ФЛАВАМЕД® (FLAVAMED®)

Состав и форма выпуска

ФЛАВАМЕД® РОЗЧИН ВІД КАШЛЮ
розчин оральний 15 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
3 мг/мл
Допоміжні речовини: гліцерин (85%), кислота бензойна (Е 210), сорбіту розчин, що не кристалізується 70% (Е 420), гідроксіетилцелюлоза, концентрат ароматичної речовини із запахом малини, вода очищена..
№ UA/3591/01/01 від 19.08.2015 до 19.08.2020
B
ФЛАВАМЕД® ФОРТЕ
розчин оральний 30 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Амброксолу гідрохлорид
30 мг/5 мл
Допоміжні речовини: кислота бензойна (Е 210); гліцерин (85%); сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); гідроксіетилцелюлоза, вода очищена, малиновий ароматизатоp № 516028..
№ UA/3591/01/02 від 16.08.2018
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Діюча речовина препарату Флавамед — амброксолу гідрохлорид — збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Амброксол посилює виділення легеневого сурфактанта шляхом прямого впливу на пневмоцит типу II в альвеолах та клітинах Клара у бронхіолах, а також стимулює циліарну активність. Це призводить до збільшення секреції та виділення слизу і покращання мукоциліарного кліренсу.

Активація секреції рідини і збільшення мукоциліарного кліренсу полегшують виведення слизу та зменшують вираженість кашлю.

Ефекти препарату виявляються через 30 хв після застосування та зберігаються протягом 6–12 год залежно від дози.

Амброксолу гідрохлорид продемонстрував протизапальний вплив in vitro. Дослідження in vitro виявили, що амброксолу гідрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з крові та тканинне зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) у бронхолегеневому секреті та у мокроті.

Фармакокінетика. Абсорбція. Абсорбція амброксолу гідрохлориду швидка і досить повна, з лінійною залежністю у терапевтичному діапазоні. Cmax у плазмі крові досягається через 1–3 год після прийому.

Розподіл. Розподіл амброксолу гідрохлориду з крові до тканин швидкий і різко виражений, з найвищою концентрацією активної речовини у легенях. Об’єм розподілу при пероральному прийомі становить 552 л. У плазмі крові у терапевтичному діапазоні близько 90% препарату зв’язується з білками крові.

Метаболізм та виведення. Близько 30% дози після перорального застосування виводиться через пресистемний метаболізм. Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації і розщеплення до дибромантранілової кислоти (близько 10% дози). Клінічні дослідження на мікросомах печінки людини показали, що CYP 3A4 відповідає за метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти.

За 3 дні перорального прийому близько 6% дози виводяться в незміненій формі, тоді як близько 26% дози — у кон’югованій формі з сечею.

T½ з плазми крові становить близько 7–12 год. Загальний кліренс становить близько 660 мл/хв. Нирковий кліренс становить близько 83% загального.

Фармакокінетика в особливих груп хворих. У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що зумовлює в 1,3–2 рази вищий рівень у плазмі крові. Оскільки терапевтичний діапазон амброксолу гідрохлориду досить широкий, змінювати дозу не потрібно.

Вік та стать не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику амброксолу гідрохлориду, тому будь-яка корекція дози не потрібна.

Показання ФЛАВАМЕД

секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Застосування ФЛАВАМЕД

Флавамед р-н від кашлю. Рекомендуються наступні дози для застосування Флавамед р-н від кашлю.

Діти віком до 2 років — ½ мірної ложки (2,5 мл) р-ну орального 2 рази на добу, що становить 15 мг амброксолу на добу.

Діти віком 2–5 років — ½ мірної ложки (2,5 мл) р-ну орального 3 рази на добу, що становить 22,5 мг амброксолу на добу.

Діти віком 6–12 років — 1 мірна ложка (5,0 мл) р-ну орального 2–3 рази на добу, що становить 30–45 мг амброксолу на добу.

Дорослі та діти віком від 12 років — 2 мірні ложки (10,0 мл) р-ну орального 3 рази на добу, що становить 90 мг амброксолу на добу в перші 2–3 доби, а далі — по 2 мірні ложки (10 мл) р-ну орального 2 рази на добу, що становить 60 мг амброксолу на добу.

Дозу для дорослих, у разі необхідності можна підвищити до 20 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Флавамед р-н від кашлю приймати незалежно від прийому їжі за допомогою мірної ложки.

Флавамед р-н від кашлю не слід приймати довше 4–5 днів без консультації лікаря.

Флавамед р-н від кашлю не містить алкоголю.

Флавамед форте. Якщо не зазначено інше, рекомендується такий режим прийому лікарського засобу Флавамед форте.

Діти віком до 2 років — по ¼ мірної ложки (1,25 мл) 2 рази на добу (еквівалентно 15 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Діти віком 2–5 років — ¼ мірної ложки р-ну (1,25 мл) 3 рази на добу (еквівалентно 22,5 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Діти віком 6–12 років — ½ мірної ложки р-ну (2,5 мл) 2—3 на добу (еквівалентно 30–45 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Дорослі та підлітки віком від 12 років — 1 мірну ложку р-ну (5 мл) 3 рази на добу (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу) протягом перших 2–3 діб, далі — 1 мірну ложку р-ну (5 мл) 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

У разі необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років може бути підсилений підвищенням дози до 10 мл 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).

Флавамед форте застосовують перорально незалежно від прийому їжі із використанням мірної ложечки.

Загалом немає жодних обмежень щодо тривалості застосування лікарського засобу, проте довготривале застосування слід проводити під наглядом лікаря.

Флавамед форте не слід застосовувати довше 4–5 днів без консультації з лікарем.

Протипоказання

Флавамед р-н від кашлю. Флавамед р-н від кашлю не можна застосовувати у пацієнтів з відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату.

Флавамед р-н від кашлю у дітей віком до 2 років застосовувати за призначенням лікаря.

Флавамед форте. Флавамедфорте не можна застосовувати у пацієнтів із відомою гіперчутливістю до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів сиропу.

У разі рідкісних вроджених станів, через які можлива непереносимість допоміжної речовини (див. ОСОБЛИВІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ), прийом препарату протипоказаний.

Побічна дія

для оцінки частоти побічних явищ використано таку класифікацію: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до <1/10); нечасто (≥1/1000 до <1/100); рідко (≥1/10 000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10 000), невідомо (неможливо оцінити на підставі доступних даних).

З боку імунної системи: нечасто — лихоманка; рідко — реакції гіперчутливості; невідомо — ангіоневротичний набряк, свербіж, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок), інші реакції гіперчутливості; еритема.

З боку шкірі та підшкірної клітковини: рідко — шкірний висип, кропив’янка; невідомо — тяжкі шкірні реакції (включаючи мультиформну еритему, синдром Стівенса — Джонсона/токсичний епідермальний некроліз та гострий генералізований екзентематозний пустульоз.

З боку нервової системи: часто — дисгевзія (розлад смаку).

З боку ШКТ: часто — нудота; нечасто — блювання, діарея, диспепсія, біль у животі, сухість у роті; дуже рідко — запор, слинотеча; невідомо — сухість у горлі.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: часто — зниження чутливості у ротовій порожнині і глотці; дуже рідко — ринорея; невідомо — диспное (як симптом реакції гіперчутливості).

З боку сечовидільної системи: дуже рідко — дизурія.

Загальні розлади: нечасто — реакції з боку слизових оболонок.

Повідомлення про можливі небажані реакції. Повідомлення про можливі побічні реакції після реєстрації лікарського засобу відіграють важливу роль. Це дозволяє продовжувати спостереження за співвідношенням користь/ризик щодо застосування даного лікарського засобу.

До фахівців охорони здоров’я звертаються із проханням повідомляти про будь-які можливі побічні реакції.

Особливості застосування

повідомлялося про випадки тяжких шкірних реакцій, які пов’язані із застосуванням амброксолу, таких як мультиформна еритема, синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла) та гострий генералізований екзентематозний пустульоз. Здебільшого їх можна пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання та/або одночасним застосуванням іншого препарату. Також на початковій стадії синдрому Стівенса — Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть відмічати неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як лихоманка, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково може бути застосоване симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди. Якщо наявні симптоми чи ознаки прогресуючого шкірного висипу (іноді пов’язаного із пухирцями та ураженнями слизової оболонки), слід негайно припинити застосування амброксолу і звернутися за порадою до лікаря.

Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, то препарат Флавамед слід з обережністю застосовувати при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна дискінезія війок).

Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати Флавамед тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виділяється нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються в печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.

Флавамед р-н від кашлю містить сорбіт, тому препарат протипоказаний при вродженій непереносимості фруктози, яка відмічається досить рідко. Кожна мірна ложка (5 мл) р-ну орального містить 1,75 г сорбіту, що дорівнює 0,15 хлібної одиниці. Сорбіт може виявляти незначний проносний ефект. Калорійність сорбіту становить 2,6 ккал/г.

Флавамед форте містить 7 г сорбіту на кожну максимальну рекомендовану добову дозу (20 мл).

Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат. Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, йому слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Флавамед форте не містить цукру та алкоголю.

Обережності при застосуванні препарату слід дотримуватися пацієнтам з непереносимістю гістаміну. Оскільки амброксол впливає на метаболізм гістаміну і здатний спричинити появу симптомів алергії (таких як головний біль, закладеність носа, свербіж шкіри), слід уникати тривалого застосування даного препарату.

Оскільки муколітичні засоби можуть порушувати бар’єрну функцію слизової оболонки шлунка, амброксол слід приймати з обережністю пацієнтам із виразковою хворобою шлунка у анамнезі.

У разі наявності постійного або рецидивуючого кашлю у дітей віком 2–4 років необхідне проведення діагностики перед початком лікування.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Вагітність. Даних щодо застосування амброксолу у вагітних дотепер недостатньо, особливо для періоду до 28 тиж вагітності. Амброксол не продемонстрував тератогенних ефектів у ході досліджень на тваринах.

Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів прийому ліків у період вагітності. Особливо в I триместр вагітності не рекомендується застосовувати Флавамед. Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр.

Годування грудьми. Амброксолу гідрохлорид проникає в грудне молоко. Флавамед не рекомендується застосовувати у період годування грудьми.

Репродуктивна функція. Існує недостатня кількість даних відносно впливу амброксолу на фертильність у жінок. В експериментах на тваринах шкідливого впливу амброксолу на репродуктивну функції не виявлено.

Діти. Флавамед р-н від кашлю та Флавамед форте можна застосовувати у дітей віком від 2 років. Дітям віком до 2 років приймати лише за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Досліджень впливу на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами не проводили.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

відсутні повідомлення щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими препаратами.

Одночасне застосування лікарського засобу Флавамед та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

Передозування

на даний час немає повідомлень щодо випадків передозування у людей. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діям препарату Флавамед у рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

Умови зберігання

спеціальні умови зберігання не потрібні.

Діагнози, при яких застосовують ФЛАВАМЕД

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція МОЗ

Ціни на ФЛАВАМЕД в містах України

Вінниця 98.23 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, тел.: +38067213298682.99 грн./уп.

Дніпро 92 грн./уп.

«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Калинова, 3, тел.: +38056377557075.69 грн./уп.

Житомир 95.11 грн./уп.

«САНІТАС» Житомир, перехр. Київська / Небесної сотні, 52/20, тел.: +38041246304677.32 грн./уп.

Запоріжжя 91.96 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Запоріжжя, вул. Авраменка, 13, тел.: +38067523307781.90 грн./уп.

Івано-Франківск 94.36 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 7Б, тел.: +38067213298780.99 грн./уп.

Київ 103.7 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Київ, вул. Антоновича, 115, тел.: +38056732138784.40 грн./уп.

Кропивницький 100.47 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +38067719687483.05 грн./уп.

Луцьк 105.21 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Соборності, 32, тел.: +38050375507286.46 грн./уп.

Львів 101.4 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Городоцька, 141/143, тел.: +38032238216780.60 грн./уп.

Миколаїв 93.13 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 2Д82.10 грн./уп.

Одеса 98.37 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Одеса, вул. Преображенська, 67, тел.: +38067523307784.90 грн./уп.

Полтава 94.15 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Полтава, вул. Європейська, 35, тел.: +38053227204284.50 грн./уп.

Рівне 100.51 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +38067213319583.00 грн./уп.

Суми 93.7 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Суми, вул. Леваневського, 10/1, тел.: +38067771370983.22 грн./уп.

Тернопіль 101.32 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Тернопіль, вул. Київська, 9А, тел.: +38067523307782.90 грн./уп.

Ужгород 90.59 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175286.06 грн./уп.

Харків 96.13 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Харків, просп. Тракторобудівників, 160, тел.: +38057364136180.95 грн./уп.

Херсон 97.27 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Херсон, вул. Мира, 14, тел.: +38055251075980.45 грн./уп.

Хмельницький 104.64 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 103, тел.: +38098953600188.60 грн./уп.

Черкаси 90.63 грн./уп.

«МЕДІТ-М» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24, тел.: +38047265436078.50 грн./уп.

Чернігів 91.26 грн./уп.

«ОПТ ТОРГ» Чернігів, вул. Рокоссовського, 10, тел.: +38067523307781.90 грн./уп.

Чернівці 94.35 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, вул. Комарова, 31, тел.: +38037257357180.60 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko