0
UA | RU

Медролгін краплі очні (Medrolgin eye drops)

Склад і форма випуску

РечовинаКількість
Кеторолак5 мг/мл
Допоміжні речовини: октоксинол 40, динатрію едетат, натрію хлорид, бензалконію хлорид, натрію гідроксид або соляна кислота, вода очищена.
№ UA/14770/01/02 від 21.09.2020
За рецептом
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Медролгін — НПЗП.

Кеторолаку трометамін чинить знеболювальну, протизапальну та жарознижувальну дію, що обумовлено його здатністю пригнічувати біосинтез простагландинів. При місцевому застосуванні в око кеторолак знижує рівень простагландинів E2 у водянистій волозі ока.

Кеторолаку трометамін не має значного впливу на внутрішньоочний тиск, однак зміни внутрішньоочного тиску можливі після хірургічного лікування катаракти.

Фармакокінетика. Кеторолаку трометамін не впливає значним чином на внутрішньоочний тиск. Дуже низький рівень кеторолаку в плазмі крові або рівень, що не визначається після інстиляції в кон’юнктивальний мішок, свідчить про мінімальну абсорбцію препарату в системний кровотік після місцевого застосування.

Показання Медролгін краплі очні

біль та запалення після хірургічного лікування катаракти.

Застосування Медролгін краплі очні

тільки для місцевого застосування.

По 1 краплі препарату закапують в уражене око двічі на добу, починаючи за 1 день до операції з приводу катаракти, продовжуючи в день операції та протягом перших 2 тиж післяопераційного періоду.

Діти. Безпека та ефективність застосування препарату у дітей не вивчалися, тому Медролгін не слід застосовувати в педіатричній практиці.

Протипоказання

гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Побічна дія

найчастішими побічними ефектами, що спостерігалися у 1–6% пацієнтів, були підвищений внутрішньоочний тиск, кон’юнктивальна гіперемія та/або крововилив, набряк рогівки, очний біль, головний біль, сльозотеча та затуманений зір. Деякі з цих ефектів можуть бути наслідком хірургічних процедур з приводу лікування катаракти.

Особливості застосування

уповільнене загоєння ран. Місцеві НПЗП можуть уповільнити або затримати процес загоєння ран. Пацієнтам необхідно повідомити про можливість уповільнення або затримки загоєння при застосуванні НПЗП.

Виникнення перехресної чутливості. Необхідно з обережністю застосовувати препарат для лікування осіб, у яких раніше спостерігалася чутливість до ацетилсаліцилової кислоти, похідних фенілоцтової кислоти та інших НПЗП.

Збільшення часу кровотечі. При застосуванні деяких НПЗП існує ризик збільшення часу кровотечі через втручання у процес агрегації тромбоцитів. Повідомлялося, що НПЗП, які застосовуються для лікування очей, можуть спричинити підвищену кровотечу в окулярних тканинах (включаючи крововиливи в передню камеру ока) в поєднанні з окулярною хірургією.

Рекомендується з обережністю застосовувати препарат Медролгін у пацієнтів, які мають схильність до кровотечі або застосовують інші лікарські засоби, які можуть збільшити час кровотечі.

Корнеальні ефекти. Застосування місцевих НПЗП може призвести до виникнення кератиту. У деяких пацієнтів, схильних до захворювання, тривале застосування топічних НПЗП може призвести до розшарування епітелію, стоншення рогівки, ерозії рогівки, виразки рогівки та перфорації рогівки. Це може стати загрозою втрати зору. Пацієнти з ознаками розшарування епітелію рогівки повинні негайно припинити застосування місцевих НПЗП та пройти обстеження рогівки.

Інтеркурентні очні стани. Пацієнтів необхідно повідомити про те, що у разі виникнення інтеркурентних станів з боку органа зору (наприклад травма або інфекція) або проведення офтальмологічної операції слід звернутися до лікаря-офтальмолога для вирішення питання про можливість подальшого лікування препаратом.

Супутня місцева терапія. Медролгін можна застосовувати разом з іншими місцевими офтальмологічними лікарськими засобами, такими як α-агоністи, блокатори β-адренорецепторів, препарати для лікування паралічу, акомодації та мідріатичні засоби.

Якщо пацієнт застосовує більше ніж один офтальмологічний препарат, слід дотримуватися інтервалу між закапуваннями як мінімум 5 хв.

Застосування при використанні контактних лінз. Препарат не слід застосовувати при використанні контактних лінз.

Попередження мікробного забруднення препарату. Не слід допускати торкання кінчика флакона очей або поверхні навколо очей, оскільки це може призвести до забруднення кінчика бактеріями, які викликають очні інфекції. Серйозні ушкодження очей з подальшою втратою зору можуть бути результатом застосування забруднених р-нів.

Застосування у період вагітності або годування грудьми. Адекватних та суворо контрольованих досліджень за участю вагітних не проводилося. Препарат слід застосовувати в період вагітності, тільки якщо очікувана користь для жінки перевищує потенційних ризик для плода.

Через вплив інгібіторів простагландину на серцево-судинну систему плода (закриття артеріальної протоки) необхідно уникати застосування препарату в пізні періоди вагітності.

Оскільки більшість лікарських засобів виділяються у грудне молоко, необхідно з обережністю застосовувати препарат у жінок, що годують грудьми.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Не передбачається виникнення несприятливих ефектів при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами, хоча пацієнтів необхідно попередити про можливість відчуття затуманеного зору при застосуванні препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

супутні офтальмологічні препарати потрібно застосувати як мінімум через 5 хв після інстиляції препарату Медролгін.

Місцеві ГКС також відомі як засоби, що уповільнюють або затримують процес загоєння ран. Супутнє лікування місцевими НПЗП та місцевими стероїдами може підвищити ризик виникнення проблем із загоюванням.

Існує ризик перехресної чутливості до ацетилсаліцилової кислоти, похідних фенілоцтової кислоти та інших НПЗП.

Передозування

зазвичай передозування не призводить до тяжких наслідків.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Після відкриття флакона препарат можна використовувати протягом 4 тиж.

Інструкція МОЗ
Дата додавання: 14.09.2021 р.
© Компендіум 2020

Діагнози, при яких застосовують Медролгін краплі очні

Гострий і підгострий іридоцикліт МКХ H20.0
Епісклерит МКХ H15.1
Інші хоріоретинальні порушення при хворобах, класифікованих в інших рубриках МКХ H32.8
Іридоцикліт неуточнений МКХ H20.9
Іридоцикліт, викликаний лінзами МКХ H20.2
Мимовільні пологи в потиличному передлежанні МКХ O80.0
Халазіон МКХ H00.1
Чужорідне тіло в рогівці МКХ T15.0
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko