ХОЛУДЕКСАН капсули тверді

Уорлд Медицин

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

капс. тверд. 300 мг блістер, № 20

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-11-08 р. № 1385. Р.п. № UA/14162/01/01

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Склад

діюча речовина: урсодезоксихолева кислота;

1 капсула містить урсодезоксихолевої кислоти 300 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

склад капсули: заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (E 171), желатин.

Лікарська форма

Капсули тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: непрозорі, тверді желатинові капсули, корпус рожевого кольору, кришечка червоно-коричневого кольору, що містять порошок білого або майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.

Код АТХ

А05А А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Незначну кількість урсодезоксихолевої кислоти знайдено у жовчі людини. Після перорального застосування урсодезоксихолева кислота знижує насиченість жовчі холестерином, пригнічуючи його поглинання у кишечнику і знижуючи секрецію холестерину в жовчі. Можливо, завдяки дисперсії холестерину та утворенню рідких кристалів відбувається поступове розчинення жовчних каменів.

Згідно з сучасними даними вважається, що ефект урсодезоксихолевої кислоти при захворюваннях печінки та холестазі обумовлений відносною заміною ліпофільних, подібних до детергентів токсичних жовчних кислот гідрофільною цитопротекторною нетоксичною урсодезоксихолевою кислотою, покращенням секреторної здатності гепатоцитів та імунорегуляторними процесами.

Фармакокінетика.

При пероральному застосуванні урсодезоксихолева кислота швидко поглинається в порожній та верхньому відділі клубової кишки шляхом пасивного транспорту, а в термінальному відділі клубової кишки — шляхом активного транспорту. Швидкість поглинання зазвичай становить 60–80%. Після поглинання жовчна кислота підлягає в печінці майже повній кон'югації з амінокислотами гліцином та таурином і після цього екскретується з жовчю. Кліренс першого проходження через печінку становить до 60%.

Залежно від добової дози і основного порушення або стану печінки більш гідрофільна урсодезоксихолева кислота кумулюється в жовчі. Водночас спостерігається відносне зменшення інших більш ліпофільних жовчних кислот.

Під впливом кишкових бактерій відбувається часткова деградація до 7-кетолітохолевої та літохолевої кислот. Літохолева кислота є гепатотоксичною і викликає ушкодження паренхіми печінки у ряду видів тварин. У людини поглинається лише незначна її кількість, яка у печінці сульфатується і, таким чином, детоксикується, перш ніж бути виведеною з жовчю і, нарешті, з калом.

Біологічний період напіврозпаду урсодезоксихолевої кислоти становить 3,5–5,8 діб.

Клінічні характеристики

Показання

 • Розчинення рентгеннегативних холестеринових жовчних каменів розміром не більше

  15 мм у діаметрі у хворих з функціонуючим жовчним міхуром, незважаючи на наявність у ньому жовчного(-их) каменя(-ів);

 • лікування гастриту з рефлюксом жовчі;
 • симптоматичне лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ) за умови відсутності декомпенсованого цирозу печінки.

Протипоказання

 • Гіперчутливість до будь-якої речовини, що входить до складу лікарського засобу;
 • гостре запалення жовчного міхура або жовчних протоків;
 • непрохідність жовчних протоків (закупорка загальної жовчної протоки або протоки міхура).
 • не призначають хворим з жовчним міхуром, що не візуалізується рентгенологічними методами, з кальцифікованими каменями, порушеною скоротністю жовчного міхура або такими, що мають часті жовчні коліки.

Особливі заходи безпеки

Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря.

Протягом перших 3 місяців лікування кожні 4 тижні необхідно перевіряти параметри функцій печінки АСТ (SGOT), АЛТ (SGPT) та гамма-ГТ (γ-GT) і кожні 3 місяці — при подальшому лікуванні. Це дасть змогу не лише виявити пацієнтів з первинним біліарним цирозом, що відповідають на лікування препаратом, але й провести ранню діагностику можливих уражень печінки, особливо у пацієнтів з первинним біліарним цирозом на пізніх стадіях захворювання.

Розчинення холестеринових жовчних каменів

Для оцінки терапевтичного ефекту та своєчасного виявлення кальцифікації жовчних каменів залежно від розміру каменя слід проводити візуалізацію загального вигляду жовчного міхура (оральна холецистографія) і можливої оклюзії протоків у положенні пацієнта стоячи та лежачи на спині (ультразвукове обстеження) через 6–10 місяців після початку лікування.

Препарат не можна застосовувати у разі неможливості візуалізації жовчного міхура або у разі кальцифікації каменів, порушення скоротливості жовчного міхура або частих жовчних колік.

Лікування первинного біліарного цирозу на пізніх стадіях захворювання

Дуже рідко спостерігалися випадки декомпенсації цирозу печінки, яка частково регресувала після відміни лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат не можна застосовувати одночасно з колестираміном, колестиполом або антацидними препаратами, які містять гідроксид алюмінію та/або оксид алюмінію (смектит), оскільки у кишечнику ці препарати зв'язують урсодезоксихолеву кислоту і, таким чином, уповільнюють її всмоктування та зменшують ефективність. Якщо застосування препаратів, що містять одну з вищезазначених речовин, є обов'язковим, то їх потрібно приймати щонайменше за 2 години до чи після прийому урсодезоксихолевої кислоти.

Препарати урсодезоксихолевої кислоти можуть посилювати всмоктування циклоспорину з кишечнику. Тому у пацієнтів, які застосовують циклоспорин, необхідно контролювати концентрацію цієї речовини у крові і коригувати його дозу у разі необхідності.

В окремих випадках урсодезоксихолева кислота може зменшувати всмоктування ципрофлоксацину.

Було показано, що урсодезоксихолева кислота зменшує максимальні сироваткові концентрації (Cmax) і значення площі під кривою (AUC) для кальцієвого антагоніста нітрендипіну. Крім того, повідомлялося про взаємодію з дапсоном, яка призводила до зниження терапевтичного ефекту останнього. Ці дані разом з результатами досліджень in vitro вказують на можливу індукцію урсодезоксихолевою кислотою цитохром Р450-залежних ферментів 3А.

Естрогени і препарати, що знижують рівень холестерину в сироватці крові, такі як клофібрат, можуть сприяти утворенню жовчних каменів і, таким чином, знижувати ефективність урсодезоксихолевої кислоти при її застосуванні для розчинення жовчних каменів.

Особливості застосування

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Достатніх даних про застосування урсодезоксихолевої кислоти у період вагітності, зокрема у І триместрі, немає. Препарати урсодезоксихолевої кислоти не слід застосовувати у період вагітності, якщо це не є беззаперечно необхідним.

Жінкам репродуктивного віку препарат можна призначати лише за умови застосування надійних засобів контрацепції: рекомендується застосування негормональних контрацептивів або гормональних контрацептивів з низьким вмістом естрогенів. Однак пацієнткам, які застосовують урсодезоксихолеву кислоту для розчинення жовчних каменів, слід застосовувати лише ефективні негормональні методи контрацепції, оскільки гормональні контрацептиви можуть сприяти утворенню жовчних каменів. Перед початком лікування необхідно виключити можливість вагітності.

Відомостей про проникнення урсодезоксихолевої кислоти у грудне молоко немає, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю. У разі необхідності застосування урсодезоксихолевої кислоти годування груддю необхідно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу препарату на здатність пацієнта керувати автомобілем та працювати з механізмами не спостерігалося.

Спосіб застосування та дози

Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря. Для пацієнтів з масою тіла менше 47 кг або у яких виникають труднощі при ковтанні капсул, рекомендовано застосовувати препарат в іншій лікарській формі, наприклад, у формі суспензії.

Для розчинення холестеринових жовчних каменів

Рекомендована доза препарату становить 10 мг урсодезоксихолевої кислоти/кг маси тіла, що еквівалентно:

 • до 60 кг — 2 капсулам;
 • 61–90 кг — 3 капсулам;
 • 91–120 кг — 4 капсулам;
 • більше 120 кг — 5 капсул.

Капсули потрібно ковтати цілими, запиваючи водою, 1 раз на добу, увечері перед сном. Капсули потрібно приймати регулярно.

Необхідний для розчинення жовчних каменів час зазвичай становить 6–24 місяців. Якщо зменшення розмірів жовчних каменів не спостерігається після 12 місяців прийому, слід припинити терапію.

Успіх лікування потрібно перевіряти кожні 6 місяців за допомогою ультразвукового або рентгенологічного дослідження. Додатковими дослідженнями потрібно перевіряти, чи з часом не відбулась кальцифікація каменів. Якщо це трапилось, лікування слід припинити.

Для лікування гастриту з рефлюксом жовчі

Дозування препарату та тривалість лікування визначає лікар для кожного пацієнта індивідуально. Зазвичай призначають прийом 1 капсули на добу, увечері перед сном, протягом 10–14 днів.

Для симптоматичного лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ)

Добова доза препарату залежить від маси тіла та становить 14±2 мг урсодезоксихолевої кислоти/кг маси тіла.

У перші 3 місяці лікування капсули потрібно приймати, розподіливши добову дозу на

3 прийоми протягом дня. При покращенні показників функції печінки добову дозу можна приймати 1 раз на день, увечері. Рекомендується така схема прийому препарату:

Маса тіла Добова доза, капс. Ранковий прийом,

капс.

Денний прийом,

капс.

Вечірній прийом,

капс.

Від 47 до 50 кг 2 1 1
Від 50 до 65 кг 3 1 1 1
Від 65 до 85 кг 4 1 1 2
Від 85 до 110 кг 5 1 2 2
Більше 110 кг 6 2 2 2

Капсули потрібно ковтати цілими, запиваючи рідиною. Необхідно дотримуватись регулярності прийому.

Застосування препарату при первинному біліарному цирозі може бути необмеженим у часі.

У пацієнтів з первинним біліарним цирозом іноді на початку лікування можуть погіршуватись клінічні симптоми, наприклад, може посилюватися свербіж. Якщо це трапилось, терапію слід продовжувати, приймаючи 1 капсулу препарату на добу. Після зникнення симптомів погіршення потрібно поступово підвищувати дозу (збільшуючи щотижня добову дозу на 1 капсулу) до досягнення призначеного дозування.

Діти.

Принципових обмежень для застосування препаратів урсодезоксихолевої кислоти дітям немає, але капсули не слід застосовувати дітям з масою тіла менше 47 кг. Якщо дитина важить менше 47 кг та/або має труднощі з ковтанням, рекомендується застосовувати препарати урсодезоксихолевої кислоти в іншій лікарській формі, наприклад, у формі суспензії.

Передозування

При передозуванні препарату можлива діарея. Взагалі інші симптоми передозування малоймовірні, оскільки при збільшенні дози рівень всмоктування урсодезоксихолевої кислоти зменшується і більша частина введеної дози буде виводитися з фекаліями.

У разі розвитку діареї дозу препарату необхідно зменшити, а у випадку стійкої діареї терапію потрібно припинити.

Проведення специфічних заходів не потрібне; наслідки діареї необхідно лікувати симптоматично, з відновленням балансу рідини та електролітів.

Побічні реакції

З боку шлунково-кишкового тракту

При лікуванні урсодезоксихолевою кислотою повідомлялося про випадки пастоподібного випорожнення або діареї.

При лікуванні первинного біліарного цирозу спостерігались випадки сильного абдомінального болю з локалізацією у правому підребер'ї.

З боку печінки та жовчного міхура

При лікуванні урсодезоксихолевою кислотою можуть спостерігатися випадки кальцифікації жовчних каменів.

Упродовж терапії пізніх стадій первинного біліарного цирозу спостерігалися випадки декомпенсації цирозу печінки, яка частково регресувала після припинення лікування.

З боку імунної системи

Реакції гіперчутливості, включаючи висипання, кропив'янку.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

«АБДІ ІБРАХІМ Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш.» / «ABDI IBRAHIM Ilac Sanayi ve Ticaret A.S.».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності

Санаї Махаллеші Тунч Джаддесі № 3, Есенюрт / Стамбул, Туреччина / Sanayi Mahallesi Tunc Caddesi № 3 Esenyurt / Istanbul, Turkey.

Заявник 

«УОРЛД МЕДИЦИН ЛІМІТЕД», Велика Британія / «WORLD MEDICINE LIMITED», United Kingdom.

Дата додавання: 01.11.2018 р.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ціни на ХОЛУДЕКСАН капсули тверді в містах України

Вінниця 242.19 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 221.18 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Вінниця, просп. Космонавтів, 36А, тел.: +380503234970

Дніпро 247.12 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 226.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпропетровськ, вул. Галицького Данила, 51, тел.: +380563721656

Житомир 236.11 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 225.46 грн./уп.
«АПТЕКА ОПТОВИХ ЦІН» Житомир, вул. Київська, 91, тел.: +380503097692

Запоріжжя 238.79 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 228.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Запоріжжя, вул. Ентузіастів, 3, тел.: +380612772929

Івано-Франківск 264.51 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 229.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Івано-Франківськ, вул. Тичини Павла, 1, тел.: +380342730623

Київ 248.32 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 217.6 грн./уп.
«АПТЕКА ПРИЄМНИХ ЦІН» Київ, просп. Повітрофлотський, 50/2, тел.: +380445201630

Кропивницький 240.7 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 227.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кіровоград, вул. Попова Космонавта, 20В, тел.: +380522273425

Луцьк 241.85 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 212.9 грн./уп.
«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, вул. Гордіюк, 47, тел.: +380332713787

Львів 254.74 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 225.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Львів, вул. Чернігівська, 6, тел.: +380322600953

Миколаїв 244.01 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 227.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 16/1, тел.: +380512440304

Одеса 259.66 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 223.1 грн./уп.
«FARMACIA» Одеса, вул. Малиновського Маршала, 57, тел.: +380482647676

Полтава 257.79 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 226.64 грн./уп.
«АПТЕКА 9-1-1» Полтава, вул. Великотирнівська, 35/2

Рівне 252.04 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 227.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Богоявлінська, 30, тел.: +380362460595

Суми 241.38 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 222.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, вул. Петропавлівська, 74, тел.: +380542610004

Тернопіль 258.78 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 229.11 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Тернопіль, пл. Героїв Євромайдану, 9

Ужгород 264.13 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 229.11 грн./уп.
«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +380633431752

Харків 264.06 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 218.66 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Харків, вул. Павлова Академіка, 134/16

Херсон 234.2 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 228.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, вул. Лавренева, 3А

Хмельницький 249.44 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 224.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 4/1

Черкаси 240.81 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 220.1 грн./уп.
«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24/3

Чернігів 241.99 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 225.9 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, просп. Перемоги, 18, тел.: +380462641094

Чернівці 259.99 грн./уп.

ХОЛУДЕКСАН капс. тверд. 300 мг блістер № 20, World Medicine ..... 229.95 грн./уп.
«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Шевченка Тараса, 5, тел.: +380372523600