КАВІНТОН (CAVINTON)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

КАВІНТОН
таблетки 5 мг, № 50
Вінпоцетин
5 мг
Допоміжні речовини: магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактоза, кремнію діоксид колоїдний.
№ UA/4854/01/02 від 16.08.2017
A За рецептом
КАВІНТОН ФОРТЕ
таблетки 10 мг, № 30, 90
Вінпоцетин
10 мг
Допоміжні речовини: магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, кислота кремнієва коллоїдна.
№ UA/4854/01/01 від 21.06.2016 до 21.06.2021
A За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинамічні параметри. Вінпоцетин — комплексний препарат, що поліпшує метаболізм та кровообіг головного мозку, а також позитивно впливає на реологічні властивості крові.

Вінпоцетин чинить нейропротекторну дію: зменшує шкідливий вплив цитотоксичних реакцій, що викликані стимулюючими амінокислотами. Препарат інгібує потенціалзалежні Na+ та Са2+-канали та NMDA- та AMPA-рецептори. Препарат посилює нейропротекторну дію аденозину.

Вінпоцетин стимулює метаболізм головного мозку: підвищує абсорбцію та споживання глюкози і кисню тканинами головного мозку. Підвищує стійкість клітин головного мозку до гіпоксії: покращує транспорт глюкози — єдиного джерела енергії для головного мозку — через гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ); зміщує метаболізм глюкози в бік більш енергоефективних аеробних процесів; селективно інгібує Ca2+-кальмодулінзалежний фермент цГМФ — фосфодіестеразу (ФДЕ); також підвищує рівні цАМФ та цГМФ у головному мозку. Підвищує концентрацію АТФ та співвідношення АТФ/АМФ. Підвищується церебральний метаболізм норадреналіну та серотоніну; стимулює висхідну норадренергічну систему; виявляє антиоксидантну активність; результатом наведених вище ефектів є церебропротекторний ефект вінпоцетину.

Вінпоцетин покращує мікроциркуляцію головного мозку; пригнічує агрегацію тромбоцитів, зменшує патологічно підвищену в’язкість крові, підвищує деформованість еритроцитів та інгібує захоплення аденозину еритроцитами. За рахунок цього механізму вінпоцетин сприяє транспорту кисню за рахунок зниження афінності кисню до еритроцитів.

Вінпоцетин селективно збільшує мозковий кровотік: він збільшує мозкову фракцію серцевого викиду; зменшує церебральний судинний опір, не впливаючи на системний кровотік, артеріальний тиск, серцевий викид, ЧСС, загальний периферичний опір); не викликає «синдрому обкрадання».

Препарат покращує кровотік в ішемізованій (але не некротизованій) ділянці ішемії з малою перфузією (зворотній ефект обкрадання).

Фармакокінетичні параметри

Абсорбція. Вінпоцетин швидко абсорбується. Cmax у плазмі крові через 1 год після прийому препарату per os. Препарат всмоктується в проксимальній частині травного тракту. При проходженні крізь стінку кишечнику препарат не метаболізується.

Розподіл. У дослідженнях на щурах при прийомі препарату per os Cmax виявлена в травному тракті та печінці та в тканинах через 2–4 год після прийому.

При вимірюванні рівень радіоактивності в головному мозку не перевищував рівень радіоактивності у крові.

У людини рівень зв’язування з білками плазми крові = 66%. Біодоступність віппоцетину при прийомі per os = 7%. Vd = 246,7±88,5 л/кг, що свідчить про значне зв’язування препарату в тканинах. Кліренс вінпоцетину, що дорівнює 66,7 л/год, перевищує значення кліренсу препарату в печінці (50 л/год). Цей факт свідчить про наявність позапечінкового метаболізму.

Метаболізм. Основним метаболітом вінпоцетину є аповінкамінова кислота (АВК), яка утворюється у людей у 25–30% випадків. Після прийому per os AUC АВК в 2 раза більша, ніж AUC після в/в введення. Зазначені дані вказують, що формування АВК відбувається вже після першого проходження вінпоцетину. Іншими ідентифікованими метаболітами є гідроксивінпоцетин, гідрокси-АВК, дигідрокси-АВК-гліцинат та їх глюкуронідні та/або сульфатні кон’югати. У незміненому вигляді екскретується лише декілька відсотків введеного препарату.

Важливою властивістю вінпоцетину є відсутність необхідності спеціальної корекції дози препарату за наявності у пацієнтів захворювань нирок та печінки, а також відсутність кумуляції препарату.

Екскреція. При повторному пероральному введенні 5 мг та 10 мг вінпоцетину спостерігається лінійна кінетика; рівноважні концентрації в плазмі — 1,2±0,27 та 2,1±0,33 нг/мл відповідно.

T½ у людей становить 4,83±1,29 год. У дослідженнях з радіоактивно міченим вінпоцетином екскреція препарату з сечею — 60% та з калом — 40%.

ПОКАЗАННЯ

в неврології: лікування різних форм цереброваскулярної патології після перенесеного порушення мозкового кровообігу (інсульту), судинної деменції, вертебро-базилярної недостатності, церебрального атеросклерозу, посттравматичній та гіпертензивній енцефалопатії. Препарат сприяє зменшенню вираженості психічної та неврологічної симптоматики при захворюваннях судин головного мозку.

В офтальмології: з метою терапії хронічної судинної патології судинної оболонки ока та сітківки.

В отології: для лікування ураження внутрішнього вуха, запаморочення лабіринтового походження, старечої втрати слуху, що викликана судинними розладами.

ЗАСТОСУВАННЯ

приймати всередину після прийому їжі. Добова доза вінпоцетину для дорослих — 15–30 мг (3 рази на добу по 5–10 мг). Тривалість курсу терапії лікар визначає індивідуально.

Пацієнтам із захворюваннями нирок та печінки корекції дози не потрібно.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

період вагітності та годування грудьми, дитячий вік. Підвищена чутливість до вінпоцетину або будь-якого допоміжного компонента препарату.

ПОБІЧНА ДІЯ

опис частоти побічних реакцій згідно із словником нормативно-правової діяльності MedDRA:

  • дуже часто (≥1/10);
  • часто (від ≥1/100 до <1/10);
  • нечасто (від ≥1/1000 до <1/100);
  • рідко (від ≥1/10 000 до <1/1000);
  • дуже рідко (<1/10 000);
  • частота невідома (оцінка неможлива внаслідок недостатності наявних даних).

З боку крові та лімфатичної системи: рідко — лейкопенія, тромбоцитопенія; дуже рідко — анемія, аглютинація еритроцитів.

З боку імунної системи: дуже рідко — гіперчутливість.

Порушення метаболізму та харчування: нечасто — підвищений рівень ХС у крові; рідко — втрата смаку, анорексія, цукровий діабет.

Психічні розлади: рідко — безсоння, порушення сну, тривога, знервованість.

З боку нервової системи: нечасто — головний біль; рідко — запаморочення, скутість, геміпарез, сонливість, амнезія.

З боку органу зору: рідко — набряк зорового нерва; дуже рідко: гіперемія кон’юнктиви.

З боку органу слуху та рівноваги: нечасто — запаморочення; рідко — гіпоакузія, гіперакузія, шум у вухах.

З боку серця: рідко — ішемія/інфаркт міокарда, стенокардія, брадикардія, тахікардія, екстрасистолія, пальпітація; дуже рідко — аритмія, фібриляція передсердь.

З боку судин: нечасто — гіпотензія; рідко — АГ, припливи, тромбофлебіт; дуже рідко — коливання АТ.

З боку травної системи: рідко — сухість у роті, нудота, абдомінальний дискомфорт; дуже рідко — стоматит, дисфагія.

З боку шкіри та підшкірних тканин: рідко — еритема, підвищене потовиділення, кропив’янка, свербіж; дуже рідко — дерматит.

Загальні розлади: рідко — астенія, втома, відчуття жару; дуже рідко — дискомфорт у грудній клітці, гіпотермія.

Результати лабораторних та інструментальних методів дослідження: рідко — підвищення рівня ТГ у крові, депресія сегменту ST на ЕКГ, зменшення або збільшення кількості еозинофільних гранулоцитів, зміна активності печінкових ферментів; дуже рідко — зменшення або збільшення кількості лейкоцитів, скорочення протромбінового часу, збільшення маси тіла.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

наявність у пацієнта синдрому пролонгованого інтервалу Q–T та прийом препаратів, що сприяють пролонгації Q–T, потребує проведення періодичного контролю ЕКГ.

За наявності у пацієнта підвищеного внутрішньочерепного тиску, аритмії або синдрому пролонгованого інтервалу Q—T, а також на фоні застосування антиаритмічних препаратів курс терапії препаратом можна розпочинати тільки після ретельного аналізу користі та ризиків, пов’язаних із його застосуванням.

Цей лікарський засіб містить лактози моногідрат. Пацієнти з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.

Застосування вінпоцетину в період вагітності та годування грудьми протипоказано.

Вагітність. Вінпоцетин проникає через плацентарний бар’єр: концентрація препарату у плаценті та у крові плода менша, ніж у крові вагітної. Тератогенна дія вінпоцетину не виявлена.

Годування грудьми: вінпоцетин проникає у грудне молоко. У доклінічних дослідженнях із застосуванням радіоактивного ізотопу радіоактивність грудного молока в 10 разів перевищувала таку в крові дорослої тварини. Застосування вінпоцетину у період годування грудьми протипоказано внаслідок проникнення вінпоцетину у грудне молоко та відсутності достатньої кількості клінічних спостережень щодо безпеки препарату для грудних дітей. Після прийому 1 дози вінпоцетину протягом години в грудне молоко проникає 0,25% прийнятої дози препарату.

Діти. У дітей препарат не застосовують.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Даних щодо впливу вінпоцетину на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами немає, але варто дотримуватися обережності, враховуючи імовірність виникнення під час застосування препарату сонливості, запаморочення.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування вінпоцетину з блокаторами β-адренорецепторів (клоранололом, піндололом), клопамідом, глібенкламідом, дигоксином, аценокумаролом або гідрохлоротіазидом у клінічних дослідженнях не супроводжувалося будь-якою взаємодією між ними. Одночасне застосування вінпоцетину та α-метилдопи іноді викликало деяке посилення гіпотензивного ефекту, тому на тлі застосування цієї комбінації препаратів необхідний регулярний контроль АТ. Незважаючи на відсутність даних клінічних досліджень, які підтверджують можливість взаємодії, рекомендується проявляти обережність при одночасному призначенні вінпоцетину з препаратами, які впливають на ЦНС, а також у разі супутньої антиаритмічної та антикоагулянтної терапії.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми передозування невідомі. За літературними даними, доза 60 мг/добу є безпечною. Одноразовий прийом 360 мг вінпоцетину не супроводжувався розвитком ні кардіоваскулярних, ні інших побічних ефектів.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Препарат зберігати у недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 28.08.2019 р. Версія для друку

