ТІОГАМА® таблетки/ТІОГАМА® ТУРБО (THIOGAMMA® tablets/THIOGAMMA® TURBO)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

ТІОГАМА®
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 600 мг, № 30, 60Ціни в аптеках
Кислота тіоктова
600 мг
Допоміжні речовини: метилгідроксипропілцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, натрію карбоксиметилцелюлоза, тальк, диметикон, магнію стеарат.
№ UA/1523/02/01 від 17.07.2019 до 17.07.2024
A За рецептом
ТІОГАМА® ТУРБО
розчин для інфузій 1,2 % флакон 50 мл, № 10Ціни в аптеках
Кислота тіоктова
600 мг/50 мл
Допоміжні речовини: макрогол 300, вода для ін'єкцій, меглюмін.
№ UA/1555/01/01 від 24.06.2019
A За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. α-Ліпоєва кислота є речовиною, яка синтезується в організмі й виконує роль коензиму в окиснювальному декарбоксилюванні α-кетокислот; відіграє важливу роль у процесі утворення енергії в клітині. Сприяє зниженню рівня глюкози в крові та збільшенню кількості глікогену в печінці. Нестача або порушення обміну α-ліпоєвої кислоти (тіоктової кислоти) внаслідок інтоксикації або надмірного накопичення деяких продуктів розпаду (наприклад кетонових тіл) призводить до порушення аеробного гліколізу. α-Ліпоєва кислота може існувати у двох фізіологічно активних формах (окиснена та відновлена), яким притаманна антитоксична та антиоксидантна дія. α-Ліпоєва кислота впливає на обмін ХС, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дії). За фармакологічними властивостями α-ліпоєва кислота подібна до вітамінів групи В.

Фармакокінетика. Після перорального застосування α-ліпоєва кислота швидко і майже повністю абсорбується у ШКТ. α-Ліпоєва кислота зазнає значних змін при первинному проходженні через печінку. Спостерігаються значні міжіндивідуальні коливання у системній доступності α-ліпоєвої кислоти. Виділяється нирками переважно у вигляді метаболітів. Утворення метаболітів відбувається у результаті окиснення бокового ланцюга та кон’югації. Т½ лікарського засобу Тіогама із плазми крові становить 10–20 хв.

ПОКАЗАННЯ

Тіогама, таблетки: профілактика і лікування діабетичної полінейропатії. Тіогама Турбо: порушення чутливості при діабетичній полінейропатії.

ЗАСТОСУВАННЯ

Тіогама. Препарат призначають дорослим. Таблетки приймають внутрішньо цілими, запиваючи достатньою кількістю води. Добова доза — 1 таблетка Тіогама (що відповідає 600 мг α-ліпоєвої кислоти), яку необхідно приймати як разову дозу приблизно за 30 хв до першого прийому їжі. Тривалість лікування — 1–4 міс.

У разі тяжких проявів захворювання лікування бажано починати з парентерального введення препарату Тіогама Турбо для інфузій. Надалі слід продовжити прийом препарату Тіогама в таблетках в дозі 600 мг/добу. Одночасний прийом їжі може перешкоджати всмоктуванню препарату.

Тіогама Турбо. Препарат вводять безпосередньо з флакона (тобто без розчинника) у вигляді в/в краплинної інфузії дорослим у дозі 600 мг/добу (вміст 1 флакона) протягом щонайменше 30 хв.

У зв’язку з тим що α-ліпоєва кислота чутлива до дії світла, флакони слід зберігати у картонній упаковці до безпосереднього їх застосування.

На початку курсу лікування препарат Тіогама Турбо вводять в/в. Курс лікування — 2–4 тиж.

Для подальшої терапії застосовують пероральні форми препаратів α-ліпоєвої кислоти у дозі 300–600 мг/добу.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Тіогама, таблетки: підвищена чутливість до α-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату. Спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази, мальабсорбція, тобто порушення всмоктування глюкози і галактози.

Тіогама Турбо: підвищена чутливість до α-ліпоєвої кислоти або інших компонентів препарату. Серцева та дихальна недостатність, гостра фаза інфаркту міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, дегідратація, хронічний алкоголізм та інші стани, які можуть призводити до лактоацидозу.

ПОБІЧНА ДІЯ

Тіогама, таблетки

З боку нервової системи: зміна або порушення смакових відчуттів.

ШКТ: нудота, блювання, біль у животі та гастроінтестинальний біль, діарея.

Метаболічні порушення: зниження рівня глюкози в крові. Були повідомлення про випадки гіпоглікемічних станів, а саме — запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль та порушення зору.

З боку імунної системи: алергічні реакції, в тому числі шкірний висип, кропив’янка (уртикарний висип), свербіж, утруднене дихання.

Інші: екзема.

Тіогама Турбо

Дуже часто (≥10%), часто (≥1%–<10%), іноді (≥0,1%–<1%), рідко (≥0,01%–0,1%), дуже рідко (<0,001% або частота невідома).

Реакції в місці введення: дуже рідко повідомлялося про реакції в місці введення лікарського засобу.

З боку імунної системи: частота невідома — інсуліновий аутоімунний синдром.

Реакції гіперчутливості: алергічні реакції шкіри, шкірний висип, кропив’янка, свербіж, екзема, а також системні реакції аж до розвитку анафілактичного шоку.

З боку ЦНС: дуже рідко — зміна або порушення смакових відчуттів.

Після в/в введення α-ліпоєвої кислоти дуже рідко спостерігалися судоми, двоїння в очах (диплопія).

З боку системи крові: після в/в введення α-ліпоєвої кислоти дуже рідко відмічали геморагічний висип (пурпура), тромбопатії.

Загальні побічні реакції: при швидкому в/в введенні дуже часто можуть виявляти підвищення внутрішньочерепного тиску, респіраторний дистрес-синдром: ці симптоми минають самостійно.

Внаслідок поліпшеного засвоєння глюкози у деяких випадках може знижуватися рівень глюкози в крові, при цьому дуже рідко виникають симптоми, подібні до симптомів гіпоглікемії, такі як запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль, розлади зору.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

при проведенні терапії препаратом Тіогама у хворих на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно знизити дози гіпоглікемічних засобів, щоб запобігти розвитку гіпоглікемії.

Застереження. Пацієнтам, які приймають препарат Тіогама, слід утримуватися від вживання алкоголю, тому що під його впливом знижується терапевтична активність α-ліпоєвої кислоти.

При застосуванні препарату Тіогама Турбо слід застосовувати світлозахисні чорні пакети (див. картонну упаковку), які надівають на флакон при введенні препарату в/в.

Головним чинником ефективного лікування діабетичної полінейропатії є оптимальна корекція рівня глюкози в крові хворого.

При парентеральному застосуванні препарату Тіогама Турбо існує ризик виникнення алергічних реакцій, включаючи анафілактичний шок, тому пацієнтів слід перевіряти на наявність таких реакцій. У разі появи таких ознак, як свербіж, нудота, нездужання, слід негайно припинити введення препарату і вжити необхідних терапевтичних заходів.

Іноді у пацієнтів з некомпенсованим або неадекватно контрольованим цукровим діабетом та погіршенням загального стану здоров’я можуть розвинутися тяжкі анафілактичні реакції, пов’язані із застосуванням препарату Тіогама Турбо.

Під час лікування полінейропатії завдяки регенераційним процесам можливе короткочасне посилення чутливості, що супроводжується парестезією з відчуттям «повзання мурашок».

Певними обмеженнями в/в введення препаратів α-ліпоєвої кислоти є літній вік (старше 75 років).

При лікуванні α-ліпоєвою кислотою повідомлялося про випадки аутоімунного інсулінового синдрому. Хворі з певним генотипом антигену лейкоцитів людини HLA (лейкоцитарні антигени людини), таких як HLA-DRB1*04:06 та HLA-DRB1*04:03, більш схильні до розвитку аутоімунного інсулінового синдрому (порушення дії гормонів, які регулюють рівень глюкози в крові з вираженим його зниженням) при лікуванні α-ліпоєвою кислотою. HLA-DRB1*04:03 алель (відношення шансів чутливості до аутоімунного інсулінового синдрому 1,6) в першу чергу відмічають у кавказців з поширенням в Південній Європі більше, ніж в Північній Європі; HLA-DRB1*04:06 алель (відношення шансів чутливості до аутоімунного інсулінового синдрому 56,6) відмічають переважно у пацієнтів з Японії та Кореї.

Можливість аутоімунного інсулінового синдрому слід мати на увазі при різних діагнозах спонтанної гіпоглікемії у пацієнтів, які отримують α-ліпоєву кислоту.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Немає достатнього досвіду застосування препарату у період вагітності або годування грудьми, тому його не слід призначати у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами

Тіогама, таблетки: особливих застережень немає. Під час застосування Тіогама Турбо необхідно дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти. Ефективність і безпека застосування препарату у дітей не встановлені, тому його не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

Тіогама, таблетки. α-Ліпоєва кислота реагує з іонними комплексами металів (наприклад з цисплатином), тому Тіогама може знижувати ефект цисплатину. З молекулами цукру α-ліпоєва кислота утворює важкорозчинні комплексні сполуки.

α-Ліпоєва кислота є хелатором металу, тому не слід застосовувати її одночасно зі сполуками металів (наприклад з препаратами, що містять залізо або магній, молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій).

Якщо загальну добову дозу препарату Тіогама приймати за 30 хв до сніданку, препарати заліза і магнію необхідно застосовувати під час обіду або ввечері.

При одночасному застосуванні α-ліпоєва кислота посилює дію інсуліну та пероральних гіпоглікемізуючих засобів.

Тіогама Турбо. Тіоктова кислота може посилювати гіпоглікемічний ефект інсуліну та/або інших протидіабетичних засобів, тому, особливо на початку лікування тіоктовою кислотою (α-ліпоєвою кислотою), показаний регулярний контроль рівня глюкози в крові. Для запобігання появі симптомів гіпоглікемії в окремих випадках може бути необхідне зниження дози інсуліну або перорального протидіабетичного засобу.

Етанол знижує терапевтичну ефективність α-ліпоєвої кислоти.

Застереження: регулярне вживання алкоголю є суттєвим фактором ризику розвитку і прогресування клінічної картини нейропатії і, таким чином, може негативно впливати на процес лікування препаратом. Тому пацієнтам з діабетичною нейропатією зазвичай рекомендується у разі можливості утриматися від вживання алкоголю. Обмеження вживання алкоголю стосується також перерв між курсами лікування.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоми: можливі нудота, блювання і головний біль. При застосуванні дуже високих доз 10–40 г α-ліпоєвої кислоти у поєднанні з алкоголем спостерігається тяжка інтоксикація, що може спричинити летальний наслідок. Клінічна картина отруєння на початку виявляється психомоторним збудженням або порушенням свідомості і в подальшому супроводжується нападами генералізованих судом і розвитком лактоацидозу. Наслідками інтоксикації можуть бути гіпоглікемія, шок, рабдоміоліз, гемоліз, гострий некроз скелетних м’язів, дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові, пригнічення кісткового мозку та мультиорганна недостатність.

Лікування. У разі підозри на передозування та інтоксикацію (прийом 6000 мг для дорослої людини та >50 мг/кг маси тіла для дитини) показані негайна госпіталізація та проведення загальноприйнятих заходів (наприклад штучне блювання, промивання шлунка, застосування активованого вугілля). При лікуванні у разі нападів генералізованих судом, лактоацидозу та інших наслідків інтоксикацій, що загрожують життю хворого, слід орієнтуватися на сучасні принципи інтенсивної терапії та проводити її симптоматично. До цього часу даних про доцільність застосування гемодіалізу, методів гемоперфузії або гемофільтрації у рамках форсованого виведення α-ліпоєвої кислоти немає.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 20.05.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на ТІОГАМА® таблетки/ТІОГАМА® ТУРБО в містах України

Вінниця 777.76 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 702.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, шосе Хмельницьке, 88, тел.: +380432511253

Дніпро 782.65 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 694.66 грн./уп.
«АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ» Дніпро, вул. Робітнича, 146/2, тел.: +380562380038

Житомир 788.25 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 662.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Київська, 102, тел.: +380634432527

Запоріжжя 763.63 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 706.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 17, тел.: +380617699904

Івано-Франківск 790.17 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 699.3 грн./уп.
«МЕД-СЕРВІС» Івано-Франківськ, вул. Стуса Василя, 13А, тел.: +380342722475

Київ 764.86 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 700.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, просп. Повітрофлотський, 48/2, тел.: +380442463338

Кропивницький 774.95 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 683.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Добровольского, 22А, тел.: +380522596998

Луцьк 805.34 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 699.33 грн./уп.
«ЕКО АПТЕКА» Луцьк, просп. Грушевського, 19, тел.: +380504264006

Львів 806.1 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 711 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Львів, вул. Городоцька, 179, тел.: +380322471512

Миколаїв 801.43 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 683.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 800.11 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 674.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, просп. Небесної Сотні, 10

Полтава 776.95 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 711 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Полтава, вул. Сінна, 32, тел.: +380532500842

Рівне 799.25 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 670.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Петлюри, 19, тел.: +380362634497

Суми 780.2 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 670.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Леваневського, 26, тел.: +380630346070

Тернопіль 789.74 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 711 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Тернопіль, вул. Київська, 9, тел.: +380352265079

Ужгород 826.51 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 747.16 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 759.34 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 711 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Харків, вул. 23-го Серпня, 34, тел.: +380577176622

Херсон 808.87 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 705.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Покришева, 18, тел.: +380552330005

Хмельницький 807.98 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 710 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Хмельницький, вул. Залізняка, 4/2, тел.: +380382779238

Черкаси 780.88 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 680.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, перехр. Смілянська / Вернигори, 99/12, тел.: +380472382842

Чернігів 781.77 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 696.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019

Чернівці 802.73 грн./уп.

ТІОГАМА® ТУРБО р-н д/інф. 1.2 % фл. 50 мл № 10, Woerwag Pharma ..... 711 грн./уп.
«АПТЕКА ДОБРОГО ДНЯ» Чернівці, пл. Центральна, 5, тел.: +380630355113

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko