ЕВКАЗОЛІН® АКВА спрей назальний

Фармак

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

спрей назал. 1 мг/г фл. 10 г, 1

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-07-04 р. № 760. Р.п. № UA/3664/02/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: xylomethazoline; 2-[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметилбензил]-4,5 дигідро-1H-імідазолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: препарат при виході з флакону, крізь насос-дозатор з розпилювачем назального призначення розпилюється у вигляді аерозольного струменя, що має специфічний запах та являє собою дисперговані у повітрі частки рідини;

склад: 1 г препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, евкаліптова олія, динатрію едетат, пропіленгліколь, макрогол 1500, повідон (15), гідроксипропілметилцелюлоза (5), полісорбат 20, динатрію фосфат додекагідрат, калію дигідрофосфат, вода для ін'єкцій.

Форма випуску

Спрей назальний.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які використовують при захворюваннях порожнини носа. Протинабрякові препарати для місцевого застосування.

Код ATC

R01A В06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Препарат має a-адреноміметичну дію, звужує периферичні судини. При нанесенні на слизову оболонку внаслідок судинозвужувального ефекту зменшує набряк слизової оболонки, гіперемію, ексудацію, полегшує носове дихання. Завдяки наявності евкаліптової олії усуває сухість слизової оболонки і чинить протизапальну та антисептичну дію.

Фармакокінетика. Препарат діє переважно місцево, всмоктується через слизові оболонки при звичайному використанні у незначній кількості. Дія починається через декілька хвилин після застосування, триває протягом декількох годин.

Показання для застосування

Гострий риніт та риносинусит, поліноз; при середньому отиті для зменшення набряку слизової оболонки носоглотки; підготовка пацієнта до діагностичних та лікувальних процедур у носових ходах.

Спосіб застосування та дози

Для місцевого застосування. Дорослим та дітям віком від 12 років призначають у вигляді 0,1% розчину по 1 вприскуванню 2–3 рази на добу в кожний носовий хід.

Побічна дія

Подразнення слизової оболонки, печіння, поколювання, чхання, сухість слизових носа, гіперсекреція. У поодиноких випадках можливий набряк слизової оболонки носа, порушення нюхових відчуттів, атрофія слизової носа (частіше при тривалому використанні), посилення серцебиття, порушення серцевого ритму, підвищення артеріального тиску, головний біль, блювання, порушення сну та зору, алергічні реакції. При тривалому застосуванні препарату швидко розвивається толерантність (зменшення або повна відсутність ефекту).

Протипоказання

Закритокутова глаукома, атрофічний риніт, підвищена чутливість до компонентів препарату, артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз, дитячий вік до 12 років.

Передозування

При частому використанні препарату можуть проявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості у носі, нудоти, депресії, підвищення артеріального тиску, короткочасного порушення зору, можливе підвищення внутрішньо очного тиску. Необхідно припинити використання препарату і застосувати препарати-антагоністи: симпатолітики та α-адреноблокатори (фентоламін, тропафен), симптоматичну терапію. Якщо препарат був випадково випитий, необхідно промити шлунок, прийняти ентеросорбенти та проносні засоби, провести лікування α-адреноблокаторами, симптоматичну терапію.

Передозування може призвести до атрофії слизових оболонок носу.

Особливості застосування

Перед застосуванням зніміть захисний ковпачок насоса-дозатора. Легким натисканням пальців зробіть 2 пробних вприскування (не в ніс), а потім зробіть вприскування в ніс у кількості доз, прописаних лікарем. Після використання завжди закривайте насос-дозатор захисним ковпачком.

Застосування у вагітних жінок та в період годування груддю: при застосуванні в терапевтичних дозах препарат діє місцево і не чинить системного впливу, тому застосування препарату в терапевтичних дозах у вище зазначеного контингенту не протипоказане.

У хворих з артеріальною гіпертензією, гіпертиреозом, серцево-судинною патологією, цукровим діабетом, препарат слід застосовувати обережно з урахуванням імовірності виникнення розладів артеріального тиску (підвищення) та роботи серця (серцебиття, порушення серцевого ритму).

Особливо обережно слід застосовувати α-адреноміметики спортсменам під час змагань.

Застосовувати з обережністю під час керування автотранспортом або виконання інших видів робіт, які потребують концентрації уваги та швидких психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Евказолін® Аква взаємодіє з іншими лікарськими засобами лише за наявності резорбтивного ефекту. Препарати адреноміметики інших груп посилюють дію Евказоліну® Аква. Адренолітики та симпатолітики ,антагоністи кальцію послаблюють його ефект. Евказолін® Аква послаблює дію і психостимулюючі ефекти трициклічних антидепресантів, дію інгібіторів моноаміноксидази МАО на серцево-судинну систему. Симпатоміметики не слід застосовувати разом з седативними засобами (послаблення дії).

Умови та термін зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності 2 роки.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 10 г у флаконі скляному з насосом-дозатором з розпилювачем назального призначення, вкладений у пачку.

Виробник

ВАТ «Фармак».

Адреса

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Дата додавання: 17.07.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій