КАРСИЛ® (CARSIL®)

Состав и форма выпуска

таблетки, вкриті оболонкою 22,5 мг, № 80Ціни в аптеках
Силімарин............................................................. 22,5 мг
Допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль пшеничний, повідон К 25, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, тальк, маніт (Е 421), кросповідон, полісорбат 80, натрію гідрокарбонат, целюлози ацетилфталат, діетилфталат,
цукроза, акація, желатин, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000, опалюкс AS 26586 коричневий, гліцерин..
№ UA/2773/01/01 від 08.05.2019
C

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Силімарин є рослинною активною складовою частиною лікарського засобу Карсил, отриманою з екстракту плодів рослини розторопші плямистої (Silybum marianum). Препарат чинить гепатопротекторну та антиоксидантну дію. Карсил гальмує проникнення токсинів у клітини печінки (показано на отруті блідої поганки), а також спричиняє фізико-хімічну стабілізацію клітинної мембрани гепатоцитів, обмежує або запобігає втраті розчинних компонентів (у тому числі трансаміназ) клітин печінки.

Антиоксидантний ефект препарату Карсил зумовлений взаємодією силібініну з вільними радикалами у печінці та перетворенням їх у менш токсичні сполуки. Тим самим переривається процес перекисного окиснення ліпідів та не відбувається подальшого руйнування клітинних структур; токсини знешкоджуються фізіологічним шляхом.

Силімарин стимулює синтез білків (структурних і функціональних) та фосфоліпідів в уражених клітинах печінки (нормалізуючи ліпідний обмін), стабілізує їхні клітинні мембрани, звʼязує вільні радикали (антиоксидантна дія), захищаючи таким чином клітини печінки від шкідливого впливу і сприяючи їх регенерації. Клінічна дія препарату Карсил виявляється у покращанні загального стану пацієнтів із захворюваннями печінки, зменшенні суб’єктивних скарг (таких як слабкість, відчуття тяжкості у правому підребер’ї, втрата апетиту, шкірний свербіж, блювання).

Покращуються лабораторні показники: знижується активність трансаміназ, гамма-глутамілтрансферази, лужної фосфатази та рівень білірубіну у плазмі крові. Тривале застосування препарату Карсил достовірно підвищує виживаність хворих із цирозом печінки.

Фармакокінетика. Після перорального застосування силімарин повільно та частково всмоктується у ШКТ. Піддається кишково-печінковій циркуляції. Не кумулюється в організмі.

T½ силімарину становить 6,3 год. Виводиться переважно з жовчю у вигляді глюкуронідів і сульфатів.

Показання КАРСИЛ

токсичні ураження печінки: для підтримувального лікування у пацієнтів з хронічними запальними захворюваннями печінки або цирозом печінки.

Застосування КАРСИЛ

таблетки приймати внутрішньо цілими, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослі та діти віком від 12 років: застосовувати перорально, в легких і помірної тяжкості випадках — 1–2 таблетки 3 рази на добу. При тяжких формах захворювання дозу можна подвоїти до 2–4 таблеток 3 рази на добу.

Курс лікування визначається індивідуально залежно від характеру і перебігу захворювання. Середня тривалість лікування — 3 міс.

Протипоказання

гіперчутливість до діючої або будь-якої з допоміжних речовин. Гострі отруєння різної етіології.

Побічна дія

лікарський препарат має хорошу переносимість. Рідко в окремих випадках і при індивідуальній підвищеній чутливості можна спостерігати нижченаведені побічні реакції.

З боку травної системи: діарея у результаті посиленої функції печінки і жовчного міхура, нудота, диспепсія, блювання, зниження апетиту, метеоризм, печія.

З боку імунної системи: алергічні реакції (можливо уповільненого типу); реакції гіперчутливості, включаючи шкірний висип, свербіж, анафілактичний шок.

З боку органів слуху і лабіринту: посилення вже наявних вестибулярних порушень.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку сечовивідної системи: посилення діурезу.

З боку шкіри та її похідних: посилення алопеції.

Побічні ефекти минущі і зникають після припинення прийому препарату без вжиття спеціальних заходів.

Особливості застосування

лікування препаратом Карсил при печінкових ураженнях буде ефективним при дотриманні дієти або утриманні, наприклад, від вживання алкоголю.

При розвитку жовтяниці необхідно проконсультуватися з лікарем для корекції терапії.

Через можливий естрогеноподібний ефект силімарину його слід застосовувати з обережністю пацієнтам з гормональними порушеннями (ендометріоз, міома матки, карцинома молочної залози, яєчників і матки, карцинома передміхурової залози). У таких випадках потрібна консультація з лікарем.

Препарат містить як допоміжну речовину пшеничний крохмаль. Пшеничний крохмаль може містити глютен, але тільки у незначній кількості, і тому вважається безпечним для пацієнтів з целіакією (глютенова ентеропатія).

До складу допоміжних речовин препарату входить лактози моногідрат. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід приймати препарат.

Лікарський засіб у складі оболонки містить цукрозу. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції або з дефіцитом сахарази-ізомальтази не слід приймати препарат.

До складу оболонки таблетки входять метилпарагідроксибензоат (Е 218) і пропілпарагідроксибензоат (Е 216). Вони можуть спричинити алергічні реакції (можливо уповільненого типу).

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Дані щодо безпеки та ефективності застосування лікарського засобу у період вагітності або годування грудьми відсутні, тому його не слід призначати в цей період.

Діти. Не рекомендується застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Карсил не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. Пацієнтам з вестибулярними порушеннями необхідно з обережністю застосовувати лікарський засіб при керуванні транспортними засобами та роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні силімарину і пероральних контрацептивних засобів та препаратів, що застосовуються при естрогензамісному лікуванні, тамоксифеном, можливе зниження ефективності останніх.

За рахунок пригнічення системи цитохрому Р450 силімарин посилює дію антиалергічних лікарських засобів (фексофенадин), антикоагулянтів (клопідогрел, варфарин).

Силімарин може підсилити ефекти таких лікарських засобів, як діазепам, алпразолам, кетоконазол, ловастатин, аторвастатин, вінбластин, за рахунок його інгібуючої дії на систему цитохрому Р450.

Рослинні продукти, що містять силімарин, широко використовуються як гепатопротектори в онкологічній практиці одночасно із цитостатиками. Клінічні дослідження показують незначний ризик можливих фармакокінетичних взаємодій силімарину як інгібітора ізоферменту CYP3A4 і UGT1A1 та цитостатиків, які є субстратами цих ферментів.

Передозування

немає повідомлень про випадки передозування. При випадковому прийомі високої дози слід викликати блювання, промити шлунок, прийняти активоване вугілля та у разі необхідності застосовувати симптоматичне лікування, призначене лікарем.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Діагнози, при яких застосовують КАРСИЛ

Дата додавання: 08.07.2020 р.
© Компендиум 2019

Інструкція МОЗ

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko