Ектерицид® розчин для зовнішнього застосування 250 мл пляшка №1
діючі речовини: продукти окислення риб’ячого жиру (з вмістом суми карбонільних сполук — не менше 0,0034 г-екв.);
допоміжні речовини: натрію хлорид, вода очищена.
Розчин для зовнішнього застосування.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина жовтого кольору зі специфічним запахом. У процесі зберігання допускається поява осаду світло-коричневого кольору, який легко розбивається при струшуванні.
Антисептичні та дезінфікуючі засоби.
Код АТХ D08А Х.
Фармакодинаміка.
Лікарський засіб має антибактеріальну активність щодо піогенної мікрофлори: синьогнійної та кишкової паличок, протею, стафілококів. Препарат малотоксичний.
Фармакокінетика.
Немає даних.
Лікування післяопераційних та травматичних ран, ускладнених гнійною інфекцією; ран, що повільно гранулюють та довго не загоюються; фурункулів; карбункулів; норицевих форм остеомієліту; опіків; трофічних виразок з нагноєнням.
Підвищена чутливість до компонентів препарату.
При застосуванні з іншими лікарськими засобами слід проконсультуватися з лікарем.
Не допускати потрапляння препарату в очі.
Немає досвіду застосування препарату цій категорії пацієнтів.
Не впливає.
Ектерицид® застосовувати місцево у нерозведеному вигляді як засіб монотерапії чи в комплексі з іншими препаратами.
Лікування інфікованих ран здійснювати шляхом промивання їх Ектерицидом® з подальшим накладанням марлевих серветок, змочених препаратом. Промивання слід проводити 2 рази на добу до зникнення гнійного виділення, після чого промивання та перев’язки робити 1 раз на 3–4 дні до повного загоювання ран.
При лікуванні інфікованих опіків відкритим способом Ектерицид® застосовувати з новокаїном: до 50 мл препарату додати 10 мл 0,5% розчину новокаїну. Ранову поверхню зрошувати кожні 6–8 годин. При закритому способі 2 рази на добу з інтервалом 6–8 годин на опікову поверхню накладати пов’язки, добре змочені препаратом. Ектерицидом® зрошувати нижній шар пов’язки, не знімаючи її. Зазначені маніпуляції проводити до повного зникнення гною.
При остеомієлітах після секвестротомії (секвестректомії) рану пухко тампонувати марлевими серветками, добре змоченими Ектерицидом®. Рани перев’язувати кожні 3–4 дні.
Лікування карбункулів та фурункулів після їх розтину та евакуації гнійних мас проводити шляхом накладання на рану добре змочених препаратом марлевих серветок. Перші 2–3 дні перев’язки робити щодня, а далі — 1 раз на 2–3 дні.
Немає досвіду застосування лікарського засобу дітям.
Не описано.
З боку імунної системи: у поодиноких випадках можливі алергічні реакції, в тому числі місцеві: набряк, гіперемія, свербіж, висипання на шкірі; набряк Квінке.
2 роки.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
По 50 мл або 250 мл в пляшці; по 1 пляшці в пачці.
Без рецепта.
АТ «БІОЛІК», Україна.
Харківська обл., місто Харків, Помірки.