Синтоміцин (Syntomicin)

Склад і форма випуску

Лубнифарм
лінімент 5 % туба 25 г, № 1Ціни в аптеках
Хлорамфенікол
5 %
№ UA/4683/01/01 від 03.06.2016
B
Монфарм
супозиторії вагінальні 0,25 г стрип, № 10Ціни в аптеках
Хлорамфенікол
0,25 г
№ UA/0268/01/01 від 21.03.2019
B За рецептом
Червона зірка
лінімент для зовнішнього застосування 50 мг/г туба 25 г, № 1Ціни в аптеках
Хлорамфенікол
50 мг/г
№ UA/15277/01/01 від 04.07.2016 до 04.07.2021
B
Червона зірка
лінімент для зовнішнього застосування 100 мг/г туба 25 г, № 1Ціни в аптеках
Хлорамфенікол
100 мг/г
№ UA/15277/01/02 від 04.07.2016 до 04.07.2021
B

Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

СИНТОМІЦИН

(SYNTOMYCIN)

Склад:

діюча речовина: chloramphenicol;

1 супозиторій містить синтоміцину 250 мг (0,25 г);

допоміжна речовина: твердий жир.

Лікарська форма.

Супозиторії вагінальні.

Основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з жовтуватим або кремуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група.

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Антибіотики.

Код АТХ G01A A05.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Діючою речовиною препарату є хлорамфенікол — антибіотик широкого спектра дії, який має високу антибактеріальну активність щодо збудників різноманітних форм гнійно-запальних процесів. Хлорамфенікол — бактеріостатичний антибіотик, він порушує процес синтезу білка у мікробній клітині (маючи хорошу ліпофільність, проникає через клітинну мембрану бактерій та оборотно зв’язується з субодиницею 50S бактеріальних рибосом, у результаті затримується переміщення амінокислот до пептидних ланцюгів, які ростуть, що призводить до порушення синтезу білка). Активний щодо більшості штамів грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, збудників гнійних, кишкових інфекцій, менінгококової інфекції: Escherichia coli, Shigella dysenteria, Shigella flexneri, Shigella boydii spp., Shigella sonnei, Salmonella spp. (у тому числі Salmonella typhi, Salmonella paratyphi), Staphylococcus spp., Streptococcus spp., (у тому числі Streptococcus pneumoniae), Neisseria meningitidis, Neuseria gonorrhoeae, деяких штамів Proteus spp., Burkholderia pseudomallei, Rickettsia spp., Treponema spp., Leptospira spp., Chlamydia spp., (у тому числі Chlamydia trachomatis), Coxiella burnetii, Ehrlichia canis, Bacteroides fragilis, Klebsiella pneumoniae, Hemophilus influenzae. Не діє на кислотостійкі бактерії (у тому числі Micobacterium tuberculosis), анаероби, стійкі до метициліну штами стафілококів, Acinetobacter, Enterobacter, Serratia marcescens, індолпозитивні штами Proteus shh., Preudomonas aeruginosa spp., найпростіші, гриби.

Стійкість мікроорганізмів до хлорамфеніколу розвивається повільно.

Фармакокінетика.

Діє місцево, добре проникає у тканини матки. Період напіввиведення становить 3–5 годин. Виводиться із сечею у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів, частково виводиться з калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Бактеріальні гінекологічні інфекції (вагініти, цервіцити), спричинені чутливими до синтоміцину мікроорганізмами.

Для профілактики гнійно-запальних захворювань у гінекології; перед інвазивними процедурами: абортами, гінекологічними операціями (діатермокоагуляція шийки матки, гістерографія), до та після встановлення внутрішньоматкової спіралі.

Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.
  • Алергія і токсична реакція (диспептичні явища, дисбактеріоз, психічні розлади) на хлорамфенікол в анамнезі.
  • Псоріаз.
  • Екзема.
  • Грибкові захворювання піхви.
  • Пригнічення кістковомозкового кровотворення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування препарату з еритроміцином, олеандоміцином, ністатином та леворином — підвищує антибактеріальну активність, а з солями бензилпеніциліну — знижує. Препарат несумісний із дифенілом, барбітуратами та етанолом. Не слід призначати одночасно з препаратами, що пригнічують кровотворення (сульфаніламіди, похідні піразолону, цитостатики).

Особливості застосування.

При тривалому застосуванні розвивається кандидоз статевих органів. У процесі лікування необхідний систематичний контроль складу периферичної крові; при появі лейкопенії препарат необхідно відмінити.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Випробовування з вивчення впливу супозиторіїв на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами проведені не були.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати дорослим жінкам.

Попередньо звільнивши супозиторій від контурної оболонки, вводити його якомога глибше у піхву. Хвора повинна при цьому лежати на спині.

Застосовувати по 1 супозиторію 2–3 рази на добу.

Максимальна добова доза — 4 супозиторії. Курс лікування — 5–7 днів.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям.

Передозування.

Симптоми: можливе посилення побічних ефектів препарату.

Лікування: симптоматичне.

Побічні реакції.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, ретикулоцитопенія, зниження рівня гемоглобіну у крові.

З боку імунної системи: можливі алергічні реакції, включаючи: набряк Квінке, інші ознаки подразнення, що не відзначались до лікування, шкірні висипи, свербіж, відчуття печіння, гіперемія, набряк.

З боку шлунково-кишкового тракту: диспептичні явища (нудота, блювання, рідкі випорожнення).

У цих випадках застосування препарату слід припинити.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 5 супозиторіїв у стрипах. По 2 стрипи у пачці з картону.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ПАТ «Монфарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: 1 г лініменту містить синтоміцин 50 мг або 100 мг;

допоміжні речовини: олія рицинова, емульгатор № 1, кислота сорбінова, натрію карбоксиметилцелюлоза, вода очищена.

Лікарська форма.

Лінімент для зовнішнього застосування.

Основні фізико-хімічні властивості: лінімент білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група.

Антибіотики для місцевого застосування. Код АТХ D06AХ02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Антибіотик широкого спектра дії. Препарат активний відносно штамів бактерій, стійких до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів; грампозитивних (Staphylococcus spp., Streptococcus spp.) та грамнегативних коків (Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitides), багатьох бактерій (Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Salmonella spp., Shigella spp., Klebsiella spp., Serratia spp., Proteus stuartii, ієрсинії), рикетсій, спірохет, збудників трахоми, пситакозу, пахового лімфогранулематозу та ін., має протимікробну та антибактеріальну (бактеріостатичну) дію. Механізм дії пов’язаний з порушенням синтезу білків мікроорганізмів. Стійкість мікроорганізмів до синтоміцину розвивається відносно повільно.

Фармакокінетика.

При зовнішньому застосуванні добре проникає у тканини та рідини організму. Виводиться головним чином із сечею у вигляді неактивних метаболітів, частково — із жовчю та калом.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гнійничкові ураження шкіри, карбункули, гнійні рани, фурункульоз, виразки, що довго не загоюються, опіки ІІ–ІІІ ступеня, тріщини сосків, трахома, гнійно-запальні захворювання слизових оболонок.

Протипоказання.

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, алергія і токсична реакція (диспепсичні явища, дисбактеріоз, психічні розлади) на хлорамфенікол в анамнезі, псоріаз, екзема, грибкові захворювання шкіри. Не призначають дітям у перші 4 тижні життя.

Особливі заходи безпеки.

Перед застосуванням препарату необхідно промити уражену ділянку водою з милом і ретельно висушити. Не слід застосовувати препарат частіше чи довше, ніж призначено. Якщо протягом 1 тижня стан не покращився, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Використання антибактеріальних засобів для зовнішнього застосування може призводити до сенсибілізації шкіри, що супроводжується розвитком реакцій підвищеної чутливості при наступному використанні цих препаратів зовнішньо чи у лікарській формі системної дії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування препарату з еритроміцином, олеандоміцином, ністатином та леворином підвищує антибактеріальну активність лініменту, а з солями бензилпеніциліну — знижує. Препарат несумісний з цитостатиками, сульфаніламідами, дифенілом, барбітуратами, похідними піразолону та алкоголем.

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Синтоміцин проникає через плаценту. Однак дослідження не виявили несприятливої дії синтоміцину на плід у людини при зовнішньому застосуванні. У період вагітності препарат застосовувати з урахуванням користь/ризик для матері/плода.

Невідомо, чи проникає препарат у грудне молоко. Однак ускладнень у людини не зареєстровано, тому застосування Синтоміцину під час лікування тріщин сосків у породіль не вимагає припинення годування груддю. Перед годуванням дитини необхідно зняти залишки препарату з соска та шкіри навколо нього чистою серветкою, а молочну залозу ретельно та обережно обмити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Синтоміцин призначають зовнішньо. Лінімент наносять на уражені ділянки і зверху накладають пов’язку, з пергаментним або компресним папером чи без такого. Зміна пов’язок робиться щоденно або через день. При тріщинах сосків після годування дитини грудну залозу обережно обмивають і на стерильній серветці накладають 5% лінімент. Термін застосування — 2–5 днів.

Діти.

Не призначають дітям у перші 4 тижні життя.

Передозування.

Інформація відсутня.

Побічні реакції.

Тривале зовнішнє застосування часто призводить до контактної сенсибілізації.

Алергічні реакції: відчуття печіння, свербіж, гіперемія (почервоніння), висипи (папульозні, уртикарні та ін.), набряклість, набряк Квінке, інші ознаки подразнення, що не відзначалися до лікування.

Термін придатності.

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 25 г у тубах в пачці з картону.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник/заявник.

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження діяльності/місцезнаходження заявника.

Україна, 61010, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

Діагнози, при яких застосовують Синтоміцин

Дата додавання: 26.11.2020 р.
© Компендиум 2019

Рекомендовані аналоги Синтоміцин:

ЛЕВОМІЦЕТИНУ РОЗЧИН СПИРТОВИЙ 0,25%
антибіотики для місцевого застосування
антибіотики для місцевого застосування

Ціни на Синтоміцин в містах України

Вінниця 63.65 грн./уп.

«РАДУГА ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Антонова, 14Б, тел.: +38067383532836.04 грн./уп.

Дніпро 61.34 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Артековська, 19, тел.: +38067334735054.78 грн./уп.

Житомир 62.48 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38041243004555.50 грн./уп.

Запоріжжя 61.06 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Запоріжжя, вул. Чумаченка, 3457.50 грн./уп.

Івано-Франківск 63.65 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +38034255934857.50 грн./уп.

Київ 64.38 грн./уп.

«ФАРМАЦІЯ» Київ, просп. Лобановського, 2, тел.: +38044223163951.50 грн./уп.

Кропивницький 62.59 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 9А, тел.: +38067421136155.99 грн./уп.

Луцьк 61.5 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Медведєва, 13, тел.: +38050378727554.20 грн./уп.

Львів 65.87 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Львів, вул. Сихівська, 8, тел.: +38067439511250.99 грн./уп.

Миколаїв 63.43 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Космонавтів, 62, тел.: +38063023166957.50 грн./уп.

Одеса 67.23 грн./уп.

«ПОЛІМЕД» Одеса, вул. Болгарська, 38, тел.: +38048700431051.35 грн./уп.

Полтава 62.68 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +38067721037057.50 грн./уп.

Рівне 63.87 грн./уп.

«РІВНЕЛІКИ» Рівне, вул. Базарна, 8, тел.: +38050375587154.20 грн./уп.

Суми 60.66 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Суми, вул. 20 Років Перемоги, 13/1, тел.: +38067694477553.99 грн./уп.

Тернопіль 64.39 грн./уп.

«ЕКО АПТЕКА» Тернопіль, вул. Руська, 19, тел.: +38050375591954.20 грн./уп.

Ужгород 66.4 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175259.41 грн./уп.

Харків 63.1 грн./уп.

«АСТАРТА» Харків, пров. Балакірєва, 3А, тел.: +38057343103750.16 грн./уп.

Херсон 65.41 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Херсон, вул. Лавренева, 12, тел.: +38067500515159.50 грн./уп.

Хмельницький 64.17 грн./уп.

«D.S.» Хмельницький, вул. Проскурівська, 18, тел.: +38080030206048.31 грн./уп.

Черкаси 63.9 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Черкаси, вул. Менделєєва, 3, тел.: +38067694475060.50 грн./уп.

Чернігів 61.28 грн./уп.

«АПТЕКА TAS» Чернігів, вул. Незалежності, 32, тел.: +38046261504354.06 грн./уп.

Чернівці 64.91 грн./уп.

«ПОДОРОЖНИК» Чернівці, просп. Незалежності, 91, тел.: +38067694473157.99 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko