• Кабинет
 • ГЕМОТРАН® таблетки (GEMOTRAN® tablets)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті плівковою оболонкою 500 мг блістер, № 30Ціни в аптеках
  Транексамова кислота
  500 мг
  № UA/15498/01/01 від 03.11.2016 до 03.11.2021
  B За рецептом

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка.

  Антифібринолітичний, протиалергійний, протизапальний засіб. Конкурентно інгібує активатор плазміногену, у вищих концентраціях зв’язує плазмін. Подовжує протромбіновий час. Пригнічує утворення кінінів та інших пептидів, що беруть участь у запальних та алергійних реакціях.

  Фармакокінетика.

  При прийомі внутрішньо всмоктується 30-50% дози. Сmax досягається через 3 години після прийому та становить при дозуванні 1 і 2 г відповідно 8 та 15 мг/л. Крива концентрація – час має трифазну форму з Т½ у термінальній фазі 2 години. У крові приблизно 3% зв’язано з білком (плазміногеном). Початковий об’єм розподілу – 9-12 л.

  Легко проходить крізь гістогематичні бар’єри, включаючи ГЕБ, плацентарний. Концентрація у цереброспінальній рідині становить 1/10 від плазмової. Виявляється у сім’яній рідині, де інгібує фібринолітичну активність, але не впливає на міграцію сперматозоїдів. Незначна частина зазнає біотрансформації. Основний шлях екскреції – гломерулярна фільтрація. Понад 95% (переважно у незміненому вигляді) екскретується із сечею. Загальний нирковий Сl дорівнює плазмовому. Антифібринолітична концентрація у різних тканинах зберігається протягом 17 годин, у плазмі – до 7-8 годин.

  Транексамова кислота швидко проникає в синовіальну рідину і синовіальну оболонку. У синовіальній рідині отримана та ж концентрація, що і в сироватці крові. Період напіввиведення транексамової кислоти становить близько 3 годин. Концентрація транексамової кислоти в крові нижча, ніж в інших тканинах. У грудному молоці концентрація становить близько 1/100 пікової концентрації в сироватці. Концентрація транексамової кислоти в цереброспінальній рідині становить близько 1/10 від плазмової. Препарат проникає у внутрішньоочну рідину, концентрація становить близько 1/10 від плазмової.

  Виведення. Період напіврозпаду та виведення становить приблизно 2 години. Виводиться нирками, переважно у незміненому вигляді.

  Показання ГЕМОТРАН таблетки

  кровотеча або ризик кровотечі при посиленні фібринолізу, як генералізованого (кровотеча під час операції на передміхуровій залозі і в післяопераційному періоді, геморагічні ускладнення фібринолітичної терапії), так і місцевого (маткова, шлунково-кишкова кровотеча, кровотеча після простатектомії або втручання на сечовому міхурі, тонзилектомії, конізації шийки матки, екстракції зуба у хворих на гемофілію). Спадковий ангіоневротичний набряк.

  Застосування ГЕМОТРАН таблетки

  дорослим препарат призначають внутрішньо незалежно від прийому їжі.

  Місцевий фібриноліз: рекомендована доза – 1-1,5 г 2-3 рази на добу.

  Простатектомія: для профілактики і лікування геморагій у пацієнтів з підвищеним ризиком перед або після операцій транексамову кислоту призначають у вигляді ін’єкцій, після чого призначають у вигляді таблеток по 1 г (2 таблетки по 500 мг) 3-4 рази на добу до зникнення макроскопічної гематурії.

  Менорагія: рекомендована доза становить 2 таблетки по 500 мг 3 рази на добу, не більше 4 днів. При тривалій менструальній кровотечі дозу збільшують, не перевищуючи максимальної дози (8 таблеток по 500 мг на добу). Не потрібно розпочинати лікування препаратом до початку менструальної кровотечі.

  Носові кровотечі: при періодичних кровотечах призначають по 2 таблетки по 500 мг 3 рази на добу протягом 7 днів.

  Конізація шийки матки: призначають по 3 таблетки по 500 мг 3 рази на добу протягом періоду до 12 днів.

  Посттравматична гефема: 2 таблетки по 500 мг 3 рази на добу.

  Екстракція зубів у пацієнтів з гемофілією: рекомендована доза становить 25 мг/кг транексамової кислоти внутрішньо через кожні 8 годин, починаючи за 1 день до операції і продовжуючи протягом 2-8 днів після неї.

  Спадковий ангіоневротичний набряк: деяким пацієнтам, обізнаним про перебіг загострень хвороби, зазвичай достатньо 2-3 таблеток по 500 мг 2-3 рази на добу протягом кількох днів. Іншим пацієнтам слід приймати препарат у тій же дозі протягом тривалого часу залежно від перебігу захворювання.

  Порушення видільної функції нирок: необхідна корекція дози для пацієнтів з легкою та помірною нирковою недостатністю.

  Діти: призначають дітям віком від 12 років у дозі 20-25 мг/кг. Тривалість лікування зазвичай становить 2-8 днів.

  Пацієнти літнього віку: у разі відсутності порушень видільної функції нирок корекція дози не потрібна.

  Пацієнти з нирковою недостатністю: необхідно коригувати дозу згідно з рівнем креатиніну плазми.

  Креатинін плазми Дозування
  120-250 мкмоль/л 15 мг/кг 2 рази на день
  250-500 мкмоль/л 15 мг/кг 1 раз на день

  Діти.

  Не застосовувати дітям віком до 12 років.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до транексамової кислоти та до компонентів, які входять до складу препарату, тяжка ниркова недостатність, макроскопічна гематурія, високий ризик тромбоутворення, тромбофлебіт, інфаркт міокарда, субарахноїдальний крововилив, активна тромбоемболічна хвороба, венозний або артеріальний тромбоз в анамнезі, гострий венозний або артеріальний тромбоз, фібринолітичні стани після коагулопатії внаслідок виснаження, за винятком надмірної активації фібринолітичної системи при гострій тяжкій кровотечі, судоми в анамнезі; порушення сприйняття кольорів.

  Побічна дія

  з боку травного тракту: нудота, блювання, печія, діарея, біль у животі, зниження апетиту.

  З боку шкіри та підшкірної клітковини: висип, свербіж, кропив’янка.

  З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, порушення кольоросприйняття, порушення зору, судоми, застійна ретинопатія, оклюзія вен/артерій сітківки ока.

  З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи анафілаксію.

  Судинні розлади: тромбоз, тромбоемболія, артеріальна гіпотензія.

  З боку нирок: гострий некроз коркового шару нирок.

  Особливості застосування

  при нирковій недостатності (залежно від ступеня підвищення креатиніну сироватки) зменшують дозу і кількість введень. У разі гематурії ниркового походження (особливо при гемофілії) існує ризик механічної анурії в результаті утворення згустків в сечоводах. Повідомлялося про випадки венозного й артеріального тромбозу чи тромбоемболії у пацієнтів, які приймали транексамову кислоту. Крім того, повідомлялося про випадки закупорки центральної артерії сітківки і центральної ретинальної вени. Пацієнтам, які приймають препарат довше кількох днів, рекомендується пройти офтальмологічний огляд, включаючи гостроту зору, кольоровий зір, очне дно, поле зору.

  У пацієнтів із тромбоемболічною хворобою можливий підвищений ризик венозних чи артеріальних тромбозів.

  Транексамову кислоту не слід приймати одночасно з Фактор IХ комплексом або антиінгібіторними коагуляційними комплексами, оскільки може бути збільшений ризик утворення тромбозів.

  Використання транексамової кислоти у випадках підвищеного фібринолізу внаслідок дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові не рекомендується.

  Транексамова кислота була виявлена у спермі у фібринолітичній концентрації, але не впливала на рухомість сперматозоїдів. Клінічні дослідження не виявили впливу на фертильність.

  Пацієнткам з нерегулярними менструальними кровотечами не слід застосовувати транексамову кислоту до встановлення причини таких кровотеч. Якщо застосування транексамової кислоти не зменшує інтенсивність менструальних кровотеч, слід розглянути можливість альтернативного лікування.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Транексамова кислота проникає через плаценту та в грудне молоко. Дослідження безпеки застосування препарату під час вагітності не проводилися, тому в цей період призначати препарат можна лише тоді, коли очікувана користь для вагітної перевищує потенційний ризик для плода. У разі необхідності застосування препарату слід вирішити питання про припинення годування груддю.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Під час застосування препарату слід утриматись від керування автотранспортом або роботи зі складними механізмами.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  транексамова кислота несумісна з урокіназою, норадреналіном бітартратом, дезоксіепінефрином гідрохлоридом, метарміном бітартратом, дипіридамолом, діазепамом. Високоактивні протромбінові комплекси і антифібринолітичні агенти, антиінгібіторні коагуляційні комплекси не слід застосовувати одночасно з транексамовою кислотою. Необхідно уникати застосування комбінації хлорпромазину і транексамової кислоти пацієнтам із субарахноїдальним крововиливом: це може призводити до спазму мозкових судин і церебральної ішемії і, можливо, до зниження церебрального току крові.

  З обережністю застосовувати транексамову кислоту пацієнтам, що застосовують пероральні контрацептиви, тому що підвищується ризик виникнення тромбозів.

  Передозування

  Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, ортостатична гіпотензія.

  Лікування: застосування симптоматичної терапії.

  Умови зберігання

  в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Діагнози, при яких застосовують ГЕМОТРАН таблетки

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2018

  Інструкція

  Рекомендовані аналоги ГЕМОТРАН таблетки:

  Ацемік
  Ананта Медікеар Лімітед
  інгібітори фібринолізу
  Тугіна 500
  Тугіна 500
  Tulip Lab.
  інгібітори фібринолізу
  ЦИКЛОКАПРОН-ЗДОРОВ'Я
  інгібітори фібринолізу

  Ціни на ГЕМОТРАН таблетки в містах України

  Вінниця 362.56 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Вінниця, вул. Соборна, 26331.82 грн./уп.

  Дніпро 342.49 грн./уп.

  «ЛІНДА-ФАРМ» Дніпро, просп. Мануйлівський, 29, тел.: +380567340829324.80 грн./уп.

  Житомир 360.72 грн./уп.

  «САНІТАС» Житомир, перехр. Київська / Небесної сотні, 52/20, тел.: +380412463046338.74 грн./уп.

  Запоріжжя 345.28 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 34324.99 грн./уп.

  Івано-Франківск 356.73 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Галицька, 80Б, тел.: +380673124744324.99 грн./уп.

  Київ 354.85 грн./уп.

  «D.S.» Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 7А, тел.: +380800302060322.07 грн./уп.

  Кропивницький 353.39 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Соборна, 14, тел.: +380731548461338.95 грн./уп.

  Луцьк 356.85 грн./уп.

  «ЕКО АПТЕКА» Луцьк, просп. Грушевського, 19, тел.: +380504264006325.96 грн./уп.

  Львів 359.15 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Клепаровская, 4, тел.: +380981625360315.99 грн./уп.

  Миколаїв 358.01 грн./уп.

  «ПОЛІМЕД» Миколаїв, вул. Велика Морська, 70/3323.26 грн./уп.

  Одеса 361.43 грн./уп.

  «АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Канатна, 78, тел.: +380487094023317.14 грн./уп.

  Полтава 354.27 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370323.99 грн./уп.

  Рівне 360.23 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 2, тел.: +380733113254324.95 грн./уп.

  Суми 361.76 грн./уп.

  «РЕЦЕПТІКА» Суми, просп. Лушпи Михайла, 10/1, тел.: +380675233077341.20 грн./уп.

  Тернопіль 355.13 грн./уп.

  «D.S.» Тернопіль, вул. Хмельницького Богдана, 17, тел.: +380800302060325.27 грн./уп.

  Ужгород 356.3 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752331.82 грн./уп.

  Харків 349.76 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Харків, вул. Китаєнка, 8331.82 грн./уп.

  Херсон 356.17 грн./уп.

  «ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +380675005151328.99 грн./уп.

  Хмельницький 360.36 грн./уп.

  «АПТЕКА БАМ» Хмельницький, вул. Свободи, 1А, тел.: +380682961252331.99 грн./уп.

  Черкаси 352.82 грн./уп.

  «БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Нижня Горова, 2, тел.: +380633493270335.95 грн./уп.

  Чернігів 347.65 грн./уп.

  «АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +380462615043320.45 грн./уп.

  Чернівці 357.69 грн./уп.

  «1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +380372907069331.82 грн./уп.

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko