0
UA | RU

Тіогама® Турбо / Тіогама® таблетки (Thiogamma® Turbo / Thiogamma® tablets)

Склад і форма випуску

Тіогама®
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 600 мг № 30
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 600 мг № 60
РечовинаКількість
Кислота тіоктова600 мг
Допоміжні речовини: метилгідроксипропілцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію карбоксиметилцелюлоза, тальк, диметикон, магнію стеарат.
№ UA/1523/02/01 від 17.07.2019 до 17.07.2024
За рецептом
Тіогама® Турбо
РечовинаКількість
Кислота тіоктова600 мг/50 мл
Допоміжні речовини: макрогол 300, вода для ін'єкцій, меглюмін.
№ UA/1555/01/01 від 24.06.2019
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. α-Ліпоєва кислота є речовиною, яка синтезується в організмі й виконує роль коензиму в окиснювальному декарбоксилюванні α-кетокислот; відіграє важливу роль у процесі утворення енергії в клітині. Сприяє зниженню рівня глюкози в крові та збільшенню кількості глікогену в печінці. Нестача або порушення обміну α-ліпоєвої кислоти (тіоктової кислоти) внаслідок інтоксикації або надмірного накопичення деяких продуктів розпаду (наприклад кетонових тіл) призводить до порушення аеробного гліколізу. α-Ліпоєва кислота може існувати у двох фізіологічно активних формах (окиснена та відновлена), яким притаманна антитоксична та антиоксидантна дія. α-Ліпоєва кислота впливає на обмін ХС, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дії). За фармакологічними властивостями α-ліпоєва кислота подібна до вітамінів групи В.

Фармакокінетика. Після перорального застосування α-ліпоєва кислота швидко і майже повністю абсорбується у ШКТ. α-Ліпоєва кислота зазнає значних змін при первинному проходженні через печінку. Спостерігаються значні міжіндивідуальні коливання у системній доступності α-ліпоєвої кислоти. Виділяється нирками переважно у вигляді метаболітів. Утворення метаболітів відбувається у результаті окиснення бокового ланцюга та кон’югації. Т½ лікарського засобу Тіогама/Тіогама Турбо із плазми крові становить 10–20 хв.

Показання Тіогама Турбо / Тіогама таблетки

Тіогама, таблетки: профілактика і лікування діабетичної полінейропатії. Тіогама Турбо: порушення чутливості при діабетичній полінейропатії.

Застосування Тіогама Турбо / Тіогама таблетки

Тіогама. Препарат призначають дорослим. Таблетки приймають внутрішньо цілими, запиваючи достатньою кількістю води. Добова доза — 1 таблетка Тіогама (що відповідає 600 мг α-ліпоєвої кислоти), яку необхідно приймати як разову дозу приблизно за 30 хв до першого прийому їжі. Тривалість лікування — 1–4 міс.

У разі тяжких проявів захворювання лікування бажано починати з парентерального введення препарату Тіогама Турбо для інфузій. Надалі слід продовжити прийом препарату Тіогама в таблетках в дозі 600 мг/добу. Одночасний прийом їжі може перешкоджати всмоктуванню препарату.

Тіогама Турбо. Препарат вводять безпосередньо з флакона (тобто без розчинника) у вигляді в/в краплинної інфузії дорослим у дозі 600 мг/добу (вміст 1 флакона) протягом щонайменше 30 хв.

У зв’язку з тим що α-ліпоєва кислота чутлива до дії світла, флакони слід зберігати у картонній упаковці до безпосереднього їх застосування.

На початку курсу лікування препарат Тіогама Турбо вводять в/в. Курс лікування — 2–4 тиж.

Для подальшої терапії застосовують пероральні форми препаратів α-ліпоєвої кислоти у дозі 300–600 мг/добу.

Протипоказання

Тіогама, таблетки: підвищена чутливість до α-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату. Не має клінічного досвіду застосування лікарського засобу дітям та підліткам.

Тіогама Турбо: підвищена чутливість до α-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату.

Побічна дія

Тіогама, таблетки

Дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100–<1/10), іноді (≥1/1000–1/100), рідко (≥1/10 000–1/1000), дуже рідко (<1/10 000), частота невідома.

З боку нервової системи: дуже рідко — зміна або порушення смакових відчуттів.

ШКТ: дуже рідко — нудота, блювання, біль у животі та гастроінтестинальний біль, діарея.

Метаболічні порушення: оскільки поліпшується утилізація глюкози, знижується рівень глюкози в крові. Були повідомлення про випадки гіпоглікемічних станів, а саме — запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль та порушення зору.

З боку імунної системи: дуже рідко — алергічні реакції, в тому числі шкірний висип, кропив’янка (уртикарний висип), свербіж, утруднене дихання.

Частота невідома: аутоімуний інсуліновий синдром.

Тіогама Турбо

Дуже часто (≥10%), часто (≥1%–<10%), іноді (≥0,1%–<1%), рідко (≥0,01%–0,1%), дуже рідко (<0,001% або частота невідома).

Реакції в місці введення: дуже рідко повідомлялося про реакції в місці введення лікарського засобу.

З боку імунної системи: частота невідома — інсуліновий аутоімунний синдром.

Реакції гіперчутливості: алергічні реакції шкіри, шкірний висип, кропив’янка, свербіж, екзема, а також системні реакції аж до розвитку анафілактичного шоку.

З боку ЦНС: дуже рідко — зміна або порушення смакових відчуттів.

Після в/в введення α-ліпоєвої кислоти дуже рідко спостерігалися судоми, двоїння в очах (диплопія).

З боку системи крові: після в/в введення α-ліпоєвої кислоти дуже рідко відмічали геморагічний висип (пурпура), тромбопатії.

Загальні побічні реакції: при швидкому в/в введенні дуже часто можуть виявляти підвищення внутрішньочерепного тиску, респіраторний дистрес-синдром: ці симптоми минають самостійно.

Внаслідок поліпшеного засвоєння глюкози у деяких випадках може знижуватися рівень глюкози в крові, при цьому дуже рідко виникають симптоми, подібні до симптомів гіпоглікемії, такі як запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль, розлади зору.

Особливості застосування

при проведенні терапії препаратом Тіогама у хворих на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно знизити дози гіпоглікемічних засобів, щоб запобігти розвитку гіпоглікемії.

Застереження. Пацієнтам, які приймають препарат Тіогама, слід утримуватися від вживання алкоголю, тому що під його впливом знижується терапевтична активність α-ліпоєвої кислоти.

При застосуванні препарату Тіогама Турбо слід застосовувати світлозахисні чорні пакети (див. картонну упаковку), які надівають на флакон при введенні препарату в/в.

Головним чинником ефективного лікування діабетичної полінейропатії є оптимальна корекція рівня глюкози в крові хворого.

При парентеральному застосуванні препарату Тіогама Турбо існує ризик виникнення алергічних реакцій, включаючи анафілактичний шок, тому пацієнтів слід перевіряти на наявність таких реакцій. У разі появи таких ознак, як свербіж, нудота, нездужання, слід негайно припинити введення препарату і вжити необхідних терапевтичних заходів.

Іноді у пацієнтів з некомпенсованим або неадекватно контрольованим цукровим діабетом та погіршенням загального стану здоров’я можуть розвинутися тяжкі анафілактичні реакції, пов’язані із застосуванням препарату Тіогама Турбо.

Під час лікування полінейропатії завдяки регенераційним процесам можливе короткочасне посилення чутливості, що супроводжується парестезією з відчуттям «повзання мурашок».

Певними обмеженнями в/в введення препаратів α-ліпоєвої кислоти є літній вік (старше 75 років).

При лікуванні α-ліпоєвою кислотою повідомлялося про випадки аутоімунного інсулінового синдрому. Хворі з певним генотипом антигену лейкоцитів людини HLA (лейкоцитарні антигени людини), зокрема HLA-DRB1*04:06 та HLA-DRB1*04:03, більш схильні до розвитку аутоімунного інсулінового синдрому (порушення дії гормонів, які регулюють рівень глюкози в крові з вираженим його зниженням) при лікуванні α-ліпоєвою кислотою. HLA-DRB1*04:03 алель (відношення шансів чутливості до аутоімунного інсулінового синдрому 1,6) в першу чергу відмічають у кавказців і поширений в Південній Європі більше, ніж в Північній Європі; HLA-DRB1*04:06 алель (відношення шансів чутливості до аутоімунного інсулінового синдрому 56,6) відмічають переважно у пацієнтів з Японії та Кореї.

Можливість аутоімунного інсулінового синдрому слід мати на увазі при різних діагнозах спонтанної гіпоглікемії у пацієнтів, які отримують α-ліпоєву кислоту.

Пацієнти зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази, при мальабсорбції, тобто порушенні всмоктування глюкози та галактози, не повинні приймати Тіогаму.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Немає достатнього досвіду застосування препарату у період вагітності або годування грудьми, тому його не слід призначати у ці періоди. Невідомо, чи потрапляє α-ліпоєва кислота в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами

Тіогама, таблетки: побічні реакції можуть проявлятися запамороченням, порушенням зору тощо. Це необхідно враховувати при керуванні транспортними засобами та роботі з іншими механізмами. Під час застосування Тіогама Турбо необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти. Ефективність і безпека застосування препарату у дітей не встановлені, тому його не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Тіогама, таблетки. α-Ліпоєва кислота реагує з іонними комплексами металів (наприклад з цисплатином), тому Тіогама може знижувати ефект цисплатину. З молекулами цукру α-ліпоєва кислота утворює важкорозчинні комплексні сполуки.

α-Ліпоєва кислота є хелатором металу, тому не слід застосовувати її одночасно зі сполуками металів (наприклад з препаратами, що містять залізо або магній, молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій).

Якщо загальну добову дозу препарату Тіогама приймати за 30 хв до сніданку, препарати заліза і магнію необхідно застосовувати під час обіду або ввечері.

При одночасному застосуванні α-ліпоєва кислота посилює дію інсуліну та пероральних гіпоглікемізуючих засобів. З цієї причини необхідний ретельний моніторинг рівня цукру в крові, особливо під час початкової фази терапії α-ліпоєвою кислотою. Щоб уникнути симптомів гіпоглікемії, в окремих випадках необхідно зменшити дозу інсуліну або дозу антидіабетичного лікарського засобу per os.

Тіогама Турбо. Тіоктова кислота може посилювати гіпоглікемічний ефект інсуліну та/або інших протидіабетичних засобів, тому, особливо на початку лікування тіоктовою кислотою (α-ліпоєвою кислотою), показаний регулярний контроль рівня глюкози в крові. Для запобігання появі симптомів гіпоглікемії в окремих випадках може бути необхідне зниження дози інсуліну або перорального протидіабетичного засобу.

Етанол знижує терапевтичну ефективність α-ліпоєвої кислоти.

Застереження: регулярне вживання алкоголю є суттєвим фактором ризику розвитку і прогресування клінічної картини нейропатії і, таким чином, може негативно впливати на процес лікування препаратом. Тому пацієнтам з діабетичною нейропатією зазвичай рекомендується у разі можливості утриматися від вживання алкоголю. Обмеження вживання алкоголю стосується також перерв між курсами лікування.

Передозування

симптоми: можливі нудота, блювання і головний біль. У разі випадкового прийому або при спробі самогубства при пероральному застосуванні дуже високих доз (10–40 г) α-ліпоєвої кислоти у поєднанні з алкоголем спостерігається тяжка інтоксикація, що може спричинити у деяких випадках летальний наслідок. Клінічна картина отруєння на початку виявляється психомоторним збудженням або порушенням свідомості і в подальшому супроводжується нападами генералізованих судом і розвитком лактоацидозу. Наслідками інтоксикації високими дозами α-ліпоєвої кислоти можуть бути гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, гострий некроз скелетних м’язів, дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові, пригнічення кісткового мозку та мультиорганна недостатність.

Лікування. У разі підозри на передозування та інтоксикацію (прийом 6000 мг для дорослої людини та >50 мг/кг маси тіла для дитини) показані негайна госпіталізація та проведення загальноприйнятих заходів (наприклад штучне блювання, промивання шлунка, застосування активованого вугілля). При лікуванні у разі нападів генералізованих судом, лактоацидозу та інших наслідків інтоксикацій, що загрожують життю хворого, слід орієнтуватися на сучасні принципи інтенсивної терапії та проводити її симптоматично. Проведення гемодіалізу, гемоперфузії або технічної фільтрації не показало остаточного виведення α-ліпоєвої кислоти.

Умови зберігання

у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 15.10.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Тіогама Турбо / Тіогама таблетки

Вірусний енцефаліт МКХ A86
Діабетична хайропатія (Синдром діабетичної руки) МКХ G63.2
Закупорка і стеноз сонної артерії МКХ I65.2
Інші уточнені поліневропатії МКХ G62.8
Інші форми цукрового діабету з множинними ускладненнями МКХ E13.7
Інші форми цукрового діабету з неврологічними ускладненнями МКХ E13.4
Інші форми цукрового діабету з нирковими ускладненнями МКХ E13.2
Метаболічні ураження центральної нервової системи МКХ G92
Параліч Белла МКХ G51.0
Розсіяний склероз МКХ G35
Ураження променевого нерва МКХ G56.3
Цукровий діабет 1-го типу (ІЗЦД) з множинними ускладненнями МКХ E10.7
Цукровий діабет 1-го типу (ІЗЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E10.4
Цукровий діабет 1-го типу (ІЗЦД) з ускладненнями периферичного кровообігу МКХ E10.5
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) без ускладнень МКХ E11.9
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з іншими ускладненнями МКХ E11.6
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з множинними ускладненнями МКХ E11.7
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з неврологічними ускладненнями МКХ E11.4
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з офтальмологічними ускладненнями МКХ E11.3
Цукровий діабет 2-го типу (ІНЦД) з ускладненнями периферичного кровообігу МКХ E11.5
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko