Всі працюючі аптеки України
Можна сплатити ліки карткою підтримка
0
UA | RU

Тамсін Форте

(Tamsin Forte)
Виробник:

Склад і форма випуску

Можна сплатити ліки карткою підтримка
Класифікація
Лікарські засоби
Активна речовина

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Тамсулозин селективно і конкурентно зв’язується з постсинаптичними α1-адренорецепторами, особливо підтипами αlA та αlD. Це приводить до зниження тонусу гладких м’язів передміхурової залози, шийки сечового міхура і передміхурової ділянки уретри.

Тамсулозин збільшує максимальну швидкість потоку сечі. Він полегшує обструкцію шляхом розслаблення гладких м’язів передміхурової залози і уретри, тим самим полегшуючи сечовипускання. Одночасно зменшуються симптоми обструкції та подразнення, пов’язані з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (утруднення початку сечовипускання, послаблення струменя сечі, крапання після закінчення сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура, часті позиви до сечовипускання в нічний час, невідкладність сечовипускання).

Ці ефекти щодо акумулювання і сечовипускання зберігаються при тривалій терапії. Дані спостережень свідчать, що застосування тамсулозину може відкласти необхідність хірургічного втручання або катетеризації.

Блокатори α1A-адренорецепторів можуть знижувати АТ за рахунок зниження периферичного опору. Ніякого зниження АТ не спостерігалося під час досліджень із застосуванням тамсулозину пацієнтам з нормальним АТ.

Фармакокінетика. Абсорбція. Тамсін Форте — таблетка пролонгованої дії з контрольованим вивільненням, що забезпечує тривале та повільне вивільнення тамсулозину, що дає експозицію зі слабкими коливаннями протягом 24 год.

Після перорального застосування 57% тамсулозину абсорбується в кишечнику. Швидкість і розмір абсорбції не залежать від приймання їжі. Тамсулозин демонструє лінійну фармакокінетику.

Після одноразового прийому тамсулозину натще Cmax тамсулозину в плазмі крові спостерігається в середньому через 6 год. У рівноважному стані, який досягається на четвертий день прийому препарату, Cmax тамсулозину в плазмі крові спостерігається через 4–6 год незалежно від прийому їжі. Cmax у плазмі крові підвищуються з 6 нг/мл після першого прийому до 11 нг/мл — у рівноважному стані. Як результат тривалого вивільнення таблеток пролонгованої дії найнижчий рівень концентрації тамсулозину в плазмі крові становить 40% Cmax незалежно від прийому їжі.

Існує значна відмінність у різних пацієнтів у рівнях у плазмі крові як після одно-, так і багаторазового застосування.

Розподіл. Зв’язування з білками плазми крові — 99%. Vd незначний — до 0,2 л/кг маси тіла.

Метаболізм. Тамсулозин має низький ефект першого проходження, метаболізуючись повільно. Більша частина тамсулозину наявна в плазмі крові у вигляді незмінної активної речовини. Він метаболізується в печінці.

У щурів не спостерігалась індукція мікросомальних ферментів печінки, викликана тамсулозином.

Ніякого коригування дози не потребується при печінковій недостатності. Жоден з метаболітів не є активнішим, ніж оригінальна сполука.

Виведення. Тамсулозину гідрохлорид виділяється нирками, 4–6% дози — у незміненому вигляді. Т½ тамсулозину при одноразовому прийомі та у рівноважному стані — 19 і 15 год відповідно. Ніякого коригування дози не потрібно при нирковій недостатності.

Показання Тамсін Форте

лікування функціональних розладів з боку нижніх сечовивідних шляхів при доброякісній гіперплазії передміхурової залози.

Застосування Тамсін Форте

для перорального застосування.

Рекомендована 1 таблетка щоденно, незалежно від прийому їжі. Таблетку слід ковтати цілою, не розжовуючи її, оскільки це буде перешкоджати пролонгованому вивільненню активної речовини.

Порушення функції нирок не вимагає зниження дози.

Пацієнти з порушенням функції печінки легкого та середнього ступеня тяжкості також не потребують зниження дозування.

Протипоказання

підвищена чутливість до тамсулозину гідрохлориду, включаючи медикаментозний ангіоневротичний набряк, або до будь-якої з допоміжних речовин, ортостатична гіпотензія, тяжка печінкова недостатність.

Побічна дія

з боку ЦНС: запаморочення, головний біль, непритомність.

З боку статевої системи: ретроградна еякуляція, пріапізм.

З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, постуральна гіпотензія.

З боку дихальної системи: риніт.

З боку травної системи: запор, діарея, нудота, блювання.

З боку шкіри та слизових оболонок: висип, кропив’янка, свербіж, cиндром Стівенса — Джонсона, ангіоневротичний набряк Квінке.

Розлади загального характеру: астенія.

Є спонтанні повідомлення про випадки атріальної фібриляції, аритмії, тахікардії та диспное у постреєстраційний період, частота реакцій та роль тамсулозину у цьому разі не може бути достовірно встановлена.

Описано випадки інтраопераційної нестабільності райдужної оболонки ока (синдром звуженої зіниці) при операції з приводу катаракти та глаукоми у пацієнтів, які тривалий час приймали тамсулозин (див. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ).

Особливості застосування

як і у випадку з іншими блокаторами α1-адренорецепторів, при лікуванні у поодиноких випадках тамсулозином може виникнути зниження АТ, викликаючи непритомний стан. При перших ознаках ортостатичної гіпотензії (запаморочення, слабкість) пацієнта необхідно перевести у сидяче або лежаче положення до зникнення симптомів.

Лікуванню тамсулозином повинно передувати обстеження хворого з метою виключення будь-якого іншого захворювання, що може викликати такі ж симптоми, як і доброякісна гіперплазія передміхурової залози. Перед початком лікування та регулярно під час терапії потрібно проводити пальцеве ректальне обстеження та за необхідності — визначати специфічний простатичний антиген. Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <10 мл/хв), оскільки не проводилися дослідження за участю цих пацієнтів.

Інтраопераційний синдром в’ялої райдужки — різновид синдрому вузької зіниці — спостерігався під час операції з видалення катаракти у деяких пацієнтів, які застосовували тамсулозин під час операції або в передопераційний період. Інтраопераційний синдром в’ялої райдужки може призвести до підвищених процедурних ускладнень під час операції. Початок терапії із застосуванням тамсулозину пацієнтам, для яких запланована операція з видалення катаракти, не рекомендується. Припинення застосування тамсулозину за 1–2 тиж до операції з видалення катаракти і глаукоми за деякими даними вважається доцільним, але користь і тривалість припинення терапії до хірургії катаракти ще не встановлені.

Перед операцією хірурги-офтальмологи мають дізнатися, чи приймав (або приймає) пацієнт тамсулозин, щоб запобігти можливим ускладненням, пов’язаним із нестабільністю райдужної оболонки ока.

Тамсулозину гідрохлорид не слід призначати у комбінації з сильними інгібіторами CYP 3A4 пацієнтам з низьким метаболізмом CYP 2D6.

Тамсулозину гідрохлорид слід застосовувати з обережністю у поєднанні з сильними і помірними інгібіторами CYP 3A4 (див. ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами і працювати з механізмами не проводилися. Однак пацієнти повинні бути проінформовані про можливе виникнення запаморочення.

Застосування у період вагітності чи годування грудьми. Цей препарат застосовують лише для лікування чоловіків.

Діти. Немає відповідних показань щодо застосування тамсулозину у дітей.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

одночасне застосування тамсулозину гідрохлориду з сильними інгібіторами CYP 3A4 може призвести до збільшення впливу тамсулозину гідрохлориду. Поєднане застосування з кетоконазолом (відомий сильний інгібітор CYP 3A4) призводить до збільшення Сmах і AUC до 2,2 і 2,8 відповідно.

Одночасне застосування тамсулозину гідрохлориду і пароксетину (сильний інгібітор CYP 2D6) призводить до збільшення Сmах і AUC до 1,3 і 1,6 відповідно, але це не є клінічно значущим.

Тамсулозину гідрохлорид не слід призначати у комбінації з сильними інгібіторами CYP 3A4 пацієнтам з низьким метаболізмом CYP 2D6.

Тамсулозину гідрохлорид слід застосовувати з обережністю у поєднанні з сильними і помірними інгібіторами CYP 3A4.

При одночасному застосуванні тамсулозину гідрохлорид з атенололом, еналаприлом, ніфедипіном або теофіліном лікарської взаємодії не відзначалося. Одночасне застосування з циметидином підвищує, а з фуросемідом знижує концентрацію тамсулозину в плазмі крові, але оскільки ці рівні залишаються у межах норми, у спеціальній корекції дозування тамсулозину немає потреби.

У дослідженнях in vitro діазепам, пропранолол, трихлорметіазид, хлормадинон, амітриптилін, диклофенак, глібенкламід, симвастатин та варфарин не впливають на вільну фракцію тамсулозину у плазмі крові людини. Подібним чином тамсулозин не змінює рівень вільних фракцій діазепаму, пропанололу, трихлорметіазиду та хлормадинону у плазмі крові людини.

У дослідженнях in vitro не виявлено взаємодії на рівні печінкового метаболізму за участю мікросомальних фракцій у печінці (показовою була система ферментативного метаболізму за участю цитохрому Р450 стосовно амітриптиліну, сальбутамолу, глібенкламіду та фінастериду). Проте диклофенак та варфарин можуть прискорювати елімінацію тамсулозину з плазми крові.

Одночасне застосування з іншими блокаторами α1-адренорецепторів може посилювати гіпотензивний ефект.

Передозування

не було повідомлень про гостре передозування тамсулозином гідрохлоридом 5 мг. Спостерігалися гостра артеріальна гіпотензія (САТ 70 мм рт. ст.), блювання і діарея, які усувалися інфузійною терапією, і пацієнта можна було виписати в той же день.

У разі гострої артеріальної гіпотензії, яка трапляється після передозування, необхідно підтримати серцево-судинну систему. АТ і ЧСС нормалізуються в горизонтальному положенні тіла. Якщо це не допомагає, то застосовують плазмозамінні засоби і за необхідності — судинозвужувальні засоби. Слід контролювати ниркову функцію і застосовувати підтримувальні заходи. Діаліз неефективний у зв’язку з високим ступенем зв’язування тамсулозину з білками плазми крові.

Щоб запобігти абсорбції, викликають блювання. Промивають шлунок, призначають активоване вугілля, осмотичний проносний засіб, такий як сульфат натрію.

Умови зберігання

в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС у сухому місці.

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують Тамсін Форте

Гіперплазія передміхурової залози МКХ N40
ЗНО (злоякісне новоутворення) передміхурової залози МКХ C61
Інші запальні хвороби передміхурової залози МКХ N41.8
Калькульозний простатит МКХ N41.1
Дата додавання: 03.05.2022 р.
© Компендіум 2019

Рекомендовані аналоги Тамсін Форте:

Простазан-Віста
капсули з модифікованим вивільненням 0,4 мг блістер у картонній коробці, № 30
Містрал Кепітал Менеджмент
Простазан-Віста
таблетки пролонгованої дії 0,4 мг блістер, № 30
Містрал Кепітал Менеджмент
Спеціалізований мобільний додаток
для пошуку інформації про лікарські препарати
Наведіть камеру на QR-код, щоб завантажити
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko