ОЗЕРЛІК® таблетки

Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд.

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

табл. в/о 200 мг, № 10, № 100

табл. в/о 400 мг, № 10, № 100

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-07-19 р. № 730. Р.п. № UA/7652/01/02

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: gatifloxacin; (±)-1-циклопропіл-6-флоро-1,4-дигідро-8-метокси-7-(3-метил-1-піперазиніл)-4-оксо-3-хінолінкарбоксилін кислоти сесквігідрат;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору;

склад

1 таблетка містить гатифлоксацину секвігідрату еквівалентно гатифлоксацину 200 мг або 400 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, полівінілпіролідон (K-30), целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, натрію кроскармелоза, барвник Опадрай 03В52014 жовтий: (HPMC 2910, титану діоксид, макрогол, Yellow Aluminum Lake, оксид заліза жовтий).

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Код АТС J01M A16.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Гатифлоксацин активний проти широкого діапазону грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів, тому він показаний для лікування захворювань, які спричинені такими збудниками:

 • грампозитивні мікроорганізми: чутливі — Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes та відносно чутливі — Streptococcus milieri, Streptococcus mitior, Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, Staphylococcus cohnii, Staphylococcus epidermidis (включаючи метицилінрезистентні штами), Staphylococcus haemolyticus, Staphylococcus hominis, Staphylococcus saprophyticus, Staphylococcus simulans, Corynebacterium diphtheriae;
 • грамнегативні мікроорганізми: чутливі — Haemophillus influenzae (включаючи штами, що продукують β-лактамази), Haemophilias раrаinfluenzae: Klebsiella pneumoniae, Moraxella catarrhalis (включаючи штами, що продукують β-лактамази), Escherichia coli, Enterobacter cloacae, Neisseria gonorrhoеae (включаючи штами, що продукують β-лактамази) та відносно чутливі — Bordetella pertussis, Klebsiella oxytoca, Enterobacter aerogenes, Enterobacter agglomerans, Enterobacter intermedius, Enterobacter sakazaki, Proteus mіrabilis, Proteus vulgaris, Morganella morganii, Providencia rettgeri, Providencia stuartii;
 • відносно чутливі анаероби — Bacteroides distasonis, Bacteroides eggerthiі, Bacteroides fragilis, Bacteroides ovatus, Bacteroides thetaiotaomicron, Bacteroides uniformis, Fusobacterium spp., Porphyromonas spp., Porphyromonas anaerobius, Porphyromonas asaccharolyticus, Porphyromonas magnus, Prevotella spp., Propionibacterium spp., Ctostridium perfringens, Clostridium ramosum;
 • чутливі атипові збудники — C.pneumoniae, C. trachomatis, M.pneumoniae, L. Pneumophilia, Ureaplasma;
 • відносно чутливі атипові форми — Legionella pneumophila, Caxiella burnettii.

До гатифлоксацину чутливі такі збудники, як мікобактерії туберкульозу і H. рylori.

Протибактеріальна дія гатифлоксацину забезпечується завдяки пригніченню ДНК- гірази та топоізомерази IV. ДНК- гіраза є важливим ферментом, який бере участь у редуплікації ДНК збудників. Топоізомераза IV є ферментом, який відіграє провідну роль у розподілі хромосом при поділі бактеріальної клітини.

Гатифлоксацин ефективний відносно бактерій, резистентних до β-лактамних і макролідних антибіотиків.

Фармакокінетика. Абсолютна біодоступність гатифлоксацину — 96%. Пік концентрації у плазмі настає через 1 — 2 год після перорального застосування. Зв'язування з білками плазми крові становить майже 20%. Гатифлоксацин добре проникає у більшість тканин організму і швидко розподіляється в біологічних рідинах. Високі концентрації утворюються в легеневій тканині, слизовій оболонці бронхів, придаткових порожнинах носа, в альвеолярних макрофагах, тканинах середнього вуха, тканинах шкіри, тканинах і секреті простати, слині, жовчі, сім'явивідній рідині, матці, ендо- та міометрії, маткових трубах, яєчниках.

Виводиться нирками. Період напіввиведення гатифлоксацину становить від 7 до 14 год.

Показання для застосування

Лікування інфекційно-запальних процесів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, таких як:

 • інфекції дихальних шляхів (у тому числі гострий бронхіт, загострення хронічного бронхіту, хронічний гнійний бронхіт, бронхоектатична хвороба, кістозний фіброз, пневмонія);
 • інфекції нирок і сечовидільної системи (у тому числі гострий пієлонефрит, цистит; уретрит, хронічні інфекції сечовидільної системи);
 • інфекції ЛОР-органів (у тому числі синусити тяжкого перебігу; гнійні та не уточнені середні отити, тонзиліти);
 • інфекції шкіри і м'яких тканин;
 • інфекції кісток і суглобів;
 • інфекції травного тракту;
 • післяопераційні інфекційні ускладнення;
 • інфекції урогенітальної сфери (у тому числі гонорея, бактеріальний простатит, аднексит, ендометрит).

Спосіб застосування та дози

Озерлік® приймають незалежно від прийому їжі.

При інфекціях дихальних шляхів, інфекціях шкіри і м'яких тканин, гострому пієлонефриті та ускладнених інфекціях сечовидільного тракту доза препарату становить 400 мг 1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу протягом 7 — 10 діб.

При циститі, уретриті по 400 мг 1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу протягом 3 діб.

При синуситах тяжкого перебігу призначають 400 мг препарату 1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу протягом 7 діб.

При інфекціях шлунково-кишкового тракту, спричинених чутливими до препарату збудниками, — по 400 мг 1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу протягом 3 — 5 діб.

При неускладненій уретральній гонореї у чоловіків, цервікальній гонореї у жінок — 400 мг 1 раз на добу. Тривалість лікування встановлюється індивідуально, залежно від тяжкості і перебігу захворювання.

Побічна дія

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, печія, абдомінальний біль, порушення смаку, запор, диспепсія, глосит, стоматит, кандидоз ротової порожнини, виразки ротової порожнини.

З боку центральної нервової системи та сенсорних органів: запаморочення, головний біль, порушення сну, парестезії, тремор, судоми, порушення зору і слуху, дратівливість, кошмарні сновидіння.

З боку серцево-судинної системи: подовження інтервалу QT на електрокардіограмі.

Алергічні реакції: свербіж, висипання, ангіоневротичний набряк, фотосенсибілізація.

Інші: пропасниця, жар, біль у спині, біль у грудній клітці, периферичні набряки, диспное, фарингіт, пітливість, дизурія та гематурія, вагінальний кандидоз, коливання рівня глюкози у крові (гіпер- та гіпоглікемія).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до фторхінолонів, гатифлоксацину та інших компонентів цього препарату; вагітність і лактація; діти до 18 років; хворі на цукровий діабет

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, діарея, абдомінальний біль, запаморочення, порушення зору і слуху, подовження інтервалу QT на електрокардіограмі.

У разі передозування Озерліку® необхідно провести промивання шлунка. Лікування симптоматичне. Потрібно застосовувати відповідну гідратаційну терапію. Препарат недостатньо ефективно виводиться з організму шляхом гемодіалізу (приблизно 14% протягом 4 год).

Особливості застосування.

З обережністю застосовувати препарат пацієнтам з нестабільною стенокардією і брадикардією

Гатифлоксацин не повинен застосовуватися при перших проявах підвищеної чутливості — висипаннях на шкірі або інших алергічних реакціях.

Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими складними технічними засобами.

Обережно застосовувати під час керування транспортними засобами і роботі зі складними механізмами (можливе запаморочення).

За наявності ниркової недостатності слід призначати гатифлоксацин з обережністю. Для пацієнтів з порушеною нирковою функцією (кліренс креатиніну < 40 мл/хв) доза гатифлоксацину має бути зменшена для уникнення кумуляції гатифлоксацину.

Пацієнтам, які отримують лікування препаратом, необхідно проводити контроль рівня цукру в крові. У разі, якщо рівень цукру знизився чи підвищився, застосування препарату слід припинити і звернутися за консультацією до лікаря.

У пацієнтів, хворих на цукровий діабет, які отримують лікування пероральними гіпоглікемічними препаратами або інсуліном, рекомендується проводити контроль рівня глюкози в крові.

Взаємодія з іншими лікарськами засобами

На всмоктування гатифлоксацину впливають антагоністи Н2-гістамінових рецепторів, такі як ранітидин. Проте під час проведених досліджень прийом гатифлоксацину через 1 годину після ранітидину (1 раз на день, перорально, у дозі 200 мг) не впливав на фармакокінетику гатифлоксацину.

Гатифлоксацин може спричиняти збільшення QT-інтервалів електрокардіограми у деяких пацієнтів. Через недостатній клінічний досвід гатифлоксацин не повинен застосовуватися пацієнтами з подовженими QT-інтервалами, пацієнтами з неадекватною гіперкальціємією та пацієнтами, які отримують клас І А (наприклад, квінідин, прокаїнамід) або клас ІІІ (наприклад, аміодарон, соталол) протиаритмічних препаратів.

Фармакокінетичні дослідження не були проведені для гатифлоксацину та препаратів, які подовжують QT-інтервали, таких як цизаприд, еритроміцин, протипсихотики та трициклічні антидепресанти, тому Озерлік® повинен призначатися з обережністю одночасно з цими препаратами. Застосування гатифлоксацину не впливає на фармакокінетику і кліренс мідозоламу, що застосовували внутрішньовенно.

Паралельне застосування гатифлоксацину та теофіліну не впливало на фармакокінетику жодного з препаратів. При одночасному застосуванні гатифлоксацину та варфарину протромбіновий час не змінювався.

У пацієнтів, хворих на діабет, які отримують одночасне лікування, застосовуючи пероральні гіпоглікемічні препарати чи інсулін, можливі порушення вмісту глюкози в крові, включаючи симптоматичні гіпер- та гіпоглікемію.

При дослідженні одночасного застосування гатифлоксацину та дигоксину не відзначалося зміни фармакокінетики гатифлоксацину. У випадку, якщо у пацієнтів, які приймають дигоксин, з'являються ознаки та симптоми інтоксикації дигоксином, концентрація дигоксину у сироватці повинна бути перевірена, а доза дигоксину відкоригована відповідно.

Системне виведення гатифлоксацину значно підвищується при одночасному застосуванні гатифлоксацину та пробенециду.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Термін придатності

3 роки

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; кожний блістер у картонній упаковці

По 10 упаковок у картонній коробці.

Виробник

КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.

Адреса

SP 289(A), RIICO INDL.AREA, CHOPANKI, BHIWADI (RAJ.), INDIA.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ОЗЕРЛІК® таблетки в містах України

Вінниця 185.81 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 173.86 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, шосе Хмельницьке, 96Б, тел.: +380504008360

Дніпро 191.83 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 169.95 грн./уп.
«» Дніпропетровськ, ж/м Тополь-3, 51

Житомир 179.48 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 165.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Михайлівська, 9, тел.: +380412420608

Запоріжжя 188.27 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 171.6 грн./уп.
«ЕКОНОМ-АПТЕКА» Запоріжжя, вул. Щаслива, 3, тел.: +380612835540

Івано-Франківск 193.03 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 167.99 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Івано-Франківськ, вул. Миколайчука, 6, тел.: +380673123687

Київ 191.53 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 148.75 грн./уп.
«ЖОЛДІФАРМ» Київ, вул. Дегтярівська, 12/7, тел.: +380503470239

Кропивницький 187.98 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 168.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Тельнова Євгена, 2, тел.: +380522371019

Луцьк 183.97 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 172.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 201.22 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 170.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 189.67 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 169.99 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5

Одеса 203.2 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 174.5 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Космонавтів, 33, тел.: +380800508108

Полтава 186.69 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 172.96 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Полтава, вул. Європейська, 17, тел.: +380633386918

Рівне 194.4 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 160.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 188.02 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 170.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Горького Максима, 39, тел.: +380542631840

Тернопіль 193.68 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 177.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 45Б

Ужгород 207.9 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 178.5 грн./уп.
«D.S.» Ужгород, вул. Грушевського Михайла, 45, тел.: +380312664582

Харків 202.16 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 170.29 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, просп. Гагаріна Юрія, 179

Херсон 180.05 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 157.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Олешки, вул. Житлоселище, 1, тел.: +380554246930

Хмельницький 184.39 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 156.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 185.95 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 172.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 192.12 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 173 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 35, тел.: +380462674857

Чернівці 205.03 грн./уп.

ОЗЕРЛІК® табл. в/о 400 мг № 10, Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд. ..... 174.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600