Коментарі

07.05.2019 3:18
Вінпоцетин широко застосовують в Угорщині, Білорусі, Україні та Росії. У зазначених країнах проведено безліч досліджень вінпоцетину. Дані пілотного дослідження (n = 30) продемонстрували поліпшення показників гострого ішемічного інсульту. У дослідженні, проведеному в Російській Федерації (n = 100), отримані результати, що свідчать про позитивну динаміку зворотніх судинних захворювань, в тому числі швидкоминущої недостатності мозкового кровообігу. [Deshmukh 2009]. У великому багатоцентровому дослідженні [n = 4865] повідомлялося про зменшення представленості скарг, вираженості неврологічних синдромів та поліпшенні бальних оцінок за шкалою рухової активності Тіннетті та когнітивної шкалою MMSE [Чаканова, 2010]. У Кокранівського огляді повідомлялося, що вінпоцетин в дозі 30-60 мг/добу може бути ефективним при деменції. Разом з тим, слід зазначити, що для даного огляду було відібрано невелику кількість якісних клінічних досліджень [Szatmari, 2003; Bereczki, 2008; Deshmukh 2009]. У невеликому рандомізованому контрольованому клінічному дослідженні, проведеному у 30 дорослих з нормальним АТ з наявністю цереброваскулярних порушень в анамнезі, були досліджені ефекти вінпоцентину з прийомом або без підсилювача когнітивних функцій піритинолу на в'язкість крові та модуляції кровотоку. Після 2 тижнів лікування введення вінпоцетину в дозі 10 мг/добу призвело до значного (p<0,05) поліпшення більшості, але всіх, показників в'язкості крові (наприклад, фібриногену в плазмі крові, в'язкості крові, індексу жорсткості еритроцитів) та в'язкості цільної крові з низькою швидкістю зсуву (p <0,01) [Alkuraishy, 2014]. У неконтрольованому пошуковому дослідженні за участю 30 дорослих з ураженням дрібних судин головного мозку були отримані результати, що свідчать про значний судинорозширювальний ефект вінпоцетину в правій півкулі головного мозку (p <0,05) через 3 міс при призначенні препарату в дозі 5 мг 3р /добу. Зміни судин в лівій півкулі головного мозку були статистично незначущими. Показники неврологічних і когнітивних функцій, виміряні за допомогою модифікованої шкали Ранкіна і короткої шкали оцінки психічного статусу, значно покращилися в порівнянні з вихідним рівнем, (p <0,001) [Jovanovic, 2013]. Безпека і ефективність винпоцетина при в/в введенні як доповнення до стандартної комплексної терапії у пацієнтів з гострим інфарктом головного мозку була досліджена в Китаї в рандомізованому відкритому контрольованому багатоцентровому дослідженні (n = 610; 469 - отримували вінпоцетин, 141 пацієнта були контрольною групою). У пацієнтів з гострим інфарктом головного мозку, що виник протягом 48 год –14 діб від початку захворювання, підтвердженим за допомогою МРТ, з наявністю неврологічної симптоматики, але відсутністю внутрішньочерепного крововиливу. Додавання вінпоцетину (30 мг в/в 1 р/добу протягом 7 днів) до стандартної терапії сприяло значному поліпшенню оцінок повсякденної активності пацієнта через 14 днів після лікування (p<0,001), а також когнітивних (р = 0,008) та неврологічних функцій (р<0,001), показників якості життя (р = 0,004) при оцінці через 90 діб після закінчення лікування в порівнянні з пацієнтами, які отримували стандартну терапію без вінпоцетину. Транскраніальна доплерографія підтвердила поліпшення мозкового кровообігу у пацієнтів, які отримували вінпоцетин, в порівнянні з пацієнтами, які його не отримували. Вінпоцетин добре переносився та спостерігалось 2 незначних небажаних явищ, пов'язаних із застосуванням вінпоцентину: запаморочення та діарея. [Zhang, 2016].

Додати свій

Ціни на КАВІНТОН в містах України

Вінниця 185.54 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 163.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 186.64 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Калнишевського Петра, 36, тел.: +380567263143

Житомир 174.59 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Покровська, 151, тел.: +380800505911

Запоріжжя 183.62 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 163.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 178.34 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380800505911

Київ 204.29 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 163.6 грн./уп.
«АННУШКА» Київ, вул. Пітерська, 2, тел.: +380442423542

Кропивницький 179.43 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Кіровоград, вул. Пашутинська, 69А, тел.: +380800505911

Луцьк 183.31 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«ЗДОРОВЕНЬКІ БУЛИ» Луцьк, просп. Соборності, 38, тел.: +380800505911

Львів 186.91 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 167.7 грн./уп.
«АПТЕКА ЗНАХАР» Львів, вул. Сихівська, 22, тел.: +380322975589

Миколаїв 186.23 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 162.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 190.79 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Одеса, вул. Головатого Отамана, 161, тел.: +380800505911

Полтава 181.33 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ПРАНА» Полтава, вул. Мазепи Івана, 49, тел.: +380800505911

Рівне 183.26 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 178.94 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 186.43 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 167.96 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, вул. Мира, 11, тел.: +380634851370

Ужгород 183.92 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 174 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Минайська, 35А, тел.: +380800302060

Харків 173.27 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 166.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 176.98 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 166 грн./уп.
«36,7» Херсон, вул. Дзержинського, 1, тел.: +380552425144

Хмельницький 183.71 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Пілотська, 1, тел.: +380800505911

Черкаси 179.73 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Смілянська, 40, тел.: +380800505911

Чернігів 180.98 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 169.2 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернігів, просп. Перемоги, 82, тел.: +380800505911

Чернівці 181.9 грн./уп.

КАВІНТОН табл. 5 мг № 50, Gedeon Richter ..... 163.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko