все, необхідно випити достатню кількість рідини. У разі потреби лікар має призначити симптоматичну терапію.

  Умови зберігання

  у недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують МУКОФАЛЬК АПЕЛЬСИН

  Дата додавання: 23.09.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  Ціни на МУКОФАЛЬК АПЕЛЬСИН в містах України

  Вінниця 240.01 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +380672132986213.99 грн./уп.

  Дніпро 228.77 грн./уп.

  «АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, шосе Запорізьке, 2А, тел.: +380563725778208.69 грн./уп.

  Житомир 241.35 грн./уп.

  «ФАРМАВІТА» Житомир, вул. Лесі Українки, 14, тел.: +380412463046215.78 грн./уп.

  Запоріжжя 232.02 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Зестафонська, 22, тел.: +380612172171226.05 грн./уп.

  Івано-Франківск 238.25 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744216.99 грн./уп.

  Київ 252.72 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Київ, вул. Гетьмана Вадима, 6, тел.: +380445205050198.98 грн./уп.

  Кропивницький 225.36 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874210.99 грн./уп.

  Луцьк 239.2 грн./уп.

  «ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Волі, 4, тел.: +380332727396215.60 грн./уп.

  Львів 255.06 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Городоцька, 82, тел.: +380981625305208.99 грн./уп.

  Миколаїв 249.15 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Миколаїв, просп. Центральний, 23/5, тел.: +380512462077230.90 грн./уп.

  Одеса 249.86 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Космонавтів, 33, тел.: +380487701046207.40 грн./уп.

  Полтава 230.48 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Полтава, вул. Гоголя, 26, тел.: +380677713634227.99 грн./уп.

  Рівне 252.12 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Бандери, 49, тел.: +380677713953207.99 грн./уп.

  Суми 234.75 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +380677713709206.99 грн./уп.

  Тернопіль 247.96 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Тернопіль, просп. Бандери, 96, тел.: +380672133178203.99 грн./уп.

  Ужгород 243.42 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Ужгород, вул. Минайська, 34, тел.: +380312224778230.90 грн./уп.

  Харків 239.73 грн./уп.

  «МЕД-СЕРВІС» Харків, шосе Салтівське, 262Б, тел.: +380577119740219.90 грн./уп.

  Херсон 247.89 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Херсон, вул. Лавренева, 9, тел.: +380675233077230.70 грн./уп.

  Хмельницький 244.55 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252221.99 грн./уп.

  Черкаси 240.37 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 345/10, тел.: +380676574229220.99 грн./уп.

  Чернігів 231.95 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430214.99 грн./уп.

  Чернівці 246.39 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Чернівці, вул. Мусоргського, 2, тел.: +380677713892219.99 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko