СЕРТОФЕН (SERTOFEN)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

розчин для ін'єкцій 50 мг/2 мл ампули в контурній ячейковій упаковці 2 мл у картонній коробці, № 5
Декскетопрофен
50 мг/2 мл
№ UA/14649/01/01 від 21.09.2015 до 21.09.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Декскетопрофену трометамол — це сіль пропіонової кислоти, що чинить анальгезивну, протизапальну та жарознижувальну дію і належить до класу НПЗП. Механізм її дії базується на зменшенні синтезу простагландинів за рахунок пригнічення ЦОГ. Зокрема, гальмується перетворення арахідонової кислоти в циклічні ендопероксиди PGG2 та PGH2, з яких утворюються простагландини PGE1, PGE2, PGF, PGD2, а також простациклін PGI2 та тромбоксани ТхА2 і ТхВ2. Крім цього, пригнічення синтезу простагландинів може впливати на інші медіатори запалення, такі як кініни, що може також опосередковано впливати на основну дію препарату. Була виявлена пригнічувальна дія декскетопрофену трометамолу на активність ЦОГ-1 та ЦОГ-2. Клінічні дослідження при різних видах болю продемонстрували, що декскетопрофену трометамол має виражену анальгезивну дію. Знеболювальна дія декскетопрофену трометамолу при в/м та в/в введенні хворим із болем середньої та сильної інтенсивності була вивчена при різних видах болю при хірургічних втручаннях (ортопедичні та гінекологічні операції, операції на черевній порожнині), а також при болю в опорно-руховому апараті (гострий біль у попереку) та ниркових коліках. Під час проведених досліджень анальгезивний ефект препарату швидко розпочинався та досягав максимуму протягом перших 45 хв. Тривалість знеболювальної дії після застосування 50 мг декскетопрофену трометамолу, як правило, становить 8 год. Клінічні дослідження продемонстрували, що застосування препарату дозволяє значно знизити дозу опіатів при їх одночасному застосуванні з метою припинення післяопераційного болю. Якщо хворим, яким призначали з метою припинення післяопераційного болю морфій за допомогою приладу для знеболення, що контролюється хворим, призначали й декскетопрофену трометамол, то їм було потрібно значно менше морфію (на 35–45%), ніж хворим, які отримували плацебо.

Фармакокінетика. Після в/м введення декскетопрофену трометамолу Cmax досягається приблизно через 20 хв (10–45 хв). Доведено, що при одноразовому в/м або в/в введенні 25–50 мг препарату AUC пропорційна дозі. Фармакокінетичні дослідження багаторазового застосування препарату довели, що AUC та Cmax (середнє максимальне значення) після останнього в/м та в/в введення не відрізняються від показників після одноразового застосування, що свідчить про відсутність кумуляції лікарського засобу. Аналогічно іншим лікарським засобам із високим ступенем зв’язування з білками плазми крові (99%) об’єм розподілу декскетопрофену становить у середньому 0,25 л/кг. Період напіврозподілу становить приблизно 0,35 год, а T½ — 1–2,7 год. Метаболізм декскетопрофену в основному відбувається шляхом кон’югації з глюкуроновою кислотою та наступним виведенням нирками. Після введення декскетопрофену трометамолу в сечі виявляється тільки оптичний ізомер S−(+), що свідчить про відсутність трансформації препарату в оптичний ізомер R−(−). Після введення одноразових та багаторазових доз ступінь впливу препарату на здорових добровольців літнього віку (від 65 років), які брали участь у дослідженні, був значно вищим (до 55%), ніж на молодих добровольцях, однак статистично значущої різниці у Cmax та часі її досягнення не спостерігалося. Середній T½ збільшувався (до 48%), а визначений сумарний кліренс скорочувався.

ПОКАЗАННЯ

симптоматичне лікування гострого болю середньої та високої інтенсивності у випадках, коли пероральне застосування препарату недоцільне, наприклад при післяопераційному болю, ниркових коліках та болю в попереку.

ЗАСТОСУВАННЯ

дорослі. Рекомендована доза становить 50 мг, яку застосовують з інтервалом 8–12 год. При необхідності повторну дозу вводять через 6 год. Максимальна добова доза не має перевищувати 150 мг. Препарат призначений для короткочасного застосування, тому його слід застосовувати тільки в період гострого болю (не більше 2 діб). Хворих слід переводити на пероральне застосування анальгетиків, коли це можливо. Побічні реакції можна скоротити за рахунок застосування найменш ефективної дози протягом якомога коротшого часу, необхідного для покращення стану. При післяопераційному болю середнього або сильного ступеня тяжкості препарат можна застосовувати за показаннями в тих самих рекомендованих дозах у комбінації з опіоїдними анальгетиками.

Пацієнти літнього віку. Корекція дози зазвичай не потрібна. Однак через фізіологічне зниження функції нирок рекомендується нижча доза препарату, а саме: максимальна добова доза становить 50 мг при легкому порушенні функції нирок.

Захворювання печінки. Для хворих із патологією печінки з легким або середнім ступенем тяжкості (5–9 балів за шкалою Чайлда — П’ю) слід знизити максимальну добову дозу до 50 мг та ретельно контролювати функцію печінки. При тяжких захворюваннях печінки препарат протипоказаний (10–15 балів за шкалою Чайлда — П’ю).

Дисфункція нирок. Для хворих із порушенням функції нирок легкого ступеня (кліренс креатиніну 50–80 мл/хв) максимальну добову дозу слід знизити до 50 мг. При порушенні функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну <50 мл/хв) препарат протипоказаний.

В/м введення. Р-н для ін’єкцій слід повільно вводити глибоко у м’язи.

В/в інфузія. Для проведення в/в інфузії вміст ампули 2 мл розвести у 30–100 мл 0,9% р-ну натрію хлориду, р-ні глюкози або р-ні Рінгера лактату. Р-н для інфузій слід готувати в асептичних умовах, не допускаючи впливу природного денного світла. Приготовлений р-н має бути прозорим. Інфузію необхідно проводити протягом 10–30 хв. Не допускати впливу природного денного світла на приготовлений р-н.

Препарат, розведений у 100 мл 0,9% р-ну натрію хлориду або у р-ні глюкози, можна змішувати з допаміном, гепарином, гідроксизином, лідокаїном, морфіном, петидином та теофіліном.

Препарат не можна змішувати у р-ні для інфузій з прометазином та пентазоцином.

В/в ін’єкція (болюсне введення). При необхідності вміст 1 ампули (2 мл р-ну для ін’єкцій) вводять в/в протягом не менше 15 с.

Препарат можна змішувати у малих об’ємах (наприклад у шприці) з р-нами для ін’єкцій гепарину, лідокаїну, морфіну та теофіліну.

Препарат не можна змішувати в малих об’ємах (наприклад у шприці) з розчинами допаміну, прометазину, пентазоцину, петидину та гідрокортизону тому, що утворюється білий осад.

Препарат можна змішувати тільки з лікарськими засобами, що вказані вище.

При в/м або в/в ін’єкційному застосуванні препарат слід негайно ввести після того, як він був набраний з ампули. Р-н для в/в інфузії слід застосовувати одразу після його приготування. У подальшому відповідальність за умови та тривалість зберігання лягає на медичного працівника. Приготовлений р-н зберігає свої властивості протягом 24 год за температури 25 °C за умови, що він захищений від дії денного світла.

При зберіганні розведених р-нів препарату в поліетиленових пакетах або у призначених для введення виробах з етилвінілацетату, пропіонату целюлози, поліетилену низької щільності та полівінілхлориду змін діючої речовини внаслідок сорбції не спостерігалося.

Препарат призначений для одноразового застосування, тому залишки готового р-ну слід вилити. Перед введенням препарату необхідно впевнитися, що р-н прозорий та безбарвний. Р-н, що містить тверді частки, застосовувати не можна.

Діти. Препарат не слід застосовувати у дітей через відсутність даних про його ефективність та безпеку.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

 • підвищена чутливість до декскетопрофену, будь-якого іншого НПЗП або допоміжних речовин препарату;
 • протипоказано, якщо речовини аналогічної дії, наприклад ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗП, провокують у пацієнта розвиток нападів БА, бронхоспазму, гострого риніту або спричиняють розвиток носових поліпів, появу кропив’янки або ангіоневротичного набряку;
 • активна фаза виразкової хвороби чи кровотеча, підозра на них або рецидивна виразкова хвороба чи кровотеча в анамнезі (не менше 2 підтверджених фактів виразки чи кровотечі);
 • шлунково-кишкова кровотеча, інша кровотеча в активній фазі або підвищена кровоточивість;
 • шлунково-кишкова кровотеча або перфорація в анамнезі, пов’язані із терапією НПЗП;
 • хвороба Крона або неспецифічний виразковий коліт;
 • БА в анамнезі;
 • тяжка серцева недостатність;
 • порушення функції нирок середнього або тяжкого ступеня (кліренс креатиніну <50 мл/хв);
 • тяжке порушення функції печінки (10–15 балів за шкалою Чайлда — П’ю);
 • геморагічний діатез та інші порушення згортання крові;
 • III триместр вагітності та період годування грудьми;
 • протипоказано застосування (через вміст етанолу) з метою нейроаксіальної анестезії (інтратекальне або епідуральне введення).

ПОБІЧНА ДІЯ

у нижченаведеній таблиці зазначено розподілені за органами та системами органів і частотою виникнення побічні дії, зв’язок яких із декскетопрофену трометамолом, за даними досліджень, визнаний як мінімум можливим, а також побічні реакції, повідомлення про які були отримані після виведення препарату на ринок.

Органи

та системи органів

Часто

(від 1/100 до 1/10)

Нечасто

(від 1/1000 до 1/100)

Рідко

(від 1/10 000 до 1/1000)

Дуже рідко

(менше 1/10 000)

З боку крові/лімфатичної системи Анемія Нейтропенія, тромбоцитопенія
Порушення з боку імунної системи Анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок
Порушення харчування та обміну речовин Гіперглікемія, гіпоглікемія, гіпертригліцеридемія, анорексія  
Психічні порушення Безсоння
Порушення з боку нервової системи Головний біль, запаморочення, сонливість Парестезії, непритомність
Порушення з боку органа зору Нечіткість зору
Порушення з боку органів слуху Дзвін у вухах
Порушення з боку серця Екстрасистолія, тахікардія
Порушення з боку судинної системи Артеріальна гіпотензія, почервоніння обличчя та шиї АГ, тромбофлебіт поверхневих вен
Порушення з боку дихальних шляхів, органів грудної клітки та середостіння Брадипное Бронхоспазм, задишка
Порушення з боку травної системи Нудота, блювання Біль у животі, диспепсія, діарея, запор, блювання з домішками крові, сухість у роті Виразкова хвороба, кровотеча або перфорація Панкреатит
Порушення з боку гепатобіліарної системи Жовтяниця Гепатоцелюлярна патологія
Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини Дерматити, свербіж, висип, підвищене потовиділення Кропив’янка, вугри Синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла),

ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, фотосенсибілізація

Порушення з боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини Ригідність м’язів, скутість у суглобах, м’язові судоми, біль у спині
Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів Поліурія, ниркова коліка, кетонурія, протеїнурія Нефрит, нефротичний синдром
Порушення з боку репродуктивної системи Порушення менструального циклу, порушення функції передміхурової залози
Загальні та місцеві порушення Біль у місці ін’єкції, реакції в місці ін’єкції, у тому числі запалення, гематома, кровотеча Пропасниця, підвищена втомлюваність, біль, озноб Тремтіння, периферичні набряки
Додаткові методи дослідження Відхилення в печінкових пробах

Можливий розвиток виразкової хвороби, перфорації або шлунково-кишкової кровотечі, іноді з летальним наслідком, особливо у хворих літнього віку. За наявними даними, на фоні застосування препарату може виникати нудота, блювання, діарея, метеоризм, запор, диспептичні явища, біль у животі, мелена, блювання з домішками крові, виразковий стоматит, загострення коліту та хвороба Крона. Рідше спостерігається гастрит. Також відзначалися набряки, АГ та серцева недостатність, що можуть бути спричинені застосуванням НПЗП. Як і у випадку застосування інших НПЗП, можливі такі побічні реакції: асептичний менінгіт, що загалом виникає у хворих на системний червоний вовчак або на змішані захворювання сполучної тканини, та реакції з боку крові (пурпура, апластична та гемолітична анемія, рідко — агранулоцитоз та гіпоплазія кісткового мозку). Можливі бульозні реакції, у тому числі синдром Стівенса — Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (дуже рідко).

Відповідно до результатів клінічних досліджень та епідеміологічних даних, застосування деяких НПЗП, особливо у високих дозах та протягом тривалого часу, підвищує ризик розвитку патології, спричиненої тромбозом артерій, наприклад інфаркту міокарда та інсульту.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

з обережністю застосовувати у хворих з алергічними станами в анамнезі. Уникати застосування препарату в комбінації з іншими НПЗП, у тому числі селективними інгібіторами ЦОГ-2. Побічні реакції можна скоротити за рахунок застосування найменшої ефективної дози протягом якомога коротшого часу, необхідного для покращення стану.

Шлунково-кишкові кровотечі, утворення виразки або її перфорація, у деяких випадках з летальним наслідком, спостерігалися на різних етапах лікування НПЗП, незалежно від наявності симптомів-передвісників або наявності в анамнезі серйозної патології з боку травного тракту. При розвитку шлунково-кишкової кровотечі застосування препарату слід припинити. Ризик виникнення шлунково-кишкової кровотечі, утворення виразки або її перфорації підвищується зі збільшенням дози НПЗП у хворих із виразкою в анамнезі, особливо ускладненою кровотечею або перфорацією, а також у хворих літнього віку. У хворих літнього віку підвищена частота побічних реакцій на НПЗП, особливо шлунково-кишкової кровотечі та перфорації, іноді з летальним наслідком. Лікування таких хворих слід розпочинати з найменшої можливої дози. НПЗП слід з обережністю призначати пацієнтам із захворюваннями травного тракту в анамнезі (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона), оскільки існує ризик їх загострення. Перед призначенням декскетопрофену трометамолу хворим, які мають в анамнезі езофагіт, гастрит та/або виразкову хворобу, слід бути певним, що ці захворювання знаходяться у фазі ремісії. У хворих із симптомами патології травного тракту та захворюваннями травного тракту в анамнезі протягом застосування препарату необхідно контролювати стан травного тракту на предмет виникнення можливих порушень, особливо це стосується шлунково-кишкової кровотечі.

Для таких хворих та хворих, які застосовують ацетилсаліцилову кислоту у низьких дозах або інші засоби, що підвищують ризик виникнення побічних реакцій з боку травного тракту, слід розглянути можливість комбінованої терапії з препаратами-протекторами, наприклад мізопростолом або інгібіторами протонної помпи.

Хворим, особливо літнього віку, які мають в анамнезі побічні реакції з боку травного тракту, необхідно сповістити лікаря про всі незвичні симптоми, пов’язані з травною системою, зокрема про шлунково-кишкові кровотечі, особливо на початкових етапах лікування.

Слід з обережністю призначати препарат хворим, які одночасно застосовують засоби, що підвищують ризик виникнення виразки або кровотечі, а саме: пероральні кортикостероїдні засоби, антикоагулянтні засоби (наприклад варфарин), селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) або антиагрегантні засоби, такі як ацетилсаліцилова кислота.

Неселективні НПЗП здатні зменшувати агрегацію тромбоцитів та подовжувати час кровотечі за рахунок пригнічення синтезу простагландинів. Одночасне застосування декскетопрофену трометамолу та низькомолекулярного гепарину у профілактичних дозах у післяопераційний період вивчалося у клінічних дослідженнях, і впливу на показники коагуляції не виявлено. Однак хворим, які застосовують декскетопрофену трометамол одночасно з препаратами, що впливають на гемостаз, наприклад варфарин, інші кумаринові препарати або гепарини, необхідно перебувати під ретельним спостереженням лікаря.

Хворі з АГ та/або застійною серцевою недостатністю легкої або помірної тяжкості повинні перебувати під ретельним спостереженням лікаря через можливу затримку рідини в організмі та появу периферичних набряків.

Відповідно до наявних клінічних та епідеміологічних даних застосування деяких НПЗП, особливо у високих дозах та протягом тривалого часу, підвищує ризик виникнення станів, що спричинені тромбозом артерій, наприклад інфаркту міокарда або інсульту. Даних для виключення такого ризику при застосуванні декскетопрофену трометамолу недостатньо.

При неконтрольованій АГ, застійній серцевій недостатності, підтвердженій ІХС, захворюванні периферичних артерій та/або судин головного мозку декскетопрофену трометамол слід застосовувати тільки після ретельної оцінки стану хворого. Таку оцінку слід виконати також перед початком тривалого лікування хворих із факторами ризику серцево-судинних захворювань, наприклад АГ, гіперліпідемією, цукровим діабетом, курінням.

Були повідомлення про рідкісні випадки розвитку серйозних шкірних реакцій (деякі з летальним наслідком) на фоні застосування НПЗП, у тому числі ексфоліативного дерматиту, синдрому Стівенса — Джонсона та токсичного епідермального некролізу. Найбільший ризик їх виникнення спостерігається у хворих на початку лікування, у більшості хворих вони виникали протягом 1-го місяця терапії. При появі шкірного висипу, ознак ураження слизових оболонок або інших симптомів гіперчутливості препарат слід відмінити. Як і усі НПЗП, препарат здатний підвищувати рівень азоту сечовини та креатиніну у плазмі крові. Подібно до інших інгібіторів синтезу простагландинів його застосування може супроводжуватися побічними реакціями з боку нирок, що може призвести до гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, папілярного некрозу, нефротичного синдрому та гострої ниркової недостатності.

Як й інші НПЗП, препарат може спричинити тимчасове незначне підвищення показників деяких печінкових проб, а також значне підвищення рівня АсАТ та АлАТ. При відповідному підвищенні цих показників лікування слід припинити.

Слід з обережністю призначати препарат хворим із порушенням функції печінки та/або нирок, а також хворим з АГ та/або застійною серцевою недостатністю, оскільки у них на фоні застосування НПЗП можливі погіршення функції нирок, затримка рідини в організмі та поява периферичних набряків. Через підвищений ризик нефротоксичності препарат слід з обережністю застосовувати при лікуванні діуретичними засобами, а також у хворих, у яких можливий розвиток гіповолемії.

Особливої обережності слід дотримуватися при лікуванні пацієнтів із захворюваннями серця в анамнезі, зокрема з епізодами серцевої недостатності, оскільки на фоні застосування препарату підвищується ризик виникнення серцевої недостатності.

Найбільше порушень функції нирок, серцево-судинної системи та печінки виникає у хворих літнього віку.

Препарат слід з обережністю вводити хворим із порушенням кровотворення, системним червоним вовчаком та змішаними захворюваннями сполучної тканини.

Як й інші НПЗП, декскетопрофену трометамол може маскувати симптоми інфекційних захворювань. Під час застосування НПЗП були повідомлення про активізацію інфекційних процесів, що локалізуються у м’яких тканинах. Таким чином, якщо під час застосування з’являються або посилюються симптоми бактеріальної інфекції, хворим рекомендується негайно звернутися до лікаря.

Як і всі інші НПЗП, декскетопрофену трометамол може знижувати жіночу фертильність, тому його не рекомендується застосовувати у жінок, які планують вагітність. Для жінок, які мають проблеми із зачаттям або проходять обстеження на предмет безпліддя, слід розглянути можливість відміни препарату. Призначення препарату в I та II триместри вагітності можливе в разі крайньої необхідності.

Кожна ампула препарату містить 200 мг етанолу, що дорівнює 5 мл пива або 2,08 мл вина на дозу. Препарат може негативно впливати на осіб з алкоголізмом. Вміст етанолу слід враховувати при застосуванні препарату у I та II триместри вагітності, у дітей та хворих групи ризику, наприклад при захворюваннях печінки, а також у хворих на епілепсію.

Застосування у період вагітності та годування грудьми. Застосування препарату протипоказано в ІІІ триместр вагітності та у період годування грудьми.

Пригнічення синтезу простагландинів може негативно вплинути на вагітність та/або розвиток плода. Відповідно до результатів епідеміологічних досліджень застосування препаратів, що пригнічують синтез простагландинів, на ранніх термінах вагітності підвищує ризик викидня, виникнення у плода вади серця та незрощення передньої черевної стінки. Так, абсолютний ризик розвитку аномалій серцево-судинної системи зростав з <1% до приблизно 1,5%. Вважається, що небезпека виникнення таких явищ зростає з підвищенням дози препарату та збільшенням тривалості терапії. Призначення декскетопрофену трометамолу у I та II триместри вагітності можливе тільки при крайній необхідності. Жінкам, які планують вагітність, або у I та II триместри вагітності слід призначати найменшу можливу ефективну дозу декскетопрофену трометамолу протягом якомога коротшого терміну лікування.

Під час III триместру усі інгібітори синтезу простагландинів спричиняють ризики:

для плода:

•кардіопульмональний токсичний синдром (із закупоркою артеріальної протоки та легеневою гіпертензією);

•порушення функції нирок, яке може прогресувати до ниркової недостатності з розвитком маловоддя;

для матері та дитини наприкінці вагітності:

•подовження часу кровотечі (ефект пригнічення агрегації тромбоцитів), що можливе навіть за умови застосування низьких доз;

•затримка скорочення матки з відповідною затримкою пологів та затяжними пологами.

Даних про проникнення декскетопрофену у грудне молоко немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. На фоні застосування препарату можливі запаморочення та сонливість, тому не виключається слабкий або помірний вплив на здатність керувати транспортними засобами або обслуговувати інші механізми. Тому хворі мають це враховувати та об’єктивно оцінювати свою здатність до виконання таких робіт.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

одночасне застосування нижчезазначених засобів з НПЗП не рекомендується:

інші НПЗП, у тому числі саліцилати у високих дозах (≥3 г/добу). При одночасному застосуванні кількох НПЗП підвищується ризик виникнення виразки у травному тракті та шлунково-кишкової кровотечі внаслідок їх взаємно підсилювальної дії;

антикоагулянти: НПЗП підсилюють дію антикоагулянтів, наприклад варфарину, внаслідок високого ступеня зв’язування з білками плазми крові, а також пригнічення функції тромбоцитів та пошкодження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Якщо одночасне застосування необхідне, воно має проводитися під ретельним наглядом лікаря, з контролем відповідних лабораторних показників;

гепарин: підвищується ризик кровотеч (через пригнічення функції тромбоцитів та пошкодження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки). Якщо одночасне застосування необхідне, воно має проводитися під ретельним спостереженням лікаря, з контролем відповідних лабораторних показників;

кортикостероїдні засоби: підвищується ризик розвиту виразки у травному тракті та шлунково-кишкової кровотечі;

літій (були повідомлення щодо кількох НПЗП): НПЗП підвищують рівень літію у крові, що може призвести до інтоксикації (понижується виведення літію нирками). Тому на початку застосування декскетопрофену, при корекції дози або відміні препарату необхідно проконтролювати рівень літію у крові;

метотрексат у високих дозах (не менше 15 мг на тиждень). За рахунок зменшення ниркового кліренсу метотрексату на фоні застосування НПЗП у цілому посилюється його негативний вплив на систему крові;

похідні гідантоїну та сульфаніламіди: можливе посилення токсичності цих речовин.

Одночасне застосування нижчезазначених засобів з НПЗП вимагає обережності:

діуретичні засоби, інгібітори АПФ та антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ. Декскетопрофен знижує ефективність діуретичних засобів та інших антигіпертензивних засобів. У деяких хворих із порушенням функції нирок (наприклад при зневодненні або в осіб літнього віку) застосування засобів, що пригнічують ЦОГ, одночасно з інгібіторами АПФ або антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ може погіршити функцію нирок, що, як правило, є оборотним процесом. При застосуванні декскетопрофену разом із будь-яким діуретичним засобом слід переконатися у відсутності зневоднення у хворого, а на початку лікування необхідно контролювати функцію нирок;

метотрексат у низьких дозах (<15 мг на тиждень): за рахунок зниження ниркового кліренсу метотрексату на фоні застосування НПЗП посилюється його негативний вплив на систему крові загалом. У перші тижні одночасного застосування необхідно щотижня проводити аналіз крові. Навіть при незначному порушенні функції нирок, а також у хворих літнього віку лікування слід проводити під ретельним спостереженням лікаря;

пентоксифілін: існує ризик кровотечі. Необхідно посилити контроль і частіше перевіряти показник часу кровотечі;

зидовудин: існує ризик збільшення токсичного впливу на еритроцити за рахунок впливу на ретикулоцити, що після 1-го тижня застосування НПЗП призводить до тяжкої анемії. Протягом 1–2 тиж після початку застосування НПЗП слід зробити аналіз крові та перевірити вміст ретикулоцитів;

препарати сульфонілсечовини: НПЗП здатні посилити гіпоглікемічну дію цих засобів за рахунок заміщення їх у з’єднаннях з білками плазми крові.

Слід врахувати можливі взаємодії при застосуванні таких засобів:

блокатори β-адренорецепторів: НПЗП здатні послабити їх антигіпертензивну дію за рахунок пригнічення синтезу простагландинів;

циклоспорин і такролімус: можливе посилення нефротоксичності за рахунок впливу НПЗП на ниркові простагландини. При комбінованій терапії слід контролювати функцію нирок;

тромболітичні засоби: підвищується ризик кровотечі;

антиагрегантні засоби та СІЗЗС: підвищується ризик шлунково-кишкової кровотечі;

пробенецид: можливе підвищення концентрації декскетопрофену у плазмі крові, що, імовірно, зумовлено пригніченням канальцевої секреції та кон’югації препарату з глюкуроновою кислотою та потребує корекції дози декскетопрофену;

серцеві глікозиди: НПЗП здатні підвищити концентрацію глікозидів у плазмі крові;

міфепристон: через теоретичну імовірність зниження ефективності міфепристону під впливом інгібіторів простагландинсинтетази НПЗП слід призначати тільки через 8–12 діб після терапії міфепристоном;

хінолон: результати досліджень на тваринах показали, що при застосуванні похідних хінолону у високих дозах у комбінації з НПЗП підвищується ризик розвитку судом.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

симптоматика передозування невідома. Аналогічні лікарські засоби спричиняють порушення з боку травного тракту (блювання, анорексія, біль у животі) та нервової системи (сонливість, запаморочення, дезорієнтація, головний біль). При випадковому передозуванні слід негайно розпочати симптоматичне лікування відповідно до стану хворого. Декскетопрофену трометамол видаляється з організму за допомогою діалізу.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла місці.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 12.09.2019 р. Версія для друку

Ціни на СЕРТОФЕН в містах України

Вінниця 128.71 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 107.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 126, тел.: +380432664213

Дніпро 129.03 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 109.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, просп. Героїв, 37, тел.: +380567137505

Житомир 123.58 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 109.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 41, тел.: +380412551230

Запоріжжя 126.98 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 107.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, просп. Соборний, 6, тел.: +380632276128

Івано-Франківск 129.68 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 125 грн./уп.
«АПТЕКА 03» Івано-Франківськ, вул. Мазепи Гетьмана, 177, тел.: +380800505911

Київ 141.49 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 112.03 грн./уп.
«КАПСУЛА» Київ, вул. Ломоносова, 46/1, тел.: +380674220220

Кропивницький 129.94 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 123.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Преображенська, 84, тел.: +380522242597

Луцьк 128.65 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 109.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Луцьк, вул. Львівська, 63, тел.: +380332767481

Львів 140.92 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 120.5 грн./уп.
«ПОДОРОЖНИК» Львів, вул. Величковського, 1Б, тел.: +380677713965

Миколаїв 132.84 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 119.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Південна, 39, тел.: +380512223196

Одеса 131.95 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 108.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Палія Семена, 82, тел.: +380487587758

Полтава 123.25 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 104.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Великотирнівська, 39А, тел.: +380631867581

Рівне 127.39 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 125 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Рівне, вул. Соборна, 336, тел.: +380800505911

Суми 127.43 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 122.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Харківська, 32

Тернопіль 186.79 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 125 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Тернопіль, вул. Живова, 23, тел.: +380800505911

Ужгород 137.41 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 127.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Ужгород, вул. Легоцького, 7

Харків 125.95 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 107.5 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Золочівська, 27, тел.: +380573720004

Херсон 126.22 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 125 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Херсон, перехр. Патона / Шенгелія, -, тел.: +380800505911

Хмельницький 140.92 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 125 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Хмельницький, вул. Кам'янецька, 80, тел.: +380800505911

Черкаси 126.18 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 105.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Гагаріна Юрія, 29, тел.: +380632391077

Чернігів 128.66 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 122.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 141.6 грн./уп.

СЕРТОФЕН р-н д/ін. 50 мг/2 мл ампул.в контур.ячейк.упак. 2 мл № 5, World Medicine ..... 122.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 11

Developed by Maxim Levchenko