КЕТОДІН (KETODIN)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

крем туба 15 г пачка картонна, № 1Ціни в аптеках
Кетоконазол
20 мг/1 г
Допоміжні речовини: спирт стеариловий, спирт цетіловий, сорбітанстеарат, ізопропілміристат, натрію сульфіт безводний, пропіленгліколь, полісорбат 80, полісорбат 60, вода очищена.
№ UA/5825/02/01 від 17.01.2018
B
супозиторії вагінальні 400 мг стрип, № 10Ціни в аптеках
Кетоконазол
400 мг
Допоміжні речовини: поліетиленгліколь 400, поліетиленгліколь 4000, бутилгідроксіанізол (e320).
№ UA/5825/01/01 від 03.11.2016
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Кетоконазол є синтетичним похідним імідазолдіоксолану. Чинить виражену фунгіцидну та фунгістатичну дію на дерматофіти (Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum spp.), дріжджові гриби (Candida spp., Pityrosporum spp., Torulopsis spp, Cryptococcus spp., Rhodotorula spp.), диморфні та вищі гриби (еуміцети). Менш чутливі до кетоконазолу Aspergillus spp., Sporothrix schenckii, деякі Dermatiaceae, Mucor spp. та інші фукоміцети, за винятком Entomophthrales. Кетоконазол активний також щодо грампозитивних коків (Staphylococcus spp., Streptococcus spp.). Механізм його дії полягає в інгібуванні біосинтезу ергостеролу та зміні ліпідного складу мембрани грибів, що приводить до їх лізису. Кетодін активний також проти збудників, резистентних до протигрибкових антибіотиків (ністатин, леворин), а також до клотримазолу. Розвиток вторинної резистентності під час лікування кетоконазолом досі не спостерігався.

Крем кетоконазолу дуже швидко усуває свербіж, який зазвичай супроводжує інфекції, спричинені дерматофітами та дріжджами, а також при станах шкіри, зумовлених наявністю Malassezia spp. Симптоматичне покращення спостерігається до появи перших ознак одужання.

Фармакокінетика. Після місцевого застосування оригінального крему кетоконазолу його вміст у крові дорослих не визначався. У ході одного дослідження немовлятам із себорейним дерматитом щодня наносили приблизно 40 г оригінального крему кетоконазолу 2% на 40% площі поверхні тіла: кетоконазол визначали у плазмі крові 5 немовлят, концентрація становила від 32 до 133 нг/мл. При інтравагінальному застосуванні лише незначна (<1%) кількість кетоконазолу потрапляє у системний кровотік. Cmax у плазмі крові у жінок після інтравагінального застосування 400 мг кетоконазолу коливається у межах 0–10,7 нг/мл, що вважається слідовою і не чинить системної дії.

ПОКАЗАННЯ

Кетодін, крем: для місцевого застосування при лікуванні інфекцій шкіри, спричинених дерматофітами: епідермофітії тіла, рук, стоп, пахової епідермофітії, спричинені Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Microsporum canis та Epidermophyton floccosum, а також для лікування кандидозу шкіри і висівкоподібного лишаю.

Кетодін також слід призначати для лікування себорейного дерматиту — стану шкіри, пов’язаного з наявністю Malassezia furfur.

Кетодін, супозиторії: гострий та хронічний рецидивуючий вульвовагінальний кандидоз; профілактика грибкових інфекцій піхви при зниженій резистентності організму та на тлі лікування препаратами, які порушують нормальну мікрофлору піхви.

ЗАСТОСУВАННЯ

Кетодін, крем. Кандидоз шкіри, епідермофітія тіла, рук, стоп, пахова епідермофітія та висівкоподібний лишай: рекомендовано наносити Кетодін на уражену шкіру та навколишні ділянки 1 раз на добу.

Себорейний дерматит: рекомендовано наносити Кетодін на уражену шкіру 1 чи 2 рази на добу залежно від тяжкості інфекції.

Лікування повинно тривати протягом достатнього часу, щонайменше протягом ще декількох днів після усунення усіх симптомів. Якщо симптоми захворювання не зникають після 4 тиж лікування, слід переглянути діагноз. Необхідно дотримуватися загальних правил гігієни, щоб контролювати джерела інфекції та реінфекції.

Звичайна тривалість лікування становить: висівкоподібний лишай — 2–3 тиж, дріжджові інфекції — 2–3 тиж, пахова епідермофітія — 2–4 тиж, епідермофітія тіла — 3–4 тиж, епідермофітія стоп — 4–6 тиж.

Зазвичай тривалість лікування у разі себорейного дерматиту триває 2–4 тиж. Для підтримувальної терапії при себорейному дерматиті крем наносити 1 або 2 рази на тиждень.

Кетодін, супозиторії. Супозиторій звільнити від стрипа і вводити глибоко у піхву в положенні лежачи на спині із зігнутими в колінах та підтягнутими до грудей ногами або навпочіпки. Супозиторії не слід розрізати на частини, оскільки подібна зміна умов зберігання препарату може призвести до порушення розподілу активної речовини. Призначати по 1 супозиторію на добу перед сном протягом 3–5 днів. При потребі курс лікування повторювати до клінічного та лабораторного одужання. При хронічному кандидозі застосовувати по 1 супозиторію протягом 10 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до кетоконазолу чи інших складових препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

Кетодін, крем. У ході досліджень з безпеки оригінального крему кетоконазолу відзначали такі побічні реакції у ≥1% пацієнтів:

загальні порушення та реакції у місці застосування: еритема, свербіж.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: відчуття печіння.

Побічні реакції, які відзначали у <1% пацієнтів:

загальні порушення та реакції у місці застосування: кровоточивість, відчуття дискомфорту, сухість, запалення, подразнення, парестезія, реакції у місці нанесення.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: бульозні висипання, контактний дерматит, лущення або липкість шкіри.

У ході постмаркетингових спостережень оригінального крему кетоконазолу виявлялись такі побічні реакції:

з боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже рідко (< 1/10 000, включаючи окремі повідомлення) — висипання, кропив’янка.

Кетодін, супозиторії. Побічні ефекти виникають рідко і швидко минають після відміни препарату.

З боку шкіри та слизової оболонки: свербіж, висипання, печіння, гіперемія, подразнення слизової оболонки піхви, шкірні висипання, кропив’янка, можливі реакції у місці введення.

З боку ШКТ: рідко — нудота, біль у животі.

З боку нервової системи: рідко — запаморочення.

Реакції гіперчутливості: рідко — кропив’янка, анафілактичні та анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Кетодін, крем. Для запобігання синдрому відміни після припинення тривалого застосування місцевих ГКС рекомендується продовжувати наносити місцеві ГКС на уражене місце вранці, а Кетодін — ввечері, а потім поступово протягом 2–3 тиж припинити терапію ГКС.

Не можна застосовувати крем Кетодін в офтальмологічній практиці.

Пропіленгліколь може спричинити подразнення шкіри. Спирт цетиловий і спирт стеариловий можуть викликати місцеві реакції шкіри (наприклад контактний дерматит).

Кетодін, супозиторії. У поодиноких випадках можливі місцеві алергічні реакції у статевого партнера. Для зниження ризику рецидиву захворювання рекомендується одночасне лікування статевого партнера. Слід уникати контакту з латексними препаратами (контрацептивні діафрагми, презервативи) у зв’язку зі зниженням надійності механічної контрацепції, тому не виключається можливість виникнення вагітності або зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Під час лікування слід утримуватися від статевого життя.

Кетодін рекомендується застосовувати на ніч, оскільки препарат чинить осмотичну та дренажну дію, що супроводжується збільшенням виділень із піхви. Рекомендується на час лікування Кетодіном на ніч використовувати гігієнічні прокладки.

При розвитку реакцій гіперчутливості препарат слід відмінити.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

Кетодін, крем. Відсутні адекватні та добре контрольовані дослідження застосування кетоконазолу вагітними та жінками, які годують грудьми. Невідомі ризики, пов’язані із застосуванням препарату у період вагітності та годування грудьми.

Кетодін, супозиторії. Хоча системна абсорбція при інтравагінальному застосуванні кетоконазолу вкрай мала чи відсутня, адекватних контрольованих клінічних досліджень щодо безпеки застосування Кетодіну у вагітних немає. Кетодін не застосовувати у І триместр вагітності. У ІІ–ІІІ триместр та в період годування грудьми препарат слід застосовувати лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Досвід застосування кетоконазолу у формі вагінальних супозиторіїв у дітей відсутній.

Досвід застосування крему Кетодін у дітей відсутній.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Кетодін, крем: взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено.

Кетодін, супозиторії. При одночасному застосуванні кетоконазолу з рифампіцином та ізоніазидом знижується концентрація кетоконазолу у плазмі крові. При поєднаному застосуванні з циклоспорином, непрямими антикоагулянтами та метилпреднізолоном кетоконазол може підвищувати концентрацію останніх у плазмі крові. Практичне значення цих взаємодій при лікуванні кетоконазолом у формі вагінальних супозиторіїв невідоме.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

Кетодін, крем

Місцеве застосування. У разі випадкового нанесення великої кількості крему на шкіру може виникнути еритема, набряк, відчуття опіку шкіри, які швидко минають після припинення терапії.

Випадкове внутрішнє застосування. При випадковому прийомі внутрішньо слід вжити підтримувальних та симптоматичних терапевтичних заходів.

Кетодін, супозиторії: у разі місцевого передозування можуть виникати гіперемія, печіння, свербіж, подразнення слизової оболонки піхви. У цьому разі рекомендується спринцювання водою.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 21.05.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на КЕТОДІН в містах України

Вінниця 204.46 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253179.95 грн./уп.

Дніпро 195.01 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, просп. Хмельницького Богдана, 119, тел.: +380567902578175.25 грн./уп.

Житомир 198.26 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 41, тел.: +380412551230174.95 грн./уп.

Запоріжжя 194.24 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Чарівна, 68179.95 грн./уп.

Івано-Франківск 200.26 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 112Д, тел.: +380930902854173.65 грн./уп.

Київ 190.78 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Київ, вул. Попудренка, 7А, тел.: +380442474701158.01 грн./уп.

Кропивницький 198.6 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Вокзальна, 37Б, тел.: +380522273428177.95 грн./уп.

Луцьк 196.11 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Крилова, 4, тел.: +380332724117166.60 грн./уп.

Львів 208.26 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Львів, вул. Стрийська, 1, тел.: +380322471513173.65 грн./уп.

Миколаїв 203.4 грн./уп.

«ПОЛІМЕД» Миколаїв, просп. Героїв України, 103/1, тел.: +380512532025195.50 грн./уп.

Одеса 196.05 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Одеса, просп. Глушка Академіка, 15173.53 грн./уп.

Полтава 198.15 грн./уп.

«ПАНІ АПТЕКА» Полтава, просп. Мира, 30А, тел.: +380532629866172.14 грн./уп.

Рівне 195.96 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Рівне, вул. Князя Романа, 3, тел.: +380362242039175.85 грн./уп.

Суми 195.64 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 12, тел.: +380542635055176.95 грн./уп.

Тернопіль 196.75 грн./уп.

«D.S.» Тернопіль, вул. Живова, 9, тел.: +380800302060173.68 грн./уп.

Ужгород 203 грн./уп.

«D.S.» Ужгород, вул. Грибоєдова, 20Б, тел.: +380800302060196.25 грн./уп.

Харків 200.64 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, просп. Ювілейний, 89, тел.: +380630346066186.95 грн./уп.

Херсон 198.47 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +380552380948189.95 грн./уп.

Хмельницький 199.79 грн./уп.

«D.S.» Хмельницький, просп. Мира, 69, тел.: +380800302060173.93 грн./уп.

Черкаси 194.24 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 98, тел.: +380472721043177.90 грн./уп.

Чернігів 196.19 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Чорновола В'ячеслава, 13, тел.: +380462674859181.95 грн./уп.

Чернівці 203.17 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Чернівці, перехр. Героїв Майдану / Загула Дмитра, 9/2, тел.: +380445205050183.26 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko