РЕЛІФ® (RELIEF®)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

мазь ректальна туба 28.4 г з аплікатором, № 1Ціни в аптеках
Фенілефрину гідрохлорид
2,5 мг/г
Допоміжні речовини: олія мінеральна, α-токоферол, олія чебрецю, олія кукурудзяна, гліцерин, парафін білий м’який, метилпарагідроксибензоат (E218), пропілпарагідроксибензоат (E216), ланолін, бензойна кислота (E210), ланоліновий спирт, парафін, вода очищена, віск білий..
№ UA/3173/01/01 від 22.07.2019
C
супозиторії ректальні 5 мг стрип, № 12Ціни в аптеках
Фенілефрину гідрохлорид
5 мг
Допоміжні речовини: масло какао, метилпарагідроксибензоат (E218), пропілпарагідроксибензоат (E216), крохмаль кукурудзяний..
№ UA/3173/02/01 від 06.03.2018
C

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Фенілефрину гідрохлорид виявляє місцевий судинозвужувальний ефект. Це нормалізує співвідношення між припливом крові до гемороїдальних вузлів і відтоком крові від них, а також сприяє зниженню ексудації, набряклості, свербежу, серозних виділень при геморої та інших захворюваннях аноректальної ділянки.

Фармакокінетика. Препарат для місцевого застосування. Фенілефрин, що входить до його складу, інактивується тканинною моноаміноксидазою, неактивні метаболіти виділяються у складі слизу або в незначній кількості нирками.

ПОКАЗАННЯ

Реліф, мазь ректальна. Симптоматичне лікування свербежу, печіння і дискомфорту, що супроводжують геморой та інші захворювання аноректальної зони, а також при ерозіях, тріщинах, мікротравмах у ділянці заднього проходу.

Реліф, супозиторії ректальні. Зовнішній та внутрішній геморой, тріщини заднього проходу, ерозія та мікротравми заднього проходу, анальний свербіж.

ЗАСТОСУВАННЯ

Реліф, мазь ректальна. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат застосовувати після проведення гігієнічних процедур. Зняти з аплікатора захисний ковпачок. Прикріпити аплікатор до тюбика і видавити мазь у кількості, достатній для змащування аплікатора. Мазь обережно наносити через аплікатор на уражені ділянки ззовні або всередині заднього проходу в кількості, достатній для обробки уражених ділянок, до 4 разів на добу, бажано ввечері, вранці або після кожного випорожнення кишечнику. Застосовувати до зникнення симптомів захворювання. Після кожного використання старанно промити аплікатор і помістити його в захисний ковпачок. Не застосовувати, якщо захисне покриття відсутнє або пошкоджене.

Реліф, супозиторії ректальні. Дорослим та дітям віком від 12 років препарат слід застосовувати після проведення гігієнічних процедур. Попередньо теплою водою обмити шкіру навколо заднього проходу, очистити уражену ділянку за допомогою зволоженої м’якої серветки, потім обережно просушити туалетним папером або м’якою тканиною, видаливши надлишкову вологу. Перед введенням супозиторія необхідно зняти з нього пластикову захисну оболонку. Ввести супозиторій у задній прохід.

Вводити по 1 супозиторію до 4 разів на добу, особливо на ніч, вранці та після кожного випорожнення кишечнику. Тривалість лікування становить 7–14 днів. Регулярне застосування препарату дає змогу забезпечити стійкий терапевтичний ефект, полегшує симптоми геморою.

Не застосовувати, якщо захисне покриття відсутнє або пошкоджене.

Діти. Ефективність та безпека застосування препарату Реліф у дітей віком до 12 років не вивчалися. Дані відсутні.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, значне підвищення АТ, тахісистолічні порушення серцевого ритму, декомпенсована серцева недостатність, порушення серцевої провідності, тяжка ниркова та печінкова недостатність, тиреотоксикоз, гострий панкреатит, одночасне застосування з інгібіторами МАО або протягом 15 днів після припинення лікування інгібіторами МАО, тромбоемболічна хвороба, гранулоцитопенія.

ПОБІЧНА ДІЯ

цей лікарський засіб зазвичай переноситься добре, але в поодиноких випадках можуть спостерігатися побічні реакції, обумовлені фенілефрину гідрохлоридом.

З боку серцево-судинної системи: рефлекторна брадикардія, аритмія, можливі порушення серцевого ритму, підвищення АТ.

З боку ендокринної системи: наростання симптомів гіпертиреоїдизму.

З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі перехресні реакції, при алергії на інші симпатоміметики, що можуть проявлятися у вигляді висипань, свербежу, ангіоневротичного набряку.

З боку шкіри та підшкірних тканин: контактний дерматит.

З боку нервової системи: запаморочення, знервованість, головний біль, тремор, безсоння, відчуття страху, відчуття припливу крові до обличчя.

У місці застосування можливі подразнення, гіперемія, висип, свербіж, набряк, помірний біль/печіння при пошкодженні або кровотечі із заднього проходу. Метилпарагідроксибензоат та пропілпарагідроксибензоат можуть спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені) та в окремих випадках бронхоспазм.

Допоміжні речовини Реліф, мазі ректальної також можуть призводити до наступних побічних реакцій. Ланолін може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит). Кислота бензойна помірно подразнює шкіру, очі та слизові оболонки.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

у разі значних кров’янистих виділень із заднього проходу або якщо симптоми хвороби тривають більше 7 днів чи при погіршенні стану необхідно додатково проконсультуватися з лікарем.

Слід з обережністю застосовувати цей лікарський засіб у хворих з АГ, серцево-судинними або цереброваскулярними захворюваннями, підвищеною функцією щитовидної залози (оскільки фенілефрин може спричиняти несприятливі серцево-судинні ефекти, особливо при застосуванні високих доз або у чутливих осіб); закритокутовою глаукомою.

Хворі на цукровий діабет мають застосовувати цей лікарський засіб з обережністю: фенілефрин може підвищувати концентрацію глюкози в крові. Ці ефекти зазвичай тимчасові й незначні та можуть ставати більш вираженими при перевищенні рекомендованих доз. Слід ретельніше контролювати концентрацію глюкози в крові.

Особи, що мають порушення сечовипускання через гіпертрофію або новоутворення простати: фенілефрин може погіршувати сечовипускання у пацієнтів з гіпертрофією простати через спазм гладких м’язів шийки сечового міхура, що відбувається при стимуляції α1-адренорецепторів.

При гепатиті, розладах сечовипускання застосування препарату допустиме з урахуванням співвідношення користь/ризик, яке визначає лікар.

Слід брати до уваги ймовірність взаємодії фенілефрину, застосованого місцево в аноректальній ділянці, якщо досягнуто відповідного рівня системної абсорбції, з інгібіторами МАО, що призводить до потенціювання гіпертензивного ефекту.

Слід брати до уваги ймовірність того, що фенілефрин, застосований місцево в аноректальній ділянці, може спричинити гіпертензію тяжкого ступеня внаслідок стимуляції α-адренорецепторів у деяких осіб, при одночасному застосуванні цього засобу з антигіпертензивними препаратами.

З метою мінімізації системних ефектів рекомендовану дозу перевищувати не слід, якщо інше не рекомендовано лікарем.

Не застосовувати препарат у разі пошкодження або відсутності захисної пластикової оболонки.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату в період вагітності або годування груддю можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Не спостерігалося впливу на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

не слід застосовувати разом з іншими судинозвужувальними засобами (при будь-якому шляху введення останніх), а також з антигіпертензивними лікарськими засобами (блокаторами β-адренорецепторів), оскільки фенілефрин може спричиняти АГ тяжкого ступеня у деяких осіб внаслідок стимуляції α-адренорецепторів.

Атропіну сульфат блокує рефлекторну брадикардію, спричинену фенілефрином, та збільшує вазопресорну відповідь на фенілефрин. Одночасний прийом фенілефрину з блокаторами β-адренорецепторів може призвести до АГ та надмірної брадикардії з можливою серцевою блокадою. Слід обережно застосовувати з гормонами щитовидної залози, препаратами, що впливають на серцеву провідність (серцеві глікозиди, антиаритмічні препарати).

При одночасному застосуванні з препаратами, що зумовлюють виведення калію, наприклад з деякими діуретиками типу фуросеміду, можливе посилення гіпокаліємії та зниження артеріальної чутливості до таких вазопресорних препаратів, як фенілефрин.

Одночасний прийом фенілефрину та інших симпатоміметиків може призвести до додаткової стимуляції ЦНС до надзвичайно високого рівня, що супроводжується нервозністю, дратівливістю, безсонням. Також імовірні напади судом.

При застосуванні інгібіторів МАО до початку застосування фенілефрину в аноректальній ділянці слід звернутися до лікаря. Інгібітори МАО, що застосовуються до початку лікування фенілефрином, потенціюють кардіальні та пресорні ефекти останнього, оскільки метаболізм фенілефрину зменшується.

При місцевому застосуванні Реліф, мазі ректальної в ділянці заднього проходу допоміжна речовина парафін білий м’який може зменшити міцність і безпеку латекстних презервативів, що використовуються одночасно з препаратом.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

у медичній практиці передозування не описано, відсутні дані про системні, у тому числі токсичні, реакції організму у відповідь на ректальне введення препарату Реліф. Проте при передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій, особливо в разі тривалого застосування. Можуть спостерігатися АГ, біль та дискомфорт у ділянці серця, відчуття серцебиття, задишка, некардіогенний набряк легень, збудження, судоми, порушення сну, тривога, параноя, дратівливість, психози з галюцинаціями, слабкість, анорексія, нудота, блювання, олігурія, затримка сечовипускання, почервоніння обличчя, відчуття холоду в кінцівках, парестезії, підвищена чутливість, гіперглікемія, гіпокаліємія, скорочення притоку крові до життєво важливих органів, що може призвести до погіршення кровопостачання нирок, метаболічного ацидозу, зростання навантаження на серце внаслідок збільшення загального опору периферичних судин. Лікування симптоматичне.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

Забороняється зберігати супозиторії з розкритою або відсутньою захисною пластиковою оболонкою.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 19.05.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на РЕЛІФ® в містах України

Вінниця 198.87 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 182.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Вінниця, шосе Хмельницьке, 108А, тел.: +380981858361

Дніпро 192.13 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 164.35 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, просп. Хмельницького Богдана, 19, тел.: +380962446919

Житомир 196.31 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 175.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Житомир, вул. Київська, 25, тел.: +380674143543

Запоріжжя 198.63 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 182.6 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, вул. Запорізька, 12В, тел.: +380676404521

Івано-Франківск 201.14 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 176.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744

Київ 215.91 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 178.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Київ, просп. Маяковського, 60/10, тел.: +380674146091

Кропивницький 193.45 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 177.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Пашутинська, 75, тел.: +380677196874

Луцьк 201.16 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 181.89 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Соборності, 32, тел.: +380503755072

Львів 212.61 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 161.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Городоцька, 159, тел.: +380322378795

Миколаїв 201.18 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 183.8 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, просп. Центральний, 171/15, тел.: +380800505911

Одеса 201.88 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 169.59 грн./уп.
«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Кутузакія Олександра, 40, тел.: +380487164750

Полтава 192.8 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 175.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370

Рівне 202.95 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 177.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Рівне, вул. Князя Романа, 9, тел.: +380672133195

Суми 193.97 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 173.95 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Суми, пров. Терезова, 1, тел.: +380542770684

Тернопіль 204.97 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 181.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Київська, 18, тел.: +380674292865

Ужгород 207.99 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 186.68 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 188.11 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 161.77 грн./уп.
«СІМЕЙНА АПТЕКА» Харків, вул. Бучмы, 34В, тел.: +380573416134

Херсон 198.07 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 183.8 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, бульв. Мирний, 7, тел.: +380800505911

Хмельницький 206.58 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 180.5 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252

Черкаси 197.96 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 166.88 грн./уп.
«МЕДІТ-М» Черкаси, вул. 30 Років Перемоги, 20, тел.: +380472562801

Чернігів 194.67 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 175.99 грн./уп.
«АПТЕКА БАМ» Чернігів, просп. Перемоги, 14, тел.: +380677210430

Чернівці 204.98 грн./уп.

РЕЛІФ® суп. ректал. 5 мг стрип № 12, Bayer ..... 183.8 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Чернівці, вул. Бандери, 1, тел.: +380800505911

Developed by Maxim Levchenko