АРТРОКОЛ гель (ARTROCOL gel)

СКЛАД І ФОРМА ВИПУСКУ

гель 25 мг/г туба 45 г, № 1Ціни в аптеках
Кетопрофен
25 мг/г
Допоміжні речовини: карбомер 980, триетаноламін, етанол 96%, метилпарагідроксибензоат (Е218), вода очищена..
№ UA/14118/01/01 від 06.03.2020
B За рецептом

ДІАГНОЗИ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

фармакодинаміка. Діюча речовина препарату Артрокол — кетопрофен — належить до групи НПЗП, похідних арилпропіонової кислоти. Кетопрофен чинить анальгезивну та протизапальну дію внаслідок гальмування дії ЦОГ-1, ЦОГ-2 та брадикініну, стабілізації лізосомальних мембран та гальмування міграції макрофагів. Володіє анальгезивною та протизапальною активністю як на ранній (судинній фазі), так і на пізній стадії (клітинній фазі) запальної реакції. Також препарат гальмує агрегацію тромбоцитів.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні кетопрофен абсорбується зі шкіри, проникає локально у запалені тканини та тривалий час підтримує в них терапевтичну концентрацію. Абсорбція до системної циркуляції є дуже незначною (лише 5% застосованої дози) та проходить повільно. При нанесенні на шкіру гелю з вмістом від 50 до 150 мг кетопрофену концентрація діючої речовини у плазмі крові через 5–8 год становить не більше 0,08–0,15 мкг/мл, що практично не чинить на організм клінічно значущої дії.

ПОКАЗАННЯ

біль у м’язах і суглобах, спричинений травмами або ушкодженнями; тендовагініти.

ЗАСТОСУВАННЯ

смужку гелю довжиною 3–5 см або більше наносити на шкіру ураженої ділянки тонким шаром 1–2 рази на добу та обережно втирати до повного всмоктування. Кількість гелю залежить від розміру ураженої ділянки; 5 см гелю відповідають 100 мг кетопрофену, 10 см — 200 мг кетопрофену. Після кожного застосування препарату слід одразу вимити руки.

Препарат можна поєднувати з іншими лікарськими формами кетопрофену (капсули, таблетки, супозиторії ректальні). Загальна максимальна добова доза кетопрофену не повинна перевищувати 200 мг незалежно від застосовуваної лікарської форми.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально, але вона не повинна перевищувати 10 діб.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

  • відомі реакції гіперчутливості, наприклад симптоми БА, алергічний риніт або кропив’янка, що виникли при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП;
  • гіперчутливість до будь-якої допоміжної речовини;
  • наявність в анамнезі шкірних проявів алергії при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, блокаторів ультрафіолетових променів або парфумерних засобів;
  • реакції фотосенсибілізації в анамнезі;
  • вплив сонячного світла, у тому числі непрямі сонячні промені та ультрафіолетове опромінення в солярії, протягом усього періоду лікування і ще 2 тиж після припинення лікування препаратом;
  • ушкодження цілісності шкіри (пошкодження, висипання, екзема, травми, шкірні інфекції).

ПОБІЧНА ДІЯ

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, напади БА, анафілактичні реакції.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія, свербіж, відчуття печіння, набряки, кропив’янка, реакції фотосенсибілізації, дерматит (контактний, бульозний), екзема, у тому числі бульозна та фліктенульозна, що здатна поширюватися та набувати генералізованого характеру, синдром Стівенса — Джонсона.

З боку травного тракту: печія, нудота, блювання, діарея, запор, пептична виразка, шлунково-кишкові кровотечі.

З боку сечовидільної системи: посилення ниркової дисфункції або ниркової недостатності, особливо у пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю, рідко — інтерстиціальний нефрит.

Залежно від проникаючої здатності діючої речовини, кількості нанесеного гелю, площі обробленої ділянки, цілісності шкірних покривів, тривалості застосування препарату можливі інші побічні реакції з боку травного тракту та сечовидільної системи.

Хворі літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій при застосуванні НПЗП.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

препарат застосовують зовнішньо.

Якщо пропущено час нанесення гелю, то під час чергового застосування препарату дозу не слід подвоювати.

Після кожного застосування препарату необхідно одразу вимити руки.

Слід припинити застосування препарату у разі виникнення реакцій з боку шкіри, включаючи шкірні реакції при одночасному застосуванні із засобами, що містять октокрилен (октокрилен входить до складу деяких косметичних та гігієнічних продуктів, таких як шампуні, гелі після гоління, гелі для душу, креми, губні помади, омолоджувальні креми, засоби для зняття макіяжу, лаки для волосся, для затримки їх фотодеградації). Лікування слід припинити одразу ж у разі розвитку будь-якої шкірної реакції після застосування препарату.

Препарат не застосовують на ділянки з акне, відкриті рани та на ділянки, розташовані біля них, на слизові оболонки, на ділянки навколо очей та внутрішньоочно.

Не слід застосовувати гель під оклюзійні пов’язки.

Перебування на сонці (навіть у туманний день) або потрапляння ультрафіолетового проміння на шкіру у солярії під час місцевого застосування кетопрофену може спричинити потенційно серйозні шкірні реакції (фотосенсибілізація). Для уникнення ризику фотосенсибілізації слід захищати оброблені ділянки шкіри, носячи відповідний одяг у період лікування та протягом 2 тиж після закінчення застосування препарату, ретельно мити руки після кожного застосування гелю, при лікуванні препаратом протягом тривалого часу слід використовувати хірургічні рукавиці при нанесенні гелю для уникнення місцевого подразнення, не відвідувати солярій у період лікування та протягом 2 тиж після закінчення застосування препарату.

Місцеве застосування великої кількості гелю може спричинити системну дію, у тому числі прояви гіперчутливості та БА. Не слід перевищувати рекомендовану дозу та тривалість лікування, оскільки з часом підвищується ризик розвитку контактного дерматиту та реакцій фотосенсибілізації.

Були повідомлення про поодинокі випадки системних побічних реакцій, пов’язаних з ураженням нирок.

Препарат слід застосовувати з обережністю хворим з порушенням функції нирок або печінки, при наявності супутньої серцевої недостатності.

Препарат слід застосовувати з обережністю та під контролем лікаря хворим, які приймають антикоагулянти, діуретики та солі літію.

Не слід застосовувати гель поряд з відкритим полум’ям, оскільки він містить етанол.

Застосування в період вагітності або годування грудьми

I та II триместр вагітності. У ході досліджень на мишах та щурах тератогенного або ембріотоксичного ефекту не спостерігалося. Під час досліджень на кроликах відмічався невеликий ембріотоксичний ефект, вірогідно, пов’язаний із токсичністю стосовно матері. Оскільки досліджень безпеки застосування кетопрофену у вагітних жінок не проводилося, слід уникати застосування препарату у I та II триместр вагітності.

III триместр вагітності. Усі інгібітори синтезу простагландинів, у тому числі кетопрофен, спричиняють токсичне ураження кардіопульмональної системи та нирок плода. Наприкінці вагітності як у матері, так і у плода може продовжитися час кровотечі. Тому застосування препарату протипоказано у III триместр вагітності.

Період годування грудьми. Після системного застосування (перорально, ректально, парентерально) сліди кетопрофену виявляються в грудному молоці. Препарат не слід застосовувати у період годування грудьми.

Діти. Не застосовують у дітей віком до 15 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або роботі з іншими механізмами. Немає даних щодо впливу на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ

оскільки концентрація препарату у плазмі крові вкрай низька, прояви симптомів взаємодії з іншими препаратами (аналогічно до симптомів при системному застосуванні) можливі тільки при частому і тривалому застосуванні:

з метотрексатом, серцевими глікозидами, солями літію, циклоспорином — посилення токсичності внаслідок зниження їх секреції;

з антикоагулянтами, антитромботичними засобами, ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗП, ГКС, пероральними гіпоглікемічними засобами, фенітоїном — посилення дії вищезазначених препаратів; одночасне застосування препарату з іншими топічними формами (мазі, гелі), що містять кетопрофен або інші НПЗП, не рекомендується;

з гіпотензивними засобами, діуретиками, міфепристоном — послаблення дії вищезазначених препаратів. Між курсом лікування міфепристоном та початком терапії кетопрофеном повинно пройти не менше 8 діб.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

оскільки рівень кетопрофену, що проникає через шкіру, у плазмі крові низький, то передозування малоймовірне.

Основні симптоми: подразнення, еритема, свербіж.

Лікування: шкіру ретельно промити під проточною водою, припинити застосування гелю та звернутися до лікаря.

Розвиток системних побічних реакцій можливий при застосуванні препарату тривалий час, у високих дозах чи на великі ділянки шкіри.

Випадкове пероральне застосування гелю може спричинити сонливість, запаморочення, нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці, а прийом високих доз кетопрофену — брадипное, кому, судоми, шлунково-кишкові кровотечі, гостру ниркову недостатність, підвищення або зниження АТ.

Лікування: симптоматична терапія із підтриманням життєво важливих функцій організму. Може бути корисним промивання шлунка та прийом активованого вугілля (першу дозу призначати разом із сорбітолом), особливо у перші 4 год після передозування або при прийомі дози, що у 5–10 разів перевищує рекомендовані.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.

ІНСТРУКЦІЯ МОЗ

Дата додавання: 22.05.2020 р.

© Компендиум 2019

Ціни на АРТРОКОЛ гель в містах України

Вінниця 94.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Волошкова, 9, тел.: +38043227154986.50 грн./уп.

Дніпро 90.47 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Дніпро, просп. Героїв, 37, тел.: +38056713750585.50 грн./уп.

Житомир 93.63 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Велика Бердичівська, 95, тел.: +38041243004586.95 грн./уп.

Запоріжжя 93.39 грн./уп.

«НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК» Запоріжжя, вул. Патріотична, 56Б, тел.: +38066136602084.60 грн./уп.

Івано-Франківск 93.28 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Івано-Франківськ, вул. Хоткевича, 65А87.56 грн./уп.

Київ 100.13 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Митрополита Андрія Шептицького, 2483.50 грн./уп.

Кропивницький 92.68 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Кропивницький, вул. Полтавська, 58, тел.: +38052237430287.50 грн./уп.

Луцьк 94.25 грн./уп.

«ВОЛИНЬФАРМ» Луцьк, просп. Відродження, 13, тел.: +38050438199589.20 грн./уп.

Львів 99.54 грн./уп.

«ПУЛЬС» Львів, вул. Патона, 2/7, тел.: +38067477235583.90 грн./уп.

Миколаїв 94.67 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Карпенка Генерала, 16/1, тел.: +38051244030486.50 грн./уп.

Одеса 98.29 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Одеса, вул. Ніжинська, 25, тел.: +38048728253085.50 грн./уп.

Полтава 94.4 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Полтава, вул. Соборності, 76, тел.: +38063186759286.50 грн./уп.

Рівне 93.28 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Ювілейна, 11, тел.: +38036262201786.50 грн./уп.

Суми 89.8 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Суми, просп. Лушпи Михайла, 22, тел.: +38054260407086.50 грн./уп.

Тернопіль 98.32 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Тернопіль, просп. Злуки, 4, тел.: +38035242368586.50 грн./уп.

Ужгород 89.24 грн./уп.

«1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА» Ужгород, вул. Минайська, 29А, тел.: +38063343175287.56 грн./уп.

Харків 94.12 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Харків, вул. Отакара Яроша, 21, тел.: +38057773047986.96 грн./уп.

Херсон 91.54 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Херсон, просп. Святих Кирила і Мефодія, 19, тел.: +38055238094886.50 грн./уп.

Хмельницький 98.21 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 71, тел.: +38038265084586.50 грн./уп.

Черкаси 89.56 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Черкаси, вул. Героїв Дніпра, 29, тел.: +38047272536386.50 грн./уп.

Чернігів 89.44 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +38046294201986.95 грн./уп.

Чернівці 93.17 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернівці, вул. Головна, 178, тел.: +38037251361086.50 грн./уп.

На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko