Все аптеки Украины
Киев (адрес не указан)

Віс-Нол® (Vis-Nol)

  • Інструкція
  • Ціни
  • Карта
  • Діагнози
  • Аналоги
Віс-Нол<sup>&reg;</sup> (Vis-Nol)

Форми випуску та упаковки

Віс-нол® капсули від Фармак
120 мг, №100
від 293,00 грн
Віс-нол® капсули від Фармак
120 мг, №30
від 121,30 грн
Класифікація
Категорія відпуску
Без рецепта
Активна речовина
BISMUTHI SUBCITRAS* (ВІСМУТУ СУБЦИТРАТ*)
Лікарські засоби
A02B X05 Вісмуту субцитрат
Форми випуску за NFC
ACA Капсули

фармакодинаміка.
Має гастропротекторну дію. У кислому середовищі шлунка вісмуту субцитрат колоїдний утворює на поверхні виразок та ерозій захисну плівку, що сприяє їх рубцюванню і захищає слизову оболонку від впливу шлункового соку. Препарат стимулює синтез простагландину Е2, збільшує утворення муцину і секрецію гідрокарбонату, призводить до накопичення епідермального фактора росту в зоні дефекту, знижує активність пепсину і пепсиногену.
Препарат має антимікробну активність стосовно Helicobacter рylori.
Фармакокінетика.
Вісмуту субцитрат колоїдний практично не всмоктується у шлунково-кишковому тракті, лише незначна кількість активної речовини потрапляє у кров та екскретується із сечею, при цьому концентрація вісмуту у плазмі крові після закінчення лікування швидко знижується. Виводиться переважно з калом.

- виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, гастрит, у тому числі спричинені Helicobacter pylori (у складі схем антихелікобактерної терапії);
- хронічний гастрит і гастродуоденіт у фазі загострення, в тому числі спричинені Helicobacter pylori.

приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води.
Дорослим і дітям віком від 14 років призначати по 1 капсулі 4 рази на добу за 30 хвилин до їди та на ніч або по 2 капсули 2 рази на добу.
Дітям віком від 8 до 14 років призначати по 1 капсулі 2 рази на добу за 30 хвилин до їди.
Дітям віком від 4 до 8 років призначати у дозі 8 мг/кг/добу, розподіливши добову дозу на 2 прийоми, але не більше 2 капсул на добу.
Тривалість курсу лікування – 4-8 тижнів. Протягом наступних 8 тижнів не слід приймати препарати, які містять вісмут.
При наявності Helicobacter pylori використовувати Віс-Нол® у схемах антихелікобактерної терапії за призначенням лікаря. При квадротерапії рекомендується поєднання прийому Віс-Нолу 120 мг 4 рази на добу з тетрацикліном 500 мг 4 рази на добу, метронідазолом 500 мг 3 рази на добу та інгібітором протонної помпи (омепразолом, ланзапрозолом, пантапразолом або езомепразолом) у стандартній терапевтичній дозі 2 рази на добу. Тривалість комбінованої терапії – 10-14 днів.
Для поліпшення регенерації виразкового дефекту можливе подальше лікування Віс-Нолом: по 1 капсулі 4 рази на добу за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері, 4-й раз – перед сном. Загальна тривалість терапії Віс-Нолом – до 6 тижнів (максимум 8 тижнів).
Діти.
Віс-Нол застосовувати дітям віком від 4 років.

підвищена чутливість до компонентів препарату. Тяжка ниркова недостатність.

з боку травного тракту: випорожнення чорного кольору, нудота, блювання, запор, діарея.
З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, свербіж.
З боку імунної системи: анафілактичні реакції.

при застосуванні препарату можливе забарвлення калу у чорний колір. У такому разі потрібно звернутися за консультацією до лікаря.
Не слід приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і півгодини після прийому препарату, оскільки наявний шлунковий сік потрібен для формування захисного шару.
Тривале застосування сполук вісмуту не рекомендується через виникнення у рідкісних випадках енцефалопатії. При дотриманні рекомендованого режиму прийому препарату ризик виникнення цього побічного ефекту дуже малий. Однак протягом прийому Віс-Нолу® не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.
Лікарський засіб містить жовтий захід FCF (Е110), що може спричиняти алергічні реакції.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Не рекомендується.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Дані про вплив Віс-Нолу на швидкість реакції відсутні. Однак вплив препарату малоймовірний.

ніяких інших ліків, їжі або напоїв, антацидів молока, фруктів або фруктових соків не слід споживати за півгодини до або після прийому Віс-Нолу, оскільки вони можуть змінювати його дію.
Зменшує всмоктування тетрациклінів; одночасне застосування препаратів, що містять вісмут (вікалін, вікаїр, ротер), підвищує ризик надмірного збільшення концентрації вісмуту у крові.

при частому прийомі великих доз препарату можливе передозування, що може проявлятися через 10 днів симптомами, характерними для ниркової недостатності (підвищення рівня вісмуту у плазмі крові).
У випадку порушення функції нирок, що супроводжується високим вмістом вісмуту у плазмі крові, слід застосовувати комплексоутворюючі сполуки – димеркаптобурштинову та димеркаптопропансульфонову кислоти.
Лікування полягає у промиванні шлунка з наступним прийомом доз активованого вугілля та осмотичних проносних засобів. Абсорбція вісмуту як додаткове лікування необов’язкова. При супутніх тяжких захворюваннях нирок слід проводити гемодіаліз.

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.