ГРОПІВІРІН (GROPIVIRIN)

Склад і форма випуску

таблетки 500 мг блістер в пачці, № 20, 50
№ UA/15404/01/01 від 26.08.2016 до 26.08.2021
За рецептом
сироп 50 мг/мл флакон 100 мл, № 1
Інозин пранобекс
50 мг/мл
№ UA/17561/01/01 від 12.08.2019 до 12.08.2024
За рецептом

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка.

Гропівірін – противірусний засіб з імуномодулюючими властивостями. Препарат нормалізує (до індивідуальної норми) дефіцит або дисфункцію клітинного імунітету, індукуючи дозрівання і диференціювання Т-лімфоцитів і Т1-хелперів, потенціюючи індукцію лімфопроліферативної відповіді у мітогенних або антиген-активних клітинах. Гропівірін моделює цитотоксичність Т-лімфоцитів і натуральних кілерів, функцію Т8-супресорів і Т4-хелперів, а також збільшує кількість імуноглобуліну G та поверхневих маркерів компліменту. Гропівірін збільшує синтез інтерлейкіну-1 (IL-1) та синтез інтерлейкіну-2 (IL-2), регулює експресію рецепторів IL-2. Гропівірін суттєво збільшує секрецію ендогенного гамма-інтерферону та зменшує продукування інтерлейкіну-4 в організмі. Гропівірін підсилює дію нейтрофільних гранулоцитів, хемотаксис та фагоцитоз моноцитів і макрофагів. Гропівірін пригнічує синтез вірусу шляхом вбудовування інозин-оротової кислоти у полірибосоми ураженої вірусом клітини та пригнічує приєднання аденілової кислоти до вірусної і-РНК.

Фармакокінетика.

Після прийому препарату внутрішньо у дозі 1,5 г максимальна концентрація інозину пранобексу у плазмі крові досягається через 1 годину і становить 600 мкг/мл. В організмі інозину пранобекс метаболізується у печінці з утворенням сечової кислоти. Період напіввиведення 4-(ацетиламіно)бензоату становить 50 хв, 1-(диметиламіно)-2-пропанолу – 3,5 години. Виводиться нирками у вигляді метаболітів.

Показання ГРОПІВІРІН

вірусні інфекції, спричинені вірусом простого герпесу типу 1 і 2, вірусом вітряної віспи, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна – Барр, вірусом кору, вірусом паротиту, в тому числі у хворих з імунодефіцитними станами;

вірусні респіраторні інфекції;

папіломавірусні інфекції шкіри та слизових оболонок: гострокінцеві кондиломи, папіломавірусна інфекція вульви, вагіни та шийки матки (у складі комплексної терапії);

гострий вірусний енцефаліт (у складі комплексної терапії);

вірусні гепатити (у складі комплексної терапії);

підгострий склерозивний паненцефаліт (у складі комплексної терапії).

Застосування ГРОПІВІРІН

препарат призначати внутрішньо.

Добова доза залежить від маси тіла, перебігу та тяжкості хвороби, стану хворого.

Дорослі та діти віком від 12 років: 50 мг/кг маси тіла (зазвичай 6 – 8 таблеток, розподілених на 3 – 4 прийоми), максимальна добова доза – 4 г.

Діти віком від 1 до 12 років: 50 мг/кг маси тіла (зазвичай 1 таблетка на 10 кг маси тіла для дитини з масою тіла 10 – 20 кг, при масі тіла більше 20 кг призначати дозу, як для дорослих) за 3 – 4 прийоми на день, максимальна добова доза – 4 г. Для полегшення ковтання таблетку можна розтовкти.

Тривалість лікування.

Гострі захворювання: при захворюваннях з короткочасним перебігом курс лікування становить від 5 до 14 днів. Після зниження вираженості симптомів захворювання лікування слід продовжувати ще 1 – 2 дні або довше, залежно від перебігу хвороби, стану хворого.

Вірусні захворювання з довготривалим перебігом: лікування слід продовжувати протягом 1 – 2 тижнів після зниження вираженості симптомів захворювання або довше, залежно від перебігу хвороби, стану хворого.

Рецидивні захворювання: на початковій стадії лікування застосовуються ті ж рекомендації, що і для гострих захворювань. В ході підтримувальної терапії доза може бути знижена до 500 – 1000 мг (1–2 таблетки) на день. При появі перших ознак рецидиву необхідно відновити прийом добової дози, рекомендованої для гострих захворювань, і слід продовжувати приймати цю дозу протягом 1–2 днів після зникнення симптомів. Курс лікування можна повторювати кілька разів за рекомендацією лікаря, залежно від стану хворого.

Хронічні захворювання: препарат застосовують у добовій дозі 50 мг/кг маси тіла за такими схемами:

асимптоматичні захворювання – приймати протягом 30 днів із перервою 60 днів;

захворювання з помірно вираженими симптомами – приймати протягом 60 днів з перервою 30 днів;

захворювання з тяжкими симптомами – застосовувати протягом 90 днів з перервою 30 днів.

Курс лікування слід повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому необхідно проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії.

При інфекціях, спричинених вірусом папіломи людини (зовнішні генітальні бородавки (гострокінцеві кондиломи) або папіломавірусна інфекція каналу шийки матки) приймати по 3 г (2 таблетки 3 рази на день) протягом 14 – 28 днів як монотерапію або як доповнення до місцевої терапії або хірургічного лікування за такими схемами:

– для лікування пацієнтів з групи низького ризику (хворі з нормальним імунітетом або пацієнти з низьким ризиком рецидиву) препарат застосовують протягом 14 – 28 днів до досягнення максимальної ерадикації вірусу, потім слід зробити перерву на 2 місяці. Курс лікування можна повторювати із застосуванням тієї ж дози, при цьому необхідно проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії;

– для лікування пацієнтів з групи високого ризику* (хворі з імунодефіцитом або з високим ризиком рецидиву) препарат застосовують 5 днів на тиждень, послідовно 1 – 2 тижні на місяць протягом 3 місяців. Курс лікування слід повторювати стільки разів, скільки буде потрібно, при цьому необхідно проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії.

*Фактори високого ризику у пацієнтів з рецидивами або дисплазією шийки матки, або папіломавірусною інфекцією геніталій, як і при інших подібних захворюваннях, включають:

Імунодефіцит, спричинений:

– наявністю в анамнезі хронічних або рецидивних інфекцій, або захворювань, що передаються статевим шляхом;

– хіміотерапією;

– хронічним алкоголізмом;

тривале застосування пероральних контрацептивів (2 роки та довше);

рівень фолатів в еритроцитах менше ніж 660 нмоль/л;

наявність кількох сексуальних партнерів або зміну постійного сексуального партнера;

часті вагінальні статеві контакти (≥ 2 – 6 разів на тиждень) або анальний секс;

атопію (спадкову схильність до підвищеної чутливості);

погано контрольований діабет;

паління;

папіломавірусну інфекцію геніталій, яка триває більше 2 років або має 3 і більше рецидиви в анамнезі;

наявність у пацієнта шкірних бородавок у дитинстві.

При підгострому склерозивному паненцефаліті добова доза становить 100 мг/кг маси тіла, максимальна доза – 3 – 4 г/добу, при цьому необхідно проводити постійний моніторинг стану пацієнта та показань для подовження терапії.

Діти.

Препарат застосовують дітям віком від 1 року.

Протипоказання

підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, подагра, гіперурикемія.

Побічна дія

під час лікування Гропівіріном єдиним постійним побічним ефектом препарату у дорослих і дітей є тимчасове підвищення рівнів сечової кислоти в сироватці крові та у сечі, які повертаються до початкових нормальних значень за кілька днів після закінчення лікування.

Лабораторні дослідження: підвищення рівня сечової кислоти у крові, підвищення рівня сечової кислоти у сечі, підвищення рівня азоту сечовини у крові, підвищення рівнів трансаміназ, підвищення рівнів лужної фосфатази у крові.

Загальні розлади: втома, нездужання.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висип, свербіж.

З боку органів шлунково-кишкового тракту: блювання, нудота, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці живота, діарея, запор.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, розлади сну.

З боку опорно-рухового апарату та м’язів: артралгія.

Психічні розлади: знервованість.

З боку сечовидільної системи: поліурія.

Були зареєстровані також інші побічні реакції:

з боку травного тракту: болі в животі (у верхній частині);

з боку імунної системи: анафілактичні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіперчутливість, кропив’янка;

з боку нервової системи: запаморочення;

з боку шкіри і підшкірної клітковини: еритема.

Особливості застосування

оскільки під час лікування Гропівіріном можливе тимчасове підвищення рівнів сечової кислоти в сироватці крові, особливо у чоловіків та осіб літнього віку, препарат не слід застосовувати хворим, які страждають на подагру, гіперурикемію, і потрібно з обережністю застосовувати хворим з сечокам′яною хворобою та зі зниженою функцією нирок. При застосуванні препарату більше 3 місяців доцільно щомісяця перевіряти лабораторні показники функції печінки та нирок (трансамінази, креатинін), рівень сечової кислоти у сироватці крові, проводити аналіз крові.

У деяких осіб можуть виникати гострі реакції підвищеної чутливості (ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, кропив′янка). У такому випадку терапію Гропівіріном слід припинити.

При тривалому застосуванні препарату існує ризик розвитку нефролітіазу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження можливості виникнення патологій у плода та порушення фертильності у людей не проводилися. Невідомо, чи проникає інозину пранобекс у грудне молоко. Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не досліджувався. Однак пацієнтам слід враховувати, що препарат може спричинити запаморочення або інші побічні реакції з боку нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

не слід приймати препарат одночасно з імунодепресантами. З обережністю слід призначати препарат з інгібіторами ксантиноксидази та засобами, що сприяють виведенню сечової кислоти, включаючи сечогінні препарати – тіазидні діуретики (такі як гідрохлоротіазид, хлорталідон, індапамід) та петльові діуретики (наприклад фуросемід, торасемід, етакринова кислота).

При одночасному застосуванні з азидотимідином підвищується утворення нуклеотиду внаслідок збільшення біодоступності азидотимідину у плазмі крові та збільшення внутрішньоклітинного фосфорилювання у моноцитах крові людини.

Передозування

випадки передозування не спостерігались. Передозування може спричинити підвищення рівнів сечової кислоти в сироватці крові та у сечі. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 01.04.2021 р.
© Компендіум 2018

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують ГРОПІВІРІН

Hantavirus (кардіо-) легеневий синдром (HPS) (HCPS) МКХ B33.4
Аденовірусна інфекція МКХ B34.0
Вірусна пневмонія МКХ J12.9
Вірусний фарингокон'юнктивіт МКХ B30.2
Вітряна віспа МКХ B01.9
Гнійний гайморит МКХ J01.0
Гостра респіраторна вірусна інфекція МКХ J06.9
Гостра респіраторна інфекція нижніх дихальних шляхів МКХ J22
Гострий алергічний бронхіт МКХ J20.9
Гострий обструктивний ларингіт (круп) МКХ J05.0
Гострий трахеїт МКХ J04.1
Гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної локалізації МКХ J06.8
Інший гострий синусит МКХ J01.8
Інші уточнені вірусні хвороби МКХ B33.8
Катаральний риніт МКХ J00
Коронавирусная инфекция COVID-19 МКХ U07.1
Обструктивний бронхіт МКХ J40
Фаринголарінгіт МКХ J02.9
Хвороби бронхів МКХ J98.0

Рекомендовані аналоги ГРОПІВІРІН:

ГРОПРИМ
Астрафарм
ГРОПРИМ
таблетки 500 мг блістер, № 20, 40
противірусні засоби прямої дії
ГРОПРИНОЗИН таблетки
Gedeon Richter
ГРОПРИНОЗИН таблетки
таблетки 500 мг блістер у коробці, № 20, 50
противірусні засоби прямої дії
ГРОПРИНОЗИН-РІХТЕР сироп
Gedeon Richter
ГРОПРИНОЗИН-РІХТЕР сироп
сироп 250 мг/5 мл флакон 150 мл, № 1
противірусні засоби прямої дії
ІЗОПРИНОЗИН
Тева Україна
ІЗОПРИНОЗИН
таблетки 500 мг, № 10, 20, 30, 50
противірусні засоби прямої дії
Імуновір
Здоров'я
сироп 50 мг/мл флакон полімерний 100 мл, № 1
противірусні засоби прямої дії
ІНОСЕДА
Уорлд Медицин
сироп 250 мг/5 мл флакон 120 мл з мірним стаканчиком, № 1
таблетки 500 мг блістер, № 20, 50
противірусні засоби прямої дії
НЕОПРИНОЗИН
ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика"
НЕОПРИНОЗИН
сироп 250 мг/5 мл флакон 150 мл, № 1
противірусні засоби прямої дії
НОВІРИН
Київський вітамінний завод
НОВІРИН
таблетки 500 мг блістер в пачці, № 20, 40
сироп 50 мг/мл флакон 120 мл з мірним стаканчиком, № 1
противірусні засоби прямої дії
Нормомед
РОКЕТ-ФАРМ ООО
Нормомед
сироп 50 мг/мл флакон 120 мл з мірним стаканчиком, № 1
РОКЕТ-ФАРМ ООО
Нормомед
сироп 50 мг/мл флакон 240 мл з мірним стаканчиком, № 1
Рік-Фарм
Нормомед
таблетки 500 мг блістер, № 20, 50
противірусні засоби прямої дії

Ціни на ГРОПІВІРІН в містах України

Вінниця 114.4 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Вінниця, просп. Коцюбинського Михайла, 11А, тел.: +38043261292397.97 грн./уп.

Дніпро 112.76 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Дніпро, просп. Гагаріна Юрія, 171, тел.: +380630299518103.67 грн./уп.

Житомир 112.72 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 89, тел.: +380412412135104.16 грн./уп.

Запоріжжя 111.58 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 2, тел.: +38050450256398.17 грн./уп.

Івано-Франківск 117.97 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36, тел.: +380342537406106.30 грн./уп.

Київ 112.7 грн./уп.

«ФАРМАЦІЯ» Київ, бульв. Дружби Народів, 30/1, тел.: +380442850481102.08 грн./уп.

Кропивницький 112.91 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425105.70 грн./уп.

Луцьк 117.59 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Луцьк, вул. Лесі Українки, 30, тел.: +380332771038103.48 грн./уп.

Львів 119.27 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Львів, вул. Сихівська, 8, тел.: +380322217528105.58 грн./уп.

Миколаїв 110.81 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Будівельників, 12В/1, тел.: +38051258450791.98 грн./уп.

Одеса 114.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10103.50 грн./уп.

Полтава 114.37 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380532697038105.61 грн./уп.

Рівне 117.48 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Соборна, 135, тел.: +380445486670106.50 грн./уп.

Суми 111.4 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +38054270513292.17 грн./уп.

Тернопіль 116.01 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 7, тел.: +380504229204105.61 грн./уп.

Ужгород 116.25 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Ужгород, вул. Капушанська, 19, тел.: +380312615861104.52 грн./уп.

Харків 115.02 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Харків, шосе Салтівське, 262Б, тел.: +38063446197996.17 грн./уп.

Херсон 112.37 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 23, тел.: +380552381024106.36 грн./уп.

Хмельницький 119.17 грн./уп.

«АПТЕКА КОПІЙКА» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 16, тел.: +380382656840103.97 грн./уп.

Черкаси 111.58 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКИХ ЦІН» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 39, тел.: +38047238635092.17 грн./уп.

Чернігів 111.95 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Мстиславська, 20, тел.: +380462778705102.50 грн./уп.

Чернівці 119.9 грн./уп.

«АПТЕКА ШАР@» Чернівці, вул. Ентузіастів, 2А, тел.: +380932894881107.46 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko