ІМЕТ® ДЛЯ ДІТЕЙ (IMET® FOR CHILDREN)

Склад і форма випуску

ІМЕТ® ДЛЯ ДІТЕЙ 2%
суспензія оральна 100 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Ібупрофен
100 мг/5 мл
Допоміжні речовини: натрію бензоат, кислота лимонна безводна, натрію цитрат, сахарину натрієва сіль, натрію хлорид, гіпромелоза, ксантанова камедь, мальтит рідкий, гліцерин (E422), вода очищена, полуничний ароматизатор..
№ UA/14969/01/01 від 16.03.2016 до 16.03.2021
ІМЕТ® ДЛЯ ДІТЕЙ 4%
суспензія оральна 200 мг/5 мл флакон 100 мл, № 1Ціни в аптеках
Ібупрофен
200 мг/5 мл
Допоміжні речовини: натрію бензоат, кислота лимонна безводна, натрію цитрат, сахарин натрію, натрію хлорид, гіпромелоза, ксантанова камедь, мальтит рідкий, гліцерин, тауматин, вода очищена, полуничний ароматизатор..
№ UA/16881/01/01 від 10.08.2018 до 10.08.2023
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Ібупрофен — це НПЗП, механізм дії якого полягає в інгібуванні синтезу простагландинів — медіаторів болю, запалення та температурної реакції. Препарат чинить анальгезивну та жарознижувальну дію, зменшує вираженість болю та набряку запального характеру.

Крім того, ібупрофен зворотно пригнічує агрегацію тромбоцитів.

Експериментальні дані свідчать, що ібупрофен може конкурентно пригнічувати ефект низької дози ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів при одночасному застосуванні цих препаратів. Деякі дослідження фармакодинаміки показують, що при застосуванні разових доз ібупрофену по 400 мг у межах 8 год до або в межах 30 хв після застосування ацетилсаліцилової кислоти негайного вивільнення (81 мг) спостерігалося зниження впливу ацетилсаліцилової кислоти на утворення тромбоксану або агрегацію тромбоцитів. Хоча існує непевність щодо екстраполяції цих даних на клінічну ситуацію, не можна виключити ймовірність, що регулярне довготривале застосування ібупрофену може знизити кардіопротекторний ефект низьких доз ацетилсаліцилової кислоти. При несистематичному застосуванні ібупрофену такий клінічно значущий ефект вважається малоймовірним.

Фармакокінетика. При пероральному застосуванні ібупрофен частково всмоктується вже у шлунку, а далі повністю в тонкій кишці. Після метаболічних перетворень препарату в печінці (гідроксилювання, карбоксилювання) фармакологічно неактивні метаболіти повністю виводяться головним чином із сечею та меншою мірою з жовчю. T½ у здорових добровольців та пацієнтів із захворюваннями печінки або нирок становить 1,8–3,5 год. Препарат зв’язується з білками плазми крові приблизно на 99%. Після перорального застосування лікарської форми звичайного вивільнення Cmax у плазмі крові досягається через 1–2 год.

Ниркова недостатність. У пацієнтів із нирковою недостатністю легкого ступеня тяжкості відзначалося підвищення рівнів незв’язаного (S)-ібупрофену, більш високі значення AUC щодо (S)-ібупрофену та підвищення енантіомерного співвідношення AUC (S/R) порівняно зі здоровими добровольцями.

У пацієнтів з кінцевою фазою захворювання нирок, які знаходяться на гемодіалізі, середня вільна фракція ібупрофену становила близько 3% порівняно з 1% у здорових добровольців. Тяжке порушення функції нирок може призвести до накопичення метаболітів ібупрофену. Значущість цього явища невідома. Метаболіти можуть виводитися при гемодіалізі.

Печінкова недостатність. У пацієнтів із цирозом печінки та печінковою недостатністю помірного ступеня тяжкості (6–10 балів за шкалою Чайлда — П’ю), які одержували лікування рацемічним ібупрофеном, T½ в середньому у 2 рази більший, а енантіомерне співвідношення AUC (S/R) було значно нижчим порівняно з таким у здорових добровольців, що вказує на порушення метаболічного перетворення (R)-ібупрофену на активний (S)-енантіомер.

Показання ІМЕТ ДЛЯ ДІТЕЙ

короткотермінове симптоматичне лікування лихоманки та больового синдрому легкого і помірного ступеня.

Застосування ІМЕТ ДЛЯ ДІТЕЙ

Імет для дітей 2%. Розрахунок дози детально наведений в таблиці нижче. Дозування препарату Імет для дітей 2% розраховується залежно від маси тіла або віку, як правило, при застосуванні 5–10 мг/кг маси тіла як разової дози та максимально 30 мг/кг маси тіла як загальної добової дози.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Препарат призначений для перорального застосування для короткострокового лікування.

Якщо цей лікарський засіб необхідно приймати більше 3 днів або тяжкість симптомів посилюється, слід звернутися до лікаря.

Маса тіла, кг (вік) Разова доза Максимальна

добова доза

5–6

(немовлята

віком 6–8 міс)

50 мг ібупрофену

(2,5 мл) кожні 8 год,

але не більше 3 разів на добу

150 мг

ібупрофену на добу

7–9

(немовлята

віком 9–12 міс)

50 мг ібупрофену

(2,5 мл) кожні 6 год,

але не більше 4 разів на добу

200 мг

ібупрофену на добу

10–15

(немовлята та діти

віком 1–3 роки)

100 мг ібупрофену

(5 мл) кожні 8 год,

але не більше 3 разів на добу

300 мг

ібупрофену на добу

16–20

(діти віком 4–6 років)

150 мг ібупрофену

(7,5 мл) кожні 8 год,

але не більше 3 разів на добу

450 мг

ібупрофену на добу

21–29

(діти віком 7–9 років)

200 мг ібупрофену

(10 мл) кожні 6 год,

але не більше 3 разів на добу

600 мг

ібупрофену на добу

Побічні ефекти можна мінімізувати шляхом застосування найнижчої ефективної дози протягом найкоротшого періоду, необхідно для контролю симптомів.

Порушення функції нирок. Пацієнти з порушенням функції нирок легкого або помірного ступеня не потребують корекції дози.

Порушення функції печінки. Пацієнти з порушенням функції печінки легкого або помірного ступеня не потребують корекції дози.

Спосіб застосування. Препарат Імет для дітей 2% застосовують під час прийому їжі або після їди. Перед застосуванням суспензію у флаконі слід збовтати. Для точного вимірювання дози до упаковки додається шприц для дозування (з градуюванням по 0,5 мл до 5 мл).

Діти. Препарат Імет для дітей 2% призначений для застосування у дітей з масою тіла від 5 кг (6 міс) до 29 кг (9 років).

Імет для дітей 4%. Розрахунок дози детально наведений у таблиці нижче. Дозування препарату Імет для дітей 4% розраховується залежно від маси тіла або віку. Як правило, застосовують 7–10 мг/кг маси тіла як разову дозу та максимально 30 мг/кг маси тіла як загальну добову дозу.

Інтервал між прийомами залежить від симптоматики і максимальної добової дози. Інтервал не повинен становити менше 6 год. Не слід перевищувати максимальну рекомендовану дозу.

Якщо необхідно застосовувати препарат у дітей більше 3 діб або якщо вираженість симптомів збільшується, необхідно проконсультуватися з лікарем.

В упаковці є шприц для перорального введення препарату Імет для дітей 4%. Шприц для перорального введення градуйований до 5 мл з поділками по 0,25 мл.

5 мл суспензії оральної відповідають 200 мг ібупрофену.

Флакон перед використанням необхідно добре збовтати.

Дози препарату Імет для дітей 4% 40 мг/мл

Маса тіла пацієнта, кг (вік) Разова доза ібупрофену Максимальна добова доза ібупрофену
10–15

(діти

віком 1–3 роки)

100 мг

(2,5 мл) кожні 8 год,

але не більше 3 разів на добу

300 мг
16–19

(діти

віком 4–6 років)

150 мг

(3,75 мл) кожні 8 год,

але не більше 3 разів на добу

450 мг
20–29

(діти

віком 7–9 років)

200 мг

(5,0 мл) кожні 6 год,

але не більше 3 разів на добу

600 мг
30–39

(діти

віком 10–11 років)

300 мг

(7,5 мл) кожні 6 год,

але не більше 3 разів на добу

900 мг
≥40

(підлітки

віком ≥12 років)

200–400 мг

(5,0–10,0 мл) кожні 6 год,

але не більше 3 разів на добу

1200 мг

Побічні ефекти можна мінімізувати шляхом застосування найнижчої ефективної дози протягом найкоротшого періоду, необхідно для контролю симптомів.

Спосіб застосування. Суспензію оральну можна приймати незалежно від прийому їжі. Пацієнтам, які мають чутливий шлунок, рекомендується приймати Імет для дітей 4% під час їди.

Порушення функції нирок. Пацієнти з порушенням функції нирок легкого або помірного ступеня не потребують корекції дози. Щодо пацієнтів з порушенням функції нирок тяжкого ступеня див. ПРОТИПОКАЗАННЯ.

Порушення функції печінки (див. Фармакокінетика). Пацієнти з порушенням функції печінки легкого або помірного ступеня не потребують корекції дози. Щодо пацієнтів з порушенням функції печінки тяжкого ступеня див. ПРОТИПОКАЗАННЯ.

Діти. Препарат Імет для дітей 4% призначений для застосування у дітей з масою тіла від 10 кг (віком від 1 року).

Протипоказання

— підвищена чутливість до діючої речовини та будь-якої допоміжної речовини, що входить до складу препарату.

— Відомі реакції бронхоспазму, БА, риніту, набряку Квінке або кропив’янки після застосування ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП в анамнезі.

— Порушення кровотворення невизначеного походження.

— Наявні чи такі, що неодноразово виникали в минулому, пептичні виразки або кровотечі (не менше 2 різних епізодів підтвердженого утворення виразки або кровотечі).

— Кровотеча або перфорація в травному тракті в анамнезі, пов’язані з минулим застосуванням НПЗП.

— Цереброваскулярна або інші активні кровотечі.

— Тяжкі порушення функції печінки або нирок.

— Тяжка серцева недостатність (клас IV за NYHA).

— Тяжке зневоднення (спричинене блюванням, діареєю або надходженням недостатньої кількості рідини).

— Тяжке зневоднення (спричинене блюванням, діареєю або надходженням недостатньої кількості рідини).

— III триместр вагітності (для Імету для дітей 4%).

Побічна дія

Імет для дітей 2%. Найчастіше відмічають побічні реакції з боку ШКТ. Можливий розвиток виразкової хвороби, перфорації або шлунково-кишкової кровотечі, іноді з летальним наслідком, особливо у хворих літнього віку. На фоні застосування препарату можуть виникати нудота, блювання, діарея, метеоризм, запор, диспептичні явища, біль у животі, мелена, криваве блювання, виразковий стоматит, загострення коліту та хвороба Крона. Рідше спостерігається гастрит. Особливо ризик появи кровотеч з травного тракту залежить від дози та тривалості застосування.

Також відмічені набряки, АГ та серцева недостатність при одночасному застосуванні НПЗП.

Дані клінічних досліджень свідчать про те, що застосування ібупрофену, особливо у високих дозах (2400 мг/добу), може незначно підвищити ризик виникнення артеріальних тромбозів (наприклад інфаркту міокарда чи інсульту).

Інфекційні та паразитарні захворювання: спостерігалося загострення запальних процесів інфекційного походження (наприклад розвиток некротизуючого фасциїту) внаслідок системного застосування НПЗП. Можливо, це пов’язане з механізмом дії НПЗП. У разі появи ознак нової інфекції або загострення існуючої під час застосування препарату Імет для дітей 2% хворому рекомендується негайно звернутися до лікаря. Необхідно вирішити, чи є показання до проведення антибактеріальної/антибіотикотерапії.

При застосуванні ібупрофену спостерігалася симптоматика асептичного менінгіту з ригідністю потиличних м’язів, головним болем, нудотою, блюванням, лихоманкою та пригніченням свідомості. Можна говорити про схильність до цього пацієнтів з аутоімунними захворюваннями (системний червоний вовчак, системні захворювання сполучної тканини).

З боку крові та лімфатичної системи: порушення кровотворення (анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз). Першими ознаками можуть бути лихоманка, біль у горлі, ерозії в ротовій порожнині, грипоподібні симптоми, сильне пригнічення, кровоточивість із носа, шкірні крововиливи. У таких випадках терапію препаратом потрібно негайно припинити, слід уникати самостійного лікування анальгетиками або антипіретиками. Пацієнти повинні звернутися до лікаря. При тривалій терапії ібупрофеном слід контролювати картину крові.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості зі шкірним висипом та свербежем, а також нападами БА (у деяких випадках із артеріальною гіпотензією). Необхідно настійливо рекомендувати хворому у таких випадках припинити застосування препарату Імет для дітей 2% та негайно поінформувати лікаря.

Тяжкі загальні реакції гіперчутливості: набряк обличчя, язика, гортані зі звуженням дихальних шляхів, задишка, тахікардія, зниження АТ аж до загрозливого для життя шоку.

При появі одного із цих симптомів, що можливо вже при першому застосуванні препарату, необхідна невідкладна медична допомога.

Психічні розлади: психотичні реакції, депресія.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення безсоння, збудження, подразливість або втомлюваність, депресія, сонливість, тривожність, емоційна нестабільність, судоми.

З боку органа зору: порушення зору. У цьому випадку необхідно настійливо рекомендувати хворому припинити застосування ібупрофену та негайно поінформувати лікаря. Нечіткість зору, зміни сприйняття кольорів, токсична амбліопія.

З боку органа слуху та рівноваги: шум у вухах, зниження слуху.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, серцева недостатність, інфаркт міокарда, АГ.

З боку дихальних шляхів, органів грудної клітки та середостіння: БА, бронхоспазм, диспное та свистяче дихання.

З боку травного тракту: печія, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм, діарея, запор та незначні шлунково-кишкові кровотечі, що можуть у виняткових випадках спричинити анемію. Сухість слизових оболонок порожнини рота та очей, виразки травного тракту, при деяких обставинах — із кровотечею та перфорацією; виразковий стоматит; загострення коліту та хвороби Крона, гастрит, езофагіт, панкреатит, утворення кишкових діафрагмоподібних стриктур, панкреатит, дуоденіт, езофагіт.

Хворому необхідно знати, що при появі сильного болю у верхній частині живота, випорожнень чорного кольору та кривавого блювання застосування препарату потрібно припинити та негайно звернутися до лікаря.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: порушення функції печінки, ураження печінки, особливо при тривалій терапії, печінкова недостатність, гострий гепатит, жовтяниця, гепаторенальний синдром, гепатонекроз.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: різний шкірний висип, бульозні реакції шкіри, включаючи синдром Стівенса — Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), алопеція. Реакція на лікарський засіб з еозинофілією та системними симптомами (DRESS-синдром), гострий генералізований екзантематозний пустульоз. Можливі тяжкі шкірні інфекції та ускладнення у м’яких тканинах під час інфекції вітряної віспи.

З боку нирок та сечовидільної системи: гостра ниркова недостатність, цистит, гематурія, олігурія, поліурія, тубулярний некроз, гломерулонефрит, ураження ниркових тканин (папілонекроз), особливо при тривалій терапії, підвищення концентрації сечової кислоти у крові, зменшення сечовиділення та утворення набряків, особливо у хворих з АГ чи нирковою недостатністю, нефротичний синдром, інтерстиціальний нефрит.

Рекомендується регулярно контролювати функцію нирок.

У разі появи будь-яких побічних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Імет для дітей 4%. Список нижчеперелічених побічних дій включає всі побічні дії, зареєстровані під час лікування ібупрофеном, у тому числі під час тривалого лікування високими дозами препарату в пацієнтів з ревматизмом. Встановлена частота, за винятком дуже рідкісних випадків, стосується короткочасного лікування добовими дозами максимально до 1200 мг ібупрофену (30 мл препарату Імет для дітей 4%, суспензії оральної, максимальна добова доза для підлітків віком від 12 років) для пероральної лікарської форми і максимально до 1800 мг для супозиторіїв.

Оцінка побічних реакцій ґрунтується на такій класифікації частоти — дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10 000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).

Стосовно таких побічних реакцій при прийомі препарату необхідно враховувати, що вони переважно залежать від дози та індивідуального сприйняття.

Найбільш частими були побічні реакції з боку ШКТ. Можливий розвиток виразки, перфорації або шлунково-кишкової кровотечі, іноді з летальним наслідком, особливо у пацієнтів літнього віку. Повідомлялося про появу нудоти, блювання, діареї, метеоризму, запору, диспепсії, болю в животі, мелени, блювання з кров’ю, виразкового стоматиту, загострення коліту і хвороби Крона після прийому препарату. Рідше спостерігається гастрит.

На тлі лікування НПЗП повідомлялося також про набряки, підвищення АТ і серцеву недостатність.

Дані клінічних досліджень свідчать про те, що застосування ібупрофену, особливо у високих дозах (2400 мг/добу), може бути пов’язаним з дещо підвищеним ризиком артеріальних тромботичних ускладнень (наприклад інфаркту міокарда чи інсульту).

Інфекційні та паразитарні захворювання: дуже рідко — загострення запальних процесів інфекційного походження (наприклад розвиток некротизуючого фасциїту) внаслідок системного застосування НПЗП. Можливо, це пов’язано з механізмом дії НПЗП. У разі появи ознак нової інфекції або загострення існуючої під час застосування препарату Імет для дітей 4% рекомендується негайно звернутися до лікаря. Потрібно вирішити, чи є показання до проведення антибактеріальної/антибіотикотерапії.

При застосуванні ібупрофену спостерігалася симптоматика асептичного менінгіту з ригідністю потиличних м’язів, головним болем, нудотою, блюванням, лихоманкою та пригніченням свідомості. Можна говорити про схильність до цього пацієнтів з аутоімунними захворюваннями (системний червоний вовчак, системні захворювання сполучної тканини).

З боку крові та лімфатичної системи: дуже рідко — порушення кровотворення (анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз).

Першими ознаками можуть бути лихоманка, біль у горлі, ерозії в ротовій порожнині, грипоподібні симптоми, сильна втома, носові та шкірні кровотечі. У таких випадках терапію препаратом потрібно негайно припинити, слід уникати самостійного лікування анальгетиками або антипіретиками та звернутися до лікаря.

При тривалій терапії ібупрофеном слід контролювати картину крові.

З боку імунної системи: нечасто — реакції гіперчутливості зі шкірним висипом та свербежем, а також нападами БА (у деяких випадках із артеріальною гіпотензією). Необхідно настійливо рекомендувати в таких випадках припинити застосування препарату Імет для дітей 4% та негайно поінформувати лікаря.

Тяжкі загальні реакції гіперчутливості — набряк обличчя, язика, гортані зі звуженням дихальних шляхів, задишка, тахікардія, зниження АТ аж до загрозливого для життя шоку.

При появі одного з вищезазначених симптомів, що є можливим вже при першому застосуванні препарату, необхідна невідкладна медична допомога.

Психічні розлади: дуже рідко — психотичні реакції, депресія.

З боку нервової системи: нечасто — порушення з боку ЦНС, такі як головний біль, запаморочення, безсоння, збудження, дратівливість або втомлюваність.

З боку органа зору: нечасто — порушення зору. У цьому випадку необхідно настійливо рекомендувати припинити застосування ібупрофену та негайно поінформувати лікаря. Невідомо — неврит зорового нерва.

З боку органа слуху та рівноваги: рідко — шум у вухах.

З боку серцево-судинної системи: дуже рідко — посилене серцебиття, серцева недостатність, інфаркт міокарда, АГ.

З боку дихальних шляхів, органів грудної клітки та середостіння: дуже рідко — БА, бронхоспазм, диспное та свистяче дихання.

З боку травного тракту: часто — порушення з боку ШКТ, такі як печія, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм, діарея, запор та незначні шлунково-кишкові кровотечі, що можуть у виняткових випадках спричинити анемію; нечасто — виразки шлунка або тонкої кишки, іноді з кровотечею та перфорацією; виразковий стоматит; загострення коліту та хвороби Крона, гастрит; дуже рідко — езофагіт, панкреатит, утворення кишкових діафрагмоподібних стриктур.

Застосування препарату Імет для дітей 4% необхідно припинити у разі появи у пацієнта сильного болю у верхніх відділах живота, блювання з кров’ю, наявності крові в калі або випорожнень чорного кольору.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: дуже рідко — порушення функції печінки, ураження печінки, особливо при тривалій терапії, печінкова недостатність, гострий гепатит.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: нечасто — шкірний висип; дуже рідко — бульозні реакції шкіри, включаючи синдром Стівенса — Джонсона, мультиформну еритему і токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), алопеція; невідомо — реакція на лікарський засіб з еозинофілією та системними симптомами (DRESS-синдром), гострий генералізований екзантематозний пустульоз.

У виняткових випадках можливі тяжкі шкірні інфекції та ускладнення у м’яких тканинах під час вітряної віспи.

З боку нирок та сечовидільної системи: рідко — ураження ниркової тканини (папілонекроз), особливо при тривалій терапії, підвищення концентрації сечової кислоти в крові; дуже рідко — зменшення сечовиділення та утворення набряків, особливо у хворих з АГ чи нирковою недостатністю, нефротичний синдром, інтерстиціальний нефрит, який може супроводжуватися гострою нирковою недостатністю.

Застосування препарату Імет для дітей 4% необхідно припинити у разі появи цих симптомів або при збільшенні їх вираженості.

Особливості застосування

слід з обережністю підходити до призначення НПЗП пацієнтам із захворюваннями травного тракту в анамнезі (виразковий коліт, хвороба Крона) через ризик погіршення стану хворого.

Побічні ефекти можна мінімізувати, застосовуючи найнижчу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду, необхідного для усування симптомів.

Безпека для ШКТ. Не рекомендується застосовувати препарат Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% в комбінації з НПЗП, у тому числі із селективними інгібіторами ЦОГ-2.

Кровотечі, виразки та перфорації у травному тракті, у тому числі з летальним наслідком, були зареєстровані при застосуванні усіх НПЗП у будь-який час лікування; могли супроводжуватися або не супроводжуватися попередніми загрозливими симптомами або спостерігатися в пацієнтів без тяжких ускладнень з боку травного тракту в анамнезі.

Ризик виникнення кровотеч, виразок та перфорацій зростає з підвищенням дози НПЗП у хворих із виразкою в анамнезі та особливо за наявності таких ускладнень, як кровотеча або перфорація (у тому числі у хворих літнього віку). Лікування таких пацієнтів слід починати з мінімальної дози. Стосовно таких хворих, а також хворих, які потребують поєднаної терапії низькими дозами ацетилсаліцилової кислоти або іншими препаратами, що підвищують ризик виникнення ускладнень з боку травного тракту, слід розглянути можливість паралельного застосування препаратів, що можуть захистити травний тракт, наприклад мізопростолу чи інгібіторів протонної помпи.

Пацієнти із захворюваннями травного тракту в анамнезі повинні поінформувати лікаря про появу будь-яких незвичних симптомів у черевній порожнині (перш за все про симптоми кровотечі в травному тракті).

Особлива обережність необхідна при одночасному застосуванні засобів, що підвищують ризик появи виразок або кровотеч, наприклад пероральних кортикостероїдів, антикоагулянтів типу варфарину, селективних інгібіторів захоплення серотоніну та інгібіторів агрегації тромбоцитів типу ацетилсаліцилової кислоти.

При появі кровотечі або виразки в травному тракті застосування препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% необхідно припинити.

Вплив на серцево-судинну та церебрально-васкулярну систему. До початку лікування хворі з АГ та/або серцевою недостатністю в анамнезі потребують відповідного спостереження через те, що НПЗП можуть спричинити затримку рідини в організмі та призвести до появи набряків і підвищення АТ.

Відповідно до результатів даних клінічних досліджень застосування ібупрофену, особливо у високих дозах (2400 мг/добу), може незначно підвищити ризик виникнення артеріальних тромбозів (наприклад інфаркту міокарда чи інсульту). Наявні епідеміологічні дослідження свідчать, що невисокі дози ібупрофену (наприклад <1200 мг/добу) не підвищують ризику виникнення артеріальних тромбозів.

Пацієнтам з неконтрольованою АГ, застійною серцевою недостатністю (клас II–III за класифікацією NYHA), діагностованою ІХС, захворюванням периферичних артерій та/або цереброваскулярними захворюваннями слід призначати ібупрофен тільки після ретельної оцінки клінічної картини. Слід уникати високих доз (2400 мг/добу).

Ретельна оцінка ситуації повинна проводитися також перед початком тривалої терапії пацієнтів із факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань (наприклад АГ, гіперліпідемія, цукровий діабет та паління), особливо якщо необхідні високі дози ібупрофену (2400 мг/добу).

Тяжкі шкірні реакції. Повідомлялося про рідкісні серйозні реакції з боку шкіри, що можуть призвести до смерті, включаючи ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса — Джонсона та токсичний епідермальний некроліз, що пов’язані з використанням НПЗП. Високий ризик виникнення цих реакцій на початку терапії. Початок реакції виникає в більшості випадків протягом першого місяця лікування. Також повідомлялося про випадок гострого генералізованого екзантемального пустульозу, що виник після застосування лікарських засобів, які містять ібупрофен. При перших ознаках шкірного висипу, ураженні слизової оболонки порожнини рота та інших реакціях гіперчутливості застосування препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% необхідно припинити.

За наявності вітряної віспи у виняткових випадках можуть розвинутися тяжкі інфекційні ураження шкіри та ускладнення з боку м’яких тканин. Досі не можна виключити впливу НПЗП на погіршення перебігу цього інфекційного захворювання, тому рекомендується уникати застосування препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% при наявній вітряній віспі.

Інше. Препарат Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% призначають тільки після ретельного аналізу співвідношення користь/ризик у таких випадках:

— при системному червоному вовчаку та змішаному захворюванні сполучної тканини — підвищується ризик виникнення асептичного менінгіту;

— вроджених порушеннях метаболізму порфірину (наприклад при гострій інтермітуючій порфірії).

Необхідно встановити ретельне спостереження за станом пацієнтів з:

— порушенням функції нирок (оскільки може виникнути гостре порушення функції нирок у пацієнтів з уже існуючим захворюванням нирок);

— зневодненням (у дітей та підлітків зі зневодненням є ризик розвитку ниркової недостатності);

— порушенням функції печінки;

— недавно перенесеними значними хірургічними втручаннями;

— сінною лихоманкою, поліпами носа та хронічними обструктивними захворюваннями дихальних шляхів через підвищення ризику виникнення алергічних реакцій, що можуть проявлятися у вигляді нападів БА, у тому числі БА, що спричинена анальгетиками, набряку Квінке та уртикаріями;

— алергічними реакціями на інші речовини, оскільки для них також характерний підвищений ризик виникнення реакції гіперчутливості при застосуванні препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4%.

Тяжкі гострі реакції гіперчутливості (наприклад анафілактичний шок) спостерігалися дуже рідко. При появі перших ознак реакції гіперчутливості застосування препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% слід припинити. Необхідні медичні заходи відповідно до симптоматики проводяться кваліфікованими спеціалістами.

Порушення з боку органів дихання: препарат Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% слід з обережністю застосовувати у пацієнтів з БА нині або в анамнезі, оскільки були повідомлення про розвиток бронхоспазму, спричиненого НПЗП, у таких хворих.

Ібупрофен, діюча речовина препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4%, може тимчасово пригнічувати функцію тромбоцитів (агрегацію тромбоцитів). Тому слід ретельно спостерігати за станом хворих з порушенням згортання крові.

При тривалому застосуванні препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% необхідно регулярно контролювати печінкові показники, функцію нирок та картину крові.

При тривалому застосуванні знеболювальних засобів може виникнути головний біль, який не можна лікувати підвищеними дозами лікарського засобу.

Загалом звичка до застосування анальгетиків, особливо при застосуванні комбінації кількох знеболювальних засобів, може призвести до стійкого порушення функції нирок, розвитку ниркової недостатності (анальгетична нефропатія).

Одночасне застосування НПЗП та алкоголю може підсилити негативну дію активних речовин на ШКТ та ЦНС.

НПЗП може маскувати ознаки інфекції і лихоманки.

Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% містить мальтит рідкий. Пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози не слід приймати цей препарат.

Імет для дітей 2% містить 3,7 мг натрію на 1 мл. Імет для дітей 4% містить 2,52 ммоль (або 57,9 мг) натрію на 1 дозу.

Це слід взяти до уваги пацієнтам, які перебувають на дієті з контрольованим вмістом натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Імет для дітей 2%. Лікарський засіб призначений для застосування у дітей.

Імет для дітей 4%

Вагітність. Пригнічення синтезу простагландинів може негативно впливати на вагітність та/або розвиток ембріона/плода. Дані епідеміологічних досліджень вказують на підвищений ризик викидня, вроджених вад серця та гастрошизису після застосування інгібіторів синтезу простагландинів на ранньому терміні вагітності. Абсолютний ризик розвитку вроджених вад серця був підвищений з менш ніж 1% до близько 1,5%. Вважається, що ризик зростає з підвищенням дози та тривалості терапії.

У тварин призначення інгібітора синтезу простагландину призводило до підвищення пре- і постімплантаційних втрат та ембріофетальної смертності. Крім того, у тварин, які отримували інгібітор синтезу простагландину в період органогенезу, зростала частота виникнення різних вад розвитку, у тому числі вад серцево-судинної системи.

Призначення ібупрофену в I і II триместр вагітності можливе тільки тоді, коли в цьому є нагальна потреба. У разі призначення ібупрофену жінкам, які планують завагітніти, або в I і II триместр вагітності слід вибирати найнижчу ефективну дозу і найменшу тривалість застосування, достатню для усунення симптомів.

У III триместр вагітності інгібітори синтезу простагландину можуть викликати

у плода:

— серцево-легеневу токсичність (з передчасним закриттям артеріальної протоки і легеневою гіпертензією);

— порушення функції нирок, яке може прогресувати й перейти в ниркову недостатність з олігогідрамніоном;

наприкінці вагітності у матері і у новонародженого можливі такі явища:

— збільшення часу кровотечі внаслідок інгібування агрегації тромбоцитів, навіть при застосуванні препарату в дуже низьких дозах;

— пригнічення активності матки, що приводить до затримки або подовження пологів.

Тому застосування ібупрофену протипоказане в III триместр вагітності (див. ПРОТИПОКАЗАННЯ).

Період годування грудьми. Ібупрофен та його метаболіти потрапляють у грудне молоко лише в дуже низьких концентраціях. Оскільки повідомлень про негативні наслідки для новонароджених не надходило, при короткочасному застосуванні ібупрофену в рекомендованій дозі необхідності в припиненні годування груддю, як правило, не виникає (див. ЗАСТОСУВАННЯ).

Фертильність. Існують докази, що лікарські засоби, які пригнічують синтез ЦОГ/простагландинів, здатні негативно впливати на фертильність жінок через вплив на овуляцію. Такий вплив є зворотним після припинення лікування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами.

Імет для дітей 2%. Лікарський засіб призначений для застосування у дітей.

Імет для дітей 4%. Ібупрофен здатний чинити незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

При застосуванні ібупрофену можуть виникнути такі побічні ефекти, як втома і запаморочення. У результаті цього в окремих випадках можливе порушення реакції і погіршення здатності керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами. Зазначені явища особливо посилюються при вживанні алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Ібупрофен слід з обережністю застосовувати з нижчезазначеними речовинами.

Інші НПЗП, включаючи саліцилати. При одночасному застосуванні декількох НПЗП підвищується ризик виникнення виразок та кровотеч у травному тракті через синергізм дії. Тому одночасне застосування ібупрофену з іншими НПЗП не рекомендується.

Дигоксин, фенітоїн, літій. При одночасному застосуванні препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% з дигоксином, фенітоїном або літієм може підвищуватися їх концентрація в сироватці крові. При правильному застосуванні, як правило, не потрібно контролювати концентрацію дигоксину, фенітоїну, літію в сироватці крові (максимально протягом 3 діб).

Діуретичні засоби, інгібітори АПФ, блокатори β-адренорецепторів та антагоністи ангіотензину II. НПЗП можуть знизити дію діуретичних засобів та інших антигіпертензивних засобів. У деяких хворих із погіршенням функції нирок (наприклад у хворих зі зневодненням або у пацієнтів літнього віку з порушенням функції нирок) одночасне застосування інгібіторів АПФ, блокаторів β-адренорецепторів або антагоністів ангіотензину II та речовин, що пригнічують систему ЦОГ, може спричинити подальше зниження функції нирок, у тому числі гостру ниркову недостатність, яка, як правило, має зворотний характер. Тому одночасне застосування цих препаратів потребує обережності, особливо щодо хворих літнього віку. Також необхідно забезпечити надходження достатньої кількості рідини, а ниркову функцію слід ретельно контролювати після початку одночасного застосування, а також періодично впродовж лікування. При одночасному застосуванні препарату Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% з калійзберігаючими діуретичними засобами можливий розвиток гіперкаліємії.

Глюкокортикоїдні засоби. Підвищується ризик утворення шлунково-кишкових виразок та розвитку кровотеч.

Інгібітори агрегації тромбоцитів та селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС). Підвищується ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч.

Ацетилсаліцилова кислота. Одночасне застосування ібупрофену та ацетилсаліцилової кислоти в цілому не рекомендується через можливе посилення небажаних ефектів.

Експериментальні дані свідчать, що при одночасному застосуванні ібупрофен може пригнічувати вплив низьких доз ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів. Однак обмеженість щодо екстраполяції цих даних на клінічну ситуацію не дають змоги зробити остаточні висновки, що регулярне довготривале застосування ібупрофену може знизити кардіопротекторний ефект низьких доз ацетилсаліцилової кислоти. При несистематичному застосуванні ібупрофену такі клінічно значущі ефекти вважаються малоймовірними.

Метотрексат. Якщо препарат Імет для дітей 2%/Імет для дітей 4% був застосований протягом 24 год до або після застосування метотрексату, можливе підвищення концентрації останнього в крові і підвищення його токсичного впливу.

Циклоспорин. Можливе збільшення вираженості нефротоксичної дії циклоспорину при одночасному застосуванні з деякими НПЗП, що не виключається при його комбінації з ібупрофеном.

Антикоагулянтні засоби. НПЗП можуть підсилювати дію антикоагулянтів типу варфарину.

Препарати сульфонілсечовини. Клінічні дані свідчать про взаємодію антидіабетичних засобів (препаратів сульфонілсечовини) з НПЗП. Тому з міркувань обережності рекомендується контролювати рівень глюкози в крові при їх одночасному застосуванні з ібупрофеном, попри те, що відповідна інформація відсутня.

Такролімус. Одночасне застосування цих двох засобів підвищує ризик нефротоксичності.

Зидовудин. Є відомості про підвищений ризик гемартрозів та гематом у хворих на гемофілію, які інфіковані ВІЛ, при одночасному застосуванні ібупрофену та зидовудину.

Пробенецид та сульфінпіразон. Лікарські засоби, які містять пробенецид або сульфінпіразон, можуть спричинити затримку виведення ібупрофену з організму.

Хінолонові антибактеріальні засоби. Дані досліджень на тваринах свідчать про те, що НПЗП можуть підвищити ризик розвитку судом при одночасному застосуванні з хінолоновими антибіотиками. У пацієнтів, які застосовують НПЗП та хінолони, може підвищуватися ризик розвитку судом.

Інгібітори CYP 2C9. Одночасне застосування ібупрофену та інгібіторів CYP 2C9 може збільшити вплив на фармакокінетику ібупрофену (субстрату CYP 2C9). Дослідження вориконазолу та флуконазолу (інгібітори CYP 2C9) показали підвищення впливу на S(+)-ібупрофен приблизно на 80–100%. Слід розглянути можливість зниження дози ібупрофену при одночасному застосуванні потужних інгібіторів CYP 2C9, особливо якщо високі дози ібупрофену застосовують одночасно з вориконазолом або флуконазолом.

Передозування

Імет для дітей 2%. Застосування у дітей дози вище 400 мг/кг маси тіла може викликати появу симптомів інтоксикації. T½ при передозуванні становить 1,5–3 год.

Симптоми передозування. У більшості пацієнтів, які прийняли клінічно значиму кількість НПЗП, можуть виникати лише нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці або дуже рідко — діарея. Можуть також виникати шум у вухах, головний біль та кровотеча з травного тракту. При більш тяжкому отруєнні можливі токсичні ураження ЦНС у вигляді сонливості, інколи — збудження, а також дезорієнтація або кома. Інколи в пацієнтів відмічають спазм м’язів. При тяжкому отруєнні можливий метаболічний ацидоз та пролонгований протромбіновий час внаслідок впливу на фактори згортання крові. Можуть виникати гостра ниркова недостатність та пошкодження печінки. У хворих на БА може спостерігатися загострення перебігу захворювання.

Лікування. Специфічного антидоту немає. Лікування може бути симптоматичним та підтримувальним, а також включати очищення дихальних шляхів та моніторинг показників серцевої діяльності та основних показників життєдіяльності до досягнення сталого стану. Рекомендується пероральне застосування активованого вугілля у разі звернення пацієнта упродовж 1 год після застосування потенційно токсичної кількості препарату. При частих або тривалих спазмах м’язів лікування слід проводити в/в введенням діазепаму або лоразепаму. У разі БА слід застосовувати бронходилататори.

Імет для дітей 4%

Симптоми. Можливі порушення з боку ЦНС, такі як головний біль, запаморочення, втрата свідомості (у дітей — також міоклонічні судоми), а також абдомінальний біль, нудота і блювання. Крім цього, можуть виникати шлунково-кишкові кровотечі та порушення функції нирок і печінки. Також можуть виникати гіпотонія, пригнічення дихання і ціаноз. При тяжкому отруєнні може виникнути метаболічний ацидоз.

Лікування. Специфічного антидоту до ібупрофену немає.

Терапевтичні можливості лікування інтоксикації залежать від ступеня, стадії і клінічних симптомів згідно зі стандартами практики у відділенні інтенсивної терапії.

Умови зберігання

Імет для дітей 2%. Спеціальні умови зберігання не потрібні. Після відкриття флакона — 6 міс за умови зберігання при температурі нижче 25 °C.

Імет для дітей 4%. Спеціальні умови зберігання не потрібні. Після відкриття флакона — 6 міс за умови зберігання при температурі нижче 30 °C.

Дата додавання: 17.09.2020 р.
© Компендиум 2020

Інструкція

Ціни на ІМЕТ ДЛЯ ДІТЕЙ в містах України

Вінниця 87.19 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Ващука Миколи, 14, тел.: +38043246814585.99 грн./уп.

Дніпро 88.64 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Велика Діївська, 32Ж, тел.: +38067334231484.70 грн./уп.

Житомир 89.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Небесної Сотні, 12, тел.: +38080050051281.70 грн./уп.

Київ 89.27 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, перехр. Цвєтаєвої Марини / Бальзака Оноре, 18/78, тел.: +38063229633880.90 грн./уп.

Кропивницький 91 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +38052227342584.50 грн./уп.

Львів 88.94 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Петлюри, 2, тел.: +38032292861982.95 грн./уп.

Миколаїв 92.86 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Миколаїв, вул. Космонавтів, 142/5, тел.: +38080050591190.80 грн./уп.

Одеса 94.82 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Героїв оборони Одеси, 52А, тел.: +38048755005585.99 грн./уп.

Полтава 88.1 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +38063186759283.50 грн./уп.

Рівне 85.5 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. 16-го Липня, 57, тел.: +38063214954785.50 грн./уп.

Суми 86.34 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +38054277440380.70 грн./уп.

Ужгород 113 грн./уп.

«ЄВРО-АПТЕКА» Ужгород, вул. Гагаріна Юрія, 38А113.00 грн./уп.

Харків 90.64 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Харьківських Дивізій, 1481.50 грн./уп.

Херсон 93.83 грн./уп.

«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Антонівка, вул. Высокосная, 15, тел.: +38080050591190.80 грн./уп.

Хмельницький 88.73 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 69, тел.: +38067578532084.60 грн./уп.

Чернігів 86.18 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Мира, 193, тел.: +38046225335281.50 грн./уп.

Чернівці 85.99 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Комарова, 13Б, тел.: +38037251477785.99 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko