Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Артелак® (Artelac®) (271018) - інструкція із застосування ATC-класифікація

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Аналоги
  • Діагнози
Артелак<sup>&reg;</sup> (Artelac<sup>&reg;</sup>)
Форма випуску
Краплі очні, розчин
Дозування
3,2 мг/мл
Об'єм
10 мл
Виробник
Сертифікат
UA/6038/01/01 від 12.06.2017
Міжнародна назва

Артелак інструкція із застосування

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Гіпромелоза — це частково метильована і гідроксипропільована целюлоза.
У нормі рогівка має бути зволожена головним чином муцином, що продукується кон’юнктивою. Муцин адсорбується на рогівці і формує гідрофільну поверхню. При синдромі сухого ока, особливо у випадку дефіциту муцину, слід призначати застосування штучної слізної рідини.
Гіпромелоза особливо підходить для такого застосування завдяки поверхневій активності та адсорбційній здатності. Завдяки фізико-хімічній дії гіпромелоза у водному р-ні знижує поверхневий натяг, а також підвищує в’язкість. Гіпромелоза добре фіксується на рогівці і кон’юнктиві та забезпечує нормальне зволоження. Симптоми подразнення, викликані кліпанням, спричиненим дефіцитом слізної рідини, таким чином зменшуються, що запобігає виникненню симптомів висихання епітелію.

Показання Артелак

для симптоматичного лікування явищ пересихання рогівки та слизової оболонки ока (синдром сухого ока), спричинених порушенням слізної секреції та сльозовидільної функції внаслідок локальних або системних захворювань, а також у разі недостатнього або неповного змикання повік. Для змочування та додаткового зволоження твердих контактних лінз.

Застосування Артелак

лікування синдрому сухого ока вимагає індивідуального дозування. Якщо не призначене інше, то, залежно від необхідності, слід закапувати у кон′юнктивальний мішок по 1 краплі від 3 до 5 або більше разів на добу, нахиливши голову назад, вказівним пальцем однієї руки відтягнути нижню повіку ока вниз. Іншою рукою, тримаючи пляшечку з дозатором над оком вертикально (не торкаючись ока), капнути одну краплю на відтягнутий кон′юнктивальний мішок. Намагатися порухати очним яблуком, не заплющуючи око, щоб рідина добре розповсюдилася по ньому.
Особи, які носять м′які контактні лінзи, мають зняти їх перед застосуванням препарату Артелак® і зачекати протягом 15 хв перед тим, як одягнути їх знову.
Артелак® також можна застосовувати для повторного зволоження твердих контактних лінз.
У разі довготривалого застосування препарату Артелак® слід звернутися за консультацією до лікаря.
Діти. Дані щодо застосування препарату дітям відсутні.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Побічна дія

за основу даних про частоту можливих побічних ефектів взято наступні категорії:
– дуже часто (≥1/10);
– часто (від ≥1/100 до <1/10);
– інколи (від ≥1/1000 до <1/100);
– рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000);
– дуже рідко (<1/10 000);
– невідомо (на основі існуючих даних частота побічних ефектів не може бути оцінена).
Реакції підвищеної чутливості дуже рідкісні. Можуть виникати печіння, почервоніння, відчуття стороннього тіла в оці, затуманення зору, сльозотеча, набряк, свербіж, біль в оці.
Повідомлялося про дуже рідкісні випадки кальцифікації рогівки під час лікування фосфатовмісними очними краплями у пацієнтів з вираженими вадами рогівки.
Артелак® містить цетримід як консервант, який може спричинити подразнення ока, особливо при частому та довготривалому застосуванні, і може пошкодити рогівку ока. Таким чином, для тривалого лікування хронічного сухого кератокон’юнктивіту слід надавати перевагу лікарським засобам без консервантів.

Особливості застосування

перед застосуванням слід ретельно вимити руки, при закапуванні не можна торкатися ока або повік наконечником крапельниці. Флакон після використання слід негайно закрити.
Застосування у період вагітності або годування грудьми.
Не існує ризику, пов′язаного із застосуванням препарату Артелак® у період вагітності або годування грудьми, тому що гіпромелоза не всмоктується і таким чином не має системної дії.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами.
Навіть при застосуванні за призначенням цей лікарський засіб може викликати короткочасну нечіткість зору через формування смуги у полі зору, тому при управлінні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами пацієнтам слід зачекати, поки зір проясниться.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

невідома.
Слід звернути увагу: при застосуванні інших місцевих офтальмологічних засобів Артелак® завжди має бути останнім препаратом для введення з інтервалом приблизно 15 хв, таким чином його перебування на поверхні ока, тобто зволожуючий ефект, не скорочується.

Передозування

невідоме і не потребує ніяких необхідних заходів.

Умови зберігання

при температурі не вище 30 °С. Після першого відкриття флакона застосовувати не більше 6 тиж.