АЕРТАЛ крем (AIRTAL® cream)

Склад і форма випуску

крем 15 мг/г туба 60 г, № 1
Ціни в аптеках
Ацеклофенак
15 мг/г
№ UA/13910/01/01 від 30.05.2019
B

Фармакологічні властивості

фармакодинаміка. Механізм дії. Ацеклофенак — НПЗП, що має також знеболювальний та жарознижувальний ефекти. В експериментальних моделях він інгібує розвиток набряку і гіперемії незалежно від природи запалення. Дослідження механізмів дії цього препарату як на тваринах, так і на людях, показали, що ацеклофенак, цілком імовірно, інгібує секрецію простагландинів і лейкотрієнів шляхом зворотного інгібування ЦОГ.

Клінічна ефективність та безпека. У чотириденному дослідженні шкірної переносимості (подразливої дії) крему, який містить ацеклофенак, при порівняльному аналізі з кремом плацебо і двічі дистильованою водою виявлено менш виражену подразливу дію крему, який містить ацеклофенак, порівняно з іншими досліджуваними речовинами.

В іншому дослідженні за участю 12 добровольців оцінювали величину ділянки гіперемії під впливом ультрафіолетового випромінювання до і після нанесення крему, який містить ацеклофенак. Встановлено, що після нанесення крему площа поширення гіперемії через 7 год була меншою на ділянках, оброблених ацеклофенаком, порівняно з ділянками, обробленими плацебо, і контрольними ділянками (необробленими).

Доведено, що крем, який містить ацеклофенак, чинить протизапальну і знеболювальну дію при місцевому застосуванні з метою лікування у разі травм опорно-рухової системи.

У порівняльних клінічних дослідженнях підтверджено, що ефективність ацеклофенаку щонайменше порівнянна з ефективністю інших препаратів для місцевого застосування.

Клінічна ефективність поєднується із задовільною місцевою і системною переносимістю.

Тому крем Аертал є ефективним препаратом для застосування при травмах або запальних захворюваннях опорно-рухової системи.

Фармакокінетика. Фармакокінетика крему, який містить ацеклофенак, при місцевому застосуванні досліджувалася в різних експериментальних моделях на тваринах і на людях.

Всмоктування. Крем Аертал всмоктується із ділянки нанесення, швидко досягаючи насичення. Він накопичується в ділянці всмоктування, що сприяє підвищенню протизапальної активності, і поступово надходить у системний кровотік у невисоких концентраціях, у зв’язку з чим ризик побічних реакцій, у тому числі з боку ШКТ, мінімізується.

Розподіл. Ацеклофенак розподіляється по всьому організму.

Виведення. Ацеклофенак метаболізується в печінці й виводиться повільно, частково — в незміненому вигляді, з сечею та калом.

Показання АЕРТАЛ крем

лікування всіх типів у разі локального болю і запалення внаслідок будь-яких ушкоджень опорно-рухового апарату, в тому числі спортивних травм.

Зменшення запалення сухожиль, зв’язок, м’язів і суглобів у разі розтягнення, перенапруження чи удару, а також у складі комплексної терапії для лікування при люмбаго, кривошиї та періартрозі.

Застосування АЕРТАЛ крем

спосіб застосування. Цей препарат призначений тільки для зовнішнього застосування, його не слід наносити під тісні пов’язки. Після нанесення крему необхідно вимити руки, за винятком тих випадків, коли руки є місцем нанесення крему. Крем не повинен потрапляти в очі або порожнину рота. Крем слід наносити тільки на неушкоджену шкіру.

Дозування. Аертал слід наносити три рази на добу легкими масажними рухами на уражену ділянку. Застосовувана доза залежить від розміру ураженої ділянки: 1,5−2 г крему Аертал (приблизно відповідає смужці крему довжиною 5−7 см).

При застосуванні препарату без призначення лікаря для лікування при пошкодженнях м’язів або суглобів (розтягнення, дисторсія, забій) або запалення зв’язок тривалість застосування не повинна перевищувати 2 тиж. Тривалість застосування препарату без призначення лікаря для лікування артриту не повинна перевищувати 3 тиж. Якщо симптоми погіршуються або не зменшуються після 7 днів застосування, необхідно звернутися до лікаря з метою подальшого обстеження.

Пацієнти літнього віку. Для лікування пацієнтів літнього віку можна використовувати звичайну дозу для дорослих.

Протипоказання

підвищена чутливість до ацеклофенаку чи будь-якої з допоміжних речовин.

Наявність в анамнезі гіперчутливості до інших НПЗП. Незважаючи на те що можлива перехресна гіперчутливість із диклофенаком не була підтверджена, цей препарат не рекомендований пацієнтам із гіперчутливістю до диклофенаку в анамнезі.

Ацеклофенак за аналогією з іншими НПЗП протипоказаний пацієнтам, у яких ацетилсаліцилова кислота або НПЗП викликають напади БА, уртикарний висип або гострий риніт.

Побічна дія

крем Аертал продемонстрував задовільну місцеву переносимість.

У ряді випадків описано легке чи помірне місцеве подразнення, що супроводжується гіперемією шкіри і свербежем, які зникають після припинення лікування.

У рідкісних випадках вірус Varicella у поєднанні з лікуванням НПЗП може викликати такі серйозні ускладнення, як інфекції шкіри і м’яких тканин.

Крім того, є окремі повідомлення про реакції фоточутливості (від ≥1/1000 до <1/100) ділянок шкіри, на які було нанесено крем, під впливом інтенсивного сонячного світла без адекватного захисту від ультрафіолету.

Згідно з даними клінічних досліджень і післяреєстраційного застосування ацеклофенаку, у таблиці нижче наведено побічні реакції за класами систем органів і частотою: дуже часті (≥1/10); часті (від ≥1/100 до <1/10); нечасті (від ≥1/1000 до <1/100); поодинокі (від ≥1/10 000 до 1 /1000), рідкісні (<1/10 000).

Клас систем органів Нечасті Поодинокі Рідкісні
Системні порушення та ускладнення у місці нанесення Реакція фоточутливості

Гіперемія

Шкірний свербіж

Подразнення шкіри Бульозні реакції (у тому числі синдром Стівенса — Джонсона і токсичний епідермальний некроліз)

Є повідомлення про виникнення в рідкісних випадках серйозних шкірних реакцій, у тому числі з летальним кінцем, серед них ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса — Джонсона і токсичний епідермальний некроліз, у зв’язку із застосуванням НПЗП.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції у період постмаркетингового спостереження. Це дає можливість здійснювати контроль за співвідношенням користь/ризик для лікарського засобу. Працівники сфери охорони здоров’я повинні повідомляти про підозрювані побічні реакції.

Особливості застосування

якщо відзначається подразнення в місці нанесення крему Аертал, необхідно припинити його застосування та провести відповідне лікування.

Крем не можна застосовувати для лікування відкритих ран, слизових оболонок, подразнення шкіри (екзематозного) або у випадках, коли на шкірі в місці нанесення крему є який-небудь інший патологічний процес.

Для запобігання реакціям фоточутливості необхідно захищати ділянки, на які наноситься крем, від впливу сонячного світла.

Гіперчутливість і шкірні реакції: так само, як і інші НПЗП, ацеклофенак на початку застосування може викликати алергічні реакції, в тому числі анафілактичні/анафілактоїдні. Є повідомлення про виникнення в рідкісних випадках серйозних шкірних реакцій, у тому числі з летальним кінцем, серед них ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса — Джонсона і токсичний епідермальній некроліз (див. ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ). Найвищий ризик таких реакцій існує на початку курсу лікування, в основному протягом першого місяця лікування. При виникненні шкірного висипу, уражень слизових оболонок або інших проявів гіперчутливості лікування ацеклофенаком необхідно припинити.

У рідкісних випадках вірус Varicella може викликати такі серйозні ускладнення, як інфекції шкіри і м’яких тканин. У цей час не можна повністю виключити негативний вплив НПЗП на перебіг цих інфекцій. У зв’язку з цим не рекомендується застосовувати ацеклофенак при інфекції, спричиненій вірусом Varicella.

Крем Аертал містить 0,2 г метилпарабену (Е218) і 0,05 г пропілпарабену (Е216), які можуть викликати алергічні реакції (в тому числі відстрочені). Крем Аертал також містить цетилстеариловий спирт (у складі воску емульгованого), який може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит).

Застосування у період вагітності чи годування грудьми

Вагітність. У дослідженнях на тваринах не виявлено негативного впливу на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи чи на розвиток у постнатальний період.

Клінічні дані щодо безпеки застосування препарату вагітними відсутні; у зв’язку з цим крем Аертал забороняється застосовувати у період вагітності.

Період годування грудьми. Дані про те, чи екскретується ацеклофенак у грудне молоко, відсутні. У дослідженнях на тваринах не виявлено негативного впливу на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи або на розвиток у постнатальний період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами чи роботі з іншими механізмами. Крем Аертал не впливає на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з іншими механізмами.

Діти. Безпека та ефективність застосування ацеклофенаку дітям (віком до 18 років) не встановлені. Дані відсутні. Крем Аертал не рекомендований для застосування дітям.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

незважаючи на те що досі не отримано даних щодо можливих взаємодій ацеклофенаку з іншими препаратами, необхідно дотримуватися обережності, призначаючи препарат пацієнту, який приймає інші лікарські засоби, особливо ті, до складу яких входять літій, дигоксин, або у разі супутньої терапії антикоагулянтами, діуретиками чи знеболювальними препаратами.

Передозування

типова симптоматика передозування ацеклофенаком невідома.

У разі передозування або ненавмисного проковтування препарату необхідно провести відповідне лікування.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата додавання: 26.02.2021 р.
© Компендіум 2020

Інструкція МОЗ

Діагнози, при яких застосовують АЕРТАЛ крем

Деформуючий остеоартроз МКХ M19.8
Інший уточнений артроз МКХ M19.8
Інші м'язові розлади при інших хворобах МКХ M63.8
Інші ураження нервових корінців і сплетінь МКХ G54.8
Латеральний епікондиліт МКХ M77.1
Невралгія і неврит МКХ M79.2
Невралгія трійчастого нерва МКХ G50.0
Поражения межпозвоночных дисков поясничного и других отделов с радикулопатией МКХ M51.1
Радикулопатия МКХ M54.1
Синдром средней лестничной мышцы (цервико-скапулалгия) МКХ M54.2

Ціни на АЕРТАЛ крем в містах України

Вінниця 148.77 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Вінниця, вул. Київська, 62, тел.: +380932268083131.90 грн./уп.

Дніпро 146.49 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Дніпро, пл. Вокзальна, 2Б, тел.: +380562361150126.70 грн./уп.

Житомир 146.5 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Житомир, вул. Перемоги, 53, тел.: +380412557350131.90 грн./уп.

Запоріжжя 145.13 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Запоріжжя, просп. Металургів, 14, тел.: +380612133937126.70 грн./уп.

Івано-Франківск 150.14 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36136.99 грн./уп.

Київ 147.12 грн./уп.

«РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ'Я» Київ, вул. Максимовича Михайла, 28Б, тел.: +380443550481122.90 грн./уп.

Кропивницький 144.16 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Кропивницький, вул. Героїв України, 6/13126.70 грн./уп.

Луцьк 148.17 грн./уп.

«ЕКО АПТЕКА» Ківерці, вул. Соборності, 23, тел.: +380503886817129.79 грн./уп.

Львів 151.22 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Львів, вул. Городоцька, 141/143, тел.: +380322382167126.40 грн./уп.

Миколаїв 149.86 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Миколаїв, вул. Озерна, 13В/4, тел.: +380630345901130.90 грн./уп.

Одеса 154.42 грн./уп.

«АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА» Одеса, вул. Михайлівська, 8/4, тел.: +380504681953129.20 грн./уп.

Полтава 144.7 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Полтава, вул. Алмазна, 6/11, тел.: +380677210370127.50 грн./уп.

Рівне 149.09 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Рівне, вул. Дубенська, 7, тел.: +380362628144134.90 грн./уп.

Суми 143.73 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Суми, вул. Героїв Крут, 76/3124.54 грн./уп.

Тернопіль 147.53 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Тернопіль, вул. Живова, 9М129.50 грн./уп.

Ужгород 154.05 грн./уп.

«РЕЦЕПТІКА» Ужгород, вул. Ваша Івана, 2М, тел.: +380675233077147.90 грн./уп.

Харків 147.88 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Харків, просп. Московський, 128А, тел.: +380673098160123.99 грн./уп.

Херсон 153.57 грн./уп.

«АПТЕКА БАМ» Херсон, вул. Мира, 10135.50 грн./уп.

Хмельницький 149.55 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 37/3, тел.: +380630269254132.90 грн./уп.

Черкаси 148.13 грн./уп.

«АПТЕКА НИЗЬКІ ЦІНИ №1» Черкаси, вул. Грузиненко, 2, тел.: +380800505911147.80 грн./уп.

Чернігів 141.5 грн./уп.

«БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я» Чернігів, вул. Текстильщиків, 15, тел.: +380462942019129.90 грн./уп.

Чернівці 152.18 грн./уп.

«МЕД-СЕРВІС» Чернівці, просп. Незалежності, 115, тел.: +380372551470126.70 грн./уп.

geoapteka.ua
На нашому сайті застосовуються файли cookies для більшої зручності використання та покращенняя роботи сайту. Продовжуючи, ви погоджуєтесь з застосуванням cookies.
Developed by Maxim Levchenko