КАРМЕТАДИН (CARMETADIN)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з модиф. вивільн. 35 мг блістер, № 60Ціни в аптеках
Триметазидин
35 мг
Допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат безводний, кремнію діоксид колоїдний безводний, поліетиленоксид, повідон, ксантанова камедь, магнію стеарат;
плівкова оболонка: Opadry® II Brown 85G565010 (спирт полівініловий, тальк, поліетиленгліколь, титану діоксид (E171), лецитин (соєвий); заліза оксид червоний (E172)); магнію стеарат, гліцерин..
№ UA/14715/01/01 від 04.11.2015 до 04.11.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Механізм дії. Завдяки збереженню енергетичного метаболізму в клітинах, які потерпають від гіпоксії або ішемії, триметазидин запобігає зниженню рівня внутрішньоклітинного АТФ, забезпечуючи тим самим належне функціонування іонних насосів і трансмембранного натрієво-калієвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу.

Триметазидин гальмує β-окиснення жирних кислот, блокуючи довголанцюгову 3-кетоацил-КоА тіолазу (3-КАТ), що підвищує окиснення глюкози. У клітинах в умовах ішемії процес отримання енергії шляхом окиснення глюкози потребує менше кисню порівняно з процесом отримання енергії шляхом β-окиснення жирних кислот. Посилення процесу окиснення глюкози оптимізує енергетичні процеси в клітинах та, відповідно, підтримує достатній метаболізм енергії в умовах ішемії.

Фармакодинамічні ефекти. У пацієнтів з ІХС триметазидин діє як метаболічний агент, зберігаючи внутрішньоклітинні рівні високоенергійних фосфатів у міокарді, що досягається без супутніх гемодинамічних ефектів.

Фармакокінетика. Cmax триметазидину в крові досягається в середньому через 5 год після прийому таблетки. Упродовж доби концентрація в плазмі крові стабільна: протягом 11 год після прийому таблетки концентрація триметазидину в плазмі крові не менше 75% Cmax. Стан стабільної концентрації встановлюється найпізніше на 60-ту годину. Прийом їжі не впливає на фармакокінетичні характеристики триметазидину. Об’єм розподілу становить 4,8 л/кг; зв’язування з білками низьке: за даними вимірювань in vitro — 16%.

Триметазидин виводиться в основному із сечею, переважно у незміненому вигляді. T½ становить в середньому 7 год для здорових молодих добровольців та 12 год — для осіб віком старше 65 років. Повне виведення триметазидину є результатом ниркового кліренсу, який безпосередньо корелює з кліренсом креатиніну та меншою мірою є результатом печінкового кліренсу, який з віком зменшується.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти літнього віку. У пацієнтів літнього віку можливе підвищення концентрації триметазидину через вікове зниження функції нирок.

Порушення функції нирок. Концентрація триметазидину в крові підвищується у пацієнтів з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв) та у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <30 мл/хв).

ПОКАЗАННЯ

дорослим триметазидин показаний для симптоматичного лікування стабільної стенокардії за умови недостатньої ефективності чи непереносимості антиангінальних препаратів першої лінії.

ЗАСТОСУВАННЯ

1 таблетка 35 мг триметазидину 2 рази на добу під час прийому їжі.

Препарат застосовують перорально вранці та ввечері.

Після 3 міс лікування необхідно оцінити результати та в разі відсутності ефекту триметазидин необхідно відмінити.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнти з нирковою недостатністю. Пацієнтам з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну — 30–60 мл/хв) рекомендована доза становить 1 таблетку на добу вранці під час сніданку (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ та Фармакокінетика).

Пацієнти літнього віку. У пацієнтів літнього віку концентрація триметазидину в крові може бути підвищеною через вікове зниження функції нирок (див. Фармакокінетика). Пацієнтам з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 30–60 мл/хв) рекомендована доза становить 1 таблетку 35 мг вранці під час сніданку.

Для пацієнтів літнього віку необхідно уважно титрувати дозу (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Діти. Безпека та ефективність триметазидину для дітей (віком до 18 років) не встановлені. Дані відсутні.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якої допоміжної речовини; хвороба Паркінсона, симптоми паркінсонізму, тремор, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного стану; тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв).

ПОБІЧНА ДІЯ

зазвичай лікування препаратом Карметадин переноситься добре. Побічні реакції, що були визначені як побічна дія, що може бути пов’язана із застосуванням триметазидину, наведені нижче відповідно до визначеної частоти: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100, <1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (не може бути визначена згідно з наявною інформацією).

Класи систем органів Частота Побічна реакція
З боку нервової системи Часто Запаморочення, головний біль
Частота невідома Симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів, нестійкість ходи, синдром «неспокійних ніг» та інші рухові розлади, що мають відношення до вищезазначеного, які зазвичай минають після припинення лікування
Розлади сну (безсоння, сонливість)
З боку серця Рідко Пальпітація, екстрасистолія, тахікардія
З боку судин Рідко Артеріальна гіпотензія, ортостатична гіпотензія, яка може бути асоційована з нездужанням, запамороченням або падінням, зокрема у пацієнтів, які застосовують антигіпертензивні засоби, почервоніння обличчя
З боку ШКТ Часто Біль в абдомінальній ділянці живота, діарея, диспепсія, нудота та блювання
Частота невідома Запор
З боку шкіри та підшкірної тканини Часто Висип, свербіж, кропив’янка
Частота невідома Гострий генералізований екзантематозний пустульозний висип, ангіоневротичний набряк
Загальні порушення Часто Астенія
З боку системи крові та лімфатичної системи Частота невідома Агранулоцитоз, тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура
З боку гепатобіліарної системи Частота невідома Гепатит

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

цей лікарській засіб не слід застосовувати для купірування нападів стенокардії. Його не слід призначати при нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда як первинну терапію на догоспітальному етапі або в перші дні госпіталізації.

У разі виникнення нападу нестабільної стенокардії на тлі поточної терапії необхідно переглянути стан пацієнта та відкоригувати лікування (медикаментозну терапію та можливість реваскуляризації).

Триметазидин може спричиняти або погіршувати симптоми паркінсонізму (тремор, акінезія, гіпертонус м’язів), які слід регулярно досліджувати, особливо у пацієнтів літнього віку. У сумнівних випадках пацієнтів слід направляти до невропатолога для відповідних обстежень.

При появі рухових розладів, таких як симптоми паркінсонізму, синдром «неспокійних ніг», тремор, нестійкість ходи, необхідно відмінити триметазидин.

Ці випадки мають низьку частоту та зазвичай зникають після припинення лікування; у більшості пацієнтів — протягом 4 міс після припинення прийому триметазидину. Якщо симптоми паркінсонізму зберігаються більше ніж 4 міс після відміни препарату, необхідно звернутися до невропатолога.

Можуть бути падіння, пов’язані з нестійкістю ходи або артеріальною гіпотензією, особливо у пацієнтів, які отримують антигіпертензивне лікування (див. ПОБІЧНА ДІЯ).

Необхідно з обережністю призначати триметазидин пацієнтам з помірною нирковою недостатністю (див. ЗАСТОСУВАННЯ та Фармакокінетика), пацієнтам віком старше 75 років (див. ЗАСТОСУВАННЯ).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Вагітність. Дані щодо застосування триметазидину у вагітних відсутні. Дослідження на тваринах не виявляють прямого або непрямого небезпечного токсичного впливу на репродуктивну систему. Для запобігання будь-якому ризику застосування триметазидину в період вагітності не рекомендоване.

Годування груддю. Невідомо, чи проникає триметазидин або його метаболіти в грудне молоко. Для запобігання будь-якому ризику для новонароджених/немовлят застосування лікарського засобу не рекомендоване у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Триметазидин не впливає на гемодинаміку. Були зафіксовані випадки запаморочення та сонливості (див. ПОБІЧНА ДІЯ), які можуть вплинути на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено. Зокрема, триметазидин можна призначати в комбінації з гепарином, кальципарином, антагоністами вітаміну К, пероральними ліпідознижувальними препаратами, ацетилсаліциловою кислотою, блокаторами β-адренорецепторів, антагоністами кальцію, препаратами дигіталісу (триметазидин не впливає на рівень дигоксину в плазмі крові).

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

кількість даних щодо передозування триметазидином обмежена. Лікування симптоматичне.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 09.01.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на КАРМЕТАДИН в містах України

Вінниця 170.64 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 147.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 51, тел.: +380432550303

Дніпро 165.56 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 132.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656

Житомир 169.47 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 146.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Вітрука, 32, тел.: +380632088085

Запоріжжя 167.25 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 147.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, перехр. Космічна / Чумаченко, 124/1, тел.: +380630307817

Івано-Франківск 174.87 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 145.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 52, тел.: +380342559348

Київ 169.03 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Малиновського Маршала, 4В, тел.: +380442288190

Кропивницький 171.82 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 151.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Соборна, 14, тел.: +380522330525

Луцьк 174.69 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 145.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 178.05 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 139.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, просп. Червоної Калини, 42, тел.: +380322210002

Миколаїв 174.83 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 146.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, просп. Богоявленський, 21/5, тел.: +380630345903

Одеса 159.26 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 141.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Пастера, 31, тел.: +380487363906

Полтава 174.37 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 145.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 173.01 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 140.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 167.68 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 148.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Курський, 105, тел.: +380542774403

Тернопіль 178.38 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 159.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Тернопіль, вул. Руська, 23, тел.: +380672404019

Ужгород 183.94 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 162.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. 8-го Березня, 30, тел.: +380312662062

Харків 177.14 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 152.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +380577730479

Херсон 171.8 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 146.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Потьомкінська, 103

Хмельницький 180.31 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 153.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +380382650845

Черкаси 166.63 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 143.99 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Надпільна, 353, тел.: +380472312312

Чернігів 164.43 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 141.98 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Шевченка, 22, тел.: +380462230396

Чернівці 175.59 грн./уп.

КАРМЕТАДИН табл. п/пл. обол., з мод. вив. 35 мг блістер № 60, World Medicine ..... 148.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko