• Кабинет
 • КАРДІСЕЙВ® 150 мг (KARDISAVE 150 mg)

  Склад і форма випуску

  таблетки, вкриті плівковою оболонкою 150 мг блістер у пачці, № 30, 50Ціни в аптеках
  Кислота ацетилсаліцилова
  150 мг
  1 таблетка містить ацетилсаліцилової кислоти у перерахуванні на 100% суху речовину 150 мг;
  допоміжні речовини: магнію гідроксид, крохмаль прежелатинізований, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат;
  плівкова оболонка: Opadry II 85G18490 white (спирт полівініловий, поліетиленгліколь, тальк, титану діоксид (Е 171), лецитин)..
  № UA/14585/01/01 від 26.05.2020
  B

  Фармакологічні властивості

  фармакодинаміка.

  Ацетилсаліцилова кислота є аналгетичним, протизапальним, жарознижувальним і антиагрегантним засобом.

  Основний фармакологічний ефект – інгібування утворення простагландинів і тромбоксанів. Знеболювальний ефект є додатковим ефектом, який спричинений інгібуванням ферменту циклооксигенази. Протизапальний ефект позв’язаний зі зменшеним кровотоком, спричиненим інгібуванням синтезу PGE2.

  Ацетилсаліцилова кислота необоротно інгібує синтез простагландинів G/H, її вплив на простагландини триває довше, ніж ацетилсаліцилова кислота знаходиться в організмі. Вплив ацетилсаліцилової кислоти на біосинтез тромбоксану у тромбоцитах та на час кровотечі продовжується тривалий час після припинення лікування. Дія припиняється тільки після появи нових тромбоцитів у плазмі.

  Гідроксид магнію має антацидний ефект і захищає слизову оболонку травного тракту від подразливого впливу ацетилсаліцилової кислоти.

  Фармакокінетика.

  Абсорбція. Після прийому внутрішньо ацетилсаліцилова кислота швидко всмоктується з травного тракту. Швидкість абсорбції знижується з прийомом їжі та у пацієнтів з приступами мігрені, збільшується – у пацієнтів з ахлоргідрією або у пацієнтів, які приймають полісорбати або антациди. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 0,5-2 години.

  При пероральному застосуванні магній в невеликих кількостях повільно абсорбується з тонкого кишечнику.

  Розподіл. Зв’язування ацетилсаліцилової кислоти з білками плазми становить 80-90%. Об’єм розподілу у дорослих становить 170 мл/кг маси тіла. Саліцилати сильно зв’язуються з білками плазми і швидко розповсюджуються по організму. Саліцилати проникають у грудне молоко та можуть проникати через плацентарний бар’єр. Магній розповсюджується з білками в зв’язаному вигляді (приблизно 25-30%). Невелика кількість виводиться у грудне молоко. Магній може переходити через плацентарний бар’єр.

  Метаболізм. Ацетилсаліцилова кислота гідролізується до активного метаболіту – саліцилата –

  в стінці шлунка. Після абсорбції ацетилсаліцилова кислота швидко перетворюється в саліцилову кислоту, але протягом перших 20 хвилин після прийому внутрішньо вона є домінуючою у плазмі.

  Виведення. Саліцилат виводиться головним чином за рахунок печінкового метаболізму. Період напіввиведення складає 2-3 години. При високій дозі ацетилсаліцилової кислоти період напіввиведення збільшується до 15-30 годин. Саліцилат також виводиться в незміненому вигляді з сечею. Виведений об’єм залежить від рівня дози та рН сечі. Приблизно 30 % дози виводиться з сечею, якщо реакція сечі лужна, і тільки 2% – якщо кисла. Невелика кількість магнію виводиться з сечею, але більша частина реабсорбується та виводиться з калом.

  Показання КАРДІСЕЙВ 150 мг

  гостра та хронічна ішемічна хвороба серця.

  Застосування КАРДІСЕЙВ 150 мг

  рекомендована початкова доза – 150 мг на добу. Підтримувальна доза – 75 мг на добу.

  Таблетки ковтати цілими, за необхідності запивати водою. За бажанням таблетку можна розломити навпіл, розжувати або попередньо розтерти.

  Курс лікування визначає індивідуально лікар, залежно від показань і тяжкості захворювання.

  Діти.

  Препарат не слід застосовувати дітям.

  Протипоказання

  підвищена чутливість до компонентів препарату, інших саліцилатів; виразка шлунка у фазі загострення; схильність до кровотеч (дефіцит вітаміну К, тромбоцитопенія, гемофілія); печінкова недостатність тяжкого ступеня, тяжкі порушення діяльності нирок (рівень клубочкової фільтрації <10 мл/хв); виражена серцева недостатність; астма, набряк Квінке, спричинені застосуванням саліцилатів або нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), в анамнезі.

  Побічна дія

  небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); нечасто (>1/1000, <1/100); рідко (>1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000, включаючи поодинокі випадки).

  Порушення з боку крові та лімфатичної системи.

  Дуже часто: збільшена кровоточивість, інгібування агрегації тромбоцитів.

  Нечасто: прихована кровотеча.

  Рідко: анемія у випадку тривалої терапії.

  Дуже рідко: гіпопротромбінемія (високі дози), тромбоцитопенія, нейтропенія, апластична анемія, еозинофілія, агранулоцитоз.

  Порушення з боку імунної системи.

  Нечасто: анафілактичні реакції, алергічний риніт.

  Порушення з боку ендокринної системи.

  Рідко: гіпоглікемія.

  Порушення з боку нервової системи.

  Часто: головний біль, безсоння.

  Нечасто: запаморочення (вертиго), дрімота.

  Рідко: інтрацеребральний крововилив.

  Порушення з боку органів чуття.

  Нечасто: дзвін у вухах.

  Рідко: дозозалежна оборотна втрата слуху та глухота.

  Порушення з боку дихальної системи.

  Часто: бронхоспазм (у хворих на астму).

  Порушення з боку травного тракту.

  Дуже часто: печія, рефлюкс.

  Часто: ерозивні ураження верхнього відділу травного тракту, нудота, диспепсія, блювання, діарея.

  Нечасто: виразки верхнього відділу травного тракту, в т. ч. блювання з кров’ю та дьогтеподібне випорожнення.

  Рідко: шлунково-кишкові кровотечі, перфорації.

  Дуже рідко: стоматит, езофагіт, токсичне ураження з виразками нижнього відділу травного тракту, стриктура, коліт, загострення синдрому подразненої товстої кишки.

  Порушення з боку печінки.

  Рідко: збільшення рівня трансамінази та лужної фосфатази сироватки.

  Дуже рідко: дозозалежний оборотний гострий гепатит середнього ступеня.

  Порушення з боку шкіри.

  Часто: кропив’янка, висип різного характеру, ангіоедема, пурпура, геморагічний васкуліт, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.

  Особливості застосування

  необхідно уникати тривалого сумісного застосування Кардісейву з нестероїдними протизапальними засобами, оскільки збільшується ризик виникнення побічних явищ. У пацієнтів літнього віку при тривалому застосуванні препарату підвищується ризик виникнення шлунково-кишкових кровотеч.

  У випадку запланованого хірургічного втручання рекомендується припинити прийом препарату за декілька днів.

  Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з астмою та алергічними реакціями, диспепсією, ураженнями слизової оболонки шлунка, порушеною функцією печінки або нирок. При застосуванні малих доз ацетилсаліцилової кислоти може знижуватись виведення сечової кислоти.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Рішення щодо застосування препарату Кардісейв у І-ІІ триместрі вагітності та у період годування груддю повинно прийматися після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик. Препарат у таких випадках застосовують у максимально низьких дозах (до 100 мг на добу) та під ретельним наглядом. Термін застосування максимально короткий.

  Препарат протипоказано застосовувати у ІІІ триместрі вагітності.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

  Не впливає.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  при сумісному застосуванні Кардісейв посилює дію гіпоглікемічних засобів, антикоагулянтів (наприклад, варфарин, фенпрокумон, клопідогрель, гепарин), ацетазоламіду, метотрексату. Пригнічує дію фуросеміду, спіронолактону, інгібіторів АПФ. Не рекомендується сумісне застосування з НПЗЗ. Антациди можуть знижувати всмоктування препарату. Клінічне значення взаємодії ацетилсаліцилової кислоти та магнію мінімальне за рахунок невеликої кількості магнію, який входить до складу препарату. Застосування з пробенецидом послаблює дію обох препаратів.

  Передозування

  небезпечна доза для дорослих – 150 мг/кг маси тіла.

  Симптоми хронічного отруєння середнього ступеня (результат тривалого застосування високих доз препарату): запаморочення, дзвін у вухах, глухота, вазодилатація, підвищена пітливість, нудота, блювання, головний біль, помутніння свідомості.

  Симптоми тяжкого та гострого отруєння (внаслідок передозування): гіпервентиляція легень, жар, неспокій, кетоз, респіраторний алкалоз та метаболічний ацидоз.

  У випадку тяжкого отруєння пригнічення центральної нервової системи може призвести до коми, кардіоваскулярного колапсу та зупинки дихання.

  Гостре отруєння ацетилсаліциловою кислотою (>300 мг/кг) часто спричиняє гостру печінкову недостатність, а доза більш ніж 500 мг/кг може бути смертельною.

  Лікування. У випадку гострого передозування необхідно промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

  Необхідно відновити баланс рідини та електролітів, щоб уникнути ацидозу, гіперпірексії, гіперкаліємії та зневоднення. Ефективними методами видалення саліцилату з плазми крові є лужний діурез, гемодіаліз або гемоперфузія.

  Умови зберігання

  в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

  Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Дата додавання: 08.07.2020 р.
  © Компендиум 2019

  Інструкція

  На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
  Developed by Maxim Levchenko