ЛАЗЕЯ (LASEA)
Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Застосування
- Протипоказання
- Побічна дія
- Особливості застосування
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами
- Передозування
- Умови зберігання
- Діагнози
- Рекомендовані аналоги
- Торговельні найменування
Фармакологічні властивості
фармакодинаміка. Лазея, яка містить лавандову олію Silexan®, чинить антидепресивну, анксіолітичну та заспокійливу дію після перорального введення препарату. Дослідження in vitro показали, що Silexan® взаємодіє з керованими напругою кальцієвими каналами (VOCCs), головним чином P/Q-типу, проте механізм дії або місце зв’язування з кальцієвими каналами не визначене. Є повідомлення про те, що лавандова олія впливає на ГАМК-рецептори шляхом потенціювання відповіді ГАМК. Ліналоол, основний компонент лавандової олії, взаємодіє з глютаматовими рецепторами, пригнічує захват глютамату, а також його вивільнення і модулює ГАМК-рецептори.
Фармакокінетика. При пероральному введенні 80 мг Silexan® в дослідженні першої фази через 30 хв після його прийому було зареєстровано концентрацію основного компонента ефірної олії, ліналоолу, на рівні 22 нг/мл. Концентрація ліналоолу в плазмі крові знижувалася протягом 5 год після введення із середнім значенням площі під кривою (AUC) на рівні 33 нг·год/мл.
Показання ЛАЗЕЯ
лікування від легких до помірних форм тривожних розладів з такими симптомами, як нервове напруження, роздратованість і занепокоєння.
Застосування ЛАЗЕЯ
дорослим і дітям віком від 12 років: по 1 капсулі на добу (що відповідає 80 мг олії лаванди).
Капсули слід приймати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини (переважно склянка питної води). Лазею не рекомендується приймати в положенні лежачи.
Протипоказання
підвищена чутливість до лавандової олії або будь-якого з компонентів препарату. Помірне або тяжке порушення функції печінки. Дитячий вік до 12 років.
Побічна дія
з боку ШКТ: часто ― шлунково-кишкові розлади (в основному відрижка).
Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин/розлади імунної системи: часто ― шкірні алергічні реакції.
Особливості застосування
пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати Лазею.
Застосування у період вагітності та годування груддю. Клінічні дані щодо застосування лавандової олії в період вагітності відсутні. Лазею не рекомендується застосовувати під час вагітності. Безпека застосування в період годування груддю дотепер не вивчалася. Невідомо, чи проникають компоненти лавандової олії або їх метаболіти у грудне молоко. У період годування груддю не рекомендується застосовувати Лазею.
Діти. Призначають дітям віком від 12 років.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами. Невідомо.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
невідомо.
Передозування
повідомлень про випадки передозування не надходило.
Умови зберігання
при температурі не вище 30 °C у недоступному для дітей місці.
Діагнози, при яких застосовують ЛАЗЕЯ
Тривожний розлад | МКХ F41.9 |
Інструкція