ФЛАВАМЕД® ТАБЛЕТКИ ВІД КАШЛЮ (FLAVAMED® COUGH TABLETS)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки 30 мг, № 20, 50Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
30 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон К30, целюлоза порошкоподібна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат..
№ UA/3591/02/01 від 04.04.2018
B

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Доклінічно доведено, що діюча речовина лікарського засобу Флавамед таблетки від кашлю — амброксолу гідрохлорид — збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцити типу II у альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах, а також стимулює циліарну активність, внаслідок чого полегшується виділення слизу та його виведення (мукоциліарний кліренс). Покращення мукоциліарного кліренсу було доведено під час клініко-фармакологічних досліджень.

Активація секреції рідини і підвищення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують вираженість кашлю.

Місцевий анестезуючий ефект амброксолу гідрохлориду відмічали на моделі кролячого ока, що може пояснюватися властивостями блокування натрієвих каналів. Дослідження in vitro показали, що амброксолу гідрохлорид блокує нейронні натрієві канали; зв’язування було зворотним і залежним від концентрації.

Амброксолу гідрохлорид продемонстрував протизапальний вплив in vitro. Таким чином, амброксолу гідрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин крові та тканин.

Застосування амброксолу гідрохлориду підвищує концентрацію антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокротинні.

Фармакокінетика

Абсорбція. Абсорбція амброксолу гідрохлориду з усіх пероральних форм негайного вивільнення швидка і повна, з лінійною залежністю від дози у терапевтичному діапазоні. Cmax у плазмі крові досягається через 1–2,5 год при пероральному прийомі лікарських форм швидкого вивільнення.

Розподіл. При пероральному прийомі розподіл амброксолу гідрохлориду з крові до тканин швидкий і виражений, з найвищою концентрацією активної речовини у легенях. Очікуваний об’єм розподілу при пероральному прийомі становить 552 л. У плазмі крові у терапевтичному діапазоні доз близько 90% препарату зв’язується з білками.

Метаболізм та виведення. Близько 30% дози після перорального застосування виводиться шляхом пресистемного метаболізму. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації і розщеплення до дибромантранілової кислоти (близько 10% дози). Дослідження на мікросомах печінки людини показали, що CYP 3A4 відповідає за метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти.

Через 3 дні перорального прийому близько 6% дози виводиться разом із сечею у незміненій формі, близько 26% дози — у кон’югованій формі.

T½ з плазми крові становить близько 10 год. Загальний кліренс становить близько 660 мл/хв. Нирковий кліренс становить близько 8% загального. Через 5 днів близько 83% загальної дози виводиться з сечею.

Фармакокінетика у особливих груп хворих. У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що зумовлює в 1,3–2 рази вищий рівень у плазмі крові. Оскільки терапевтичний діапазон амброксолу гідрохлориду достатньо широкий, змінювати дозу не потрібно.

Вік та стать не чинять клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу гідрохлориду, тому будь-яка корекція дози не потрібна.

ПОКАЗАННЯ

секретолітична терапія при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що супроводжуються порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

ЗАСТОСУВАННЯ

якщо не призначено інше, наступні дози рекомендуються для застосування лікарського засобу Флавамед таблетки від кашлю.

Діти віком 6–12 років. Зазвичай по ½ таблетки Флавамед таблетки від кашлю 2–3 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду 2–3 рази).

Дорослі і діти віком старше 12 років. Зазвичай по 1 таблетці Флавамед таблетки від кашлю 3 рази на добу протягом перших 2–3 діб (еквівалентно 30 мг амброксолу гідрохлориду 3 рази), а надалі — по 1 таблетці 2 рази на добу (еквівалентно 30 мг амброксолу гідрохлориду 2 рази).

Спосіб застосування. Таблетки краще ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини, після прийому їжі.

Важливо. При необхідності дорослим можна застосовувати по 60 мг двічі на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Флавамед таблетки від кашлю не слід застосовувати довше 4–5 діб без призначення лікаря.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до амброксолу гідрохлориду або будь-якого компонента лікарського засобу. Через високий вміст діючої речовини лікарський засіб Флавамед таблетки від кашлю протипоказаний для застосування у дітей віком до 6 років.

ПОБІЧНА ДІЯ

для оцінки частоти побічних явищ було використано таку класифікацію: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100–<1/10); нечасто (≥1/1000–<1/100); рідко (≥1/10 000–<1/1000); дуже рідко (<1/10 000); невідомо (неможливо оцінити на основі наявних даних).

Загальні розлади та порушення у місці застосування: нечасто — реакції з боку слизових оболонок, лихоманка.

З боку ШКТ: часто — нудота; нечасто — блювання, диспепсія, біль у шлунку, біль у животі, діарея; дуже рідко — слинотеча.

З боку імунної системи: рідко — реакції гіперчутливості; невідомо — ангіонабряк, свербіж, анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок; інші алергічні реакції, еритема.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: рідко — висип, кропив’янка; невідомо — тяжкі шкірні побічні реакції (включаючи мультиформну еритему, синдром Стівенса — Джонсона/токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзентематозний пустульоз) (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

З боку дихальної системи: невідомо — диспное (як реакція гіперчутливості).

Повідомлення про побічні реакції. Важливими є повідомлення про побічні реакції у післяреєстраційний період лікарського засобу. Це дозволяє продовжувати моніторинг за співвідношенням користь/ризик лікарського засобу. До працівників охорони здоров’я звертаються з проханням повідомляти про будь-які можливі побічні реакції.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

повідомляли про випадки тяжких шкірних реакцій після застосування амброксолу, таких як мультиформна еритема, синдром Стівенса — Джонсона/токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзентематозний пустульоз.

При появі симптомів або ознак прогресування шкірного висипу (іноді пов’язаного з пухирцями чи ураженнями слизової оболонки) слід негайно припинити застосування амброксолу та звернутися до лікаря.

На початковій стадії синдрому Стівенса — Джонсона або синдрому Лайєлла у хворих можлива поява неспецифічних симптомів, подібних до початкових ознак грипу, таких як лихоманка, біль у м’язах, риніт, кашель та біль у горлі, тому хворі з такими ознаками можуть помилково розпочати прийом засобів проти кашлю та застуди.

Через можливе посилення секреції слизу Флавамед таблетки від кашлю слід з обережністю застосовувати при порушеннях моторики бронхів та посиленій секреції слизу (наприклад при рідкісному синдромі нерухомості війок).

Пацієнтам із наявними порушеннями функцій нирок або тяжким порушеннями функції печінки лікарський засіб Флавамед таблетки від кашлю слід застосовувати тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується у печінці, а потім виділяється нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються у печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Оскільки муколітичні засоби можуть порушувати цілісність слизової оболонки шлунка, амброксол слід з обережністю застосовувати у хворих із виразкою шлунка в анамнезі.

Цей лікарський засіб містить лактозу. Пацієнтам із рідкісними спадковими формами і непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або порушенням всмоктування глюкози та галактози не слід приймати лікарський засіб Флавамед таблетки від кашлю.

Застосування у період вагітності або годування грудьми

Вагітність. Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Немає достатніх даних щодо застосування амброксолу у вагітних.

У результаті клінічних досліджень застосування препарату після 28-го тижня вагітності не виявлено жодного шкідливого впливу на плід.

Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів стосовно прийому ліків у період вагітності. Особливо у І триместр вагітності застосовувати амброксолу гідрохлорид не рекомендується.

Годування грудьми. Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Хоча небажаного впливу на немовлят, яких годують грудьми, не очікується, амброксолу гідрохлорид не рекомендується для застосування жінкам, які годують грудьми.

Фертильність. Дослідження на тваринах не виявили шкідливого впливу амброксолу на фертильність.

Діти. Флавамед таблетки від кашлю протипоказаний для застосування у дітей віком до 6 років. У дітей віком до 6 років доцільно застосовувати лікарський засіб у лікарській формі р-ну — Флавамед р-н від кашлю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає доказу щодо впливу на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. Дослідження впливу на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами не проводили.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

при комбінованому застосуванні лікарського засобу Флавамед таблетки від кашлю і протикашльових засобів, які пригнічують кашльовий рефлекс, може виникнути небезпечний застій секрету, тому лікарю слід дуже ретельно зважити очікувану користь та потенційний ризик від такої комбінації.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

на сьогодні немає повідомлень щодо випадків передозування у людини. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним реакціям, які можуть відмічатися при застосуванні амброксолу гідрохлориду в рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 25.02.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ФЛАВАМЕД® ТАБЛЕТКИ ВІД КАШЛЮ в містах України

Вінниця 139.66 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, перехр. Коцюбинського Михайла / Замостянська, 37/28116.99 грн./уп.

Дніпро 125.39 грн./уп.

«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Хмельницького Богдана, 127, тел.: +380567630066107.57 грн./уп.

Житомир 133.13 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085108.95 грн./уп.

Запоріжжя 123.92 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Павлокічкаська, 14, тел.: +380732132187103.50 грн./уп.

Івано-Франківск 139.47 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 28, тел.: +380930902849116.99 грн./уп.

Київ 133.89 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Оболонський, 12, тел.: +380444850165102.95 грн./уп.

Кропивницький 118.82 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9, тел.: +380630346068102.50 грн./уп.

Луцьк 140.03 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Відродження, 13, тел.: +380504381995118.10 грн./уп.

Львів 138.67 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953101.95 грн./уп.

Миколаїв 136.67 грн./уп.

«ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Південна, 39Б, тел.: +380512532179118.50 грн./уп.

Одеса 134.29 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Космонавтів, 38А, тел.: +380482344614108.95 грн./уп.

Полтава 139.82 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Полтава, вул. Шевченка Тараса, 31, тел.: +380675233077113.30 грн./уп.

Рівне 141.09 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Ювілейна, 11, тел.: +380362622017106.95 грн./уп.

Суми 131.33 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 96, тел.: +380542640163102.95 грн./уп.

Тернопіль 141.85 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +380352423685115.95 грн./уп.

Ужгород 148.74 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Ужгород, вул. Заньковецької, 77Б, тел.: +380676713785138.50 грн./уп.

Харків 129.55 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Пісочин, вул. Квартальная, 14, тел.: +380577422380102.95 грн./уп.

Херсон 134.65 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Грецька, 40, тел.: +380552495106110.95 грн./уп.

Хмельницький 141.98 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, просп. Мира, 66, тел.: +380382612411100.95 грн./уп.

Черкаси 127.42 грн./уп.

«МЕДІТ-М» Черкаси, бульв. Шевченка Тараса, 325, тел.: +380472360827106.40 грн./уп.

Чернігів 126.7 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Всіхсвятська, 18, тел.: +380462235083102.95 грн./уп.

Чернівці 141.03 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069116.99 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko